Mam #pytaniedoeksperta z dziedziny #ai
Otóż dawniej nagrywałem podcasty historyczne, ale przez to że pracuje przy kompie, to po 8h w pracy nie chce mi się więcej siedzieć przy kompie, tym bardziej że byłaby to robota z której nie miałbym ani grosza. Ale dużo moich słuchaczy/widzów suszy mi głowę o nagrywanie dalej. Ale ja nie mam do tego cholernego audio ani siły psychicznej ani fizycznej, dla mnie praca
HeruMerenbast - Mam #pytaniedoeksperta z dziedziny #ai 
Otóż dawniej nagrywałem podca...

źródło: 1a18f61db6263a88fe654ef6e42075d2

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska policja posiada publiczne bazy danych osób poszukiwanych z kilkudziesięcioma tysiącami osób poszukiwanych ( https://poszukiwani.policja.gov.pl/pos/form/5,Poszukiwani.html?page=4 ). Czy nie mogli by zintegrować tych baz we współpracy z mObywatelem tak, aby jak sprawdzasz czyjś dowód, czy to w sklepie, czy to przy zatrudnieniu i w wielu innych sytuacjach to po prostu w aplikacji wyświetla się że ta osoba jest poszukiwana i wtedy możesz po prostu zadzwonić na policję aby go zawinęli? Sam zatrudniając kogoś
k.....j - Polska policja posiada publiczne bazy danych osób poszukiwanych z kilkudzie...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-06-13 12-50-43

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkecaj: Policja mając adres sprawcy umarza sprawy bo nie udaje im się go zlokalizować a ty oczekujesz takich zaawansowanych systemów? Raz zgłosiłem im miejsce stałego zamieszkania osoby poszukiwanej - był to mąż sąsiadki mojej mamy, było to kilka dobrych lat temu i nadal jest na liście poszukiwanych.
  • Odpowiedz
Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o podłogę i na pierwszy rzut oka odpiął się jedynie dysk ssd oraz ułamała się klapa zabezpieczającą podzespoły. Po podłączeniu działa bateria wentylatory klawiatura ale nie działa monitor. Myślicie, że coś się odpięło (załączam zdjęcie bo ja to się średnio znam gdzie tutaj mogłoby być podłączenie monitora) czy po prostu je**ło coś w monitorze?

#kiciochpyta #laptopy
Coffeepls - Mirki, mam problem z laptopem (hp omen 15). Różowa w kłótni rzuciła o pod...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się podłączyć monitor do kompa tak żeby obraz leciał przez DVI, a dźwięk z głośników monitora przez HDMI? Bo jak jestem na DVI to mam tylko obraz, a jak jestem na HDMI to mam obraz i dźwięk, tylko że obraz jest tragicznej jakości. Dlatego chciałbym przesyłać obraz przez DVI, a dźwięk przez HDMI. Da radę tak? (Windows 10)
#informatyka #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alodnog da się. Obraz puszczasz przez DVI a dźwięk z wyjścia audio out z płyty głównej.

Taka ciekawostka jeszcze.
DVI również potrafi przesyłać dźwięk, ale na karcie graficznej musiały być zworki podłączane do wyjścia audio wpinanego do płyty głównej.
Bardzo stare karty graficzne miały takie coś jeszcze montowane.

PS. Następnym razem taguj #pcmasterrace
  • Odpowiedz
@Alodnog: a czy monitor ma wejście minijack na dźwięk ?
Sprawdzałeś na innym kablu hdmi jakość obrazu ? Ustawienia w windows nic nie zmieniają jakości? Chodzi mi o odświeżanie ekranu, ustawienie natywnej rozdzielczości.
  • Odpowiedz
Mam od dłuższego czasu problem z siecią domową, obstawiałem różne warianty od dostawcy po utrudnienia ze strony acces pointów (bo mam kilka, które wymieniałem). Mianowicie - co kilka dni, lub kilka razy dziennie lub raz na tydzień/dwa losowe urządzenia "wyskakują" z sieci LAN i nie mogą tak jakby uzyskać IP i połączenia (reset tych urządzeń nic nie daje). Jedynie pomaga wtedy reset routera i jest dobrze kolejne X dni/godzin. Głównie dzieje się
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mikseth: nie znam konkretnie tego urządzenia ale poka jak wygląda konfiguracja dhcp. Masz 2 routery z WiFi czy jeden? Wydaje mi się że za dużo urządzeń jak na domowy router. Przy takiej ilości to szedłbym w unifi
  • Odpowiedz
@Mikseth: Mie zdiagnozuje ci tego bo ani ze mnie spec ani nic, możesz kupić jakiś router za 300-400zł, nie porządny ale nie najtańszy i sprawdź, zawsze masz 2 tygodnie na zwrot prze internet, więc sporo czasu na testowanie czy to jego wina ;)

Sam mam małą sieć, na kilka budynków, mam poza routerem od dostawcy 8 routerów (z czego tylko 2 pracują jako routery, reszta to acces pointy) łącznie 2
  • Odpowiedz
#pracait #studiait #programowanie #informatyka #programista15k #programista25k #siecikomputerowe #pracbaza #devopsiarz #praca #polska #demografia

Teoretycznie mamy niż demograficzny, ale nie w informatyce takie rzeczy. Informatyka na studiach co roku pobija kolejne rekordowe ilości studentów. Psychologia czy prawo już dawno zostały w tyle.
W 2011 roku mieliśmy 1,8 mln studentów, informatykę studiowało 27
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej kochani użytkownicy wykopu!
Mam problem z komputerem a mianowicie nie działa xd
Dodając więcej szczegółów nie odpala się nic nawet bios ale dioda cały czas pokazuje się jest odpalony
Chwilę przed tragedią wyświetlił się błąd o problemem z jądrem systemu Windows lub jego braku
Bardzo bardzo proszę o pomoc

#womanmoment #informatyka #ineedhelp
Mango_Mysza - Hej kochani użytkownicy wykopu!
Mam problem z komputerem a mianowicie n...

źródło: temp_file4478173529639007411

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@onepnch: Ja bardziej mainstreamowo - Ubuntu. Ale to było dlatego, że mój ojciec miał paranoje, a podobno po mieście chodziła policja i zgarniała za nielegalne XPeki, więc siłą rzeczy..
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, mógłby mi ktoś polecić dobrego VPNa? Siedzę w Holandii i zależy mi na używaniu Netflixa i robieniu normalnych(tanich) zakupów. W Niemczech nic się nie działo, za to w Holandii blokada stron i masowe przekierowania do Holenderskich sklepów (°°
#internet #vpn #cyberbezpieczenstwo #informatyka
SaintWykopek - Cześć Mirki, mógłby mi ktoś polecić dobrego VPNa? Siedzę w Holandii i ...

źródło: temp_file921716812757860315

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fifth_Element: Odpisz zgodnie z prawdą, zrozumiałość - nie rozumiem, posiadanie, nie posiadam, ryzyko? Fchuj. Czy janusz powiadomiony? Tak powiem mu jak podpisze wypowiedzenie uop.
  • Odpowiedz
@Fifth_Element: A na serio najpierw zapoznaj się z polityką rachunkowości jaką macie na swój użytek i co w niej jest zapisane, potem poszukaj dokumentów, procedur związanych z it czy ktokolwiek je stworzył. SZBI to System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i prawdopodobnie powinniście mieć. Co to za "firma"? Co robi? Ile ludzia pracuje na komputerach?
  • Odpowiedz