Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Oszustwa chińskiej fabryki

Film z kontroli towaru w Chinach. Szokujące warunki pracy i nieścisłości w realizacji zamówienia.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
540
Kolejny produkt z Ukrainy zalewa polski rynek i uderza w krajowych producentów…

Cukier z Ukrainy zalewa polski rynek. Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego (KZPBC) zwrócił się do ministerstwa rolnictwa o interwencję w kwestii cukru z Ukrainy, który zalewa polski rynek i wypiera krajowych producentów. Unia Europejska znowu nie broni rodzimych producentów…
z- 135
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#import
- 0
Głównym uszkodzeniem jest przód (poduszki wystrzelone) ale dodatkowe uszkodzenie jest oznaczone jako MECHANICAL.
Status jest Run&Drive ale nie wiem jak to mechanical mam rozumieć? Wiem ze to może być p------a, a może być coś poważnego.
Stłuczka
- 0
Zanim paczka dotarła do Polski podpisałem na poczcie pełnomocnictwo w zgłoszeniach celnych, wyczytałem że powyżej 150eur poczta nie zgłosi bez tego.
Paczka przyszła, myślałem że u listonosza będę musiał zapłacić ok 400zł podatku, ale powiedział że należy się 29,50 więc tyle dałem. Teraz pytanie, co ja mam z tym zrobić? Jedyne co mi przychodzi do
źródło: 1
PobierzDałeś listonoszowi 29,50 zł, z czego opłata dla PP za usługę to 8,50 zł. Wpisz więc na stronie 21 zł.
Skarbówka wylicza kwotę do zapłaty na podstawie dołączonej deklaracji celnej. Deklaracja celna CN22 lub CN23 powinna być na opakowaniu.
A co do kwoty, to wszystko się zgadza dla wartości 20 Euro (do tego wlicza się koszt przesyłki). Kwoty zaokrągla się do pełnych złotówek.
- 0
- 0
- 0
- 0
w głowie mam Chevroleta Suburban/GMC Yukon/Cadillac Escalade.
#motoryzacja #importzusa #importdubaj #import #usa #dubaj #suv #chevrolet #gmc #cadillac #samochody
- 0
Jak to jest z opłatami celnymi w Bremerhaven, słyszałem że:
1) niektórzy brokerzy sugerują wpisywać w deklarację niższą kwotę w USD (w Ameryce sa dwie kwoty do zapłacenia w dolarach, powiedzmy ze samochód + oplata aukcyjna, a druga to przewóz auta do portu plus wysyłka kontenerem). Czy oni maja to jakoś dogadane z celnikami?
2)
- 0
Odnośnie rzeczoznawcy w PL (wiem, że warto brać, bo inaczej policzą od wartości salonowej) jak to wyglądać może dla auta:
3.5L / 3,500$ na aukcji / 18 tys.$ wartość przedwypadkowa.
Policzy wartość samochodu jako 3,500$ razy kurs złotego 4,3 i od tego 18% akcyzy czy jakoś inaczej to liczą?
- 0
Może nie to miejsce, ale szukam importera ciuchów używanych zza granicy. Zależy mi najbardziej na szwajcarskich ubraniach. Chodzi o towar do sprzedaży w lumpeksach.
#kiciochpyta #odziezuzywana #lumpeks #import #szwajcarskiciucholand
4
Prezydent Zełenski podziękował KE za dotrzymanie słowa. Co na to komisarz Wojcie

W czwartek, w wywiadzie dla Programu I Polskiego Radia komisarz Wojciechowski stwierdził wręcz: "zapewne będzie przedłużenie zakazu importu zbóż z Ukrainy po 15 września; wszystko zmierza w tym kierunku, argumenty są zbyt mocne, żeby je zlekceważyć".
z- 10
- #
- #
- #
- #
- #
47
Polska wprowadza embargo na zboże z Ukrainy. Rozporządzenie

Podpisałem rozporządzenie krajowe utrzymujące embargo na zboże z Ukrainy poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
z- 16
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
czy przy powrocie samolotem mogą się do niej przyczepić?
@Nowaczi: mogą. Ale jeśli wyrzuci opakowanie, a zabierze sam tablet z ładowarką i co tam jeszcze było w zestawie, to przewiezie go jako swój przedmiot i nic jej nie zrobią. Nawet jeśli będzie miała drugi, własny tablet, zawsze może się upierać, że tamten jest służbowy, najlepiej niech na nim zainstaluje jakieś randomowe apki i wprowadzi jakieś życie, ale to tak na
- 0
#aliexpress #alibaba #zakupyzchin #chiny #import #ecommerce #allegro #sprzedam
Czy rozbijając zamówienie z aliexpress na kilka w kwocie 600 zł zamiast jednego na kwotę 3000 zł od tego samego sprzedawcy, celem uniknięcia cła (cło się należy od 150 EUR) ma szansę się udać, czy nie?
@HornyMan:
oczywiscie...


















Kupował ktoś telefon z Chin? Znalazłem stronę dosyć rozchwytywaną i promowaną stronę, i właściciel odpisał że Europejczycy nie muszą płacić cła i rzadko się to zdarza że coś naliczą a , natomiast jeśli by mi naliczono, to ile % opłaty dają? 23% podatku czy załóżmy coś pomiędzy np 10-15%? Telefon za 3000zł i jeśli byłaby to opłata 400zł to jeszcze cena byłaby korzystna, gorzej jakbym 23% opłaty miał
https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/measures.jsp?Lang=en&SimDate=20231222&Area=CN&MeasType=&StartPub=&EndPub=&MeasText=&GoodsText=&op=&Taric=8517130000&AdditionalCode=&search_text=goods&textSearch=&LangDescr=en&OrderNum=&Regulation=&measStartDat=&measEndDat=&DatePicker=22-12-2023