✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kupował ktoś telefon z Chin? Znalazłem stronę dosyć rozchwytywaną i promowaną stronę, i właściciel odpisał że Europejczycy nie muszą płacić cła i rzadko się to zdarza że coś naliczą a , natomiast jeśli by mi naliczono, to ile % opłaty dają? 23% podatku czy załóżmy coś pomiędzy np 10-15%? Telefon za 3000zł i jeśli byłaby to opłata 400zł to jeszcze cena byłaby korzystna, gorzej jakbym 23% opłaty miał
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jeśli chcę kupić towar z UK na fakturę na JDG i sprzedać go w Polsce, to załatwię wszystko przez agencję celną firmy kurierskiej która to będzie wiozła, tak żebym mógł to po prostu odsprzedać w Polsce?

#import
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie odnośnie importu z USA

Głównym uszkodzeniem jest przód (poduszki wystrzelone) ale dodatkowe uszkodzenie jest oznaczone jako MECHANICAL.

Status jest Run&Drive ale nie wiem jak to mechanical mam rozumieć? Wiem ze to może być p------a, a może być coś poważnego.

Stłuczka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircuny poradźcie, zamówiłem z Ali elektronikę za 2k, cena u sprzedawcy była pomniejszona o podatki etc - wszystko jasne.

Zanim paczka dotarła do Polski podpisałem na poczcie pełnomocnictwo w zgłoszeniach celnych, wyczytałem że powyżej 150eur poczta nie zgłosi bez tego.

Paczka przyszła, myślałem że u listonosza będę musiał zapłacić ok 400zł podatku, ale powiedział że należy się 29,50 więc tyle dałem. Teraz pytanie, co ja mam z tym zrobić? Jedyne co mi przychodzi do
sangoj12 - Mircuny poradźcie, zamówiłem z Ali elektronikę za 2k, cena u sprzedawcy by...

źródło: 1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sangoj12:
Skarbówka wylicza kwotę do zapłaty na podstawie dołączonej deklaracji celnej. Deklaracja celna CN22 lub CN23 powinna być na opakowaniu.
A co do kwoty, to wszystko się zgadza dla wartości 20 Euro (do tego wlicza się koszt przesyłki). Kwoty zaokrągla się do pełnych złotówek.
  • Odpowiedz
Jak sprowadzać auta z Niemiec, żeby był na tym profit? Czy koniecznie trzeba mieć jakieś kontakty, żeby wyjść na plus (wiadomo lepiej mieć, niż nie mieć)? Lepiej autka z placów samochodowych łapać, czy najlepiej prywatnie u niemca? Znam niemiecki, umiałbym się dogadać, w rodzinie mam osobę zajmującą się kilkanaście lat naprawą samochodową, także z tym nie byłoby problemu, jedynie nie mam pojęcia gdzie uderzać z autkami. #autokomis #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hakan357: Prawda taka ze zadbane egzemplarze i bogato wyposażone wcale nie sa sprzedawane za pól darmo jak sie niektórym wydaje, a po dodaniu kosztów importu okazują sie niezbyt opłacalne. Na czym mozna zarobić to jakieś pierdy do podpicowania, po lekkim dzwonie albo skręcone z duzym przebiegiem, ew jakis pakiet z komisu typu 2-3 auta naraz.
  • Odpowiedz
@hakan357: jak masz warsztat to się skup na kupnie takich w PL, naprawie i sprzedaży. Najlepiej jedna marka - dobrze ją poznasz i będzie łatwiej i lepiej szło. Mocno targuj przy zakupie. Wycenę części będziesz mieć po pewnym czasie w głowie.
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: nie wiem tylko czy tak 8-10k za samo uszkodzone auto (nie licząc części i innych kosztów) to nie będzie za mało, żeby inwestować, chociaż jakieś trupy ludzie też kupują, tylko pytanie ile marży uda mi się zrobić na jednej sztuce
  • Odpowiedz
#motoryzacja #usa #import #auto #samochod Mam zamiar sprowadzić SUVa od rodziny z USA z Chicago. Czy ktoś może polecić jakieś firmy transportowe. Moze ma ktoś rozeznanie czym najlepiej i względnie tanio wysłać go do Polski? Nie wiem czy taniej jest bezpośrednio do Polski czy przez Niemcy. Chętnie wysłucham spostrzeżenia osób które już to robiły jakieś tips and tricks czego unikać itp. Z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mirki, mam pytanie odnośnie aut z USA.

Jak to jest z opłatami celnymi w Bremerhaven, słyszałem że:

1) niektórzy brokerzy sugerują wpisywać w deklarację niższą kwotę w USD (w Ameryce sa dwie kwoty do zapłacenia w dolarach, powiedzmy ze samochód + oplata aukcyjna, a druga to przewóz auta do portu plus wysyłka kontenerem). Czy oni maja to jakoś dogadane z celnikami?

2)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@maryjuszpitagoras: dziękuje Ci przyjacielu, zaczyna to być trochę jaśniejsze już.

Odnośnie rzeczoznawcy w PL (wiem, że warto brać, bo inaczej policzą od wartości salonowej) jak to wyglądać może dla auta:
3.5L / 3,500$ na aukcji / 18 tys.$ wartość przedwypadkowa.

Policzy wartość samochodu jako 3,500$ razy kurs złotego 4,3 i od tego 18% akcyzy czy jakoś inaczej to liczą?
  • Odpowiedz
Jak wygląda sytuacja ze sprowadzaniem elektroniki z USA do Polski w celach użytku prywatnego? Moja koleżanka jest aktualnie w Stanach i chciałem, żeby kupiła mi tablet o wartości około 4000 PLN- czy przy powrocie samolotem mogą się do niej przyczepić? Jak należałoby to wykonać zgodnie z prawem oraz czy jest opcja ominięcia ewentualnego cła- np. gdyby przewiozła sprzęt bez pudełka (w ostateczności, ogólnie wolałbym dostać razem z pudełkiem). #elektronika #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy przy powrocie samolotem mogą się do niej przyczepić?


@Nowaczi: mogą. Ale jeśli wyrzuci opakowanie, a zabierze sam tablet z ładowarką i co tam jeszcze było w zestawie, to przewiezie go jako swój przedmiot i nic jej nie zrobią. Nawet jeśli będzie miała drugi, własny tablet, zawsze może się upierać, że tamten jest służbowy, najlepiej niech na nim zainstaluje jakieś randomowe apki i wprowadzi jakieś życie, ale to tak na
  • Odpowiedz
Czy rozbijając zamówienie z aliexpress na kilka w kwocie 600 zł zamiast jednego na kwotę 3000 zł od tego samego sprzedawcy, celem uniknięcia cła (cło się należy od 150 EUR) ma szansę się udać, czy nie?


@HornyMan:

oczywiscie...

  • Odpowiedz