#walbrzych #swidnica #lekarz #prawojazdy #kiciochpyta #pytanie
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
96
Dr Martyka: "Ta jedna z największych bzdur jest nadal utrzymywana"

- 18
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mirasy,gdzie zrobię badanie do przedłużenia prawa jazdy w Wałbrzychu,Świdnicy lub okolicach. Fajnie jak by lekarz przyjmował dłużej niż 30 minut w ciągu dnia, a kolejka nie była na 3 dni. Bo byłem u dr.Rogala na Chrobrego w W-ch oraz na Żeromskiego w Świdnicy i to jakaś masakra. Ludzi jak na otwarciu biedronki.
#walbrzych #swidnica #lekarz #prawojazdy #kiciochpyta #pytanie
#walbrzych #swidnica #lekarz #prawojazdy #kiciochpyta #pytanie
3415
Tak Tomasz Grodzki uratował kobietę. Wszczepił jej żebro do krtani.

- 259
- #
- #
- #
@Zielony_Ogr: https://crohnsandcolitis.org.uk/news/latest-coronavirus-vaccine-for-people-with-crohns-or-colitis
Może to ci pomoże? Tam piszą że ogólnie jest bezpieczne przyjęcie szczepionki z wzjg, a wybór według nich nie ma znaczenia.
Może to ci pomoże? Tam piszą że ogólnie jest bezpieczne przyjęcie szczepionki z wzjg, a wybór według nich nie ma znaczenia.
konto usunięte via Android
- 1
@Zielony_Ogr dzięki dzięki i wzajemnie :)
Mirko takie pytanie o ubezpieczenia medyczne grupowe. Na NFZ, ogólnie każda służba zdrowia w każdym szanującym się kraju, w idealnym stanie działałaby tak, że przychodzi się z czymś do ośrodka, gdzie w zależności od tego co się dzieje tego samego dnia robi się badania np. tomograf i myśli co dalej jaki zabieg, operacja, czy może leki. W każdym razie specjaliści są pod ręką.
Na prywacie, idzie się do internisty, on wystawia skierowanie,
Na prywacie, idzie się do internisty, on wystawia skierowanie,
@interpenetrate: nie wiem jak jest z leczeniem szpitalnym luxmed ale przy diagnozie migreny tomograf i rezonans był wykonany na drugi dzień.
@raven4444: no to może się nadam
4
Sukces „Solidarności” - 5 tysięcy dla personelu pomocniczego walczącego z...

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Cześć, pytanie do ludzi korzystających z usług gastrologów - czy macie jakieś wskazówki, np. dotyczące konkretnych badań do zrobienia przed samą pierwszą wizytą, żeby w razie czego mieć wyniki przy sobie? Obawiam się, że pierwsza wizyta będzie wyglądać tak, że przedstawię problem, gastrolog poleci zrobić takie i takie badania i na tym wizyta się zakończy, i już dwie stówy na minusie. Ogólnie od wielu lat jestem wiecznie senny i przemęczony, mam problemy
- 1
Problemy z trądzikiem czy przemęczeniem raczej wskazują na układ hormonalny, a nie układ pokarmowy (kulturyści na dopingu potrafią mieć trądzik). Wątpię by coś wyszło u gastrologa. Najwyżej lekarz powie prawdopodobnie zespół jelita drażliwego, etiologia nieznana. Oczywiście można się udać do gastrologa, ale bardziej radziłbym komplet badań hormonalnych, zwłaszcza pod kątem TSH, fT3, fT4, ACTH i innych sterydowych hormonów.
- 1
@Brzuchol00: Fakt, chodziło mi o kolonoskopię. Mea culpa. Miałem podobny problem co ty, gdy zacząłem brać suple na siłkę. Gastrolog tak jak kolega wyżej pisał, powiedział, że to zespół jelita drażliwego i odesłał mnie na kolonoskopię. Nie jest to nic przyjemnego ale też nic stasznego i pozwoli wykryć większość problemów. Objawy, które wymieniłeś mogą być też spowodowane stresem. Wtedy możesz zastosować dietę low fodmap, jakieś probiotyki w formie tabletek i zobaczyć
Gdyby autodiagnozy studentów kierunków medycznych były zawsze trafne, to prawdopodobnie byliby to najbardziej schorowani ludzie na świecie.
Być może znacie ten moment, kiedy stajecie przed lustrem i odkrywacie na swoim ciele na nowo znamię, które zapewne towarzyszy wam od urodzenia. Najpierw patrzycie na ogólną symetrię, jednolity brzeg i równomierny kolor zmiany. Jeszcze profilaktyczne badanie pobliskich węzłów chłonnych, ich przesuwalności, struktury i bolesności, by zakończyć staranną selekcją danych objawów i dopasować je w
Być może znacie ten moment, kiedy stajecie przed lustrem i odkrywacie na swoim ciele na nowo znamię, które zapewne towarzyszy wam od urodzenia. Najpierw patrzycie na ogólną symetrię, jednolity brzeg i równomierny kolor zmiany. Jeszcze profilaktyczne badanie pobliskich węzłów chłonnych, ich przesuwalności, struktury i bolesności, by zakończyć staranną selekcją danych objawów i dopasować je w
- campgolf
- czasomiarka
- mghtbvr
- Ilustrowany
- jmuhha
- +14 innych
- 2
@dwa__fartuchy: Chyba każdemu się zdarzyło coś takiego, że dowiedział się o istnieniu jakiejś choroby i po usłyszeniu o jej objawach pomyślał "ej, ja też tak mam!".
- 0
Z każdego da się zrobić wariata. Jeśli pacjent przekręca nazwy leków które przyjmuje, to można wpisać podejrzenia afazji Wernickiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z nadmiernym poceniem się całego ciała i twarzy, objawia się to po wysiłku (nawet niewielkim), a najbardziej podczas różnych sytuacji np. wizyt u dentysty, rozmowy w pracy z klientem, a nawet przy trochę wyższych temperaturach. Zmagam się z tym od paru lat i z roku na rok stresuje, denerwuje się coraz bardziej blachymi sprawami. Czy ktoś/był w podobnej sytuacji? Do jakiego specjalisty powinienem się udać?
#nerwica #zdrowie #lekarz
#nerwica #zdrowie #lekarz
Nie. To nie jest dla mnie problem, nie przeszkadza mi to. A przypadkiem nie masz dużej nadwagi? Może tu tkwi przyczyna?
@Kuntakintos 77kg przy 184 cm wzrostu, więc waga jest ok. Problem tkwi w głowie, bo stresuje się już na samą myśl, że mogę się pocić podczas jakiejś sytuacji
- 0
@Patus_Michal_Pol specjalista od płuc
- 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Najbliższy "wolny" na 25 maja. Fakt, że ta specjalizacja jest teraz mocno oblegana.
#anonimowemirkowyznania
Od kilku miesięcy biorę #izotek. Na ostatniej wizycie lekarz zdecydował o zwiększeniu dawki do 60 mg. Po tygodniu brania tej dawki zaczęła mnie lekko boleć głowa. Najpierw myślałem, że to przez ciągłe siedzenie przed kompem (home office), zmienną kwietniową pogodę, późne kładzenie się spać. Jednak minęło kilka dni, a dalej mam te bóle. Zaniepokojony tym przeczytałem ulotkę leku, a tam jest napisane że #izotek może powodować łagodne nadciśnienie śródczaszkowe i
Od kilku miesięcy biorę #izotek. Na ostatniej wizycie lekarz zdecydował o zwiększeniu dawki do 60 mg. Po tygodniu brania tej dawki zaczęła mnie lekko boleć głowa. Najpierw myślałem, że to przez ciągłe siedzenie przed kompem (home office), zmienną kwietniową pogodę, późne kładzenie się spać. Jednak minęło kilka dni, a dalej mam te bóle. Zaniepokojony tym przeczytałem ulotkę leku, a tam jest napisane że #izotek może powodować łagodne nadciśnienie śródczaszkowe i
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepiej zmień izotek na inny z izotretynoiną. Na pozostałe pytania nie szukaj odpowiedzi na forum ze śmiesznymi obrazkami, bo tu nie ma doświadczonego dermatologa ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzymaj sie i nie pękaj
@AnonimoweMirkoWyznania: Ból głowy przy izoteku to normalna sprawa. Też miałam przez tydzień. Po prostu musisz więcej pić wody, bo izotretynoina wysusza i organizm się odwadnia co powoduje ból głowy. Jak zaczęłam faktycznie duuużo pić wody to już nie boli.
- 1
Zawsze mnie tak zastanawia dlaczego akurat lekarz wypisuje lek danej marki np. Ta sama substancja może mieć 20 producentów i dlaczego zawsze akurat przepisuje tego jednego. Czy producenci leków dają kasę pod stołem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #zdrowie #psychiatria #lekarz #psychiatria
@Azurusek: chyba trochę tak jest, nie jestem pewna, ale zawsze możesz poprosić o tańszy zamiennik w aptece i nie będzie problemu
- 1
@Azurusek: bo lekarz ma sprawdzone jeden-dwa rodzaje produktu z daną substancją i je stosuje. Myślisz, że ktokolwiek przegląda listę wszystkich produktów na rynku przed wypisaniem recepty i każdego dnia wystawia inny żeby było urozmaicenie? xD A w szpitalu przepisuje się to, co jest na wyposażeniu oddziału.
@bitcoholic: XDDD tak było, jestem tym Zanzibarem
@bitcoholic: XDDD tak było, jestem tym Zanzibarem
139
Dr Włodzimierz Bodnar odpowiada na zarzuty. "Nie mam nic do ukrycia"!

- 106
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Głowa boli od ponad miesiąca, skierowanie do neurologa pilne na kwiecień 2022 , ja #!$%@? ♂️ #lekarz #nfz #patologiazewsi
@Sebastian9300: Jak Ty to zrobiłeś ja się zapisywałem 2 tygodnie temu i mam na koniec maja termin xD?
#anonimowemirkowyznania
Kochani, zna się ktoś na laryngologii, neurologii, anatomii szyi i głowy?
Od roku następujące dolegliwości:
- kłucia na granicy gardła i ucha, randomowe bóle uszu, swędzenie uszu
- pieczenie twarzy, jamy ustnej (tak jakby rozchodzące się od granicy ucha i gardła), oczu
- tworząca się w gardle wydzielina ciągle (refluks, zatoki, alergie wykluczone)
- możliwość wciągnięcia powietrza ustami lub nosem i przytkania uszu w ten sposób (potwierdzone tympanometrią)
- strzelanie w
Kochani, zna się ktoś na laryngologii, neurologii, anatomii szyi i głowy?
Od roku następujące dolegliwości:
- kłucia na granicy gardła i ucha, randomowe bóle uszu, swędzenie uszu
- pieczenie twarzy, jamy ustnej (tak jakby rozchodzące się od granicy ucha i gardła), oczu
- tworząca się w gardle wydzielina ciągle (refluks, zatoki, alergie wykluczone)
- możliwość wciągnięcia powietrza ustami lub nosem i przytkania uszu w ten sposób (potwierdzone tympanometrią)
- strzelanie w
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko powiedzieć więcej niż laryngolog mający dostęp do badań obrazowych.
Miasto wojewódzkie? Jeśli tak, idź do kliniki przy uniwersytecie, to być może jedyne miejsce gdzie ogarnął trudny przypadek.
Miasto wojewódzkie? Jeśli tak, idź do kliniki przy uniwersytecie, to być może jedyne miejsce gdzie ogarnął trudny przypadek.
- 0
@AnonimoweMirkoWyznania: borelioza?
3
Złoty interes na e-skierowaniach

- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Kurka, jednak zmiana trybu życia na zdrowszy się opłaca, wywaliłem z diety smażone i śmieciowe żarcie, dodatkowo dodałem sporo ruchu (godzinka biegania dziennie + trening od fizjo + sesje z beat saber) i jednak da się zbić zły cholesterol oraz triglicerydy bez satyn
Na foto wyniki około 40 dni temu i na dole aktualne, wiem że jeszcze sporo pracy aby było lepiej :)
#zdrowie #dieta #chwalesie #cholesterol #beatsaber #lekarz #mikrokoksy #wygryw
Na foto wyniki około 40 dni temu i na dole aktualne, wiem że jeszcze sporo pracy aby było lepiej :)
#zdrowie #dieta #chwalesie #cholesterol #beatsaber #lekarz #mikrokoksy #wygryw
- 3
@drakan8: właściwie bardzo mała/słaba zmiana jak na 40 dni. Ale ważne, ze do przodu i lepiej się czujesz
- 2
@felixa: to dużo spokojnie idzie zbić w takim czasie TG z takiego poziomu do 150 albo mniej. To samo jak o wiele lepsze ratio LDL/HDL/Chol uzyskać. No ale na powolutku, ważne, że OP do przodu
667
Leczyła się przez teleporady. Trafiła do szpitala z ogromnym guzem

- 91
- #
- #
- #
- #
- #
Mirko wiecie może która z ubezpieczalni prywatnych medycznych jest najlepsza na polskim rynku? Chciałem zapisać mojego tatę żeby porobił wszystkie badania. Mój pakiet z korpo pozwala dopisywać tylko dzieci
#pytanie #medicover #luxmed #zdrowie #korposwiat #ubezpieczenia #lekarz
#pytanie #medicover #luxmed #zdrowie #korposwiat #ubezpieczenia #lekarz
- 0
@interpenetrate: Ja osobiscie używam Luxmed, żona medicover. Podobno porównywalnie działa signal Iduna
@interpenetrate zwróć bardziej uwagę na pakiety czym się różnią i ile kosztują. Badania z krwi, rezonanse itp wszędzie będą takie same.
Miałam Enel-med, Medicover i lux med. Wszystkie na jedno kopyto jak dla mnie było.
Miałam Enel-med, Medicover i lux med. Wszystkie na jedno kopyto jak dla mnie było.
jezeli pojde do lekarki z przychodni i pokaze jej opakowanie oraz e recepte ktora wypisal mi lekarz prywatny z miecha temu lecz jest juz wypelniona przepisze mi recke na dany lek ( w tym przypadku alprazolam) bez zadnych zastrzezen?
#narkotykizawszespoko #apteka #szpital #lekarz #farmacja
#narkotykizawszespoko #apteka #szpital #lekarz #farmacja
@SOULJAH2135: to zależy. Może przypisac. Albo będzie tak jak w pic rel
- 4
@SOULJAH2135: Pokazywanie opakowania wygląda dziwnie jakbyś był upośledzony. Mówisz że chcesz odnowić recepty i wymieniasz kilka pozycji, albo wypisze albo nie.
- 0
@cotyotymwiesz: o koledzy się znają bliżej xd
- 1
@fefler: przy czym u mężczyzny każde zakażenie układu moczowego (ZUM) jest domyślnie powikłane
4
Szef GIS i 60 stron "zarzutów" wobec dr. Grzesiowskiego. "To kuriozalne...

- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 12
@Matsew ta a odróbki masz za bycie zchorowanym 20 latkiem hehehe
@jadkielbasiany: kara sądowa, polegająca na odrabianiu za friko w zakładach komunalnych na ten przykład.
#anonimowemirkowyznania
#stomatologia #zeby #ortodoncja #zdrowie #lekarz
1) Czy usuwanie zęba numer 4 lub 5 jest znacznie łątwiejsze (szczególnie: czy mniej boli) niż usuwanie zębów mądrości? (mowa o wieku 30+ lat, dla obu zębów).
2) Czy implanowanie zębów ma realne szanse na powikłania i komplikacje? Chodzi o ząb górny.
Od czego to zależy, jak polepszyć szanse?
Czy też lepiej nie implantować i zrobić most?
Występuje obniżenie stanu kości dookoła usuwanego chorego zębą (w
#stomatologia #zeby #ortodoncja #zdrowie #lekarz
1) Czy usuwanie zęba numer 4 lub 5 jest znacznie łątwiejsze (szczególnie: czy mniej boli) niż usuwanie zębów mądrości? (mowa o wieku 30+ lat, dla obu zębów).
2) Czy implanowanie zębów ma realne szanse na powikłania i komplikacje? Chodzi o ząb górny.
Od czego to zależy, jak polepszyć szanse?
Czy też lepiej nie implantować i zrobić most?
Występuje obniżenie stanu kości dookoła usuwanego chorego zębą (w
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli ząb jest normalnie rozwinięty to po prostu się go łapie "kombinerkami" i wyciąga. Mnie w znieczuleniu takie właśnie w pełni rozwinięte ósemki nie bolały zupełnie NIC. Teraz miałbym do wyjęcia dwie z dołu, które wymagałyby rozcięcia dziąsła i pewnie jakiegoś łupania, więc to #!$%@?ę. Chyba, że się zepsują.
Normalny ząb usuwa się z 10-15s?
Normalny ząb usuwa się z 10-15s?
konto usunięte via Android
- 1
@ChickenDriver górne ogólnie się łatwo usuwa. To z dolnymi jest klopot.





























#nfz #lekarz