Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
default_city

default_city

Dołączył 2 lata i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2994
  • Znaleziska 1254
  • Mikroblog 1740
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 10

luke-mat
luke-mat
luke-mat
wczoraj, 12:56:33
  • 0
#praca #pracbaza #programista15k #pracait

Co dla programisty na erę post-ai?

  • Elektryk 32.3% (32)
  • Spawacz 16.2% (16)
  • Kierowca C+E 22.2% (22)
  • Kierowca B (busy) 29.3% (29)

Oddanych głosów: 99

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 4 godz. i 12 min temu via Wykop
  • 0
Kategoria B jest na busy? Kiedy dzieci zapiszecie się w końcu na prawko XD może przestaniecie wtedy pisać takie głupoty
  • Odpowiedz
mirek63479
mirek63479
wczoraj, 14:16:21
  • 0
https://justjoin.it/job-offer/box-senior-staff-software-engineer-core-experiences-warszawa-java
Branża IT ma się źle? no nie wiem...
#programista15k #praca #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 4 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
Fuj, hybryda. Ponadto połowa kwoty w akcjach, i to pewnie z 4 letnim vesting period. machający papież.jpg
  • Odpowiedz

509

20-latka zmarła po 8h czekania w szpitalu

20-latka zmarła po 8h czekania w szpitalu

Julia Liegmann miała 20 lat, narzeczonego, firmę i ślub zaplanowany na sierpień. Do szpitala przyszła usunąć kamień nerkowy. Lekarze wiedzieli, że wcześniej przeszła urosepsę - to samo zakażenie, które ją zabije. Mimo to przez 8h nikt nie zawiózł jej na OIT. Gdy w końcu trafiła, było za późno.

tomasztomasz1234
z
polsatnews.pl
dodany: przedwczoraj, 16:55:48
  • 146
  • #
    polska
  • #
    gdansk
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    afera

default_city
default_city wczoraj, 10:31:44 via Wykop
  • 4
Kurde bele, takie młode osoby mogą mieć kamienie nerkowe?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

769

"Polacy na Ukrainie byli okupantami-tak jak dziś są nimi Rosjanie" - dowódca Ukr

Dmytro Jarosz, były lider Prawego Sektora, zwrócił się do Polaków. Napisał, że Polacy na ukraińskiej ziemi byli okupantami, a Ukraińcy mieli absolutne prawo niszczyć najeźdźców i agresorów

Piotropatra
z
kresy.pl
dodany: przedwczoraj, 19:02:21
  • 244
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    geopolityka
  • #
    wojna
  • #
    upa
  • #
    wolyn
default_city
default_city wczoraj, 05:58:08 via Wykop
  • -6
@volodia: Polacy też podczas różnych wojen zabijali cywili. Ukraina to jedyny kraj w Europie który nigdy nikogo nie napadł.
default_city
default_city wczoraj, 06:00:26 via Wykop
  • -16
Słuszna wypowiedź. Dla mnie to też są bohaterowie, bo dali w p-------ę polaczkom którzy okupowali Zachodnią Ukrainę oraz moskalom w Ukrainie Wschodniej. Pod administracją polską 20-39 to był kraj apartheidu, w którym Ukraińcy nie mogli czuć się jak w domu - niszczone cerkwie, zmuszano uczyć obcy język polski, niedopuszczano do urzędów i na uniwersytety, zabierano ziemie rolne, itp.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

default_city
default_city wczoraj, 08:48:00 via Wykop
  • -2
@Jan_Nowak: Typie, Ukraina jest dużo starsza niż Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdy o Rusi Kijowskiej opowiadano legendy w Skandynawii, tak zwani Polanie za Gnieznem żyli w lepiankach, na chleb mówili beb, a potem szli do niewoli arabskiej.
default_city
default_city wczoraj, 08:51:50 via Wykop
  • -2
@mvmxks: prawda, dopisałbym do tego zbrodnie na Niemieckich cywilach na tzw. ziemiach odzyskanych („mały Wołyń” wobec niemieckojęzycznych kobiet i dzieci), bycie pieskiem na posyłki od Napoleona - Samosierra, Haiti, wielokrotne inwazje na Czechy oraz Czechosłowację, śmierć głodowa mniejszości narodowych w Berezie Kartuskiej, szmalcownicy, granatowa policja, itd.
default_city
default_city wczoraj, 08:58:33 via Wykop
  • -2
@mvmxks: tak, masz rację, za często stosuje antagonizmy w swoich wypowiedziach, ale inaczej nikt ich nie zauważy :/ po prostu denerwuje mnie przedstawianie I RP i II RP jako kryształowego Chrystusa Europy który rzekomo był świętszy o papieża, a wszystkie narodowości żyły w zgodzie

1151

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Szaleńcze rajdy ukraińskiej modelki w Warszawie. Grozi jej deportacja

Setki złotych mandatu, utrata prawa jazdy, a nawet konieczność powrotu do kraju pochodzenia - to potencjalne kary, jakie mogą spotkać ukraińską modelkę, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego.

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 06.06.2026, 09:21:56
  • 197
  • #
    warszawa
  • #
    cudzoziemcy
  • #
    ukraincy
  • #
    piratdrogowy
  • #
    polskiedrogi

default_city
default_city przedwczoraj, 12:18:52 via Wykop
  • -2
@tijara435: też z tego cisnę bekę. Dobrze rozpędzić się w Syrenim Grodzie to nie jest jakieś rocket science. Tylko trzeba to robić z głową.

default_city
default_city 06.06.2026, 07:30:10
  • 2
Też wam się wydaje, że obecnie nasza praca to tylko palenie tokenów i bycie taką wydmuszką - interfejsem do szybkiego promptowania? Są sobie korporacje, pracuje wykonuje dla nich Claude Code, Anthropic zarabia, korpo zarabiają, a programiści, BI-e, PO, PMs tylko są tylko takim mockiem człowieka z przeszłości - odpalam sobie prompt, idę do kolejnego laptopa na spotkanie i w tle odpalam sobie prompt, potem obiad i drzemka, potem kolejny prompt. Na koniec
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city
Autor
06.06.2026, 12:29:00 via Wykop
  • 0
@RapIArbuzy: tak wygląda moja praca ( ͡° ͜ʖ ͡°) na szczęście mam ich kilka, więc jak zwolnią mnie to sobie znajdę nową - rinse and repeat

@some_ONE: Aj waj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
default_city
default_city
Autor
06.06.2026, 16:45:51 via Wykop
  • 0
@kondor_20_zglos_sie: co chwilę znajduje nową pracę , jak będzie gorzej na rynku to dopiero potem będę się martwił. Póki co z tego co obserwuje każda firma bije się o full stack AI inżyniera
  • Odpowiedz
bylem_bordo
bylem_bordo
04.06.2026, 17:05:12
  • 5
Mirki zachęcam do wykopywania, bo się narobiłem. ლ(ಠ_ಠ ლ)

Ranking polskiego Open Source: https://wykop.pl/link/7956243/ranking-polskiego-open-source

#programowanie #opensource #programista15k #opensource #gruparatowaniapoziomu
@bylem_bordo 437

Ranking polskiego Open Source

więcej
bylembordo - Mirki zachęcam do wykopywania, bo się narobiłem. ლ(ಠಠ ლ)

Ranking polski...

źródło: polish_open_source_banner

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 06.06.2026, 07:34:09 via Wykop
  • 1
@bylem_bordo: jeszcze poranna kawa nie działa, zastanawiałem się długo czemu ten orzeł ma ogon XD
  • Odpowiedz
MrVercetti
MrVercetti
05.06.2026, 16:36:42
  • 3
Jest jeszcze z nami Paweł? Mam pytanie - czemu po 2 latach tylko F11 w turasie? Waldek pokazywał jak inni chwilę po skończeniu kursu kupują nowe M3/M4, albo Porsche.

#programista15k #programowanie #java
MrVercetti - Jest jeszcze z nami Paweł? Mam pytanie - czemu po 2 latach tylko F11 w t...

źródło: Screenshot_20260605_182808_Instagram

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 06.06.2026, 07:22:32 via Wykop
  • 0
Nie jestem w temacie. Jaki jest jego nick na wykopie?
  • Odpowiedz
matejusz
matejusz
matejusz
06.06.2026, 07:14:09
  • 0
#programista15k ale to jest brutto czy netto?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 06.06.2026, 07:20:20 via Wykop
  • 0
@matejusz: Netto w Euro
  • Odpowiedz

1030

Barbara Kurdej-Szatan nazwana "bohaterką" w TVP Info xD

W programie "Kwiatki polskie" Kurdej-Szatan została nazwana bohaterką przez redaktorkę. "Basiu, Polska potrafi budować i niszczyć swoich bohaterów, ty poczułaś to na własnej skórze" "Ja tylko skomentowałam sytuację na granicy, gdzie ludzie ubrani w mundury traktowali dzieci tak jak nie powinni"

Makavlani
z
x.com
dodany: 05.06.2026, 07:43:59
  • 111
  • #
    tvp
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    granica
  • #
    bekazlewactwa
default_city
default_city 05.06.2026, 17:16:44 via Wykop
  • -12
Ja tam ją lubię i podziwiam. Nie bała się wykrzyczeć tego, co ją boli.

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

507

Murzyn zaatakował Polaka w barze i uszkodził kręgosłup

Pokaż treści 18+

Murzyn zaatakował Polaka w barze i uszkodził kręgosłup

Murzyn, który w Lublinie zaatakował mężczyznę w barze, przez co ten trafił do szpitala, usłyszał bardzo łagodne zarzuty.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
nczas.info
dodany: 03.06.2026, 06:25:42
  • 121
  • #
    lublin

default_city
default_city 03.06.2026, 11:27:02 via Wykop
  • -3
Wysłuchajmy też tej drugiej strony. Znając życie narodowiec nop-owiec rzucał się, i trafiła kosa na kamień.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

864

Liczba urodzeń Afrykanek w Polsce rośnie wykładniczo

Liczba urodzeń Afrykanek w Polsce rośnie wykładniczo

Imigracja z krajów afrykańskich zaczyna przynosić pierwsze efekty demograficzne. Już około 0,14% dzieci urodzonych w Polsce ma afrykańskie matki. Nie wiadomo natomiast ile dzieci Polek ma afrykańskich ojców, a patrząc na strukturę demograficzną imigrantów w której może to być jeszcze większa liczba.

nasz_czas
z
pbs.twimg.com
dodany: 01.06.2026, 13:45:44
  • 361
  • #
    demografia
  • #
    imigranci
  • #
    afryka
  • #
    murzynkiboners
  • #
    gospodarka
  • #
    statystyka

default_city
default_city 02.06.2026, 13:17:06 via Wykop
  • -6
Where problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2131

Skandal w krakowskim liceum

Pokaż treści 18+

Skandal w krakowskim liceum

17-letnia uczennica przy użyciu sztucznej inteligencji miała stworzyć materiały pornograficzne z udziałem młodszej koleżanki ze szkoły. Sprawa jest poważna. Jednak to właśnie 17-latka i jej mama czują się poszkodowane. Zarzucają policji, że podczas interwencji ich prawa zostały złamane.

duperele
z
krakow.tvp.pl
dodany: 31.05.2026, 17:15:41
  • 307
  • #
    krakow
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    afera
  • #
    edukacja
  • #
    szkola
default_city
default_city 01.06.2026, 05:54:54 via Wykop
  • 27
default_city

źródło: HWC7KyyipNX4obby

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

396

"Bez ukraińskiego nacjonalizmu Polska nie byłaby bezpieczna"

Pokaż treści 18+

"Bez ukraińskiego nacjonalizmu Polska nie byłaby bezpieczna"

Nacjonalizm jest dobry kiedy jest ukraiński, czego nie rozumiesz???

maszynista_grot
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 30.05.2026, 08:30:16
  • 103
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    upa
  • #
    bandera
  • #
    wolyn
  • #
    polityka
default_city
default_city 31.05.2026, 11:30:19 via Wykop
  • -4
@El_Kamilos23: nie, nacjonalizm nigdy nie jest dobry, naziolku

„Patriotyzm jest ostatnim schronieniem łajdaków” - Samuel Johnson

„Jeśli powodem dumy ma być wyłącznie fakt urodzenia się w danym kraju, to ta sama logika obejmuje wszystkich urodzonych tam ludzi — zarówno wybitnych naukowców, artystów i ludzi uczciwych, jak i przestępców, gwałcicieli czy zabójców. Samo miejsce urodzenia nie jest osiągnięciem moralnym ani osobistą zasługą.” - George B. Shaw
defaultcity - @ElKamilos23: nie, nacjonalizm nigdy nie jest dobry, naziolku 

„Patrio...

źródło: image

Pobierz

46

UKRYTA POLSKA CYBERNETYKA. DLACZEGO USUNIĘTO JĄ Z UCZELNI? CYBERNETYK DOMINIK DU

UKRYTA POLSKA CYBERNETYKA. DLACZEGO USUNIĘTO JĄ Z UCZELNI? CYBERNETYK DOMINIK DU

Mieliśmy własną cybernetykę społeczną, która wyprzedzała Zachód o dekadę. Ktoś zadbał, żebyśmy o niej nie usłyszeli. Marian Mazur. Józef Kossecki. Dwa nazwiska, których nie znajdziesz w podstawie programowej. W 1986 roku Kossecki został wyrzucony z Uniwersytetu Warszawskiego, a cybernetykę społeczną

Vahanara888
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 11:33:58
  • 5
  • #
    cybernetyka
  • #
    cybernetykaspoleczna
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    wiedza
  • #
    polska
  • #
    nauka
default_city
default_city 31.05.2026, 11:18:26 via Wykop
  • -1
Żydowski spiseg ( ͡° ͜ʖ ͡°) a najlepszym cybernetykiem jest król polski Janusz Korwin Mikke ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

577

Reakcja Ukraińców w związku z kontrowersyjną nazwą jednostki

Aż 98 proc. komentarzy w ukraińskich mediach społecznościowych popiera decyzję Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy imienia "Bohaterów UPA"

Victor_Manzon
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 18:29:38
  • 188
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    polityka

default_city
default_city 30.05.2026, 16:25:58 via Wykop
  • -6
Słuszna decyzja. Dla mnie to też są bohaterowie, bo dali w p-------ę polaczkom którzy okupowali Zachodnią Ukrainę oraz moskalom w Ukrainie Wschodniej. Pod administracją polską 20-39 to był kraj apartheidu, w którym Ukraińcy nie mogli czuć się jak w domu - niszczone cerkwie, niedopuszczano do urzędów i na uniwersytety, zabierano ziemie rolne, itp.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

default_city
default_city 30.05.2026, 17:10:32 via Wykop
  • -4
@szymon-j: Gdzie drwale pracują, tam wióry lecą. Armia Krajowa też przeprowadzała ataki na cywilną ludność Niemiecką. Armia Ludowa podobnie nie patyczkowała się - krwawe wypędzenia z pomorza.

Ukraina to jedyny kraj w Europie, który nikogo nigdy nie najeżdżał oraz nie urządzał ludobojstwa, czego niestety nie można powiedzieć o polskiej historii ( ͡° ͜ʖ ͡°) piję chociażby do bycia psem na posyłki Napoleona.
default_city
default_city 30.05.2026, 18:00:46 via Wykop
  • -4
@szymon-j: jеbie mnie co tam sobie wkleisz pod tezę , a nieuk to cię robił polski jelopie. Skończy się tym że będziemy się bić na przykłady, równie dobrze mogę wkleić poparzenia z Hiroszimy czy zdjęcia wiszących cywili których zatłukli Polacy na „ziemiach odzyskanych” w ramach najniższych z możliwych pobudek. Nie zmieni to faktu że Ukraina walczyła o niepodległość po tym jak sanacja wbiła nóż w plecy Białorusi oraz Ukrainie.
default_city
default_city 31.05.2026, 07:05:42 via Wykop
  • -1
@szymon-j: Ukraina powstała duuuzooo wczesniej bo nawet przed chrztem Polski. W czasie gdy Ruś Kijowska budowała fortyfikacje, pod Gnieznem tak zwani Polanie jеbali się z kozami , lol

Niby pomarańczka, a nawet nie umie cenzury ominąć, lmfao ( ͡° ͜ʖ ͡°)

55

Konsulat RP oblany czerwoną farbą u USA

Konsulat RP oblany czerwoną farbą u USA

W ciągu trzech dni Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku stał się obiektem dwóch aktów wandalizmu.

zawisza
z
rmf24.pl
dodany: 30.05.2026, 15:46:01
  • 18
  • #
    usa
  • #
    polska

default_city
default_city 30.05.2026, 19:18:13 via Wykop
  • -19
Efekt wyciągania łapki Europy po amerykańskie dolary. W Stanach powstał Google, Amazon. W Europie powstały zakrętki do butelek dla ułomów oraz beczka do kiszenia kapusty lub poćwiartowanych dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3195

Ustawa zakazująca obcokrajowcom pracy na urzędowych stanowiskach w Polsce

Ustawa zakazująca obcokrajowcom pracy na urzędowych stanowiskach w Polsce

Moim zdaniem Pan Prezydent Karol Nawrocki powinien wystąpić z propozycją ustawy o zakazie piastowania stanowisk urzędniczych i pracy w urzędach dla ludzi, którzy nie są Polakami lub takimi, którzy polskie obywatelstwo uzyskali, a z urodzenia nie są Polakami. Dodatkowo obywatele państw zagranicznych

lazarus-x
z
wykop.pl
dodany: 30.05.2026, 14:35:37
  • 451
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    prezydentnawrocki
  • #
    polityka
default_city
default_city 30.05.2026, 17:45:44 via Wykop
  • -1
Moim zdaniem


Na tego dajcie 600 rubli
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlackpillMonster
BlackpillMonster
28.05.2026, 09:25:50
  • 2
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kryzysit

Czy w ostateczności, poszedłbyś pracować do Accenture w zespole z samymi Hindusami?

  • Tak 27.0% (33)
  • Już wolę zostać bezdomnym 73.0% (89)

Oddanych głosów: 122

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

default_city
default_city 28.05.2026, 17:05:14 via Wykop
  • 0
Ja po dostaniu się do big4 nic nie robiłem przez 3 miesiące, bo czekałem aż background check przejdzie XD
  • Odpowiedz
futanari
futanari
28.05.2026, 15:29:55
  • 2
Ratować coś takiego jak na obrazie pojawiły sie ostatnio artefakty tzw. błędy z grafiką?
zaniosłem ten lapek do mojego znajomego informatyka żeby wymienił pasty itd bo sie strasznie grzał, a jak mu wspomniałem o artefaktach to powiedział że nie będzie sie za niego zabierał bo jak go rozbierze to może być później trup..

czy mam szukać kogoś innego czy on ma racje i lepiej go nie rozbierać i nwm kurv czekać aż
futanari - Ratować coś takiego jak na obrazie pojawiły sie ostatnio artefakty tzw. bł...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń

default_city
default_city 28.05.2026, 17:01:24 via Wykop
  • 1
@futanari: po hսj tagujesz programista15k skoro to problem sprzętowy

Gdybyś naprawdę był programistą to dostałbyś działającego laptopa od pracodawcy.
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.11.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 12.05.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking