Cześć, czy ktoś z was korzystał z teleporady w celach leczenia się , a nie l4. Potrzebuje teleporady u laryngologa ,bo mam raczej zapalenie ucha i troche mi to teraz przeszkadza. Od pół roku miałem szumy w uszach(wiem troche zaniedbałem temat ale miałem ważniejsze rzeczy do roboty) ale teraz mam jednostronnie spuchnięty przewód słuchowy zew. ,ból przy dotknięciu , niewyciekającą zieloną wydzielinę w uchu, uczucie przytkania ucha połączone z dzwonieniem oraz ból
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ortopedia #lekarz #zdrowie #fizjoterapia

Odkąd pamiętam cyklicznie wraca mi ból szyi, karku. Zdarza się to średnio raz na pół roku i trwa do tygodnia. Najgorzej jest rano, żeby wstać muszę podnieść głowę ręką a potem resztę dnia chodzę zgarbiony z głową przyspawaną w jednej pozycji. Prowadzę umiarkowany tryb życia z przewagą aktywności, zaczyna się to zazwyczaj po nocy, z biegiem dnia objawy trochę ustają,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie w niedzjele w kato na skrzyżowaniu gliwickiej z sądową, w-------m się roweru, upadek taki sam jak inny przez lata, jak się później okazało niekonieczne bo mam złamanie
Wieloodłamowe złamanie kłykcia bocznego piszczeli lewej z przemieszczeniem, miałem zabieg płytkę i coś tam jeszcze zamontowane
I tu moje pytania, ktoś już miał taką kontuzje? Długo boli takie dziadostwo? Ile mniej więcej dochodIliscie do siebie? Będę mógł jeździć na rowerze jeszcze?
Po zabiegu miałem
TwojStary9_0 - Witajcie w niedzjele w kato na skrzyżowaniu gliwickiej z sądową, w----...

źródło: Screenshot_20240718_190252_Gallery

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@TwojStary9_0 tak, zbieraj RTG kontrolne i idź do prawdziwego ortopedy, jeśli to tylko możliwe powinieneś to wyciągać. Szkodzi zdrowiu poza tym jeśli jesteś aktywny to może zwiększać szansę prawdziwej masakry przy ewentualnej glebie w przyszłości
Jak się wykurujesz to zapraszam na MTB do BB, nie trać nadziei :) fiksacja płytkami ma to do siebie, że szybko wracasz do sprawności. Proszę mijając blizne. Pewnie jeszcze w tym sezonie będziesz jeździł
  • Odpowiedz
@TwojStary9_0 Są dwie szkoły odnośnie usuwania zespolenia. Jedna mówi, by usuwać zespolenia bezwzględnie po uzyskaniu celu leczenia, a druga mówi, żeby usuwać wtedy, kiedy metal zacznie przeszkadzać. Osobiście uważam, że druga ma więcej sensu, bo nie widzę żadnej korzyści w narażaniu pacjenta na kolejne znieczulenie, operację i hospitalizację tylko dlatego, że ma w sobie obojętny metal. Ryzyko przewyższa tu korzyści.
Inaczej ma się sytuacja, gdy metal zacznie konfliktować z tkankami -
  • Odpowiedz
Jak ciśnienie może być w normie jak Stanowski ma 137/80 XD
Skąd w ogóle ten mit że nawet 120/80 to dobre ciśnienie?
Dodatkowo jak go podłączyli to miał puls 120 a po kilkunastu minutach spadło do 90-95...
Spoczynkowy puls ma mocno wysoki.
#kanalzero #zdrowie #polskiyoutube #medycyna #lekarz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrBeast: To nie jest ciśnienie normalne może dla 60+ latka, ale nie dla 40 letniego chłopa mimo wszystko. Stanowski ma nadwagę, więc te ciśnienie i tak nie dziwi.
  • Odpowiedz
Już trochę jestem po 30stce i zdrowie mam wrażenie jakoś nie bardzo, o ile kiedyś w ogóle nie chorowałem to teraz co chwile coś łapię. Robiłem badania krwi podstawowe, wszystko niby w normie. Tylko że dużo śpię, nie wysypiam się mimo to, ciągle jestem zmęczony. Dostałem do abonamentu zegarek co mierzy puls i ten mi cały czas pisze że stres, że zła jakość snu. No zgadzało by się.
Pytanie, bo planuję wybrać
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobrze to już było. Teraz równia pochyła. Norma testosteronu to 280-800ng/dl, niektóre laboratoria wskazują 80-800ng/dl. Ja od 350 w dół mam zjazd samopoczucia, przy 300 wszystkie symptomy niedoboru testosteronu. Podobnie może być u Ciebie. Sam stres to osobna sprawa, on sam potrafi zabijac testosteron. Również nierównowaga innych hormonów np. prolaktyny może niekorzystnie rzutowac na testosteron i pośrednio na samopoczucie.
  • Odpowiedz
@Heinevar: sen to absolutna podstawa ale oprócz długości snu liczy się jego jakość, często suplementacja magnezu potrafi bardzo pomóc.

Dieta - nie dbając nawet szczególnie o makro jeżeli będziesz głównie jadł nie przetworzone produkty czyli te domowe obiady czy nawet mięso i mrożone warzywa to dobrze!

Aktywność fizyczna - warto wrócić na siłownie, dla zdrowia nie dla samego budowania sylwetki, ekstra godzina z rana przed pracą.

Do tego może czas
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Lekarz nie robi psychotestów. Musisz iść do ośrodka gdzie jest jednocześnie psycholog i lekarz. Psycholog robi psychotesty, a ty potem z tymi wynikami idziesz do lekarza, którzy też bada wzrok. Ważne żeby wszystko było w tym samym miejscu. Ja poszedłem najpierw do psychologa (badającego właśnie kierowców), a potem do lekarza w innym ośrodku i powiedział, że te badania psychologa to są nie takie jak trzeba :D bo nie
  • Odpowiedz
Iść na sor?
Dzis robilem porzadki w ogrodzie, stare konary przesuwalem , dzewka, drewko itp. duzo robali bylo.
Poszedlem do domu, wykapalem sie i tak dziwnie dretwieje mi to miejsce, delikatnie piecze xD

Generalnie cierpie na nerwie lękową, zwiazana ze stanem zdrowia i sobie wkrecilem ze mnie jakis pajak ukasil albo cos innego.

To
Milo900 - Iść na sor?
Dzis robilem porzadki w ogrodzie, stare konary przesuwalem , dz...

źródło: temp_file7652233859980855387

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900: kolego starasz być spokojny czyli nie jesteś. Sam mam nerwicę lękową i też hipochondrie więc wiem jak to przesrane tak się lękać o zdrowie ale uwierz nam, będziesz żył. Zrób sobie herbatę czy tam melisę, postaw obok łóżka i dobranoc
  • Odpowiedz
Od dawna przyzwyczaiłem się do myśli, że na świecie żyją łajzy


@Przypadkowy: to ja mam odwrotnie. Odzwyczaiłem się od myślenia, że trzeba być dobrym sumienny uczciwym pracownikiem dla multimiliardowych korpo, które nie ma nawet jednego właściciela, a zrobi wszystko, żeby wydusić każdy grosz z pracownika. Czasami ten grosz wydusza się będąc dobrym kochanym pracodawcą, ale nic nie jest za darmo. Dają bezmyślnie to trzeba brać. Przemęczać się? W imię czego?
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Jako kontraktor masz nienormowany, zadaniowy czas pracy, ziomek. A projekt jest wyceniony na konkretną ilość godzin, której tak czy inaczej przekroczyć nie możesz bo zaczną się pytania.
  • Odpowiedz