#import #norwegia #samochodyelektryczne #motoryzacja #samochody #otomoto

Mirki, nie raz mi pomogliście, więc i moze w tej kwestii macie doswiadcznie praktyczne.
Chcialbym kupić auto elektryczne od prywatnej osoby w Norwegii, czy macie jakis poradnik ktory ma dobre odzwierciedlenie w realnym zyciu, bo nigdy nie sprowadzalem żadnego auta i nie mam w tym wprawy. (Wzory umow, T1,etc.)
Na co uwazac, zwrócić uwage
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Issac: Ja w Norwegi sprzedawałem auto na eksport do Polski. Oraz sam się z autem z Norwegi wyprowadzałem do Niemiec.
1) znajdujesz auto
2) spisujesz umowę po norwesku/polsku. Wysyłasz umowę do dotychczasowego właściciela żeby podpisał.
3) załatwiasz transport i prosisz żeby właściciel zdjął tablicę i przekazał umowę i obie części dowodu rejestracyjnego kurierowi.
4) dajesz kopię dokumentu swojego, fullmakt (czyli pisemne upoważnienie) oraz wypełniona „melding om eierskifte» poprzednimi właścicielowi żeby mógł wyrejestrować auto.
5)
  • Odpowiedz
@kamien_w_bucie: moze firmy ktore zajmuja się ściąganiem aut? Moze znaja sie w temacie? Znajomemu w jakims aucie części przewozili(przed zaladunkiem do kontenera wrzucili do auta do srodka), zderzak i jakies tam mechaniczne części
  • Odpowiedz
Znajomy zamawiał towar na Alibabie w pracy, 500pcs takich lamp wiszących, zapłacił 30% zaliczki a ja mu zrobiłem głupi żart i na jego koncie napisałem po chińsku "wszystkiego najlepszego z okazji masakry na placu Tiananmen od kolegów z Taiwanu" i zablokowali typa mimo, że nic nawet nie odpisał. Hajs chvj wie gdzie, Chińczyk chvj wie gdzie, lampy chvj wie gdzie (a to był verified supplier 7 letni). Co w takiej sytuacji? Jakieś
N-Avoie - Znajomy zamawiał towar na Alibabie w pracy, 500pcs takich lamp wiszących, z...

źródło: otwarto-muzeum-protestow-na-placu-tiananmen

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema,
jakiś czas temu zamówiłem paczkę z Chin przez Fedex. Dzisiaj dostałem maila z dokumentami o podanie informacji o przesyłce do odprawy celnej. Mam tam coś takiego jak "Oświadczenie importera". Czy ktoś wie co wpisać w polu "nazwa urzędu". Zakładam, że chodzi o urząd celny. Tylko nie mam bladego pojęcia który, pewnie jakiś w Warszawie, bo tam paczka aktualnie utknęła. Nie rozumiem czemu mam się domyślać jaki urząd mam tam wpisać skoro
klopsiki38 - Siema,
jakiś czas temu zamówiłem paczkę z Chin przez Fedex. Dzisiaj dost...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@pcela: Gonił mnie czas więc podałem Oddział Celny Towarowy I w Warszawie ul. Wirażowa 35. Napisałem do nich czy coś się stanie jak podam zły. Odpisali mi, że powinienem zostawić to pole puste, ale nic się nie stanie jeśli wypełnię niepoprawnie. Przekazali moje dokumenty do odprawy celnej, więc obstawiam, że jakoś to ogarną.
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki. Teraz bez heheszkowania.

Część z nas lub naszych znajomych sprowadza z Chin sprzęt, który branduje swoim logo (bierze także odpowiedzialność za produkt, buduje markę. Często to nie tylko logo, ale faktycznie wyższa jakość by nie niszczyć sobie marki). Spora część także handluje tym sprzętem nie tylko poprzez sieci handlowe, ale także na @allegro_pl Jak wiemy nie jest to przesadnie tania platforma, a jej zasady wymuszają podnoszenie cen dla klienta
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jamniki2: jeszcze się rzuca jak wesz na grzebieniu:) I tak to Chińczyk robi a nie ty i jak zamknię produkcję to twoja marka będzie brandować kozie bobki:) Bo sam tylko to umiesz wyprodukować w swojej wiosce:)
  • Odpowiedz
czy istnieje dla #pandabuy jakaś alternatywa? Nie interesują mnie podróbki tylko inne przedmioty - krzesła, namioty, i wszystko inne do domu i ogrodu. Na Panda nie można już składać zamowien. AliExpress drogie, alibaba za dużo sztuk na raz.
#aliexpress #import #chiny
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@CherryJerry lista osób które kupowały na pandabuy, wyciekły ich dane, jednakże na pandabuy nie są tylko podróbki znanych marek, ale dla przykładu jakiś namiot 2sekundowy który w drcsthlonie kosztuje 600zl tam można kupić za 200 - innej marki, ale niemal identyczne, jak wszystko na rynku.
  • Odpowiedz
Mirki, kto z Was sprowadzał auto z zagranicy?
USA/Kanada?

Chciałbym się dowiedzieć czy to gra warta świeczki. Zamierzam rozglądać się za Dodgem Chargerem 5.7/6.4

#motoryzacja #samochody #import
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cumill: Tja? To policzmy, na konkretnym egzemplarzu.
Samo auto: Charger R/T
Aukcja rzeczywista, z historii (niedawnej, sprzedane przedwczoraj) uszkodzenie niewielkie, cena wylicytowana, 6600$
Razem z kosztami transportu, prowizjami, cłem, VAT-em - 60 tysi + akcyza 18.6% ~71k
Do naprawy potrzebne błotnik, próg, kompletne przednie, prawe zawieszenie (optymistycznie, ciekawe w jakim stanie są sanki) -
Błotnik - 1500 (oryginal, powodzenia z pasowaniem chińczyka), Próg - 600zł, zawieszenie 3000 + amortyzatory + tarcze, felga + dwie
  • Odpowiedz
Chciałbym zgrać zdjęcia z #iphone lecz przy zaznaczeniu importuj w aplikacji zdjęcia mogę zapisać tylko na C w folderze lenowo, niestety to jest ssd tylko na Windows i nie zmieści mi się ten pakiet zdjęć i filmów . Jak to zmienić aby wybrać inny dysk? #windows10 #informatyka #import
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kruszyn99: Ewentualnie, jak możesz wybrać inny folder, to możesz zrobić Symbolik Link tego folderu do folderu w innej partycji, poprzez poniższe polecenie w terminalu.

mklink /d ”adres poprzedni” ”adres docelowy”
  • Odpowiedz