Wpis z mikrobloga

Mircuny poradźcie, zamówiłem z Ali elektronikę za 2k, cena u sprzedawcy była pomniejszona o podatki etc - wszystko jasne.

Zanim paczka dotarła do Polski podpisałem na poczcie pełnomocnictwo w zgłoszeniach celnych, wyczytałem że powyżej 150eur poczta nie zgłosi bez tego.

Paczka przyszła, myślałem że u listonosza będę musiał zapłacić ok 400zł podatku, ale powiedział że należy się 29,50 więc tyle dałem. Teraz pytanie, co ja mam z tym zrobić? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że przeszło przez odprawę celną, ale nie dowalili podatku.

Na trackingu mam odnośnik "Pobierz Poświadczone Zgłoszenie Celne", ale muszę tam podać kwotę należności celno-podatkowych. Nie wchodzi ani to co dałem listonoszowi, ani to co widnieje na Ali więc nawet tego nie sprawdzę.

#aliexpress #pocztapolska #import
sangoj12 - Mircuny poradźcie, zamówiłem z Ali elektronikę za 2k, cena u sprzedawcy by...

źródło: 1

Pobierz
  • 5
  • 0
@turbine: Cholera wie, tak to wygląda, jest jeszcze instrukcja pobierania tego poświadczonego zgłoszenia celnego i jest tam napisane, że jeśli nie byłoby rozliczone to nawet bym nie widział tej opcji, a przynajmniej tak to rozumiem.
sangoj12 - @turbine: Cholera wie, tak to wygląda, jest jeszcze instrukcja pobierania ...

źródło: 2

Pobierz
@sangoj12:
Skarbówka wylicza kwotę do zapłaty na podstawie dołączonej deklaracji celnej. Deklaracja celna CN22 lub CN23 powinna być na opakowaniu.
A co do kwoty, to wszystko się zgadza dla wartości 20 Euro (do tego wlicza się koszt przesyłki). Kwoty zaokrągla się do pełnych złotówek.