mirki czy robiąc sobie rutynowe badania krwi warto skonsultować je potem z lekarzem mimo że wszystko wyszło niby w wartościach referencyjnych? niektóre wartości mam blisko górnej albo dolnej normy i zastanawiam się czy warto to skonsultować czy nie #pytanie #zdrowie #lekarz
#anonimowemirkowyznania
#izotek a #szczepienia - czy jest tu jakiś #lekarz?
Mam #tradzik i jestem w trakcie terapii Izotekiem. I teraz dwie rzeczy:
I) psuje mi się ząb, a u dentysty podaje się znieczulenie w formie zastrzyku
II) chciałbym polecieć za granicę, więc w tym celu będę się musiał zaszczepić na koronę.
No i teraz pytanie: można łączyć znieczulenie u dentysty oraz zastrzyk na koronę z Izotekiem? Jest to bardzo silny lek,
@1234ED: mozesz miec racje, prawdopodobnie chodzilo o zaalarmowanie czerwonym oznaczeniem, ze cos sie zaczyna dziac i zeby zwrocic uwage na organizm. Gdyby czerwona kreska byla przy 38 wiele osob mogloby bagatelizowac stan podgoraczkowy, a tak czerwona kreska przy stanie podgoraczkowym moze Cie sklonic do jakiejs rekacji. Oczywiscie to tylko takie moje domysly jak to sie mowi #nachlopskirozum :)
#lekarz #diagnostyka #ratujemyprzyjaciela #47lat

DVA. Zdiagnozowane (podobno).

Wiem ,że nie powinienem pytać na stronie ze "śmiesznymi obrazkami".
Ale, jeśli po mikrowylewie* "pacjent działa normalnie", a tylko, na ten przykład, nie pamięta
dnia w którym ów (mikro)wylew wystąpił* Jakie mogą być konsekwencje?

*Dzwoniłem w niedzielę, "incydent" wystąpił z soboty na niedzielę. (Ogromny ból głowy).
W poniedziałek rano, (dzwonię ponownie - ów leży na OIOM) kumpel nie pamięta, żeby rozmawiał ze mną
przez
Szukam terapeuty, mielibyście może kogoś żeby mi polecić? Nie umiem zaufać znanylekarz, odbijałem się już 6 czy 7 razy od psychologów, leków, terapii itp. nie mam ochoty na kolejne próby za bardzo już. Chciałbym tak się zgrać z lekarzem, żeby spotkania terapeutyczne zostały już u mnie na stałe, co najwyżej zmniejszałbym ich częstotliwość w miarę upływu lat. Nurt wydaje mi się że powinien być beh-poz - zauważam że odnalezienie przez autoterapię wzorców
@vateras131: wszystko wskazuje na to że to co mam fachowo się nazywa onycholiza a przez to że ostatnio dużo więcej chodzą w butach BHP, siniak i pęcherz pod spodem pogorszył sprawę. Chyba bede musiał zamówić jakiś preparat.
Mireczki, #covid19 #koronawirus i pytanie do #lekarz #medycyna

Jestem po covidzie jakieś 2tyg który przeszedłem dosyć lekko - lekka gorączka i w sumie tyle z objawów. I do tej pory ta niska gorączka występuje tzn rano jest ok 36,6 po południu potrafi być 37,5 i wyżej nie idzie - nie biorę też leków które by ją zbijały, samoistnie staje na takiej temperaturze. Normalnie mam też teleporady z lekarzem rodzinnym i zastanawiam się
zasadniczo w momencie wystawienia skierowania masz nałożoną kwarantannę i raczej nie powinienieś poruszać się środkami masowego transportu - raczej własne auto, rower, pieszo, taksówa w ostateczności


@alteron: Jeżeli skierowanie na test jest równoznaczne z nałożeniem kwarantanny , to z definicji kwarantanny wynika że mam nałożoną kwarantannę i raczej nigdzie nie powinienem się poruszać żadnymi środkami transportu, nawet do punktu pobrań, no bo przecież mam kwarantannę xD. Chodzi mi o to w
#choroby #lekarz #koronawirus

jest jakiś lekarz na sali?

Od wczoraj mam delikatny bół/drapanie gardła, kaszlne raz na pół godziny, czuje spłycony oddech (ale ciężko mi to ocenić, to może być jakieś placebo), delikatne uczucie ściskania głowy na wysokości oczu. Brak gorączki, kataru, osłabienia organizmu. Ze smakiem/węchem wszystko ok.

Przyznam, że się trochę cykam, że to covid. Możliwe są tak łagodne objawy? Czy to coś innego? Pierwszy raz w życiu mam takie objawy,
@badi1992: wiesz, węchu od razu się nie traci nawet jeśli, około 5-7 dni po pierwszych objawach. Kolega wyżej dobrze mówi żebyś zrobił test, bo jak nie przeszło, to jeśli coś (oby nie) to nie będziesz musiał czekać godzinami w kolejce do szpitala w oczekiwaniu na test, wyniki... Suplementuj witaminę D, to na pewno polecam, nie zaszkodzi a może pomóc
Mam taki problem ze zdrowiem. Prowadzę siedzący tryb życia, dwie pracki biurowe zajmują większość dnia. Od jakiegoś czasu odczuwam nasilony ból w okolicach górnej części prawego pośladka. Serio, wiem, że to dziwnie brzmi, ale boli mnie tak jakby wewnątrz pośladka. Boleć zaczyna jak siedzę za długo przy kompie, tak po ok. 2 godzinach siedzenia ból jest już odczuwalny. Ostatnio zaczęło boleć mnie także podczas chodzenia, przy przenoszeniu ciężaru na prawą nogę oraz
@bacaa90: Rwa kulszowa albo coś podobnego. Jak najszybciej zacznij robić sobie przerwy na rozruch, co 2 godziny rób sobie coś jak rozgrzewka na wfie w szkole (krążenie ramion, bioder itd., znajdziesz na youtube o co chodzi), zajmuje to 3-5 min. Chociaż co pół godziny wstań i trochę się rozruszaj, chociaż pół minuty – minutę. Pij więcej wody.

Jak pójdziesz do zwykłego lekarza, nawet ortopedy to ci przepisze tylko leki przeciwbólowe, które
@bacaa90 ciśnij z tym do ortopedy i poproś o skierowanie na rezonans i tomografie, nie tylko RTG. Ja zamiast pójść od razu do ortopedy bujałem się przez rok z masażami u fizjoterapeuty, które w pełni nie pomagały. Dopiero po rezonansie zleconym przez orto wyszło, że mam przepuklinę.