
Wszystko
Wszystkie
Archiwum

Jurigag
mirki czy robiąc sobie rutynowe badania krwi warto skonsultować je potem z lekarzem mimo że wszystko wyszło niby w wartościach referencyjnych? niektóre wartości mam blisko górnej albo dolnej normy i zastanawiam się czy warto to skonsultować czy nie #pytanie #zdrowie #lekarz
3
Lekarz może wystawić zwolnienie wstecz, ale nie więcej niż trzy dni

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#anonimowemirkowyznania
#izotek a #szczepienia - czy jest tu jakiś #lekarz?
Mam #tradzik i jestem w trakcie terapii Izotekiem. I teraz dwie rzeczy:
I) psuje mi się ząb, a u dentysty podaje się znieczulenie w formie zastrzyku
II) chciałbym polecieć za granicę, więc w tym celu będę się musiał zaszczepić na koronę.
No i teraz pytanie: można łączyć znieczulenie u dentysty oraz zastrzyk na koronę z Izotekiem? Jest to bardzo silny lek,
#izotek a #szczepienia - czy jest tu jakiś #lekarz?
Mam #tradzik i jestem w trakcie terapii Izotekiem. I teraz dwie rzeczy:
I) psuje mi się ząb, a u dentysty podaje się znieczulenie w formie zastrzyku
II) chciałbym polecieć za granicę, więc w tym celu będę się musiał zaszczepić na koronę.
No i teraz pytanie: można łączyć znieczulenie u dentysty oraz zastrzyk na koronę z Izotekiem? Jest to bardzo silny lek,
@AnonimoweMirkoWyznania: brałem znieczulenia u dentysty w trakcie terapii izotekiem i nic mi nie było. Jak się obawiasz to po prostu zapytaj przed zabiegiem.
Odnośnie oddawania krwi - nie możesz w trakcie terapii bo izotek jest teratogenny. Gdyby Twoja krew została przetoczona ciężarnej kobiecie to mogłoby to uszkodzić płód.
Odnośnie oddawania krwi - nie możesz w trakcie terapii bo izotek jest teratogenny. Gdyby Twoja krew została przetoczona ciężarnej kobiecie to mogłoby to uszkodzić płód.
IzotekowyPożeracz: Mi nie chcieli zrobić szczepionki na tężec z powodu izoteku. Ale na covid to pewnie bez wahania zrobią. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego od razu powiedz o tym lekarzowi, żeby Ci krzywdy nie zrobili w razie czego, bo mnie nawet nie pytali, czy coś biorę.
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
- 0
Czy może mi ktoś polecić dobrego #endokrynolog #ginekolog w Warszawie ewentualnie okolice może być też Łódź.
Fajnie gdyby przyjmował też na nfz.
#medycyna #zdrowie #rozowypasek #tarczyca #lekarz
Fajnie gdyby przyjmował też na nfz.
#medycyna #zdrowie #rozowypasek #tarczyca #lekarz
konto usunięte via Android
- 0
@FreakingAwesome co xd
@FreakingAwesome: ja mam odwrotnie xD jako dziecko mocno chorowałam, a teraz nic mi nie dolega
42
Skandal w Słupsku. Lekarz kazał pacjentce wypier... ze szpitala

- 14
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Lekarz oskarżony o zabicie pacjentów z Covid-19. Miał podać "leki...

- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@Helgrin: poczytaj o stosowaniu ibuprofenu i paracetamolu na zmianę, na zbicie gorączki
#pytaniedoeksperta #termometr #medycyna #lekarz
Dlaczego na termometrach nieelektronicznych jest taka kreska na szkle przy 38 stopniach? Pics related
https://www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2013/12/IMG_7467-1024x7671.jpg
https://ab-med.pl/wp-content/uploads/2017/08/ohfichcgmnjllakl.png
Dlaczego na termometrach nieelektronicznych jest taka kreska na szkle przy 38 stopniach? Pics related
https://www.lublin112.pl/wp-content/uploads/2013/12/IMG_7467-1024x7671.jpg
https://ab-med.pl/wp-content/uploads/2017/08/ohfichcgmnjllakl.png
@Gustavo_Fring: ale w "ekologicznych" zarowkach to jest spoko, nie? Wcale ktos sobie nie zalatwil w ten sposob miejsca na rynku na nikomu niepotrzebny produkt.
@1234ED: mozesz miec racje, prawdopodobnie chodzilo o zaalarmowanie czerwonym oznaczeniem, ze cos sie zaczyna dziac i zeby zwrocic uwage na organizm. Gdyby czerwona kreska byla przy 38 wiele osob mogloby bagatelizowac stan podgoraczkowy, a tak czerwona kreska przy stanie podgoraczkowym moze Cie sklonic do jakiejs rekacji. Oczywiscie to tylko takie moje domysly jak to sie mowi #nachlopskirozum :)
5
Przychodzą do nas pacjenci z resztkami jedzenia w maskach

- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
476
Pogłębi się kryzys w ochronie zdrowia? "Rz": Lekarze uciekną do prywatnych...

- 135
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#lekarz #diagnostyka #ratujemyprzyjaciela #47lat
DVA. Zdiagnozowane (podobno).
Wiem ,że nie powinienem pytać na stronie ze "śmiesznymi obrazkami".
Ale, jeśli po mikrowylewie* "pacjent działa normalnie", a tylko, na ten przykład, nie pamięta
dnia w którym ów (mikro)wylew wystąpił* Jakie mogą być konsekwencje?
*Dzwoniłem w niedzielę, "incydent" wystąpił z soboty na niedzielę. (Ogromny ból głowy).
W poniedziałek rano, (dzwonię ponownie - ów leży na OIOM) kumpel nie pamięta, żeby rozmawiał ze mną
przez
DVA. Zdiagnozowane (podobno).
Wiem ,że nie powinienem pytać na stronie ze "śmiesznymi obrazkami".
Ale, jeśli po mikrowylewie* "pacjent działa normalnie", a tylko, na ten przykład, nie pamięta
dnia w którym ów (mikro)wylew wystąpił* Jakie mogą być konsekwencje?
*Dzwoniłem w niedzielę, "incydent" wystąpił z soboty na niedzielę. (Ogromny ból głowy).
W poniedziałek rano, (dzwonię ponownie - ów leży na OIOM) kumpel nie pamięta, żeby rozmawiał ze mną
przez
Istnieje jakaś nie płatna klinika leczenia nerwicy lekowej? Albo płatna to wezmę kredyt, albo w ogóle klinika gdzie mogą pomóc?
#psychologia #psychiatria #lekarz
#psychologia #psychiatria #lekarz
Szukam terapeuty, mielibyście może kogoś żeby mi polecić? Nie umiem zaufać znanylekarz, odbijałem się już 6 czy 7 razy od psychologów, leków, terapii itp. nie mam ochoty na kolejne próby za bardzo już. Chciałbym tak się zgrać z lekarzem, żeby spotkania terapeutyczne zostały już u mnie na stałe, co najwyżej zmniejszałbym ich częstotliwość w miarę upływu lat. Nurt wydaje mi się że powinien być beh-poz - zauważam że odnalezienie przez autoterapię wzorców
@NPD_Vulnerable_type_borderline_28: no to dawaj adres a nie szukaj xD
@interpenetrate: nie, bo muszę mieć miejsce dla siebie xD sorry pretensje do ustawodawcy
- 1
Jak mi się paznokieć od dużego palca odkleił przez to że nosiłem #!$%@? budy które mi naciskały na ten palec i zrobił się siniak i pęcherz pod to ten paznokieć powróci do stanu pierwotnego czy jest już do wyrwania jak mleczak u dzieci #lekarz #dermatolog #kiciochpyta
- 1
@vateras131: wszystko wskazuje na to że to co mam fachowo się nazywa onycholiza a przez to że ostatnio dużo więcej chodzą w butach BHP, siniak i pęcherz pod spodem pogorszył sprawę. Chyba bede musiał zamówić jakiś preparat.
- 0
Mireczki, #covid19 #koronawirus i pytanie do #lekarz #medycyna
Jestem po covidzie jakieś 2tyg który przeszedłem dosyć lekko - lekka gorączka i w sumie tyle z objawów. I do tej pory ta niska gorączka występuje tzn rano jest ok 36,6 po południu potrafi być 37,5 i wyżej nie idzie - nie biorę też leków które by ją zbijały, samoistnie staje na takiej temperaturze. Normalnie mam też teleporady z lekarzem rodzinnym i zastanawiam się
Jestem po covidzie jakieś 2tyg który przeszedłem dosyć lekko - lekka gorączka i w sumie tyle z objawów. I do tej pory ta niska gorączka występuje tzn rano jest ok 36,6 po południu potrafi być 37,5 i wyżej nie idzie - nie biorę też leków które by ją zbijały, samoistnie staje na takiej temperaturze. Normalnie mam też teleporady z lekarzem rodzinnym i zastanawiam się
- 1
@ozzi91: Nie ma zasady, u mojej teściowej po tygodniu prawie wszystko ustąpiło, miala tylko zatoki zapchane.
Znajomy, dwa tygodnie po był tak osłabiony, że 7 kilo schudł.
Znajomy, dwa tygodnie po był tak osłabiony, że 7 kilo schudł.
- 161
Szukam laryngologa, bo ten do którego chodziłem przyjmuje już tylko prywatnie (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Czytam opinie i chyba do tego lekarza nie pójdę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Czytam opinie i chyba do tego lekarza nie pójdę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- Elec
- Bulfrogg
- konto usunięte
- EM_Ha
- zegarmistrz001
- +156 innych
- 532
Komentarz usunięty przez moderatora
@inny_login: aż mi się przypomniała historia kumpla który poszedł do Poz z nawracającym i długo trwającym bólem gardła. Cyk nowotwór krtani. Onkolog się za głowę złapał bo miał podręcznikowy refluks żołądka.
- konto usunięte
- dzek
- ExitMan
- Xysz
- mtriciak33
- +26 innych
Jak to jest z tymi testami na #koronawirus ? Jak lekarz POZ zleci taki test to trzeba jechać przez całe miasto np. autobusem ( będąc potencjalnie zarażonym :), do punktu pobrań tak? Czy jak? #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #zdrowie #lekarz #lekarzpoz #kiciochpyta
@zenek-stefan1: Tak, bo w tym czasie włącza się jakiś pierwiastek cudotwórczy, info momentu kiedy człowiek nie będzie miał wyniku testu, nie zaraża :)
zasadniczo w momencie wystawienia skierowania masz nałożoną kwarantannę i raczej nie powinienieś poruszać się środkami masowego transportu - raczej własne auto, rower, pieszo, taksówa w ostateczności
@alteron: Jeżeli skierowanie na test jest równoznaczne z nałożeniem kwarantanny , to z definicji kwarantanny wynika że mam nałożoną kwarantannę i raczej nigdzie nie powinienem się poruszać żadnymi środkami transportu, nawet do punktu pobrań, no bo przecież mam kwarantannę xD. Chodzi mi o to w
- 1
#choroby #lekarz #koronawirus
jest jakiś lekarz na sali?
Od wczoraj mam delikatny bół/drapanie gardła, kaszlne raz na pół godziny, czuje spłycony oddech (ale ciężko mi to ocenić, to może być jakieś placebo), delikatne uczucie ściskania głowy na wysokości oczu. Brak gorączki, kataru, osłabienia organizmu. Ze smakiem/węchem wszystko ok.
Przyznam, że się trochę cykam, że to covid. Możliwe są tak łagodne objawy? Czy to coś innego? Pierwszy raz w życiu mam takie objawy,
jest jakiś lekarz na sali?
Od wczoraj mam delikatny bół/drapanie gardła, kaszlne raz na pół godziny, czuje spłycony oddech (ale ciężko mi to ocenić, to może być jakieś placebo), delikatne uczucie ściskania głowy na wysokości oczu. Brak gorączki, kataru, osłabienia organizmu. Ze smakiem/węchem wszystko ok.
Przyznam, że się trochę cykam, że to covid. Możliwe są tak łagodne objawy? Czy to coś innego? Pierwszy raz w życiu mam takie objawy,
- 1
@Squatlifter: siemka! Dzięki, że pytasz. Ogólnie to czuję poprawę. Gardło mniej drapie. Dalej nie wiem co to jest ale spodziewam się, że przy zwykłym przeziębienu za 2 dni będzie całkiem ok.
@badi1992: wiesz, węchu od razu się nie traci nawet jeśli, około 5-7 dni po pierwszych objawach. Kolega wyżej dobrze mówi żebyś zrobił test, bo jak nie przeszło, to jeśli coś (oby nie) to nie będziesz musiał czekać godzinami w kolejce do szpitala w oczekiwaniu na test, wyniki... Suplementuj witaminę D, to na pewno polecam, nie zaszkodzi a może pomóc
19
Spanie mniej niż 6h dziennie w wieku średnim zwiększa ryzyko demencji.

- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
Odeszła Janina Suchorzewska, „Myszka” z Powstania, później lekarka i profesorka

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mam taki problem ze zdrowiem. Prowadzę siedzący tryb życia, dwie pracki biurowe zajmują większość dnia. Od jakiegoś czasu odczuwam nasilony ból w okolicach górnej części prawego pośladka. Serio, wiem, że to dziwnie brzmi, ale boli mnie tak jakby wewnątrz pośladka. Boleć zaczyna jak siedzę za długo przy kompie, tak po ok. 2 godzinach siedzenia ból jest już odczuwalny. Ostatnio zaczęło boleć mnie także podczas chodzenia, przy przenoszeniu ciężaru na prawą nogę oraz
- 1
@bacaa90: Rwa kulszowa albo coś podobnego. Jak najszybciej zacznij robić sobie przerwy na rozruch, co 2 godziny rób sobie coś jak rozgrzewka na wfie w szkole (krążenie ramion, bioder itd., znajdziesz na youtube o co chodzi), zajmuje to 3-5 min. Chociaż co pół godziny wstań i trochę się rozruszaj, chociaż pół minuty – minutę. Pij więcej wody.
Jak pójdziesz do zwykłego lekarza, nawet ortopedy to ci przepisze tylko leki przeciwbólowe, które
Jak pójdziesz do zwykłego lekarza, nawet ortopedy to ci przepisze tylko leki przeciwbólowe, które
Pytanie do lekarzy: czy żeby wykryć zakrzepicę żyły wrotnej po szczepieniu mRNA wystarczy Doppler czy trzeba zrobić TK?
//
#pytanie #medycyna #zdrowie #lekarz #szczepienia #koronawirus #covid19stats
//
#pytanie #medycyna #zdrowie #lekarz #szczepienia #koronawirus #covid19stats
@kjjbox: tak bo tutaj lekarze siedza xd
@wiem_wszystko: No ba, wykop to zbieranina największych Polskich specjalistów w każdej dziedzinie życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)





























