Czy przypadkiem specjalizacja na studiach Cyberbezpieczeństwo i Bezpieczeństwo cybernetyczne to nie jest to samo?
Szukam innej uczelni, która ma tą pierwszą specjalizację bo chce się przepisać z innej z powodu nie otwarcia specjalizacji Cyberbezpieczeństwo u mnie i dostałem odpowiedź od WSB Szczecin, że na Informatyce mają tą drugą specjalizację a Cyberbezpieczeństwo mają na kierunku Bezpieczeństwo w biznesie i administracji.

#kiciochpyta #informatyka #cyberbezpieczenstwo #studia #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coś się stało, że na chromie przestałem mieć możliwość logowania się do pejsbuka. jak tylko wejde na facebook.com to pojawia sie komunikat o akceptacji cookies, cokolwiek klikne przechodzi do normalnego logowania ale się nie loguje (pic rel). Problem pojawił się, gdy zmieniłem kompa na nowego (przesiadłem się przy okajzi z win10 na win11). Na chromie wszystkie ustawienia mi zaimportował, tylko ten brak możliwości logowania do fb jest problemem. Natomiast bez problemu loguję
nie_odpisuj - Coś się stało, że na chromie przestałem mieć możliwość logowania się do...

źródło: 1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@komentator_2020: Haha, spoko, nie no problem był w sumie banalny: update spowodował reset BIOSu do ustawień fabrycznych, a w tym przestawił kontrolery dysku w tryb IDE, natomiast system był instalowany w tybie AHCI. Wystarczyło wrócić z powrotem do AHCI.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy: Może nie nietypową, "nowy" procesor. Wolałem zrobić update, jak to wszędzie radzą przed instalacją nowego procesora, a BIOS tam był tam praktycznie fabryczny, no i producent grzmi w opisach wydań, że zwiększona stabilność. Aha, no i RAM, dokupiłem trochę RAMu do tego złomka, a update miał wprowadzić kompatybilność z innymi typami pamięci.
  • Odpowiedz
Nie mogę się zdecydować na jedną przeglądarkę.
Edge ma wbudowany głosowy czytnik I jest bezkonkurencyjny. Vivaldi ma wbudowanego klienta email dzięki czemu łatwiej ogarnąć moje 70 skrzynek. Opera ma speed dial, Firefox nie jest chromem, a chrome ma dużo rozszerzeń, ale znowu ten chromium zdegoogleowany jest kuszący. #komputery #informatyka chyba wybiorę kiwi które pozwala na pełne rozszerzenia w mobilnej wersji
KingaM - Nie mogę się zdecydować na jedną przeglądarkę.
Edge ma wbudowany głosowy czy...

źródło: 7d0cc2f408e45c2a

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: Normalnie firefoxa instaluj, ma co trzeba, to czego nie ma sobie dodasz rozszerzeniami. Te same działają na kompie/fonie logujesz się kontem firefox i masz pełną synchronizację.
  • Odpowiedz
@iErdo: OP chyba chce, aby przy wsparciu AI narzędzie automatycznie proponowało jakiś crop danego zdjęcia, aby uzyskać estetyczne i ciekawe ujęcie. Wśród narzędzi AI do grafiki na kompa raczej nie widziałem nic takiego. Ale jako apka do telefonu możliwe, że są jakieś takie wspomagacze.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam, potrzebuje pomocy w kwestii podłączenia dodatkowych dwóch monitorów do laptopa. Laptop ma tylko jedno wyjście HDMI. Najlepiej by było jakbym miał na zewnętrznych monitorach możliwość podglądu zdjęć i arkuszy, a ekran laptopa był pomocniczy, czyli potrzebuje trzech monitorów.
Co mam zrobić by uzyskać ten efekt? Proszę o wytłumaczenie jak typowemu amatorowi. Jeżeli jest to ważne to laptop pracuje na windows 11, ma jedno wolne wyjście USB
Z góry dziękuję
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Zapoznaj się ze specyfikacją swoich monitorów (lub zwróć na to uwagę jeśli dopiero będziesz je wybierał) czy posiadają funkcję "daisy chain"- W monitorach posiadających tę funkcjonalność możesz podłączyć laptopa do monitora jednym kablem hdmi albo usbc, a potem możesz podłączyć drugi monitor do tego pierwszego monitora poprzez wejście display port. Dzięki temu unikniesz zakupu stacji dokującej która potrafi być drogą zabawką.
  • Odpowiedz
Cześć mam pytanie. Dzisiaj oboje moich rodziców dostało dosłownie 2sek. połączenia z opisem "Syn dzwoni". Dźwięk był zupełnie inny niż normalny dzwonek telefonu. Odebrali i był to głuchy telefon. W whastaspp i telefon brak info, żebym do nich dzwonił. U mnie to samo. Jakieś nowe oszustwo #informatyka #oszustwo #kiciochpyta #pytanie #android
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest tu ktoś z #cyberbezpieczenstwo #phishing #hacking ? Czy można tylko po adresie email dowiedzieć się gdzie ktoś aktualnie się logował, gdzie był na pracy zarobkowej 10 lat temu i zdobyć nr telefonu ? Nie wiem czy klikając hosting obrazków nie pobrał mi się keylogger, ale sam podejrzany twierdzi że wpisał mój e-mail w wyszukiwarkę i była to minuta roboty. Jest tu ktoś z #informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@biskup2k: tak kliknąłem w dwa obrazki w wiadomości prywatnej w hostingu obrazków ibb.co To może być to ? Ale co mu daje ten adres ? Sprawdziłem 2 maile na tej stronce i faktycznie dane wyciekły, może pozmieniam hasła dla pewności, czy od razu format kompa zrobić ? Wyniki pokazały:11 i 1 oraz 4 i 0.
  • Odpowiedz
tak kliknąłem w dwa obrazki w wiadomości prywatnej w hostingu obrazków ibb.co To może być to ?


@Polarboy: Jeśli hosting udostępnia taką funkcjonalność chyba nie widziałem takiego hostingu nie dedykowanego do zbierania adresów IP aby miał taką funkcjonalność, co najwyżej statystki z jakich krajów było wchodzone.

Ale co mu daje ten adres
  • Odpowiedz
#informatyka #problem #problemytechniczne #pomoctechniczna #linuxmasterrace

Wie może ktoś, jak sobie poradzić z laptopem r--------------m paletę kolorów pod #linux? Na screenshotach tego nie widać, ale wszelkie rozmycia, cienie itd. wyglądają na nim jakby kot się zerzygał na matrycę. Nieważne czy pulpit to #gnome, #kde, czy co, ani jaka to dystrybucja, bo przeszedłem chyba przez
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #opensource #bankowosc #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity

Ktoś się orientuje, czy istnieje jakiś sensowny #bank, który nie ciągnie z ludzi jak za zboże (#mbank), ma ciemny motyw w aplikacji na #android i nie będzie robił problemów po eksmisji #google z telefonu i zainstalowaniu #lineageos z #microg?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podepnę się pod wątek,
Szukam dziewczyny, pięknej, wysportowanej, zabawnej, wyrozumiałej, mądrej, pracującej, dbającej o dom, posiadającej swoje pasje, aktywnej, domatorki, spełniającej wszystkie zachcianki w łóżku bezpruderyjnej wiernej tylko mi dziewicy.
Tylko tyle, reszta nie ma większego znaczenia.
  • Odpowiedz