#komputery #pcmasterrace #informatyka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
mirki, ni stąd ni zowąd komputer przystał mi czytac pendrive-y. w managerze urządzeń je widzi a w moim komputerze nie. nic nie było ruszane, zmieniane. jak to odkręcić?
#komputery #pcmasterrace #informatyka
#komputery #pcmasterrace #informatyka
źródło: nie rozpoznano
Pobierz- 0
@Dwudziestydrugi: goodram 64gb kupiony z rok temu, prewencyjnie chyba zgrab wszystko i kupie dzis nowego. teraz odczytało - nie wiem jakim cudem. ale to loteria.
@presburger: nie ma reguły, jeden goodram przetrwał całe studia, w niejednym gnieździe siedział i padł gdzieś po 6 latach.
inny też goodram który dostałem do czegoś w gratisie padł po paru miesiącach ¯\(ツ)/¯
Możesz spróbować go chkdsk-iem sprawdzić albo przeformatować.
albo takim programikiem przeskanuj:
https://victoria-ssd-hdd.en.softonic.com/?ex=RAMP-2046.1
inny też goodram który dostałem do czegoś w gratisie padł po paru miesiącach ¯\(ツ)/¯
Możesz spróbować go chkdsk-iem sprawdzić albo przeformatować.
albo takim programikiem przeskanuj:
https://victoria-ssd-hdd.en.softonic.com/?ex=RAMP-2046.1
@Jurix: tia, a potem przychodzi taki mid wyuczony wzorców projektowych, a jak napisać realnie działający kod to nie umie, bo jedyne co to klepał bezmyślnie przykłady wzorców projektowych z książek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop
- 3
20 lat expa w januszsoftach który nie słyszał o wzorcach projektowych czy jakichkolwiek dobrych praktykach, bo klepał bezmyślnie kod powielając te same błędy, które nigdy nie miały okazję się uwidocznić bo długość życia projektu to 3 miesiące
@Jurix: tak trzeba żyć
- 22
Słuchajcie chce się przyłączyć do sieci WiFi dla gości i na androidzie trzeba wpisać hasło na przeglądarce internetowej, a na iOS włączam przeglądarkę i nic się nie dzieje. Pytanie jak to zrobić na iOS? #ios #informatyka #programowanie #komputery #internet
@WachajStareGacie: captive portal widocznie nie działa na ios. Spróbuj wejść na strone do wpisania hasła poprzez podanie IP tej strony. Np 192.168.1.1
@WachajStareGacie: Wejdź na stronę bez SSL żeby cie przekierowało http://neverssl.com
- 1
Jak mi Word nie zapisuje mówi bark odpowiedzi i mieli od kilku godzin czy da się jeszcze jakoś odzyskać napisany tekst
Szybko pomocy praca na jutro do oddania
#informatyka
Szybko pomocy praca na jutro do oddania
#informatyka
#informatyka znacie jakiś program lub sposób przesyłanie 21GB dla kolegi (komputer-internet-komputer) ? ftp ?
@friedrya1 fileswap.org
@friedrya1: najprosciej to jakis serwis typu wetransfer a plik podzielic w .rar. mega nz na darmowym koncie ma 20gb storage wiec spakowane moze sie uda na raz
Lokalny ftp bedzie wymagal otworzenia portów na zewnatrz, wystawiajac na potencjalne zagrozenie. Jesli juz to z jakims tunelem typu tailscale, wiec jakims zwyklyum hostingiem chyba szybciej i bezpieczniej
Lokalny ftp bedzie wymagal otworzenia portów na zewnatrz, wystawiajac na potencjalne zagrozenie. Jesli juz to z jakims tunelem typu tailscale, wiec jakims zwyklyum hostingiem chyba szybciej i bezpieczniej
- 0
Cześć, co mam zrobić z problemami z wifi w bloku? Mogę być nawet 2 metry od routera (tenda ac19) i co chwile zrywa. Z poprzednim routerem było to samo. Obstawiam, ze problem wynika z duzej ilosci sieci w poblizu. Mieszanie kanałami wifi nic nie daje. Jest na to jakiś sposób?
#wifi #komputery #informatyka
#wifi #komputery #informatyka
@addwad: Mało prawdopodobne że masz zawalone całe spektrum 5 GHz, bo 2.4 GHz jak najbardziej prawdopodobne.
@addwad Ale wifi nie działa xD Jak pisałem, nie znam się na tym, ale ciężko mi uwierzyć żeby to był problem z ilością sieci wokół. Zwłaszcza żeby co chwilę zrywało. Coś musi być z-----e przecież.
- 0
Wiecie może gdzie w polsce kupię kabel debugujący do chromebooków? Tak zwany Suzy Q Cable. Nie chcę go samemu robić bo nie mam lutownicy ani umiejętności. #chromebook #pytaniedoeksperta #informatyka
- 0
#android czy w androidzie potrzebny jest antywirus?, do tej pory avast był za darmo, ale od nie dawna platny, wykupilem na rok ale nie wiem czy to wogle mi potrzebne. Mam na smartfonie android 14 i wsparcie jeszcze na 4 lata. Robie dozo zakupów przez smartfon i płace smartfonem.
#smartfon
#informatyka
#smartfon
#informatyka
@matkuma: zasadniczo to nie, ale dla ludzi którzy wpadną na pomysł pobrania czy nawet płacenia za antywirus to powiedziałbym, że nie ma takiego zabezpieczenia które by ich uchroniło przed samym sobą
czy w androidzie potrzebny jest antywirus?
@matkuma: Nie. W Androidzie każda aplikacja - także antywirus - działają w piaskownicy (czyli każda aplikacja to tak jakby oddzielny wirtualny smartfon).
#pracait #pracbaza #praca #informatyka
Czemu ostatnio jest taki wysyp 30 latków chcących wejść drzwiami, oknami, dachem i piwnicą do IT?
Czemu ostatnio jest taki wysyp 30 latków chcących wejść drzwiami, oknami, dachem i piwnicą do IT?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Czemu ostatnio jest taki wysyp 30 latków chcących wejść drzwiami, oknami, dachem i piwnicą do IT?
@Prolaptop: Bo sie nasłuchali ze w IT po jednym bootcampie sie zxarabia odrazu 20k i probuja sie przebranzowic. Potem nastepuje zderzenie z rzeczywistoscia i pol roku siedza na dupie bo 200cv na jeden stołek
15
Powrót do klasyki: Windows Server 2022 jako alternatywa dla Windows 10 i 11.

Cześć, dziś przedstawiam wam alternatywę na rynku oprogramowania PC, dla systemów Windows 10 i 11, system równie użyteczny, jak nie bardziej, a do tego pozbawiony wad konsumenckiej usługi Windows.
z- 27
- #
- #
- #
- #
- #
- #
źródło: Bez tytułu
Pobierz- 1
@Nexiu: no wlasnie probowalem to uruchomic i nic nie robi, mialem kiedys WSL, ale odinstalowalem dawno temu.
@Czlowiek_Ludzki: Może jakiś update był i system widzi gdzieś w rejestrze, że miałeś WSL i Ci dodał ikonkę.
uruchom powershella. Wejdź na pulpit w powershellu i wpisz dir. To zobaczysz co to za plik. Ew. poszukaj jakichś zaklęć co się do powershella wpisuje, żeby to usunąć.
uruchom powershella. Wejdź na pulpit w powershellu i wpisz dir. To zobaczysz co to za plik. Ew. poszukaj jakichś zaklęć co się do powershella wpisuje, żeby to usunąć.
#komputery #informatyka Mirki, słuchajcie potrzebuję pomocy w banalnej sprawie dla Was, ale ona mnie już męczy jakiś czas.
Miałem komputer PC podłączony do monitora przez kabel HDMI i działa/działał normalnie. Nie mam już tego monitora i chciałem podłączyć ten komputer przez ten sam kabel do telewizora (zwykły Samsung 32 cale, ta sama epoka co ten komputer.)
Telewizor kompletnie "nie widzi" tego komputera i nie wyświetla nawet BIOSA czy
Miałem komputer PC podłączony do monitora przez kabel HDMI i działa/działał normalnie. Nie mam już tego monitora i chciałem podłączyć ten komputer przez ten sam kabel do telewizora (zwykły Samsung 32 cale, ta sama epoka co ten komputer.)
Telewizor kompletnie "nie widzi" tego komputera i nie wyświetla nawet BIOSA czy
@WyjcioDobraRada: To co opisałeś jest praktycznie niemożliwe. Twierdzisz, że masz sprawny komputer, sprawny kabel i sprawny TV, jeśli podłączyłeś wszystko zgodnie ze sztuką i uruchomiłeś wszytko tak jak trzeba, to musi działać.
Jesteś pewny, że podłączyłeś dociskając wszystko do końca? Wybrałeś źródło w TV na to hdmi? Włącz TV zanim odpalisz kompa. Uruchom i sprawdź czy coś się pojawia po drodze (przed systemem). Czy wyjście z kompa jest dobre? Masz
Jesteś pewny, że podłączyłeś dociskając wszystko do końca? Wybrałeś źródło w TV na to hdmi? Włącz TV zanim odpalisz kompa. Uruchom i sprawdź czy coś się pojawia po drodze (przed systemem). Czy wyjście z kompa jest dobre? Masz
- 1
@jednorazowka: no właśnie na monitorze działa ...
- 0
siemanko,
szukam kogoś kto studiuje/studiowal #informatyka dziennie, po polsku/angielsku na #wsb #merito w #gdansk. Jak wyglada sprawa z obecnosciami? Wymagaja czy wystarczy sie pokazac raz na miesiac?
#studia #trojmiasto #gdynia #sopot #studbaza
szukam kogoś kto studiuje/studiowal #informatyka dziennie, po polsku/angielsku na #wsb #merito w #gdansk. Jak wyglada sprawa z obecnosciami? Wymagaja czy wystarczy sie pokazac raz na miesiac?
#studia #trojmiasto #gdynia #sopot #studbaza
@tyunya: na wsb to wymagają przelewów xD
@Le_Croissant: czyli jak bede placił i nie bede chodził na zajecia to dopiero po semestrze mnie wyrzuca?
Mirki spod tagu #informatyka #komputery #laptopy #hardware
Mam pytanie, kupiłem monitor 185 Hz, ale korzystam z laptopa w którym mam wejście tylko hdmi, przez co nie wykorzystuje pełnego potencjału monitora. Czy jest możliwe, żeby socket GPU HDMI wymienić fizycznie wewnątrz laptopa na DisplayPort tak, aby był on bezpośrednio wpięty w kartę graficzną? Dzięki temu mógłbym normalnie korzystać z 185 Hz, ale zastanawiam się czy
Mam pytanie, kupiłem monitor 185 Hz, ale korzystam z laptopa w którym mam wejście tylko hdmi, przez co nie wykorzystuje pełnego potencjału monitora. Czy jest możliwe, żeby socket GPU HDMI wymienić fizycznie wewnątrz laptopa na DisplayPort tak, aby był on bezpośrednio wpięty w kartę graficzną? Dzięki temu mógłbym normalnie korzystać z 185 Hz, ale zastanawiam się czy
Czy jest możliwe, żeby socket GPU HDMI wymienić fizycznie wewnątrz laptopa na DisplayPort tak, aby był on bezpośrednio wpięty w kartę graficzną?
@J-R_Cooper: Jeśli zadajesz takie pytanie, to oznacza, że nie masz bladego pojęcia jak to działa ¯\(ツ)/¯
jakbym chciał gowniane odpowiedzi to bym napisał na elektrodzie
@J-R_Cooper: Nie da się. Teraz pasuje?
- 0
blog w 2024
- dobry blog zawsze ma sens 38.0% (19)
- nie, nikt się nie rozdrabnia, tylko fb/ig/x/thread 62.0% (31)
2
Meta AI przełamuje bariery językowe NLLB-200 tłumaczy 200 języków

Meta AI zrewolucjonizowała tłumaczenie maszynowe, wprowadzając model NLLB-200, który umożliwia tłumaczenie 200 języków, eliminując bariery językowe i otwierając internet dla miliardów ludzi na całym świecie.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Potrzebuję podpowiedzi. Mam założone konto Google na emailu służbowym (inna domena). Używałem między innymi notatek Google Keep. Jak tworzyłem spotkanie w kalendarzu Google miałem na dole dopisek "utworzone przez -adres email-". W międzyczasie wymiana laptopa przelogowanie się ze zmianą haseł i Google chciało podania danych. Wpisałem imię i nazwisko przez co w kalendarzu Google od tej pory dopisek mam "utworzono przez -imię nazwisko-" i wyzerowało mi notatki Google Keep. Raz udało mi
5
Edge przetłumaczy filmy w czasie rzeczywistym

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji Microsoft Edge będzie w stanie tłumaczyć zarówno napisy, jak i dubbingować filmy na YouTube oraz innych platformach
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #




























Mój 10 letni PC spalił się tydzień temu, więc postanowiłem zbudować nowy. Uruchamiam kilka maszyn wirtualnych jednocześnie, używam AutoCADa, Photoshopa, Premiere Pro i Corela, czasami puszczam kompilacje. Moja żona gra w kilka gier (zarówno obciążających GPU, jak i CPU). Nie mogę się zdecydować, w którą stronę powinienem pójść: AMD czy Intel. Przygotowałem dwa
Pomijając że na tą płytę do AMD wsadzisz kolejne dwie generacje Ryzenów.
12 pełnoprawnych rdzeni, a nie hybrydowe mumbo jumbo gdzie faktycznych wydajnych rdzeni jest 6. Do tego już wyszły Ryzeny 9000, a na płytę A620 wsadzisz i dwie kolejne generacje.