Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, czy ktoś z was ściągał dla siebie samochód z USA? Szukam sprawdzonych importerów, najlepiej jakby specjalizowali się w Vag'ach (Chciałem ściągnać w tym roku Audi A5 z usa/kanady). Nie ufam trochę tym wszystkim tiktokerom, youtuberom co reklamują swoje usługi bo wydaje mi się to troche naciągane. #usa #motoryzacja #autazusa #kiciochpyta #import
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GajowyKapota: w sierpniu sciagnąlem dla siebie pierwszy samochód. Skorzystałem z uslug autodiscover, złego slowa powiedziec nie moge. Auto wyszlo pod dom tak jak prognozowali, dotarło w 1.5mce po kupnie, przez kazdy krok prowadzili jak za rączke, jesli kiedys cos jeszcze sciagne mysle ze uderze do nich
  • Odpowiedz
@menzwykop możesz zdradzić co ściągałeś? Ja aktualnie planuję wspomniane A5 ewentualnie A4 B8. Myślałem o BMW f10 jakimś spoko doposażonym ale się gorzej kalkuluje i nie wiem czy chce pakować chorą kasę na części do bety
  • Odpowiedz
@GajowyKapota: Sciagnalem Infiniti Q50 3.7l, zawsze mi sie podobalo. Jesli o beemki chodzi mysle ze nie masz sie co bac o czesci, tego jest u nas tyle ze czesvi jest w brud, dla przykładu kompletny zderzak do mojego auta kosztował prawie 6k, do takiej F30 kupisz max za 3 i dostaniesz wszedzie od reki, ja czekalem ponad miesiac. Podsumowując mysle ze to gra warta swieczki o ile ma ci kto
  • Odpowiedz
@reakwon: tu gorzka częsc historii bo jeszcze sie nie sprawuje, auto ciagle nie jest naprawione. Najpierw dlugo zajęlo ogarniecie czesci a teraz troche blacharz sie ociąga i nadal auto nie jest poskladane niestety. Juz przyznaje ze dalikatnie mnie to irytuje, ale nie mam za bardzo opcji awaryjnej na naprawe auta wiec póki co czekam
  • Odpowiedz
@menzwykop: To współczuję, ale jak będzie zrobione to będzie śmigał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlaczego zdecydowałeś się na ten model? Patrzyłeś też na te dostępne w Polsce?
  • Odpowiedz
@reakwon: patrzyłem, akurat w momencie jak szukałem nic bylo nic ciekawego, no i wolałem to naprawic u kogos powiedzmy znajomego, zeby wiedziec ze nie ma druciarstwa. W moim wypadku wyszło podobnie jak ceny aut juz w pl, moze pare tysiecy taniej typu 2-3 ale poszło na felgi :D ale fakt faktem ze wszystkie czesci mam nowe. A model, zawsze mi sie podobał, maja opinie bardzo bezawaryjnych samochodów no i bardzo
  • Odpowiedz
@menzwykop: Właśnie ja chcę kupić na wiosnę 370z tylko ze to ma być daily i kusi q50, też bardzo mi się podoba. Jestem ciekaw tej hybrydy bo silnik HR z 350z jest mniej awaryjny od swojego następcy VQ37VHR, a 2.0T jest konstrukcji mercedesa. Na pewno odpuszczam 3.0 T bo tam szybko panewy obraca.
  • Odpowiedz
@GajowyKapota: W USA ogólnie w BMW masz większy wybór, jak myślałeś nad A5, to też na Twoim miejscu BMW 4 bym rozważył.
Sam ściągałem z USA już parę aut, z firm w PL które w tym pomagają czy to Turbo auta z USA mają bardzo pozytywne opinie, czy to AutoDiscover jak już ktoś wspomniał.
Dodatkowo polecam kalkulator sprowadzenia auta na stronie bid.cars, daje dobre pojęcie o tym ile licytowane auto
  • Odpowiedz
@FenixxPl zapomniałem dodać, że szukam 5 drzwiowego samochodu a szybki przegląd coparta pokazał mi, że raczej f10 będzie łatwiejsze. Budżet trochę niski bo do 40k chciałbym się wyrobić (nie licząc naprawy bo to ogarnę w rodzinie), a tutaj raczej seria 4 odpada.
  • Odpowiedz
@reakwon: mialem ostatnio okazje przejechac sie hybryda jako pasazer, wrazenia bardzo pozytywne, mysle ze to juz kwestia indywidualna co wybierzesz bo oba silniki sa dobre, ja swoje 3.7 bede latał na trasie tylko takze hybryda mnie nie kusiła
  • Odpowiedz
@GajowyKapota: Do 40k pod domem niestety ale praktycznie nic z USA nie ma sensu, za niski budżet przy ogólnych opłatach.
Już auto za 4k$ to ~40kzł pod domem + akcyza. Do tego naprawa (mam na myśli przede wszystkim części) + przekodowywanie USA->EU (potrzebne w każdym z tych aut)
No i przecież w USA/Kanadzie nie było 1 generacji A5 w sportbacku, a tylko coupe i cabrio. (A na drugą generację w
  • Odpowiedz
@GajowyKapota: 40k powinno wystraczyc na silnik 2.0, sam sie zastanawialem nad sciagnieciem tej fury typowo pod handel, własnie dlatego ze raz częsci w cholere, dwa duzo mechaników ktorzy moga to naprawic. Moje auto przy dolarze za 3.93 wyszło mnie pod dom 46k, zaplacilem za nie 6300 usd na aukcji
  • Odpowiedz
@menzwykop f10 z tego co pytałem kilku importerów da radę do 40k pod dom. Właśnie 2.0 silnik. Jest szansa że doprowadzanie do stanu użytkowego zamknie się w 10k. A w Polsce czy z Europy f10 za 50k to totalny gruz z 500k przebiegu i zatartym silnikiem
  • Odpowiedz
@menzwykop: ja mało jeżdżę (praca z chaty xO), a lubie pośmigać wieczorami (teraz mam e90 330i LCI 280km) więc dla mnie obojętnie. Tylko się zastanawiam co się stanie jak baterie od hybrydy padną itp.
  • Odpowiedz
@reakwon: imo jak chcesz auto glownie do zabawy to hybrydy bym nie brał, nawet taka pierdoła jak to ze hybryda ma rev limiter :D nawet nie swiatłach nie przygazujesz, do tego jesli masz kase z 3.7 mozna tez dobrze podziałac i zrobic fajny projekt. W mojej opinii hybryda jest spoko jest naprawde duzo sie jezdzi zeby odczuc jej zalety, a jak ma byc fura do zabawy to po co sie
  • Odpowiedz
@GajowyKapota: nie tak dawno temu moj blacharz wysłal mi fotki innego auta klienta, f30 z bodajze 2015, wyszlo klienta pod dom 36k, a uszkodzenia byly wrecz kosmetyczne, uszkodzony zderzak i przerysowany bok. Przebiegu nie pamietam ale taki normalny typu 150k km
  • Odpowiedz