Teraz już podobno nie tylko mieszkań brakuje, ale też miejsc parkingowych i to wszystko w małym mieście xD Trzy osoby na jedno miejsce. Usłyszałem dzisiaj, że deweloper mi z dobrej woli miejsce parkingowe użyczył i on dokłada do tego interesu i przez 4 lata od oddania mieszkania nie może mi miejsca znaleźć. Tag #gielda, bo niczym tak nie gardzę jak deweloperuchami i lekarzami 100k inwestującymi w beton.
#gielda
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No nie wierzę.

Przy tak słabej sytuacji mieszkaniowej w Polsce, Naczelna Izba Lobbistyczna zajmuje się skupowaniem nieruchów.

Żeby było smieszniej zaangażowana jest w to Komisja Etyki.

patologia
Czoso - No nie wierzę.

Przy tak słabej sytuacji mieszkaniowej w Polsce, Naczelna Izb...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci

Powiem wam Mircy, rozmawiałem ze znajomymi co planują budowę i pękli -idą po kredyt. Ceny wszystkiego tak w------o, że nie ma sensu oszczędzać bo ceny znów odjeżdżają, a zarobki stoją w miejscu. Tanio już było🙈
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Polsce brakuje 2 miliony mieszkan

Zapytacie skad ta liczba? To proste. Juz przeprowadzam elegancki dowod matematyczny.

K = stala Korpiwnickiego = 12

L
Czoso - W Polsce brakuje 2 miliony mieszkan

Zapytacie skad ta liczba? To proste. Juz...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci poland can into western europe

Jak podaje GUS, według szacunków na koniec maja w budowie było w Polsce 857,3 tys. mieszkań. Gdy wszystkie z nich trafią do użytku, wtedy w Polsce będzie już 462 mieszkania na tysiąc mieszkańców. To wyżej niż poziom Holandii z końcówki 2025 r. (461 mieszkań na 1000).
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogę przestać myśleć o tym, ze o #afera #lekarz100k dowiedzieliśmy sie tylko dlatego, bo jakiś losowy twitterowicz wyciągnął publicznie dostępne oświadczenia podatkowe. I tylko dlatego sie to udało. Bo nie trzeba było bylo dostepu i narzędzi.

Władza miała info i to ignorowała. Serio XD

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jakby wykopki miały dostęp do danych z jakimi "zniżkami" (ładne słowo na łapówkę) kupowali mieszkania politycy
Czoso - Nie mogę przestać myśleć o tym, ze o #afera #lekarz100k dowiedzieliśmy sie ty...

źródło: image

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 135
@Czoso: A oświadczenia znamy tylko dlatego, że ten baran się jeszcze pchał na stanowisko radnego. Sam to oświadczenie opublikował, wiedział, że będzie publiczne, nie bał się tego zrobić.
  • Odpowiedz
ZNOWU!

Nasz bohater premier tusk - dokonują nadludzkiego wysiłku, pomógł Polakom. Bo odrzucił kawałeczek regulacji proponowanych przez swoich na rzecz innych swoich, a raczej obcych - czyli pl2050.

Naprawdę... te 2.5 roku pokazalo, ze tusk to jest właściwy czlowiek na właściwym miejscu, najpierw dal sie przekonac do nie wprowadzania doplat do kredytow, a teraz do drobnego ucywuliziwania rynku najmu (do czego zmusiła go UE)... bohater na ktorego nie zasługujemy, wyborcy musza byc
del855 - ZNOWU!

Nasz bohater premier tusk - dokonują nadludzkiego wysiłku, pomógł Po...

źródło: 1000050200

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci

Chlop na dole pisze, ze bumerzy we Wroclawiu wolaja 14k/m2 za syfiasta wielka plyte.

No to mowie sprawdzam. Wpisalem max 10k/m2 i na deweloperuchu i zawezilem do ostatnich 2 lat.

Wyskoczylo
Czoso - #nieruchomosci 

Chlop na dole pisze, ze bumerzy we Wroclawiu wolaja 14k/m2 z...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: 14k/m to kupisz big płytę na urusnowie 200m od metra - i to nawet jako tako wyglądająca.

Widac wroclaw mocniejszy jednak od warszawy ;)))
  • Odpowiedz
Jednak nie ma to jak Warszawa. Na Warszawę nie ma mocnych. 10% wzrostu w najlepsze 20 gospodarczych lat robi wrazenie. Nie ma watpliwosci, ze to jest to betonowe eldorado.

( ͡º ͜ʖ͡º) ZART: po drodze miasto zmieniło sposob liczenia mieszkancow zeby go dostosować do rzeczywistości ktora to uwzględnia niezamedlowanych. Realny przyrost mieszkancow w tej chwili ok 10k rocznie(sami niezameldowani, bo z zameldowanych 1.65 mln wynika ze miasto
del855 - Jednak nie ma to jak Warszawa. Na Warszawę nie ma mocnych. 10% wzrostu w naj...

źródło: 1000050197

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@tomasz-jedon:

Burze sie, bo doszukujesz sie drugiego dna w sytaycji, kiedy masz liczny przed oczami i konkretny opis Warszawy - jak ta ludnosc urosla.

Jest to bardzo istotna informacji bo godzi w jedne z najważniejszych MITOW ze top5 to jakis magnes nadzwyczajnej mocy, co sciaga ludzi jak czarna dziura. No nie. Ten bilans jest na symbolicznym plusie a i to niedługo.

A najlepsze gospodarcze 20 lat tylko dodatkowo potęguje ta
  • Odpowiedz
Na koniec 2025 r. gospodarstwa jednoosobowe stanowiły 35 proc. wszystkich gospodarstw domowych w Polsce, wobec 22 proc. w 2006 r. - zauważył Polski Instytut Ekonomiczny.

#nieruchomosci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niesondzem: idac teoria wzrostwocow, ze ceny mieszkan sa wyznaczone przez max zdolność gospodarst domowych - no jakby nie patrzeć czeka nas krach na cenach, bo singla na zakup nie stac, a innego klienta nie ma....
  • Odpowiedz
✨️ Jak rzuciłem korpo i zostałem rolnikiem 2.0
Mireczki, pijcie ze mną kompot (albo chłodnik) – oficjalnie rzucam to całe korpo, IT i klikanie w komputer dla Janusza. Postanowiłem zostać RO-LNI-KIEM i generować mityczne PKB, ale tak po nowoczesnemu, jako rolnik 2.0 (albo rolnik-deweloper)

Dzierżawię całe potężne 0,5 ha ziemi (słownie: pół hektara, czyli 5 tys m² potęgi) jakieś 2 km od najbliższego Baru Mlecznego. Firma nazywa się Korzeń i Liść i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FedoraTyrone: nieruchomość lokalowa czy gruntowa? W obu przypadkach odpowiedzią jest prawdopodobnie brak takiej księgi, ale przyczyny nieistnienia księgi mogą być różne. Jest też opcja, że w KW jest literówka i po prostu Ci tego adresu nie wyszuka. Referendarz mógł wpisać np. ul. Sadowa 1, podczas gdy to Sądowa 1.
  • Odpowiedz
#nieruchomosci

Znajoma szukała mieszkania we #wroclaw i ludzie za ~35 m2 wielkiej płyty DO REMONTU wołają po 12500 do 14500 złotych za m2. Nie chcą spuścić nawet 10 tysięcy :D

Mógłbym zarabiać 20 tysięcy netto miesięcznie i dalej czułbym że nie stać mnie na mieszkanie we Wrocku. Ten kraj jest skazany na wymarcie bo betonowe złoto nie do ruszenia, a pensje tak opodatkowane żebyś czasem za dużo nie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 24
@stevenhunter: dziewczyna dostała kasę od rodziny, znajoma dostała 500k od rodziny też na kupno mieszkania. Ja na wszystko u siebie musiałem zapracować sam. Czy czuję się z tego powodu lepiej? Wcale nie, w dupie mam jakieś moralne gadki "sam do tego doszedłem", wolałbym żeby staży mi wszystko kupili 10 lat temu na gotowe i bym sobie teraz już na giełdzie miał odłożone 300k zamiast przepalać hajs na wynajem, kredyty i
  • Odpowiedz
Czy czuję się z tego powodu lepiej? Wcale nie, w dupie mam jakieś moralne gadki "sam do tego doszedłem"


@FLAC: +1 Mirku. Jestem w takiej samej sytuacji i dopiero w wieku ok. 40 lat finansowo zacząłem doganiać znajomych, którzy po prostu dostali start od rodziców. Czyli ktoś mi mówi, że mam czuć satysfakcję z tego, że przez pół życia żyłem finansowo gorzej niż osoby potykające się o własne sznurówki -
  • Odpowiedz
@GigaWykopek: jak by to pojawiło się w polsce to zaraz janusze by wystawili je w cenach 2x większych niż zwykłe hotele bo to "DOŚWIADCZENIE" i "UNIKAT", "NOWOŚĆ" a p0laki sojaki by płaciły byle strzelić se fotę na insta
  • Odpowiedz