Mirki z tagu #informatyka #komputery #amd #intel #pcmasterrace – pomóżcie.

Mój 10 letni PC spalił się tydzień temu, więc postanowiłem zbudować nowy. Uruchamiam kilka maszyn wirtualnych jednocześnie, używam AutoCADa, Photoshopa, Premiere Pro i Corela, czasami puszczam kompilacje. Moja żona gra w kilka gier (zarówno obciążających GPU, jak i CPU). Nie mogę się zdecydować, w którą stronę powinienem pójść: AMD czy Intel. Przygotowałem dwa
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PAST: Gdzie i5 13 gen do topowego Ryzena tej gen xD
Pomijając że na tą płytę do AMD wsadzisz kolejne dwie generacje Ryzenów.
  • Odpowiedz
@PAST: Nie wiem czy bym patrzył na OC w roku pańskim 2024, 13 gen i tak jest mocno wyżyłowana. Obecne AMD nie ma nic wspólnego z AMD sprzed 10 lat, a co dopiero poruszać czasy AT ¯\(ツ)/¯
12 pełnoprawnych rdzeni, a nie hybrydowe mumbo jumbo gdzie faktycznych wydajnych rdzeni jest 6. Do tego już wyszły Ryzeny 9000, a na płytę A620 wsadzisz i dwie kolejne generacje.
  • Odpowiedz
@Jurix: tia, a potem przychodzi taki mid wyuczony wzorców projektowych, a jak napisać realnie działający kod to nie umie, bo jedyne co to klepał bezmyślnie przykłady wzorców projektowych z książek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
20 lat expa w januszsoftach który nie słyszał o wzorcach projektowych czy jakichkolwiek dobrych praktykach, bo klepał bezmyślnie kod powielając te same błędy, które nigdy nie miały okazję się uwidocznić bo długość życia projektu to 3 miesiące


@Jurix: tak trzeba żyć
  • Odpowiedz
Jak mi Word nie zapisuje mówi bark odpowiedzi i mieli od kilku godzin czy da się jeszcze jakoś odzyskać napisany tekst
Szybko pomocy praca na jutro do oddania
#informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@friedrya1: najprosciej to jakis serwis typu wetransfer a plik podzielic w .rar. mega nz na darmowym koncie ma 20gb storage wiec spakowane moze sie uda na raz

Lokalny ftp bedzie wymagal otworzenia portów na zewnatrz, wystawiajac na potencjalne zagrozenie. Jesli juz to z jakims tunelem typu tailscale, wiec jakims zwyklyum hostingiem chyba szybciej i bezpieczniej
  • Odpowiedz
Cześć, co mam zrobić z problemami z wifi w bloku? Mogę być nawet 2 metry od routera (tenda ac19) i co chwile zrywa. Z poprzednim routerem było to samo. Obstawiam, ze problem wynika z duzej ilosci sieci w poblizu. Mieszanie kanałami wifi nic nie daje. Jest na to jakiś sposób?
#wifi #komputery #informatyka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@addwad Ale wifi nie działa xD Jak pisałem, nie znam się na tym, ale ciężko mi uwierzyć żeby to był problem z ilością sieci wokół. Zwłaszcza żeby co chwilę zrywało. Coś musi być z-----e przecież.
  • Odpowiedz
#android czy w androidzie potrzebny jest antywirus?, do tej pory avast był za darmo, ale od nie dawna platny, wykupilem na rok ale nie wiem czy to wogle mi potrzebne. Mam na smartfonie android 14 i wsparcie jeszcze na 4 lata. Robie dozo zakupów przez smartfon i płace smartfonem.
#smartfon
#informatyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matkuma: zasadniczo to nie, ale dla ludzi którzy wpadną na pomysł pobrania czy nawet płacenia za antywirus to powiedziałbym, że nie ma takiego zabezpieczenia które by ich uchroniło przed samym sobą
  • Odpowiedz
czy w androidzie potrzebny jest antywirus?


@matkuma: Nie. W Androidzie każda aplikacja - także antywirus - działają w piaskownicy (czyli każda aplikacja to tak jakby oddzielny wirtualny smartfon).
  • Odpowiedz
Czemu ostatnio jest taki wysyp 30 latków chcących wejść drzwiami, oknami, dachem i piwnicą do IT?


@Prolaptop: Bo sie nasłuchali ze w IT po jednym bootcampie sie zxarabia odrazu 20k i probuja sie przebranzowic. Potem nastepuje zderzenie z rzeczywistoscia i pol roku siedza na dupie bo 200cv na jeden stołek
  • Odpowiedz
@Czlowiek_Ludzki: Może jakiś update był i system widzi gdzieś w rejestrze, że miałeś WSL i Ci dodał ikonkę.
uruchom powershella. Wejdź na pulpit w powershellu i wpisz dir. To zobaczysz co to za plik. Ew. poszukaj jakichś zaklęć co się do powershella wpisuje, żeby to usunąć.
  • Odpowiedz
#komputery #informatyka Mirki, słuchajcie potrzebuję pomocy w banalnej sprawie dla Was, ale ona mnie już męczy jakiś czas.
Miałem komputer PC podłączony do monitora przez kabel HDMI i działa/działał normalnie. Nie mam już tego monitora i chciałem podłączyć ten komputer przez ten sam kabel do telewizora (zwykły Samsung 32 cale, ta sama epoka co ten komputer.)
Telewizor kompletnie "nie widzi" tego komputera i nie wyświetla nawet BIOSA czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WyjcioDobraRada: To co opisałeś jest praktycznie niemożliwe. Twierdzisz, że masz sprawny komputer, sprawny kabel i sprawny TV, jeśli podłączyłeś wszystko zgodnie ze sztuką i uruchomiłeś wszytko tak jak trzeba, to musi działać.

Jesteś pewny, że podłączyłeś dociskając wszystko do końca? Wybrałeś źródło w TV na to hdmi? Włącz TV zanim odpalisz kompa. Uruchom i sprawdź czy coś się pojawia po drodze (przed systemem). Czy wyjście z kompa jest dobre? Masz
  • Odpowiedz
Mirki spod tagu #informatyka #komputery #laptopy #hardware

Mam pytanie, kupiłem monitor 185 Hz, ale korzystam z laptopa w którym mam wejście tylko hdmi, przez co nie wykorzystuje pełnego potencjału monitora. Czy jest możliwe, żeby socket GPU HDMI wymienić fizycznie wewnątrz laptopa na DisplayPort tak, aby był on bezpośrednio wpięty w kartę graficzną? Dzięki temu mógłbym normalnie korzystać z 185 Hz, ale zastanawiam się czy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwe, żeby socket GPU HDMI wymienić fizycznie wewnątrz laptopa na DisplayPort tak, aby był on bezpośrednio wpięty w kartę graficzną?


@J-R_Cooper: Jeśli zadajesz takie pytanie, to oznacza, że nie masz bladego pojęcia jak to działa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@KingaM: Ogólnie ma, zależy tylko jaki jest twój cel.
Natomiast piszesz bloga, zakładasz konto na X, piszesz zajawki, linkujesz do całego artykułu. Bez social mediów zasięgi będą niziutkie.
  • Odpowiedz
Potrzebuję podpowiedzi. Mam założone konto Google na emailu służbowym (inna domena). Używałem między innymi notatek Google Keep. Jak tworzyłem spotkanie w kalendarzu Google miałem na dole dopisek "utworzone przez -adres email-". W międzyczasie wymiana laptopa przelogowanie się ze zmianą haseł i Google chciało podania danych. Wpisałem imię i nazwisko przez co w kalendarzu Google od tej pory dopisek mam "utworzono przez -imię nazwisko-" i wyzerowało mi notatki Google Keep. Raz udało mi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach