Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś z #cyberbezpieczenstwo #phishing #hacking ? Czy można tylko po adresie email dowiedzieć się gdzie ktoś aktualnie się logował, gdzie był na pracy zarobkowej 10 lat temu i zdobyć nr telefonu ? Nie wiem czy klikając hosting obrazków nie pobrał mi się keylogger, ale sam podejrzany twierdzi że wpisał mój e-mail w wyszukiwarkę i była to minuta roboty. Jest tu ktoś z #informatyka ? Jest to możliwe ?
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@virusriddle: nie wierzę w takie przypadki :) gość spotkany na forum w internecie miałem dostać od niego rabat na zakupy jako niby pracownika sklepu ale wydało mi się podejrzane i odpuściłem. A on potem mi takie teksty o mnie wysyła :)
  • Odpowiedz
@Polarboy: jak kliknąłeś jakiś link albo wczytałeś jakiś obrazek z adresem spreparowanym tylko dla ciebie to wtedy ten kto ma dostęp do tego serwera może sprawdzić z jakiego adresu ktoś go pobrał. Są serwisy do tworzenia. Są serwisy które pozwalają zrobić takie śledzące łącza do obrazków: https://grabify.link/image

Są też serwisy które które sprawdzają czy jakieś hasła powiązane z twoim adresem kiedyś wyciekły. A jak masz jedno hasło do sklepów internetowych
  • Odpowiedz
  • 0
@biskup2k: tak kliknąłem w dwa obrazki w wiadomości prywatnej w hostingu obrazków ibb.co To może być to ? Ale co mu daje ten adres ? Sprawdziłem 2 maile na tej stronce i faktycznie dane wyciekły, może pozmieniam hasła dla pewności, czy od razu format kompa zrobić ? Wyniki pokazały:11 i 1 oraz 4 i 0.
  • Odpowiedz
tak kliknąłem w dwa obrazki w wiadomości prywatnej w hostingu obrazków ibb.co To może być to ?


@Polarboy: Jeśli hosting udostępnia taką funkcjonalność chyba nie widziałem takiego hostingu nie dedykowanego do zbierania adresów IP aby miał taką funkcjonalność, co najwyżej statystki z jakich krajów było wchodzone.

Ale co mu daje ten adres
  • Odpowiedz