via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Sytuacja wygląda następująco. Ojciec choruje na różne dolegliwości. Lekarz przepisał dwa leki. Podczas wykupowania recepty farmaceuta zrobił wielkie oczy że w żadnym wypadku nie wolno brać ich razem. Pytanie: kogo/jaki organ mogę poinformować aby przyjrzeli się praktykom lekarza czy przypadkiem nie zagrażają zdrowiu lub życiu? Mogło być tego więcej, tego nikt nie wie.

#nfz #lekarz
Napisz wprost jakie leki, na co ojciec choruje i w jakim jest stanie, bo to dużo zmienia. Są połączenia potencjalnie niebezpieczne, ale tylko wyższej dawce i lekarz mógł uznać, że korzyści przewyższają nad wadami. Tak samo gdy ktoś jest umierający, to też lekarz za wszelką cenę nie będzie dążył np. do ciśnienia 120/80.
Mirko takie pytanie o ubezpieczenia medyczne grupowe. Na NFZ, ogólnie każda służba zdrowia w każdym szanującym się kraju, w idealnym stanie działałaby tak, że przychodzi się z czymś do ośrodka, gdzie w zależności od tego co się dzieje tego samego dnia robi się badania np. tomograf i myśli co dalej jaki zabieg, operacja, czy może leki. W każdym razie specjaliści są pod ręką.
Na prywacie, idzie się do internisty, on wystawia skierowanie,
Cześć, pytanie do ludzi korzystających z usług gastrologów - czy macie jakieś wskazówki, np. dotyczące konkretnych badań do zrobienia przed samą pierwszą wizytą, żeby w razie czego mieć wyniki przy sobie? Obawiam się, że pierwsza wizyta będzie wyglądać tak, że przedstawię problem, gastrolog poleci zrobić takie i takie badania i na tym wizyta się zakończy, i już dwie stówy na minusie. Ogólnie od wielu lat jestem wiecznie senny i przemęczony, mam problemy
Problemy z trądzikiem czy przemęczeniem raczej wskazują na układ hormonalny, a nie układ pokarmowy (kulturyści na dopingu potrafią mieć trądzik). Wątpię by coś wyszło u gastrologa. Najwyżej lekarz powie prawdopodobnie zespół jelita drażliwego, etiologia nieznana. Oczywiście można się udać do gastrologa, ale bardziej radziłbym komplet badań hormonalnych, zwłaszcza pod kątem TSH, fT3, fT4, ACTH i innych sterydowych hormonów.
@Brzuchol00: Fakt, chodziło mi o kolonoskopię. Mea culpa. Miałem podobny problem co ty, gdy zacząłem brać suple na siłkę. Gastrolog tak jak kolega wyżej pisał, powiedział, że to zespół jelita drażliwego i odesłał mnie na kolonoskopię. Nie jest to nic przyjemnego ale też nic stasznego i pozwoli wykryć większość problemów. Objawy, które wymieniłeś mogą być też spowodowane stresem. Wtedy możesz zastosować dietę low fodmap, jakieś probiotyki w formie tabletek i zobaczyć
Gdyby autodiagnozy studentów kierunków medycznych były zawsze trafne, to prawdopodobnie byliby to najbardziej schorowani ludzie na świecie.

Być może znacie ten moment, kiedy stajecie przed lustrem i odkrywacie na swoim ciele na nowo znamię, które zapewne towarzyszy wam od urodzenia. Najpierw patrzycie na ogólną symetrię, jednolity brzeg i równomierny kolor zmiany. Jeszcze profilaktyczne badanie pobliskich węzłów chłonnych, ich przesuwalności, struktury i bolesności, by zakończyć staranną selekcją danych objawów i dopasować je w
Pobierz
źródło: comment_1619728368kUBYc4GSlmDf0l2pRB2t3l.jpg
Z każdego da się zrobić wariata. Jeśli pacjent przekręca nazwy leków które przyjmuje, to można wpisać podejrzenia afazji Wernickiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam problem z nadmiernym poceniem się całego ciała i twarzy, objawia się to po wysiłku (nawet niewielkim), a najbardziej podczas różnych sytuacji np. wizyt u dentysty, rozmowy w pracy z klientem, a nawet przy trochę wyższych temperaturach. Zmagam się z tym od paru lat i z roku na rok stresuje, denerwuje się coraz bardziej blachymi sprawami. Czy ktoś/był w podobnej sytuacji? Do jakiego specjalisty powinienem się udać?

#nerwica #zdrowie #lekarz
#anonimowemirkowyznania
Od kilku miesięcy biorę #izotek. Na ostatniej wizycie lekarz zdecydował o zwiększeniu dawki do 60 mg. Po tygodniu brania tej dawki zaczęła mnie lekko boleć głowa. Najpierw myślałem, że to przez ciągłe siedzenie przed kompem (home office), zmienną kwietniową pogodę, późne kładzenie się spać. Jednak minęło kilka dni, a dalej mam te bóle. Zaniepokojony tym przeczytałem ulotkę leku, a tam jest napisane że #izotek może powodować łagodne nadciśnienie śródczaszkowe i
@AnonimoweMirkoWyznania: Ból głowy przy izoteku to normalna sprawa. Też miałam przez tydzień. Po prostu musisz więcej pić wody, bo izotretynoina wysusza i organizm się odwadnia co powoduje ból głowy. Jak zaczęłam faktycznie duuużo pić wody to już nie boli.
@Azurusek: bo lekarz ma sprawdzone jeden-dwa rodzaje produktu z daną substancją i je stosuje. Myślisz, że ktokolwiek przegląda listę wszystkich produktów na rynku przed wypisaniem recepty i każdego dnia wystawia inny żeby było urozmaicenie? xD A w szpitalu przepisuje się to, co jest na wyposażeniu oddziału.

@bitcoholic: XDDD tak było, jestem tym Zanzibarem
#anonimowemirkowyznania
Kochani, zna się ktoś na laryngologii, neurologii, anatomii szyi i głowy?

Od roku następujące dolegliwości:

- kłucia na granicy gardła i ucha, randomowe bóle uszu, swędzenie uszu
- pieczenie twarzy, jamy ustnej (tak jakby rozchodzące się od granicy ucha i gardła), oczu
- tworząca się w gardle wydzielina ciągle (refluks, zatoki, alergie wykluczone)
- możliwość wciągnięcia powietrza ustami lub nosem i przytkania uszu w ten sposób (potwierdzone tympanometrią)
- strzelanie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko powiedzieć więcej niż laryngolog mający dostęp do badań obrazowych.
Miasto wojewódzkie? Jeśli tak, idź do kliniki przy uniwersytecie, to być może jedyne miejsce gdzie ogarnął trudny przypadek.
Kurka, jednak zmiana trybu życia na zdrowszy się opłaca, wywaliłem z diety smażone i śmieciowe żarcie, dodatkowo dodałem sporo ruchu (godzinka biegania dziennie + trening od fizjo + sesje z beat saber) i jednak da się zbić zły cholesterol oraz triglicerydy bez satyn

Na foto wyniki około 40 dni temu i na dole aktualne, wiem że jeszcze sporo pracy aby było lepiej :)

#zdrowie #dieta #chwalesie #cholesterol #beatsaber #lekarz #mikrokoksy #wygryw
Pobierz
źródło: comment_1619615300YwvueO6fUrqMpv8uXX1LbH.jpg
@interpenetrate zwróć bardziej uwagę na pakiety czym się różnią i ile kosztują. Badania z krwi, rezonanse itp wszędzie będą takie same.
Miałam Enel-med, Medicover i lux med. Wszystkie na jedno kopyto jak dla mnie było.
#anonimowemirkowyznania
#stomatologia #zeby #ortodoncja #zdrowie #lekarz

1) Czy usuwanie zęba numer 4 lub 5 jest znacznie łątwiejsze (szczególnie: czy mniej boli) niż usuwanie zębów mądrości? (mowa o wieku 30+ lat, dla obu zębów).

2) Czy implanowanie zębów ma realne szanse na powikłania i komplikacje? Chodzi o ząb górny.
Od czego to zależy, jak polepszyć szanse?
Czy też lepiej nie implantować i zrobić most?

Występuje obniżenie stanu kości dookoła usuwanego chorego zębą (w
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli ząb jest normalnie rozwinięty to po prostu się go łapie "kombinerkami" i wyciąga. Mnie w znieczuleniu takie właśnie w pełni rozwinięte ósemki nie bolały zupełnie NIC. Teraz miałbym do wyjęcia dwie z dołu, które wymagałyby rozcięcia dziąsła i pewnie jakiegoś łupania, więc to #!$%@?ę. Chyba, że się zepsują.

Normalny ząb usuwa się z 10-15s?