Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
tmil-t
tmil-t

tmil-t

Dołączył 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 59
  • Znaleziska 54
  • Mikroblog 5
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5

171

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Młody lekarz rozpoczynający specjalizację w Niemczech zarabia 5 722 euro brutto (ok. 3 492 euro netto, czyli ok. 15,4 tys. zł), a na koniec szkolenia dochodzi do około 7 300 euro brutto (4 334 euro netto 19,1 tys. zł). Świeżo upieczony specjalista zaczyna od 7 552 euro brutto (4 463 euro netto, tj

airaG
z
pro.medonet.pl
dodany: 12 godz. i 53 min temu
  • 40
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz100k
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
tmil-t
tmil-t
tmil-t 5 godz. temu via Wykop
  • -1
Straszne napiecie wyczuwam u komentujacych. Moja propozycja dla klubowiczow wykopu to: Halo halo tu londyn ona biondi on blondyn...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

653

Lekarz wprost oczekuje przywilejów w kolejkach

Lekarz wprost oczekuje przywilejów w kolejkach

Czy lekarz, czy pielęgniarka, nie powinna stać w kolejce stwierdza dr Artur Płachta, członek NRL Bo jeśli ja stoję w kolejce do badania, to nie pracuję, a w tym czasie kilku pacjentów nie otrzyma pomocy. Jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie Polakówi z tego tytułu należą nam się pewne przywileje

tomasztomasz1234
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: wczoraj, 07:00:40
  • 93
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarski
tmil-t
tmil-t
tmil-t wczoraj, 14:03:25 via Wykop
  • 0
@Fist_Of_Truth: Ale zjeb xd.

3166

Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL

Na grupie Porozumienie Rezydentów OZZL ponure nastroje... https://t.co/gkS4TV5zT5

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 19:16:07
  • 364
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
tmil-t
tmil-t
tmil-t 17.06.2026, 07:21:29 via Wykop
  • 0
@agalalo: Juz teraz te same uczelnie maja dwukrotnie wieksza ilosc studentow anizeli 10 lat temu. Takze poprawa jest natomiast nalezy podkreslic ze jakosc spadla znaczaco. Ksztalcenie to wykuwanie odpowiedzi na znane pytania, zajecia sa bylejakie. Nawet panstwowy egzamin jest z bazy pytan i zda go byle malpa. W polsce model ksztalcenia na medycynie przerodzil sie w system zaczerpniety z rosyjskiej armii w ktorym "ilosc to tez jest jakosc". Dostanie sie
PtactwaWiele
PtactwaWiele
12.06.2026, 06:51:41
  • 2686
Myślałem że wykopki jak zwykle przesadzają z odklejką w gastro. Aż do wczoraj…

Byłem w pewnym lokalu z meksykańskim jedzeniem w okolicach wrocławskiego rynku. Nie było obsługi kelnerskiej trzeba było podejść do baru i wziąć karty samemu. I spoko - ja tam nie przepadam jak ktoś za mną biega. Wybrałem sobie jedzenie i podszedłem do lady złożyć zamówienie. A Pani podając mi terminal do zapłaty pyta czy chce dać napiwek xDDD

Rozumiecie? Jeszcze
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tmil-t
tmil-t
tmil-t 12.06.2026, 15:37:51 via Wykop
  • 0
@PtactwaWiele: Nie jadam w knajpach polaków. Nawet w knajpie z gwiazdka Michelin umawiam sie na steka medium rare a przynosza well done. Dla porownania w takich Czechach żarcie jest polowe tansze i nie jest ulepione w starym tluszczu. W Hiszpani jedzenie w knajpie jest w cenie takiej jak w polszy ale jego jakość to topka światowa.Już nie mowie o atmosferze gdzie w polsce standardem jest ujadajacy/latajacy pomiedzy stolami pies. Dla
  • Odpowiedz

396

"Bez ukraińskiego nacjonalizmu Polska nie byłaby bezpieczna"

Pokaż treści 18+

"Bez ukraińskiego nacjonalizmu Polska nie byłaby bezpieczna"

Nacjonalizm jest dobry kiedy jest ukraiński, czego nie rozumiesz???

maszynista_grot
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 30.05.2026, 08:30:16
  • 103
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    upa
  • #
    bandera
  • #
    wolyn
  • #
    polityka
tmil-t
tmil-t
tmil-t 30.05.2026, 21:49:31 via Wykop
  • 1
@Polski_Partyzant: Dokladnie. W kraju musza byc ludzie z jajami, bandziory, nacjonaliści, jesli chce sie walczyc z takim przeciwnikiem jak rosja albo Izrael. W kraju miekkich faj w ktorym p------i sie o rozancu na granicach i montuje oltarze mobilne w razie wojny wladza w--------i do Rumuni w pierwszych 24h.

249

Szwedzkie myśliwce Gripen dla Ukrainy. Szwecja przekaże i sprzeda łącznie 36 szt

Szwedzkie myśliwce Gripen dla Ukrainy. Szwecja przekaże i sprzeda łącznie 36 szt

W czwartek, 28 maja, Szwecja ogłosiła historyczny pakiet wsparcia militarnego dla Ukrainy. Zgodnie z porozumieniem Kijów zakupi 20 najnowszych myśliwców JAS 39 Gripen E/F, a dodatkowo otrzyma w darze 16 maszyn w wersji C/D z zasobów szwedzkich sił zbrojnych.

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 28.05.2026, 17:16:14
  • 60
  • #
    szwecja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    militaria
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
tmil-t
tmil-t
tmil-t 29.05.2026, 13:58:42 via Wykop
  • -3
@Bf109: Dla mnie nie ma znaczenia jak nazwali. Byleby walili w ruskich celnie.

589

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Hałas w miastach to nowy smog. Zabija powoli

Sytuacja jest dramatyczna. Poziom hałasu w miastach przekracza wszelkie normy, a władze wydają się być głuche na ten pro

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 03.05.2026, 16:21:36
  • 227
  • #
    halas
  • #
    miasto
tmil-t
tmil-t
tmil-t 04.05.2026, 06:41:08 via Wykop
  • 7
@ViniciusZunior: To prawda. Zawsze jak jade na urlop to omijam miejsca gdzie moga byc halaśliwe Polaki. Tym razem w majowke przyjezdzam do pałacu posrodku puszczy i wlasciciel mi mowi że bedzie glosno bo sa Polaki na quadach i robia impreze. Ja mowie tak: "Dla mnie moze Pan tu nawet dziwek nazwocic i b----l otworzyc ale ja chce miec cisze nocna. Jezeli nie bedzie po 22 spokoju to wracam do domu.
tmil-t
tmil-t
tmil-t 19.05.2026, 08:55:57 via Wykop
  • 0
@Average-CottonWorld-Enjoyer: Tak. Smrod halas i brud nam nie przeszkadza. Tzw Polnische Wirtschaft.

647

Naukowczynie udowadniają! Związek z psem lepszy niz z chłopem!

Naukowczynie udowadniają! Związek z psem lepszy niz z chłopem!

Nie chcę nabijać wyświetleń więc wrzucam screen. To dzięki takiej propagandzie naród wymiera.

ZolniezMordoru
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 07:51:31
  • 252
  • #
    dogpill
  • #
    p0lka
  • #
    psiarze
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    zwiazki
  • #
    rozowepaski
tmil-t
tmil-t
tmil-t 18.05.2026, 18:51:52 via Wykop
  • 0
@jasper-jons_: I mozna zrobic na pieska.
lyncz
lyncz
lyncz
15.05.2026, 17:25:41
  • 916
TL;DR:
Pamiętacie moją nówkę sztukę Konę, która zdechła po 700 km, a krakowskie ASO potrzebowało 2 tygodni na ściągnięcie akumulatora? Dziś rano zadzwonili: "Naprawione, można odbierać!". Urwałem się z roboty, przedzierałem przez zakorkowany Kraków ponad godzinę. Odbieram auto, wyjeżdżam za bramę serwisu i... na deskę wjeżdża czerwona ikona braku ładowania xD. Wrócili do punktu wyjścia. Rzuciłem im kluczykami na blat, zrównałem ich procedury z ziemią i zostawiłem tam ten złom.

​Wersja dla koneserów korpo-absurdu:
​Mirki,
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tmil-t
tmil-t
tmil-t 17.05.2026, 07:38:45 via Wykop
  • 0
@lyncz: Tylko lexus ewentualnie toyota jak masz niski budzet. Reszta to awaryjny zlom lub bardzo awaryjny zlom.
  • Odpowiedz

779

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Wynagrodzenia osób kierujących samorządami zawodów medycznych od kilku miesięcy wywołują coraz większe emocje. Najwięcej

ZaczarowanyLump
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 16.05.2026, 11:32:24
  • 187
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
tmil-t
tmil-t
tmil-t 16.05.2026, 19:23:12 via Wykop
  • -2
@8kiwi: Dajmy dyplomy kazdemu jak MBA na collegium humanum. Zrobmy ruski mir. Dawaj naliwaj!!!

489

Ile macie decybeli za oknem? Szczególnie w nocy

Ile macie decybeli za oknem? Szczególnie w nocy

W PL dopuszczalny to 68 db, WHO - by żyć względnie zdrowo - rekomenduje 53. Skutki? Skok kortyzolu, wysokie ciśnienie, przewlekłe problemy ze snem. Umiera 5,5 tys rocznie| Mierniki są coraz tańsze, ostatnio kupiłem za 40 zł. Nie będę reklamował konkretnego modelu ani sklepu. Popularny dyskont.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 12.05.2026, 19:25:52
  • 270
  • #
    zdrowie
  • #
    halas
  • #
    polska
  • #
    samorzady
  • #
    policja
  • #
    prawo
tmil-t
tmil-t
tmil-t 13.05.2026, 16:43:57 via Wykop
  • 1
Jak sie pies polaka uruchomi to 90 decybeli.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2379

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Wynagrodzenia 2.9-krotnie od średniej, i to licząc tylko tych na umowach o pracę, czyli zarabiających najmniej. NFZ na granicy upadku pomimo 2.2 krotnego wzrostu budżetu w ciągu pięciu lat. A już od lipca podwyżki dla lekarzy o 8.82%. Studia te są trudne, ale ostatnie 5 lat to totalne odklejenie.

danielbr3
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.05.2026, 07:49:29
  • 507
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
tmil-t
tmil-t
tmil-t 04.05.2026, 13:43:27 via Wykop
  • -5
Dopuscic kosmetyczki i fryzjerow do bycia lekarzami. Zrobmy zaoczna medycyne. Zlikwidujmy egzaminy specjalizacyjne. Wpuscmy lekarzy z ukrainy bialorusi i rosji. Jesli zwiekszy sie liczba lekarzy to banka peknie i stawki lekarzy spadna. To jest sluszna strategia. Liczba to też jest jakość. Analogicznie jak w ruskiej armi. Ma to sens.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tmil-t
tmil-t
tmil-t 04.05.2026, 13:50:30 via Wykop
  • 1
@Erwos: Spojrz jakie fury jezdza po polsce. Jestesmy w topce krajow gdzie sprzedano najwiecej maybachow. Place oficjalne moze i sa nizsze niz we Wloszech ale kasiora ktora jest cieta na lewo w Polsce to sky is the limit. Dostales kiedys rachunek od kosmetyczki budowlanca mechanika czy goscia ktory prowadzi dom weselny, bo ja nie xd. PENSJE LEKARZY POSZLY W GORE BO SPOLECZENSTWO MA KASIORY JAK LODU.

398

Pobicie rowerzysty

Pobicie rowerzysty

"Pobicie rowerzysty nad Warta dzisiaj o 13:04"

konto_bez_loginu
z
facebook.com
dodany: 02.05.2026, 13:03:41
  • 266
  • #
    wydarzenia
  • #
    przemoc
  • #
    polska
  • #
    pobicie
tmil-t
tmil-t
tmil-t 03.05.2026, 06:27:13 via Wykop
  • 0
@dawid-ciora: Do Choroszczy.

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • 498
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
tmil-t
tmil-t
tmil-t 29.04.2026, 20:09:06 via Wykop
  • 0
Z------i zabieg na dodatnim posiewie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

376

Jan Śpiewak o smierci Litewki i bezpieczenstwie na drodze

Jan Śpiewak o smierci Litewki i bezpieczenstwie na drodze

Dobry komentarz w kontekście wczorajszego programu w Polsacie, po wyśmianiu w tej stacji istotnego problemu z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

casterix
z
youtube.com
dodany: 27.04.2026, 12:42:30
  • 119
  • #
    litewka
  • #
    polska
  • #
    lukaszlitewka
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polityka
tmil-t
tmil-t
tmil-t 27.04.2026, 20:44:40 via Wykop
  • -2
Wreszcie ktos dobrze napisal. Polacy jadac autem robia 100 roznych rzeczy typu przegladaja telefon, trzymaja kajtka na kolanach, pala szluga, dlubia w nosie. Zwroćcie uwage co robia osoby ktore jada wolniej niz dopuszczalna predkosc na drodze to wam wlosy na glowie stana deba.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Szokująca liczba interwencji ws. psów w Poznaniu

Szokująca liczba interwencji ws. psów w Poznaniu

Tysiące interwencji w 13 miesięcy odnotowała poznańska Straż Miejska w podkategorii psy bezpieczeństwo

Wincyyyyj
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 25.04.2026, 23:00:50
  • 41
  • #
    psy
  • #
    pies
  • #
    psiarze
tmil-t
tmil-t
tmil-t 26.04.2026, 17:06:31 via Wykop
  • 17
@sajmonm: Jezdze codziennie rowerem i biegam. po terenach zielonych wiec mam spore doswiadczenie. Zasady sa proste:
1. Gaz zawsze w rece na cynglu wycelowany
2. Wlasciciel musi widziec że mam gaz i nie bedzie żartów
3. Zero słów, żadnej dyskusji.
4. Jesli ide to w rece kamera z telefonu, jak jade rowerem kamera na kasku i nagrywam.
5. Jesli dochodzi do konfrontacji z psem to nie wchodze w zadna interakcje rozmowe
tmil-t
tmil-t
tmil-t 26.04.2026, 19:50:40 via Wykop
  • 10
@sajmonm: Tak. Bronilem sie przed duzymi psami typu amstaf i typu wilczur. To co zauwazylem że psy maja mega dobry refleks, psikajac nawet z bliskiej odleglosci kilku metrow reaguja unikiem w momencie kiedy slysza ten charakterystyczny dzwiek psikniecia gazu, no i potem nastepuje odwrot, nie maja zamiaru na dalsza konfrontacje. Takze pytanie na ile dziala sama chmura gazu a na ile ten dzwiek. Mam teorie ze kojarzy im sie to
tmil-t
tmil-t
tmil-t 27.04.2026, 09:31:23 via Wykop
  • 1
@sajmonm: Fox Labs stożek.
tmil-t
tmil-t
tmil-t 27.04.2026, 17:59:48 via Wykop
  • 0
@sajmonm: Dodam jeszcze jedno.Troche podrozuje. Ostanio wlochy i hiszpania kilka razy w roku typowo trekingi i jazda rowerem. Psow w tych krajach jest masa moze i wiecej niz w Polsce ale widac że wlasciciele maja poczucie odpowiedzialnosci. Tamtejsze psy traktowaly mnie jak powietrze, wszystkie na smyczy, ida przy nodze wlasciciela, wieksze psy maja kaganiec. Co wiecej psy raz groźnych sa tam praktycznie nie spotykane, tymczasem w Polsce jest odwrotna tendencja.

321

Kolejki do badań dramatycznie się wydłużają. Trwa protest w szpitalach

Kolejki do badań dramatycznie się wydłużają. Trwa protest w szpitalach

Jak mamy wytłumaczyć pacjentowi, że na tomografię będzie czekał kilka lat?

ken-wawa
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 20.04.2026, 15:08:17
  • 138
  • #
    zdrowie
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    polska
tmil-t
tmil-t
tmil-t 21.04.2026, 15:40:38 via Wykop
  • 0
@thetompork: Sprywatyzowanie opieki zdrowotnej bedzie wiazac sie z urealnieniem stawek za procedury medyczne. 1/3 polakow aktualnie nie placi zadnych skladek zdrowotnych albo jakies grosze. Slysze jak ludzie skomlą bo 10 tysi wydali na jakis smieszny zabieg psa u weta po ktorym pies i tak kipnął to teraz wyobrazmy sobie milionowe terapie onkologiczne.
tmil-t
tmil-t
tmil-t 21.04.2026, 15:43:16 via Wykop
  • 0
@brzezinol: Zgodze sie jak kazdy zdrowy polski chlop po 18 roku zycia odbebni obowiazkowe szkolenie wojskowe. Ojczyzna potrzebuje poborowych. Bral 800 plus, uczyl sie za nasze, to z---------ć w kamasze xd.

687

Kaczyński broni Mejzy który ma 17 mandatów i 168 punktów. W sieci oburzenie

Jarosław Kaczyński skomentował serię wykroczeń drogowych posła Łukasza Mejzy. Prezes PiS stwierdził, że Mejza zapłacił, przeprosił, więc pozostaje w klubie. - Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem - dodał. Słowa prezesa wywołały poruszenie w sieci. "Rzeczywiście, jeśli chodzi o liczbę pu

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.04.2026, 07:48:19
  • 106
  • #
    mejza
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polityka
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
tmil-t
tmil-t
tmil-t 18.04.2026, 13:03:20 via Wykop
  • 0
@henk__: Ruski mir.

2945

Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek

Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek

10 marca 2026 Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek Srebrnym Krzyżem Zasługi. Na jakiej podstawie odznaczenie to zostało przyznane nastolatce, której "dorobek naukowy" jest mocno wątpliwy? Być może należałoby skierować w tej sprawie zapytanie do Kancelarii Prezydenta?

Nigarun
z
gdynia.pl
dodany: 16.04.2026, 08:47:05
  • 411
  • #
    polska
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    nauka
  • #
    afera
  • #
    csiwykop
tmil-t
tmil-t
tmil-t 17.04.2026, 09:30:20 via Wykop
  • 2
@eugeniusz_geniusz: Nie bredz. Ukraincy potrafia sie bić i do tego sa ogarnieci.

431

Prywatycja szpitali w Polsce - zakulisowe rozmowy

Prywatycja szpitali w Polsce - zakulisowe rozmowy

Oficjalne spotkanie CEO LuxMed, Ministerstwa Zdrowia i instytucji ds. restrukturyzacji szpitali, o którym nikt nie mówi. Przygotowania do prywatyzacji podmiotów leczniczych. Czyżby "lekarz 300k" było tylko urobieniem opinii publicznej?

gimnazjumqqq
z
x.com
dodany: 16.04.2026, 13:39:05
  • 82
  • #
    szpital
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
tmil-t
tmil-t
tmil-t 17.04.2026, 06:16:24 via Wykop
  • 0
Szacuje się, że około 28-30 proc. Polaków nie finansuje systemu ochrony zdrowia bezpośrednio poprzez własną składkę, korzystając z różnych zwolnień, preferencji lub podlegania pod ubezpieczenie przez innych członków rodziny. Niech zrobia ubezpieczenie dobrowolne. Kto placi ten sie leczy i wymaga, kto nie placi ten caluje klamke.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tmil-t
tmil-t
tmil-t 17.04.2026, 08:20:23 via Wykop
  • 0
@lubiecie: Jak ktos nie powie stanowczego NIE to cholota zaraz bedzie domagac sie leczenia psow na nfz.
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

tmil t

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking