Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
sajmonm

sajmonm

Dołączył 12 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 57874
  • Znaleziska 56709
  • Mikroblog 1165
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 17

473

W Sosnowcu agresywne psy zaatakowały 8-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

Pokaż treści 18+

W Sosnowcu agresywne psy zaatakowały 8-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór (26 czerwca) w sosnowieckiej dzielnicy Dańdówka, gdzie dwa psy zaatakowały 8-letnią dziewczynkę. W obronie córki stanął jej ojciec, który również został ranny. Okoliczności całego zajścia wyjaśnia teraz policja.

sajmonm
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 12 godz. i 12 min temu
  • 52
  • #
    psiapatologia
  • #
    pogryzienieprzezpsa
  • #
    sosnowiec
  • #
    slask
  • #
    psiarze

352

Sprawa "Skóry" zakończona przed Sądem Najwyższym. Jest ostateczny wyrok.

Totalna kompromitacja prokuratury i krakowskiego Archiwum X. Niewinny chłop przesiedział w areszcie tymczasowym ponad 7 lat.

zagubionychromosom
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 13:44:08
  • 85
  • #
    prawo
  • #
    sadowehistorie
  • #
    krakow
  • #
    kryminalne
  • #
    morderstwo
  • #
    policja
sajmonm
sajmonm przedwczoraj, 20:59:40 via Android
  • 84
Polecam dokument HBO "Morderca szyty na miarę" oraz książkę Moniki Góry "Kryptonim Skóra".
Obrońca pana Roberta ładnie rozjechał prokuratora, w sumie jego działania i całego Archiwum X przypomniało jakieś gusła i polowanie na czarownice niż proces karny w państwie prawa.

Śledzę kanał "Polskie Archiwum X" na YouTube i trochę wychodzi na jaw ich amatorszczyzna, gdzie amatorski dziennikarz YouTuber był w stanie dotrzeć do dużo bardziej rzetelnych informacji niż Bogdan z ekipą w
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

847

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Czy woda butelkowana powinna być opodatkowana wyżej niż część napojów słodzonych? Zagadnienie to od lat budzi kontrowers

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: przedwczoraj, 13:26:53
  • 91
  • #
    handel
  • #
    ceny
  • #
    podatek
  • #
    vat
  • #
    woda
sajmonm
sajmonm przedwczoraj, 18:16:58 via Android
  • -3
#duplikat zakop

https://wykop.pl/link/7967877/cisowianka-pozywa-skarb-panstwa-woda-23-vat-a-cola-5
@FXMAG 2616

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

więcej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

347

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Afera wokół GTA 6 - Zamiast pudełek z grą; będzie kod do gry

Zamówienia przedpremierowe GTA 6 wystartowały, ale gracze i inwestorzy mają zdecydowanie mieszane uczucia. Rockstar Games, zamiast tradycyjnego święta dla fanów, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi, które uderzyło rykoszetem w rynki finansowe. Decyzja o dystrybucji fizycznych wydań Grand Theft Auto 6

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 09:11:12
  • 194
  • #
    gry
  • #
    technologia
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gta
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
sajmonm
sajmonm przedwczoraj, 10:59:29 via Android
  • 0
Zakop #duplikat #fxmagspam

https://wykop.pl/link/7967227/gta-vi-wydanie-fizyczne-bez-plyty-z-gra-tylko-kod-do-pobrania
@TheFlashes 476

GTA VI - Wydanie fizyczne BEZ PŁYTY z grą - Tylko kod do pobrania

więcej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

918

W Szpitalu Południowym miało dochodzić do zgonów pacjentów przez błędy

Lekarz Emil Jedrzejewski w rozmowie ze @K_Stanowski przyznał, że na SOR szpitala południowego dochodziło do zgonów pacjentów z powodu błędów lekarskich. Powiedział, że wykonywano tomografię zwłokom, a jednego z pacjentów znaleziono po kilku godzinach (!!) martwego w toalecie

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 19:06:35
  • 132
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    warszawa
sajmonm
sajmonm 24.06.2026, 05:02:12 via Android
  • -1
@lazarus-x: Dlatego pisze się "kałolicja obywatelska". Pozdrawiam ;)

619

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Norma Euro 7 nadchodzi! Gotowi na rewolucję? Bo oto nadciąga unijny triumf biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Film idealnie pokazuje, jak z pasją ocalić planetę. Zapnijcie pasy.

mirekwirek
z
facebook.com
dodany: 23.06.2026, 14:57:32
  • 282
  • #
    euro7
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
sajmonm
sajmonm 23.06.2026, 18:56:28 via Android
  • 122
TVN bije na alarm? Skąd ta nagła troska o szarego obywatela?
Ciekawe, że siedzieli cicho gdy wchodziła Strefa Wolna od Biedy w Krakowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

281

Czarne chmury nad Rafałem Trzaskowskim. Zdecydowany ruch koalicjanta

Czarne chmury nad Rafałem Trzaskowskim. Zdecydowany ruch koalicjanta

Warszawska Lewica nie poprze wniosku o udzielenie absolutorium prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu - przekazała Anna Maria Żukowska. Kwestia ta zostanie poddana pod głosowanie na następnym posiedzeniu Rady Miasta

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.06.2026, 08:25:28
  • 62
  • #
    trzaskowski
  • #
    polityka
  • #
    warszawa
  • #
    lewica
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
sajmonm
sajmonm 23.06.2026, 18:52:00 via Android
  • 37
Powtarzam, to nie jest władza to jest okupant. Jak inaczej nazwać władze, która systemowo ogranicza obywatelom dostęp do opieki medycznej?

I tu jest bez znaczenia partia, czy jest to władza ustawodawcza (sejm, senat) czy samorządy. Oni wszyscy są razem zblatowani w trosce o koryto i różne kasty interesów (prawnicy, lekarze, wolne sondy, deweloperka po zaprzyjaźnionych ukladaczy kostki brukowej czy zieleń miejska).
Kto nie kradnie ten głupi, a szary prol na etacie ciągnie
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2832

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: 22.06.2026, 06:29:26
  • 296
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
sajmonm
sajmonm 22.06.2026, 07:49:17 via Wykop
  • 117
Bylem na wakacjach na Krecie. Za każdym razem wizyta w restauracji na obiad to było w gratisie na stół dla rodziny 2+1 tak z 15-20 euro rożnych dodatków ekstra (jakby liczyć z menu) - desery, p--o, rakija zawsze, czasem jakiś starter również. W jednej restauracji trochę gadaliśmy z tymi kelnerami, często tam jedliśmy to w ostatni dzień dostaliśmy dwie butelki oliwy i rakiję.
Ktoś powie, że dostawaliśmy bo lokal liczył na napiwki.
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sajmonm
sajmonm 22.06.2026, 12:32:48 via Wykop
  • 0
Napiwek z własnej woli nagrodzenia restauracji dawałem tylko za granicą


@albis1o2: Wielkość porcji to też osobny temat, ciężko było wszystko zjeść. Co ciekawe, też nikt nie miał problemu jeśli zamówiło się danie i dodatkowy talerz dla dziecka. Zdarzyło mi się, że w Polsce mieli z tym problem.
Też się zastanawiałem po co są niektóre pozycje w menu, skoro chyba kazdy z gości dostawał to za darmo. Wiadomo że chodzi o

931

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Afera dotycząca zarobków części lekarzy ilustruje znacznie głębszy problem: obciążenia podatkowe są w Polsce luźno związ

starnak
z
money.pl
dodany: 21.06.2026, 05:17:47
  • 168
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    samozatrudnienie
sajmonm
sajmonm 21.06.2026, 10:35:56 via Android
  • 2
@synoid: dlatego lubię kupować rzeczy używane, mimo że stać mnie na nowe. Największa zaletą jest to, że organizacja mafijna zwana państwem nie zarabia na mnie niemal 1/4 kosztu produtku (uwzględniając podatek dochodowy to jeszcze więcej).

314

Zełenski reaguje na decyzję prezydenta. "Odesłałem order"

Dziś odesłałem order prezydentowi Polski

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 14:36:33
  • 260
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
sajmonm
sajmonm 20.06.2026, 15:02:59 via Android
  • 34
@RetorykaPisowska: nie to co Szczerba, Jonski i inni agenci dr Putina, posłusznie niosący pizzę i dary barbarzyńcom nasylanym na polską granicę podczas operacji Śluza xD
sajmonm
sajmonm 20.06.2026, 06:15:22
  • 2
Czyli już otwarcie można mówić że wyborcy #popis głosują na swoich oprawców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak inaczej nazwać klasę polityczną, która jawnie i celowo ograniczają dostęp do służby zdrowia dla obywateli?

#koalicjaobywatelska #pis #pispojednozlo #polityka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aldona_Lipska
Aldona_Lipska
20.06.2026, 06:27:52 via Wykop
  • 1
@sajmonm: raczej wyborcy konfedepis
  • Odpowiedz

296

Valeo przenosi dział badań i rozwoju z Niemiec do Polski

Valeo przenosi dział badań i rozwoju z Niemiec do Polski

Francuski koncern zapowiada rozbudowę swojego zakładu na Śląsku do rangi jednego z najważniejszych centrów rozwoju technologii elektromobilnych w Europie i przenosi część działalności badawczo-rozwojowej z Niemiec do Czechowic-Dziedzic.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 19.06.2026, 08:24:57
  • 38
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    informacje
sajmonm
sajmonm 19.06.2026, 16:44:42 via Android
  • 16
@lukasz8697: RnD to nie produkcja, może być całkiem inne podejście mimo jednego szyldy czy nawet lokalizacji.

39

Dzik przewrócił wózek, roczne dziecko w szpitalu. Miasto reaguje

Dzik przewrócił wózek, roczne dziecko w szpitalu. Miasto reaguje

Roczne dziecko naruszyło przestrzeń życiową dziczej mamy i małych dziczków, które musiały się bronić. Czekamy na oświadczenie rzecznika praw dzików.

sajmonm
z
tvn24.pl
dodany: 19.06.2026, 07:56:34
  • 10
  • #
    krakow
  • #
    wiadomosci
  • #
    dzik
  • #
    lewackalogika
  • #
    wypadek

564

Horror po festynie dla dzieci. Pseudokibice zaatakowali rodzinę

Horror po festynie dla dzieci. Pseudokibice zaatakowali rodzinę

Wracali z obchodów Dnia Dziecka w klubie Odra Wodzisław, gdy ich samochód został zablokowany przez trzy auta. Zamaskowani napastnicy kopali w pojazd, wybili tylną szybę i zabrali rzeczy 9-letniej Oliwii. Ciekawe czy jakiś przyszły prezydent był w ekipie "szlachetnych rycerzy"?

Iudex
z
o2.pl
dodany: 18.06.2026, 07:46:13
  • 138
  • #
    polska
  • #
    pilkanozna
  • #
    patologiazewsi
  • #
    kibole
sajmonm
sajmonm 18.06.2026, 13:03:32 via Android
  • 18
@nobodynobody: no co Ty, są ludzie co posyłają swoje dzieci do przedszkoli pod patronatem Ruchu Chorzów xD
Proponuję jeszcze Trynkiewicza tam zaprosić, będzie pasował idealnie.
Jeden gość mnie tu przekonywał że bez takiego patronatu dzieciom się piłka nie odbija i powietrze z niej schodzi podczas gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sajmonm - @nobodynobody: no co Ty, są ludzie co posyłają swoje dzieci do przedszkoli ...

źródło: 1000045952

Pobierz

16

Kto jest winny śmierci psa? Awantura o pitbulle w olsztyńskim schronisku

Kto jest winny śmierci psa? Awantura o pitbulle w olsztyńskim schronisku

Jeden z mieszkańców Działdowa od ponad 2 lat stara się, aby jego pięć psów wróciło do domu. Od września 2023 roku czworonogi przebywają w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie. Zdaniem działdowiana, są tam przetrzymywane bezprawnie. Z kolei zaangażowane w sprawę organizacje prozwierzęce twierdzą...

olsztyn_com_pl
z
olsztyn.com.pl
dodany: 15.06.2026, 07:22:54
  • 9
  • #
    zwierzeta
  • #
    prawo
  • #
    psy
  • #
    ciekawostki
  • #
    psiarze
  • #
    pies
sajmonm
sajmonm 17.06.2026, 20:02:01 via Android
  • 4
Przykro to pisać, ale mniej pitbulli na ulicach to mniej pogryzionych ludzi czy dzieci. Lubię psy, ale ludzie dostali korby z tymi psami.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

307

Kosztowna pułapka dla Polaków szukających pracy. UOKiK uderza w znany serwis

Kosztowna pułapka dla Polaków szukających pracy. UOKiK uderza w znany serwis

Szukasz pracy, poświęcasz cenny czas na dopracowanie każdego szczegółu w profesjonalnym kreatorze CV, a na koniec, zamiast gotowego pliku, oglądasz żądanie zapłaty. Brzmi znajomo? Prezes UOKiK wziął pod lupę popularny serwis.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 17.06.2026, 08:33:58
  • 36
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
sajmonm
sajmonm 17.06.2026, 10:01:17 via Android
  • 19
Znany serwis tylko żeby jaczejka @FXMAG nie napisała jaki wyłudzając wejścia na swoją stronę? Zakop #spam
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

446

Wojsko zbiera butelki. "Absurdalne" obowiązki żołnierzy z systemem kaucyjnym

Wojsko zbiera butelki. "Absurdalne" obowiązki żołnierzy z systemem kaucyjnym

Wojsko Polskie nie chce dłużej zajmować się zbieraniem plastikowych butelek i domaga się zmian w przepisach dotyczących

darino
z
rmf24.pl
dodany: 17.06.2026, 05:29:49
  • 120
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    wojsko
  • #
    polska
sajmonm
sajmonm 17.06.2026, 07:39:04 via Android
  • 23
Czekaj, kto krytykuje system kaucyjny to ruska onuca czy jak to leciało wg ministerstwa klimatu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po co chodzić do cyrku, skoro jest na wyciągnięcie reki 24/7?

  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1284

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Od 1 lipca wchodzą kolejne podwyżki dla kadry, a dyrektorzy placówek dostają w niektórych specjalizacjach żądania renegocjowania stawki na 320-340 zł za godzinę. Prowadzi to do sytuacji, gdy szpitale konkurują o lekarzy ofertą finansową. Zdaniem wiceprezydent, tworzą się często "koalicje" na rzecz w

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 16.06.2026, 08:07:42
  • 170
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    lekarz
sajmonm
sajmonm 17.06.2026, 07:29:56 via Android
  • 1
@vacu: zależy gdzie, ale raczej jest to prawda co piszesz. Co więcej, mówisz tu o personelu szpitala. Wujek na Podkarpaciu, też już ma swoje lata facet, to jak idzie do zwykłego rodzinnego po L4 to idzie z kopertą!
To jest stan umysłu, ja jestem w szoku że jeszcze ludzie tak funkcjonują. Ale z drugiej strony tacy ludzie sami uczą tych lekarzy pazerności i że bez koperty to szkoda nawet kiwnąć

31

Zabójstwo lekarza w Krakowie. Strażnik z aresztu w Katowicach niepoczytalny

Zabójstwo lekarza w Krakowie. Strażnik z aresztu w Katowicach niepoczytalny

Napastnik zaatakował go nożem, zadał od kilkunastu do kilkudziesięciu ran. Lekarz nie przeżył ataku. Agresorem był pracownik Służby Więziennej, pracujący w Katowicach. Wczoraj sąd podjął decyzję w tej sprawie.

sajmonm
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 16.06.2026, 12:23:40
  • 5
  • #
    krakow
  • #
    katowice
  • #
    kryminalne
  • #
    zabojstwo
  • #
    lekarz

521

5 miesięczna pralka Hisense zalała mi dom. Producent nawet jej nie obejrzał.

Bardzo nie polecam pralki Hisense Seria 5i oraz podejścia producenta do zgłoszeń gwarancyjnych. Pralkę zakupiłem 02.01.2026 r. Przez pierwsze miesiące działała bez zarzutu i byliśmy z niej zadowoleni. Potem zalała mi dom...

Milosz01ht
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 08:37:37
  • 145
  • #
    hisense
  • #
    pralka
  • #
    awaria
  • #
    zalanie
  • #
    wydarzenia
  • #
    ubezpieczenia
sajmonm
sajmonm 16.06.2026, 10:23:25 via Android
  • -1
@xpear: masz Miele? Jak wrażenia, polecasz?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.10.2025

    Komentator
  • Złotousty
    od 30.11.2021

    Złotousty
  • Rocznica
    od 30.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.11.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.05.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking