#pracait #studiait #programowanie #informatyka #programista15k #programista25k #siecikomputerowe #pracbaza #devopsiarz #praca #polska #demografia

Teoretycznie mamy niż demograficzny, ale nie w informatyce takie rzeczy. Informatyka na studiach co roku pobija kolejne rekordowe ilości studentów. Psychologia czy prawo już dawno zostały w tyle.
W 2011 roku mieliśmy 1,8 mln studentów, informatykę studiowało 27
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej kochani użytkownicy wykopu!
Mam problem z komputerem a mianowicie nie działa xd
Dodając więcej szczegółów nie odpala się nic nawet bios ale dioda cały czas pokazuje się jest odpalony
Chwilę przed tragedią wyświetlił się błąd o problemem z jądrem systemu Windows lub jego braku
Bardzo bardzo proszę o pomoc

#womanmoment #informatyka #ineedhelp
Mango_Mysza - Hej kochani użytkownicy wykopu!
Mam problem z komputerem a mianowicie n...

źródło: temp_file4478173529639007411

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@onepnch: Ja bardziej mainstreamowo - Ubuntu. Ale to było dlatego, że mój ojciec miał paranoje, a podobno po mieście chodziła policja i zgarniała za nielegalne XPeki, więc siłą rzeczy..
  • Odpowiedz
Cześć Mirki, mógłby mi ktoś polecić dobrego VPNa? Siedzę w Holandii i zależy mi na używaniu Netflixa i robieniu normalnych(tanich) zakupów. W Niemczech nic się nie działo, za to w Holandii blokada stron i masowe przekierowania do Holenderskich sklepów (°°
#internet #vpn #cyberbezpieczenstwo #informatyka
SaintWykopek - Cześć Mirki, mógłby mi ktoś polecić dobrego VPNa? Siedzę w Holandii i ...

źródło: temp_file921716812757860315

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fifth_Element: Odpisz zgodnie z prawdą, zrozumiałość - nie rozumiem, posiadanie, nie posiadam, ryzyko? Fchuj. Czy janusz powiadomiony? Tak powiem mu jak podpisze wypowiedzenie uop.
  • Odpowiedz
@Fifth_Element: A na serio najpierw zapoznaj się z polityką rachunkowości jaką macie na swój użytek i co w niej jest zapisane, potem poszukaj dokumentów, procedur związanych z it czy ktokolwiek je stworzył. SZBI to System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji i prawdopodobnie powinniście mieć. Co to za "firma"? Co robi? Ile ludzia pracuje na komputerach?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bottleneck calculator


@kacappylon: jak powiedzieć, ze ktoś się nie zna, nie mówiąc, że się nie zna. Kalkulator oblicza tak, że do RTX 3070 w Fullhd idealna jest i9 14900K
  • Odpowiedz
siema, kupilem sobie taniego VPSa bo chce sobie postawic na nim kilka skryptow etc, a przy okazji do nauki obslugi takich rzeczy. Postawilem sobie na nim postgresql i moja uwage przykulo to, ze wylacza sie po jakims czasie nieaktywnosci. Za pomoca chata gpt ustalilismy, ze w te kilka dni zostal moj serwer zarazony malwarem kinsing (to moj pierwszy serwer i minelo troche dni zanim ogarnalem, ze bylem n----------y brute forcem na ssh
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klamkaodokna: najlepiej wyłącz logowanie ssh hasłem (logowanie po ssh tylko kluczami), jeśli masz stałe IP to firewall, który zezwala tylko na to jedno IP. No i tak - reinstall systemu - jesli ktoś Ci wbił na roota to sam raczej nie ogarniesz co dokładnie mógł nabroić (choć prawdopodobnie backdoora nie ma, ale lepiej być pewnym).
Ad 4 no wiadomo, żę najbezpieczniej mieć róznych userów, którzy mają dostęp tylko do tego,
  • Odpowiedz
Jest jakaś znana historia UI internetowych stron? Tzn kto stworzył prototypy do "obecnych standardow" wygladowych typu bootstrap itp? [najbardziej boje się, że to wyszło z Androida xD] Bo nawet przed spopularyzowaniem czegoś co przyszło z innego postępu technologii to ktoś musiał pierwszy prywatnie zrobić jakąś d------ą nowoczesną stronkę internetową i być uznanym za boga UI na tamten czas.

#webdev #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś musiał pierwszy prywatnie zrobić jakąś d------ą nowoczesną stronkę internetową i być uznanym za boga UI na tamten czas


@NewBlueSky: Redis trochę do tego pasuje:

The Redis project began when Salvatore Sanfilippo, nicknamed antirez, the original developer of Redis, was trying to improve the scalability of his Italian startup, developing a real-time web log analyzer. After encountering significant problems in scaling some types of workloads using traditional database systems, Sanfilippo
  • Odpowiedz
Jest jakaś znana historia UI internetowych stron?


@NewBlueSky: Nie znam żadnej publikacji książkowej czy artykułu, ale mogę powiedzieć jak to wygląda z perspektywy osoby, która siedzi w webdev jakoś od 2008 roku, a hobbystycznie od 2004.

Wtedy UI były mocno nieustandaryzowane, w świecie webdev dominowały dwa kierunki: typowo kodowy i
  • Odpowiedz
@k4rolex: dowolny gigowy, nie ma czegos takiego jak szybki switch domowy, kupujesz orginalny sprzet, z portami gigowymi a nie 100 mega (inaczej moze byc nazwane fast ethernet). One wszystkie dzialaja w normalnych warunkach z ta sama predkoscia, ciezko je zapchac bo ruch przerzucaja dedykowane chipy a nie cpu. Czy wezmiesz tplinka, netgeara, dlinka, cokolwiek innego w srodku jest pewnie podobna elektronika.
Roznica jest przy switchach zarzadzalnych, mozna tez kombinowac z
  • Odpowiedz
#informatyka #it #helpdesk

Czy istnieje coś takiego jak konwerter NVME M2 do SATA3?
Mam nieużywane 512gb NVME M2, ale nie mam juz w lapku złącza, za to mam nieuzywane złącze SATA.
Na ali sa konwertery, ale NGFF do SATA - o ile rozumiem, taki nie zadziała.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pc się nie włącza.
Dokładnie odpala się, pojawia się okienko biosu a chwilę potem ekran gaśnie i nic już się nie dzieje.
Nie ładuje się tryb awaryjny, da się wejść do biosu ale nie wiem co tam zrobić.
Przywrócenie systemu nie zadziałało.
Co z tym zrobić?

#komputery #informatyka #windows
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach