Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rtp_diov
rtp_diov

rtp_diov

Dołączył 10 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14998
  • Znaleziska 1323
  • Mikroblog 13675
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 62
Handstander12
Handstander12
22.06.2026, 19:07:36
  • 88
Pomyślcie se że są wykopki, które żyją w przekonaniu że Messi nie jest najlepszym piłkarzem w historii xdd

#mundial #mecz
Handstander12 - Pomyślcie se że są wykopki, które żyją w przekonaniu że Messi nie jes...

źródło: 1000111549

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 22.06.2026, 22:59:05 via Wykop
  • 1
@Handstander12: najlepszy był Ronaldihno
  • Odpowiedz

398

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 18.06.2026, 21:49:52 via Wykop
  • -1
@monster-erni: kiedyś mogłeś wygodnie przejrzeć internet na nokii z symbianem 128mb RAM i procesorem 333mhz. Włączając w to wielozadaniowość, oglądanie YouTube i kilkadziesiąt otwartych kart w takiej operze mobile. Niestety jeśli chodzi o soft wszystko puchnie w oczach pod względem wymagań i skomplikowania niewspółmiernie do poprawy funkcjonalności
SystemHalted2_0
SystemHalted2_0
17.06.2026, 19:09:11
  • 14
Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zainstalowałem Fedorę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie już powrotu do bloatu... znaczy Windowsa.
Co ciekawe, to moje trzecie podejście do Linuksa. Wcześniej dwa razy próbowałem się przesiąść, ale po 2-3 miesiącach zawsze wracałem do Windowsa. Za każdym razem czegoś brakowało, coś nie działało tak, jakbym chciał, albo po prostu wygoda brała górę.

Tym razem jednak coś kliknęło. Może to KDE Plasma, może to maybelline. Przez ten rok
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 17.06.2026, 20:41:21 via Wykop
  • 0
@SystemHalted2_0: super gratki. Teraz pomyśl o snapshocie rootfs w razie godziny W, aby jeżeli coś siądzie to nie zraził się albo myślał o reinstalacji/instalacji windowsa tylko sobie przywrócił wtedy snapshota. Chyba, że to już lvl w którym nie raz coś nie działało i sobie naprawiałeś komendami to wtedy w razie czego nawet przy braku bootowania sobie poradzisz z naprawą czy to nawet z AI czy z chroot livecd. Z doświadczenia
  • Odpowiedz

37

8 GB RAM wraca do laptopów

8 GB RAM wraca do laptopów

Producenci laptopów ponownie stawiają na 8 GB RAM. Dell, Acer i Microsoft chcą obniżyć ceny nowych urządzeń. Jeszcze niedawno wydawało się, że 16 GB pamięci RAM na dobre stanie się standardem w laptopach ze średniej i wyższej półki.

Victor_Manzon
z
ithardware.pl
dodany: 07.06.2026, 04:56:10
  • 38
  • #
    technologia
  • #
    pcmasterrace
  • #
    laptopy
  • #
    komputery
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 10.06.2026, 17:34:17 via Wykop
  • -1
@riwer: bardzo dobry sprzęt, u mnie do teraz i7 3610QM bez większych problemów

4

M5PORKCHOP Kompletny Pentest WiFi za 35$ | Cardputer ESP32

M5PORKCHOP Kompletny Pentest WiFi za 35$ | Cardputer ESP32

https://github.com/0ct0sec/M5PORKCHOP M5Stack Cardputer to mały komputer z klawiaturą za ~35$. Po wgraniu firmware M5PORKCHOP zamienia się w kompletne narzędzie do pentestingu sieci WiFi i Bluetooth.

grinone64
z
youtube.com
dodany: 10.06.2026, 13:41:15
  • 4
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    linux
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 10.06.2026, 17:13:36 via Wykop
  • 0
@grinone64: bardzo dobry i zawodowy materiał, nie przejmuj się malkontentami
Neobychno
Neobychno
15.05.2026, 17:30:39
  • 0
Chyba jakaś niezła patologia u Pasuta na streamku się wydarzyła. #patostreamy

#pasut
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 15.05.2026, 20:41:14 via Wykop
  • 0
@Neobychno: wiadomo coś więcej?
  • Odpowiedz
bojesieminusow
bojesieminusow
13.05.2026, 20:33:12
  • 28
Nie pamiętam imion ale nie wróżę nikomu tutaj szczęścia XD ta z nosem i steward to xdddd widać że to jest taki j------a ktory na trasie Warszawa-Hanoi puknie dwie stewardessy a później jest zmęczony, a jej zegar już tyka i widać desperację xddd ta od dziecka i ten adhd xdd chlop mówi że se obrazy malowali na urodzinach xdddd dobre tam musiałoby grzybobranie pewnie klienci byli na tych urodzinach, to jest taki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 13.05.2026, 23:01:08 via Wykop
  • 3
@bojesieminusow: ta akcja ze śróbkami to była masakra. Typ dziewczyny która skrytykuje o byle g---o
  • Odpowiedz
rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 09.05.2026, 20:08:22
  • 3
Miał wygrać i wygrał jakiś zjeb który uciekał. STARUCHY GÓRĄ!! Młode zjebki koziołki do domu i dobranocki s----------e jedne
#primemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 09.05.2026, 20:05:18
  • 5
Wygrał gość który non stop s--------ł xdddd WAŁEK
#primemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 09.05.2026, 20:04:23
  • 14
Oszustwo oszukali Jacka. Co za zjeby
#primemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 09.05.2026, 20:03:47
  • 9
Muran wygrał koziołek tylko s--------ł
#primemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 09.05.2026, 20:03:04
  • 6
Muran wygrał, koziołek matołek s--------ł tylko zamiast stanąć do bójki
#famemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LegendaryGearCrafter
LegendaryGearCrafter
04.05.2026, 19:38:50
  • 3
Odrazu zapowiadam, że #januszeinformatyki i trochę #wysryw xD

Ludzie używają #linux do nekromancji starych laptopów. Napiszę po krótce czego się nauczyłem, bo też coś tam dłubałem.

Procesor:
komputer który ma CPU z jednym rdzeniem to jest konsola do retro gier. Zapomnij o korzystaniu na codzień w normalny sposób. Wgraj sobie #windows XP albo 98 i ogrywaj stare tytuły albo nie wiem co chcesz z tym
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 05.05.2026, 15:16:28 via Wykop
  • 1
Na 32bitowym procku będziesz mieć max 4gb RAM.


@LegendaryGearCrafter: to akurat nie jest prawda tak jak ktoś wyżej napisał

Dwa rdzenie też nie pozwolą na nie wiadomo jaką wydajność. Na lapku z 2005 roku z 2 rdzeniowym prockiem czułem jakbym miał Neostradę xD


@LegendaryGearCrafter: No na lapku z 2005 roku to prawda, ale bierz pod uwagę, że dwurdzeniowe procki (z HT - logicznie 4 wątki) wychodziły nowe jeszcze
  • Odpowiedz
Pawcio_cukierek
Pawcio_cukierek
02.05.2026, 12:23:32
  • 11
Windows 11 jest straszny. Przełączam się na niego i bez żadnych otwartych aplikacji skacze zużycie do około 15% procesora i wenttlatorki chodzą zauważalnie głośniej. Bateria też. Zużycie ramu po odpaleniu to 5.5GB. Mam zainstalowany na nim tylko office bo do wszystkiego innego jest Debian na którym laptop chodzi cichutko a wentylatorów wcale nie słychać.
#linux #windows11 #windows
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 03.05.2026, 18:11:18 via Wykop
  • 2
@Pawcio_cukierek: ten system niestety już od dawna to równia pochyła. Nie nadaje się do zastosowań profesjonalnych dlatego coraz więcej idzie w MacOS oraz Linuxa. Zużycie zasobów tego systemu jest duże a responsywność działania niska. Kultura pracy laptopów też kuleje
  • Odpowiedz
rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 25.04.2026, 19:06:15
  • 1
CANAL PLUS K---A STREAM NIE DZIAŁA !!!!!!!!
#primemma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rzeskiwozny
Rzeskiwozny
Rzeskiwozny
25.04.2026, 18:59:34
  • 1
#primemma ponawiam ! Ani w aplikacji na tv ani w telefonie nie działa - załączam screeny w kolejności. Ktoś miał podobnie ?
Rzeskiwozny - #primemma ponawiam ! Ani w aplikacji na tv ani w telefonie nie działa -...

źródło: IMG_3505

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 25.04.2026, 18:59:57 via Wykop
  • 0
@Rzeskiwozny: Tak
  • Odpowiedz
Juron
Juron
25.04.2026, 18:52:35
  • 1
#primemma ej jeśli ppv nie zacznie działać do końca otwartego yt to ja ich p------e już na zawsze nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtp_diov
rtp_diov
rtp_diov 25.04.2026, 18:52:57 via Wykop
  • 0
@Juron: TO JEST JAKIEŚ G---O
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 04.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 15.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 03.09.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia