Czy ktoś moze wyjaśnić jakim cudem Google chrome w 2026 roku wiedzie taki prym w statystykach skoro to przeglądarka g---o? Ublockorigin nie działa, w tle działają procesy, ktore zamulą nawet niezłą pamięć, niedawna afera ze ściaganiem 4 GB AI w tle. Nie mówię, by patrzeć na przeglądarki z pozycji antykorporacyjnego foliarstwa, ale od Chorme jest lepsze wszystko, nawet chińska opera, bo przynajmniej bloker reklam działa jak należy, nie wspominając o Firefox, lub
PistacjowyPonczek - Czy ktoś moze wyjaśnić jakim cudem Google chrome w 2026 roku wied...

źródło: chrome-goodd-v0-nqyqjxhux7pb1

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PistacjowyPonczek: ja nigdy nie rozumiałem fenomenu Chrome, od ponad 20 lat tylko Firefox, ale teraz bez blokowania reklam to już wyjątkowo nieużywalne g---o.

Najgorsze jest to, że na fali popularności Chrome web developerzy często idą po linii najmniejszego oporu i optymalizują strony z automatu tylko pod Chrome, bo przecież nikt nie używa innych przeglądarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przeważnie mobile, ale desktopów też się zdarzają problemy.
  • Odpowiedz
@PistacjowyPonczek: 70% ludzi na świecie NIE blokuje reklam, myślisz że wygoda to jest jakiś argument kiedy mówimy o społeczeństwie ogólnie? Ludzie są skłonni płacić płatne subskrybuje gdzie nadal są wyświetlane reklamy, oglądają telewizję gdzie masz 20 minutowe bloki reklam itp. kiedyś tak zwani "zapaleńcy" to był większy odsetek użytkowników internetu
Soothsayer - @PistacjowyPonczek: 70% ludzi na świecie NIE blokuje reklam, myślisz że ...

źródło: 1000004717

Pobierz
  • Odpowiedz
Na jednym lapku z win11, już kilka razy po dłuższej pracy, zawiesił mi się pasek zadań na pulpicie, tzn mam na myśli, że nie mogę kliknąć w żadne ikony, restart eksploratora nie pomaga, zazwyczaj dopiero po restarcie lapka wszystko znowu normalnie śmiga. Dodam, że tylko ikony na pasku zadań się blokują, bo w ikony na pulpicie mogę klikać i otwierać. To chyba trzeci raz takie coś. Na win10 nie mam takich czarów.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@freddd: Jak instalowałeś ostatnią aktualizację w11 to ją cofnij jak masz możliwość. Ona coś pieprzy w pasku i eksploratorze
  • Odpowiedz
✨️ Refleksje nad karierą po siedmiu latach prowadzenia firmy
Mam 28 lat w tym roku. 7 lat temu rzuciłem studia IT aby założyć własną firmę w zupełnie innej branży. To było na krótko przed Covidem, w 2019. Dziś po 7 latach nie wiem czy to była dobra decyzja.

Początkowo szło naprawdę nieźle, czułem, że robię coś co ma sens, zarobki były naprawdę dobre, firma się rozwijała. Jednak tak od 2 lat biznes stanął
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Podpinam się do pytania, może ktoś będzie wiedział, bo mnie też to właśnie zastanawia jak pracodawcy patrzą na takiego "upadłego" przedsiębiorcę, który na własnej działalności jechał i postanowił się cofnąć krok do tyłu i chce na etat do kogoś...
  • Odpowiedz
Skrót dzisiejszych wiadomości ze świata technologii #codziennytech #sztucznainteligencja #technologia #wydarzenia #komputery #informatyka #ciekawostki #programowanie #gruparatowaniapoziomu
Uwaga: Streszczenia i tłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego zawsze podaję link do artykułów żródłowych.

Nintendo ma podobno „zerowe szanse” w sporze dotyczącym obecnej wersji Palworld po istotnej zmianie pozwu, który obecnie dotyczy starszych wersji gry.
Firmy Nintendo i The Pokémon Company zawęziły
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie pobrałem sobie ruskiego wirusa (specjalnie, na testowym sprzęcie, na wirtualce). Dostałem dziesiątki powiadomień z Windows Defender. Teraz, jako osoba, która zajmują się zawodowo security i nie chwaląc się „jakieś tam” wykształcenie mam w tym kierunku zastanawiam się - czemu za dzieciaka instalowaliśmy Avast! Czemu każdy go miał? Największy scam dzieciństwa xdddd

Dla domowych użytkowow Defender wystarczy w 100%, jeśli ktoś się nie zgadza, to zapraszam do dyskusji (
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej czy jest tu jakiś specjalista od Linuxa?
Wpadł mi do ręki MacBook pro, poczciwy 10-latek. Zainstalowałem na nim Linuxa Mint ale z niewiadomych powodów system traktuje dysk jako tylko do odczytu przez co system się sypie na wielu płaszczyznach albo wcale nie chce się uruchomić. Próbowałem razem z Gemini naprawić ten problem ale chyba i on się poddał bo już w pewnym momencie zacząłem się kręcić w kółko.
Pytanie brzmi czy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach