#konowalposting #lekarz100k #byloaledobre

Moja #rozowypasek poszła dzisiaj na wizytę do Chirurga. Bo ma jakąś zmianę pod skórą. I ja w swej naiwności (bo jak korzystam z lekarza to prywatnie, bo nie mam czasu czekać) myślałem, że na tej wizycie zrobi jej USG i podejmie decyzje. Niestety jaki ja głupi. Otóż USG 12.08 i potem opis 3 tygodnie i z USG i opisem w Październiku wizyta.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shaun_x_Boswell: lobby ma się bardzo dobrze. Teraz forsują, żeby magistrom kosmetologii odebrać prawo wstrzykiwania botosku. I oczywiście z troski o pacjenta, a nie lekką, łatwą i przyjemną kasę z nowej branży.
Tak samo blokują rozszerzenie uprawnień pielęgniarkom. Oczywiście też z troski o pacjenta, bo co taka piguła z piętnastoletnim doświadczeniem może wiedzieć...
  • Odpowiedz
Niesamowity jest ten kwik i #boldupy ludzi, ze lekarz bierze 300zl za wizytę.

Fryzjerka bierze 500zl, elektryk 300zl za pieczątkę tak samo jak kominiarz. Nie wspomnę o prz3gladac pieców gazowych czy pomp ciepła xD

O "uwolnieniu" zawodu medyka to jest najgorsza #ruskapropaganda jaka ostatnio widzialem.
Uwolnisz i co? Tani debil przepisze leki, które zabija ciebie i twoja matkę. Nie no, super. W matce rosiji jest wolny. I co? Nie ma chorob
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znam mechanika samochodowego bez matury, co samodzielnie na naprawach samochow ponad 2 miliony robi rocznie


@lorafenus: potwierdzam, jestem jednym z naprawionych samochodów u tego mechanika
  • Odpowiedz
Czy kogoś p------o? 70+k za 10 letnią furę? XD

Rynek samochodów jest patologiczny.

Za te pieniądze na spokojnie kupujecie Audi A4, BMW 3 a nawet i 5 widziałem, Merca klasy C - wszystko podobne roczniki.

Nie
ShaunxBoswell - Czy kogoś p------o? 70+k za 10 letnią furę? XD 

Rynek samochodów jes...

źródło: image

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

70+k za 10 letnią furę? XD

Za te pieniądze na spokojnie kupujecie Audi A4, BMW 3 a nawet i 5 widziałem, Merca klasy C - wszystko podobne roczniki.


@Shaun_x_Boswell: to teraz sobie odpowiedz na pytanie, dlaczego jeden model traci na wartości szybko, a drugi utrzymuje wartość przez lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shaun_x_Boswell: Kupujesz Mazdę, patrzysz tylko czy konserwacja jest OK. Później eksploatacja Mazdy: raz na jakiś czas możesz olej wymienić jak Ci się chce, ale jak tego nie zrobisz to i tak będzie OK. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eksploatacja używanego Mercedesa. Wymiana oleju najlepiej co 8 000 km. Na start jak kupisz z przebiegiem powyżej 100 000 trzeba wymienić rozrząd za 10 000zł. Wymiana oleju w skrzyni
  • Odpowiedz
#pracbaza #korposwiat #urzad #oswiadczenie #pieniadze #januszex #boldupy #zalesie #gorzkiezale

Moim zdaniem czym prędzej powinna się skończyć ta cała szopka z zatrudnianiem w administracji publicznej.

Zgodnie z prawem każdy urząd (jednostka administracji publicznej) jeśli chce kogoś zatrudnić - kogokolwiek - to musi zrobić konkurs, do którego zaprosi wszystkich kandydatów, którzy spełniają wymogi formalne z ogłoszenia.
ShaunxBoswell - #pracbaza #korposwiat #urzad #oswiadczenie #pieniadze #januszex #bold...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, zaraz mnie tu coś strzeli. Czy kogoś jeszcze tak niesamowicie w-----a polska biurokracja, czy tylko ja mam już tego dość?

Idziesz do jakiegokolwiek urzędu. Dostajesz do ręki wniosek, patrzysz, a tam k---a klasyk. Wpisz: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zameldowania, zamieszkania i inne chuje muje dzikie węże. A zaraz obok widnieje najważniejsza rubryka: PESEL.

Ludzie trzymajcie mnie... Przecież PESEL to jest j----e, unikalne ID obywatela! To jest jeden, konkretny
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drugi problem: mam ból doopy. (_(_)
Od razu mówię, że nie brałem niczego w tyłek. Czuję swędzenie. Robaków nie stwierdziłem. W lusterku trudno powiedzieć, jak wygląda, bo nie wiem, jak wygląda normalna. Hemoroidów nie czuję. Czy to może być od jeżdżenia na rowerze?

#zdrowie #medycyna #rower #boldupy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najgorsze reklamy w telewizji to są chyba reklamy leków przeciwbólowych. Ojoj, boli mnie kolano, ale jutro mam biec maraton, co robić? No chyba nie pobiegnę, a nie, posmaruję se maścią i jak renką odjął, hurra, pierwsze miejsce! Co z tego, że bolące kolano to oznaka kontuzji i brak tego bólu nie oznacza, że jest już zdrowie, a duży wysiłek może zakończyć się jeszcze większą kontuzją...

#zdrowie #przemyslenia #
ponton - Najgorsze reklamy w telewizji to są chyba reklamy leków przeciwbólowych. Ojo...

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakoś mnie obrzydzenie bierze gdy widzę na social mediach i w portalach internetowych zalew tych wymyślonych na poczekaniu "śmiesznych newsów" z okazji #primaaprilis - ani to śmieszne, ani ciekawe. W dodatku żyjemy w czasach, gdzie czasem ciężko już odróżnić co jest bejtem a co nie.
#zalesie #boldupy #polska
byferdo - Jakoś mnie obrzydzenie bierze gdy widzę na social mediach i w portalach int...

źródło: GTXlxMzWQAANfgS

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy w porządku jest przyjechać do córki po narodzinach dziecka?
Proste pytanie.

Czy w porządku jest przyjechać do swojej córki i jej męża 2 miesiące po urodzeniu się ich dziecka i bez żadnej wcześniejszej konsultacji poinformować, że rozpoczyna się budowę domu w wybranym przez teściów miejscu, w z góry wybranym projekcie a ojcu dziecka odbiera sie prawo do budowania relacji z dzieckiem, bo wg. planu ma on budować dom.

Proste pytanie

Czy to jest ok?

  • Tak 17.4% (4)
  • Nie 82.6% (19)

Oddanych głosów: 23

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miszczu90: Myślisz, że jakiś gang Olsena zrobi skok stulecia na wasze łyse zimówki i starą mikrofalówkę xD Tłumaczę powoli: wybicie szyby w aucie to nie jest zwykła kradzież, tylko kradzież z włamaniem (art. 279 kk), za co w Polsce grozi od roku do aż 10 lat odsiadki, więc żaden łebek nie zaryzykuje dekady w pasiaku dla sterty bezwartościowych gratów z gruza. A jak ktoś ma potężną paranoję, to wchodzi na
  • Odpowiedz
@SliskiTyp: A głupie mirki w to wierzą xDDD

@lukaszbsk Zarówno Microsoft jak i Google inwestują w AI grubą kasę, więc pchają ją dosłownie wszędzie. Zero zaskoczenia. Anglosasi mają taki idiom - "to have your skin in the game". Także wierzenie w opowieści executive managementu tych firm jest jak wierzenie w opowieści o utracie dziewictwa dopiero po ślubie.

Poza tym, co znaczy "30% swojego oprogramowania". Kodu produkcyjnego? Wątpie. Kodu testowego?
  • Odpowiedz
Zasady naborów do pracy w urzędzie są krzywdzące.

Urząd nie może zatrudnić z wolnej ręki, zawsze musi być komkurs, coś jak przetarg i jak spełniasz wymogi formalne (wykształcenie, doświadczenie, obywatelstwo itp.) to mają obowiązek zaprosić Cię na rekrutację, gdzie m.in. sprawdzana jest wiedza merytoryczna poprzez np. test.

Oznacza to w praktyce, że przez kilka tygodni kujesz przepisy, siedzisz w ustawach, by dobrze wypaść.

Efekt
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach