Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko143
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

779

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Ujawniono zarobki prezesa NIL. Jankowski potwierdził

Wynagrodzenia osób kierujących samorządami zawodów medycznych od kilku miesięcy wywołują coraz większe emocje. Najwięcej

ZaczarowanyLump
ZaczarowanyLump
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 16.05.2026, 11:32:24
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
  • 189
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Jankowski pytany dawniej o swoje zarobki nie chciał ich ujawnić ale mówił że żona twierdzi że zarabia za mało
airaG
z wiadomosci.onet.pl
  • 23

Komentarze (189)

najlepsze

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
16.05.2026, 11:40:24 via Wykop
  • 607
Dbanie o ograniczenia podaży lekarzy (a więc pośrednio o ich wysokie zarobki), lobbying, kręcenie, urwienie logiki, sianie fake newsów, wprowadzanie opinii publicznej w błąd to ciężka, wyczerpująca praca.

Praca tego faceta ma de facto szkodliwe skutki społeczne, bo ogranicza podaż usług medycznych i podnosi ich ceny.

Tak patologiczny samorząd lekarski działa antyspołecznie. Jest szkodliwy. To NIE tylko sprawa wewnętrzna samorządu. To sprawa całego społeczeństwa. Bo lekarze i samorząd lekarski mają przekazane uprawnienia
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
16.05.2026, 12:38:28 via Wykop
  • 58
powoli będzie przybywać


@darek-jg: Pisz wprost, że chodzi o akcent na "powoli". W przeciwieństwie do społeczeństwa, któremu zależy na tym, żeby było "szybko".

Prawniczyny też wciskały ten sam kit - "niedobór jest niezbędny dla zapewnienia wysokiej jakości". Drastycznie zwiększono uprawnionych do zawodów... i jakość jest tak samo żenująca jak wcześniej. Nic się nie zmieniło. Ani lepiej ani gorzej. Tylko ceny spadły i dostępność usług na żenującym poziomie
  • Odpowiedz
gorzki99
gorzki99
gorzki99
16.05.2026, 12:42:06 via Wykop
  • 17
@darek-jg: OK jest to jakies podejscie do tematu. jesli dobrze zrozumialem to chodzi Ci o to ze (w uproszczeniu) na specjalizacje A mamy takie limity bo nie ma kto szkolic nastepcow. Wiec zapodanie tam wiekszych limitow nie byloby za dobre. Pelna zgoda z takim rozumowaniem.

Tylko nadal pojawia sie pytanie DLACZEGO nie mamy tam tam wystarczajacej ilosci ludzi ktorzy mogliby szkolic... Laczysz kropki? :DDD

Dlaczego? Wcale nie dlatego ze (w
  • Odpowiedz
761761761
761761761
761761761
16.05.2026, 14:38:33 via Android
  • 370
40 tys. zł miesięcznie. To co? Może pizza dla medyka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vinizius
Vinizius
16.05.2026, 16:47:01 via Wykop
  • 128
@761761761: Oni walczyli z groźnym wirusem o jakim mediom się nie śniło i którego putin musiał zakończyć, nie żałuj im pezzy.
  • Odpowiedz
ArchDelux
ArchDelux
16.05.2026, 17:13:10 via Wykop
  • 58
@761761761: A CO MOZE CHCESZ MIEĆ TU DRUGIE BERGAMO
  • Odpowiedz
8kiwi
8kiwi
8kiwi
16.05.2026, 13:32:33 via Wykop
  • 165
Uwolnić zawód lekarza i tyle, koniec z monopolem egzekwowanym przez państwo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
16.05.2026, 19:28:33 via Wykop
  • 18
@tmil-t: po co dyplomy; każdy odpowiada za siebie więc dlaczego nie można się samemu leczyć?
  • Odpowiedz
8kiwi
8kiwi
8kiwi
16.05.2026, 21:28:44 via Wykop
  • 4
@Medicine676: jak chcę sobie pracować nad samochodem mogę sobie kupić wszystkie części i narzędzia, jedyne co starają się ograniczyć to dostęp do dokumentacji. Czy mogę kupować leki na receptę bez recepty? W takim sensie uwolnić.

Bycie lekarzem w PL to dramat… od kiedy pracuje we Wloszech jestem szczesliwy

Spoko cieszę się twym szczęście ale to ty dzwonisz
  • Odpowiedz
Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
16.05.2026, 17:02:56 via Wykop
  • 147
40k i tak kręcił, żeby tego nie ujawnić? przy konowałach, którzy zarabiają jeszcze więcej? coś mi tu śmierdzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

december
december
december
16.05.2026, 17:26:18 via Android
  • 57
@Wielka-Polska-Betonowa: wstydził się
  • Odpowiedz
adam1004a
adam1004a
16.05.2026, 17:58:02 via Wykop
  • 68
@Wielka-Polska-Betonowa: bo to tylko z NIL ze składek członków
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
16.05.2026, 11:35:47 via Wykop
  • 125
Wstyd tu żyć.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enterprize
enterprize
enterprize
16.05.2026, 15:59:59 via Wykop
  • 116
@jegertilbake: Zarabia za lobbing żeby lekarzom było lepiej a pacjentom drożej i gorzej. Wstyd!
  • Odpowiedz
vojtas123
vojtas123
vojtas123
17.05.2026, 04:13:05 via Wykop
  • 7
@dziacha: Jak mówią Niemcy, Polak jest pracowity, ale rządzić sobą nie potrafi
  • Odpowiedz
debiec
debiec
16.05.2026, 16:49:18 via Wykop
  • 83
Nie czepiajcie się. Im się te pieniądze po prostu należą, a szczególnie wtedy kiedy narażał i swoje życie w czasach covid tańcząc w maskach xD przecież mogloby zdarzyć się jakieś niedotlenienie mózgu czy cus
debiec - Nie czepiajcie się. Im się te pieniądze po prostu należą, a szczególnie wted...

źródło: 1000062831

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Arhus
Arhus
16.05.2026, 17:51:21 via Android
  • 3
@debiec: ale nil nie ma nic od państwa
  • Odpowiedz
czorny_m
czorny_m
czorny_m
16.05.2026, 18:19:30 via Android
  • 2
@debiec: o nie nie, ja bym izby lekarskie zredukował do kilku urzędników z dostępem do kompa, bo tyle trzeba żeby wykonać ich całą robotę.
  • Odpowiedz
misiozaur
misiozaur
16.05.2026, 16:43:29 via Wykop
  • 42
Może i ujawniono zarobki tego pana, niestety abczdrowie.pl blokuje dostęp do tych informacji
misiozaur - Może i ujawniono zarobki tego pana, niestety abczdrowie.pl blokuje dostęp...

źródło: abczdrowie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krafti
Krafti
16.05.2026, 19:04:51 via Wykop
  • 7
@misiozaur: Dlaczego oni chca zarabiac na informacji publicznej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
3mortis
3mortis
16.05.2026, 16:54:56 via Android
  • 41
40k brutto? Lekarz?! Toz to wolontariat, nie dziwota ze tam sie rzadzi kolesiostwo i lapowki skoro pensja jest raczej dla lekarza hobbysty. W szpitalu by dostal milionowy kontrakt za 20 dyzurow dziennie a i tak lezal by w domu z padem w lapie bo szpitala przeciez nie stac na zabiegi czy pacjentow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-jedon
tomasz-jedon
tomasz-jedon
16.05.2026, 17:12:11 via Wykop
  • 32
Lekarz?!


@3mortis: Prezes. To pensja za bycie prezesem, a nie praktykę lekarską.

Wiedziałbyś to, jakbyś przeczytał, co komentujesz. A że jesteś półdebilem, to w kolejnych znaleziskach piszesz podobne pierdoły.
  • Odpowiedz
tomasz-jedon
tomasz-jedon
tomasz-jedon
16.05.2026, 18:30:40 via Wykop
  • 7
no ale to jest lekarz specjalista z doktoratem w swojej dziedzinie


@3mortis: Ale zarobki dotyczą bycia prezesem jakiegoś samorządu lekarskiego, opłacanego ze składek pracowników medycznych i jeden z nich (lekarz) zażądał takiej informacji, bo to de facto on z tego haraczu (obowiazkowej składki) to finansuje. Nie wiesz co ten Jankowski dodatkowo robi i ile zarabia na faktycznej pracy lekarza.

pije wiec do tego


Jesteś debilem i uruchomiłeś się na słowo
  • Odpowiedz
rychu-nalepa
rychu-nalepa
16.05.2026, 18:26:37 via Wykop
  • 33
To ten który w TVN narzekał za poprzedniego rządu, że lekarze za mało zarabiają i wyjadą zagranicę? Teraz się okazuje,że zarobki mieli lepsze niż zagranicą?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alfokloda0
alfokloda0
17.05.2026, 07:01:49 via Wykop
  • -5
@rychu-nalepa: bo wtedy rezydenci - najmlodsi lekarze dostawali po 2500 na reke, to nie bylo normalne. I masa z nich uciekala. I to wywolywalo szkody, bo na wlasny koszt ksztalcilismy ich na darmo.
Po protestach jest zdecydowanie lepiej.
Ale nadal wiekszosc specjalistow zarbia ponizej 25 brutto, zgodnie z rzadowymi statystykami.
  • Odpowiedz
SpecX
SpecX
16.05.2026, 18:55:44 via Wykop
  • 18
Jeszcze s--------y uzależniły pensje od przeciętnego wynagrodzenia, 5x, 6x
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SpecX
SpecX
16.05.2026, 19:30:46 via Wykop
  • 10
No wiadomo, że nie jest złe, każdy by tak chciał. Ale tylko oni są uprzywilejowani do tego. Zwykły człowiek ma progi podatkowe ustalone sztywno a to one powinny być w zależności od minimalnej albo przecietnej.
  • Odpowiedz
werezzz
werezzz
16.05.2026, 23:23:38 via Wykop
  • 2
To NIC do tego nie dokładasz, chyba że akurat jesteś lekarzem i płacisz składkę na Izby.


@CzarnaMurzynskaKnagaa: Dokładasz.
"W latach 2024-2025 Minister Zdrowia udzielił dotacji celowej z budżetu państwa, którym dysponuje, na realizację zadań z zakresu administracji publicznej samorządom: Naczelnej Izbie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izbie Aptekarskiej, Krajowej Izbie Ratowników Medycznych."
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4375
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3218
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3117
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #medycyna
  • #chudnijzwykopem
  • #lekarz
  • #ciekawostki
  • #dieta
  • #pytanie
  • #polska
  • #przemyslenia
  • #szpital
  • #niebieskiepaski
  • #srodowisko
  • #jedzenie
  • #nauka
  • #nfz
  • #mikrokoksy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking