Pany,

mam jakiś dziwny problem z outlookiem na moim tel (S23). Od paru dni maile nowe nie pojawiają się w aplikacji w odebranych. Wskakują tam albo z giga opóźnieniem (np po 2 dniach), albo jak przyjdzie kolejny email i "wypchnie" to odbiorczych te poprzednie. Na komputerze wszystko działa OK.

Ręczne odświeżanie nic nie daje. Robiłem reset outoolka, usuwałem konta, odinstalowałem aplikacje i dalej nic. Ma ktoś podobny problem? Support mówi że u
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, potrzebuje jakiegoś opisu, how-to na temat self signed certyfikatów, TLS, CA i wszystkim co z tym związanym, potrzebuję trochę odświeżyć temat, a nie mogę nigdzie znaleźć dobrego opisu (nie chcę odsłuchiwać nic z YT). Czy możecie mi jakieś źródło polecić?

#informatyka #linux #webdev #devops #sysadmin
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#informatyka #internet
Od rana mam problem z internetem światłowodowym (sąsiad też). Na połowie sprzętów działa, połowa wywala brak internetu. To jest na tyle dziwne, że w android tv prime, HBO i YT pokazuje brak neta, Netflix działa.
Jeden z laptopów pokazał mi brak DNS, zmieniłem ręcznie na Googlowski i zaczął działać.

To jest awaria po stronie dostarczyciela czy coś innego mogło się wykrzaczyć?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie stawki uop/a jakie b2b w 2024 - Service Delivery Manager bądź Delivery Manager/IT infrastructure manager (i pokrewne)? Praca przy ITSM ServiceNow, zarządzanie i kontrola vendora, również do relacji <-> zagranicznego klienta. Udział w projektach jako PM dla danego obszaru i całkowita opieka w relacji klient - vendor po obu stronach

#it #pytanie #programista15k #pracait #pracbaza #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jeśli chodzi o uop to za mniej niz 35k brutto bym nawet do tego nie podchodził. Dyrektorzy finansowi w takich firmach to stawki 30k brutto i sluzbowe auto i inne benefity stad jestem w stanie mniej wiecej określić kwoty
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tutaj mirek z tego posta. Zgodnie z deklaracją przygotowałem swoją autystyczną analizę porównawczą dla zawodu lekarza i programisty (lub innego speca IT). Konfrontuję je w oparciu o fakty oraz doświadczenia moje/innych (głównie rodziny/bliskich znajomych) z robotą - jestem programistą z rodziny lekarzy, mam znajomych lekarzy itp.

Zaczynając od łatwiejszych, czyli w czym programista > lekarz:
- praca zdalna. Olbrzymi plus, co tu dużo mówić, choć ekstrawertyk może się męczyć.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: wszyscy to wiedzą i co z tego? W lato jest ciepło, a w zimę zimno. Polska leży w Europie. Na mirko anonimie większość to nieudane baity. Wszystko co tu napisałem ma taką samą wartość jak ten twój wpis.
  • Odpowiedz
Nie raz się zdarzały przypadki, gdzie trzeba było za takie lewe klucze się tłumaczyć na komisariacie


@Toksykolog: nigdy nie słyszałem aby ktoś się musiał tłumaczyć za klucze, które nie są lewe, a pochodzą ze starego sprzętu
  • Odpowiedz
Hej Mirki, mam pewien problem z domenami. Na serwerze EC2 od AWS'a mam postawiony backend pod API oraz front na SPA, wszystko na Ubuntu / Ngnix. Wszystko działa bezproblemowo na domenach testowych dodanych w panelu. Postanowiłem dokupić do tego domenę i w planach miałem spiąć backend pod api.domain.com oraz front na domain.com.

Pojawił się pewien problem i nie wiem skąd on może wynikać. Po spięciu domen i wejściu na domain.com jestem przekierowywany
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GreeenOne: Jak nie podasz jaka to domena i jej konfiguracji plus konfiguracji Nginx to jest to wróżenie z fusów.

JA bym zrobił rekord A domain.com na ip ec2 oraz *.domain.com jako CNAME na domain.com. Potem w Nginx sobie konfigurujesz hosty.
  • Odpowiedz
Mirki, jakiś fajny program do notatek na pulpicie?
Moje wymagania:

1. NIE może wyświetlać się na pasku zadań jak "Sticky notes" irytuje mnie to
2. Mozliwość kolorowania tekstu
3. Fajnie jakby miał listę TODO do zaznaczania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MePix: Jasne, oto kilka propozycji programów do notatek na pulpicie, które spełniają Twoje wymagania:

1. DesktopNoteOK
Opis: Lekki program do notatek na pulpicie, który nie wyświetla się na pasku zadań.
Funkcje:
Możliwość
  • Odpowiedz
@MePix: Hej, widzę, że nadal szukasz idealnego programu do notatek na własną rękę! Nie zapomnij, że czat GPT zawsze jest gotowy, by pomóc i zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu – naprawdę warto spróbować. A tak przy okazji, myślę, że żółty parasol świetnie by do Ciebie pasował! 😉
  • Odpowiedz
Mirasy sieciowo administracyjne, mam homelaba z omv i wkurza mnie ciągłe logowanie do różnych usług. Da się jakoś zrobić taką autoryzacje jak jest w ssh. W sensie wchodzę z danego urządzenia i już jestem zalogowany.

Wiem że jest coś takiego przy active directory.

#homelab #informatyka #devops #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach