Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
Edonik
Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
  • 510
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Dla szpitala prokuratura to nie pierwszyzna.
Michal85pl
z rp.pl
  • 160
100 kłamstw Koalicji Obywatelskiej "Zniesiemy limity NFZ w lecznictwie szpitalnym, dzięki czemu znacząco..."
mborowski
z 100konkretow.pl
  • 146

Komentarze (510)

najlepsze

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
29.04.2026, 09:43:15 via Wykop
  • 972
Czy feminichy wyjdą na ulice? Jakoś wątpię.
MagicznyMariusz - Czy feminichy wyjdą na ulice? Jakoś wątpię.

źródło: 1000017566

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fantazm
fantazm
29.04.2026, 09:49:54 via Wykop
  • 464
@MagicznyMariusz: Nie no co ty, nie czekała w kolejce do aborcji...
  • Odpowiedz
FoolyKewly
FoolyKewly
29.04.2026, 10:37:42 via Wykop
  • 455
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
malin90
malin90
malin90
29.04.2026, 09:45:52 via Wykop
  • 880
Niestety, ja już w opiekę w szpitalach nie wierzę. Kiedyś już wspominałem historię moją i mojej żony, ale przypomnę też i teraz. Z udarem, którego nie rozpoznali, chcieli ją odesłać do domu, bo uznali że jest to atak na tle psychicznym i do psychiatry trzeba się udać. Żona bełkotała, wymiotowała, straciła możliwość poruszania się, typowe objawy udaru. Dopiero gdy zagroziłem prokuratorem, po 5 godzinach na SOR wezwali neurologa, który stwierdził udar.
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cienki137
cienki137
29.04.2026, 10:02:53 via Wykop
  • 379
@malin90: u dziadka zanim rozpoznali udar, to już właściwie było pozamiatane. Na dodatek działać zaczeli na poważnie dopiero jak go przewieziono na neurologię do innego miasta, bo w moim neurologia została zamknięta. Jakby od razu zadziałano, to prawdopodobnie dalej by żył.
  • Odpowiedz
malin90
malin90
malin90
29.04.2026, 10:19:31 via Wykop
  • 316
@cienki137: Współczuję straty. Jedną moją babcię załatwili po zawale serca, kazali jej iść samodzielnie do karetki na własnych nogach z piątego piętra, zmarła w szpitalu. Drugą moją babcię - jej stan nie wskazywał na to, że może jej się polepszyć, niemniej w lutym przy temp. -10C otworzyli okno w jej pokoju i tak leżała w przeciągu. Dopiero moja ciocia odwiedzając babcie zauważyła to i je zamknęła. Mówiła, że ciało miała
  • Odpowiedz
OkruszekBojowy
OkruszekBojowy
29.04.2026, 09:55:27 via Wykop
  • 804
Trzeba podnieść pensje lekarzom i jeszcze bardziej uszczelnić środowisko, to pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rtoip7
rtoip7
29.04.2026, 10:38:33 via Wykop
  • 30
@OkruszekBojowy: winę ponosi system, oraz politycy, bardziej niż lekarze. Teraz będzie takie ciśnienie na przerzucenie winy z NFZ na lekarzy.
  • Odpowiedz
fk0ff
fk0ff
fk0ff
29.04.2026, 10:54:09 via Wykop
  • 223
@rtoip7: Jak NFZ ma być wydolny, jeśli lekarze nie mają żadnych hamulców w żądanych stawkach?
  • Odpowiedz
Polinik
Polinik
29.04.2026, 09:39:50 via Wykop
  • 258
Miasto, które działa.
Serdeczności, Gdańszczanki i Gdańszczanie.
W lato zrobi się jakiś festyn ku jej pamięci, tu nie ma miejsca na "ale".
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChadGPT
ChadGPT
29.04.2026, 10:39:58 via Wykop
  • 108
@palodisko:

przestań się błaźnić

zeby nie wyczuc ironii w takim wpisie to trzeba miec ujemne iq
  • Odpowiedz
Polinik
Polinik
29.04.2026, 11:07:45 via Wykop
  • 86
@palodisko:
Pisowskie?
To jest hasło z oficjalnej kampanii promocyjnej miasta, Panie Urzędniku.
Jest m.in. na autobusach.
Jest też o nim na oficjalnym portalu https://www.gdansk.pl/urzad-miejski/wiadomosci/kultura-uliczna-po-gdansku,a,268056
Już zapomnieliście, że macie taką kampanię, rozpisaną na lata 2024-2026?
Polinik - @palodisko: 
Pisowskie?
To jest hasło z oficjalnej kampanii promocyjnej mia...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
vojtas123
vojtas123
vojtas123
29.04.2026, 10:18:41 via Wykop
  • 245
Ważne, że dla POwca czy PISowca znajdzie się łóżko. Dla ludzi nie musi.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TestingScrin
TestingScrin
TestingScrin
29.04.2026, 20:28:27 via Wykop
  • 36
@vojtas123: i to jest mega ważny komentarz - politycy mają inną sieć szpitali MSWiA - bo nie chcą umierać jak zwykli obywatele.
  • Odpowiedz
Dawid_Kwlk
Dawid_Kwlk
30.04.2026, 04:30:02 via Wykop
  • 32
@vojtas123: Mąż Witek przez dwa lata zajmował łóżko na OIOM w Legnicy.
  • Odpowiedz
basketm
basketm
29.04.2026, 11:10:44 via Wykop
  • 228
Nie wierzę w to, że na wielkim OIT na Zaspie wszyscy pacjenci byli w tak złym stanie, że nie można było ich przenieść na inny odział albo przetransportować na Nowe Ogrody, a natychmiast zająć się tą dziewczyną, która potrzebowała natychmiast potrzebowała dializy. Ostatecznie można było założyć wkłucie dializacyjne, przywlec nerke i zaczac juz dzialac na urologii. SKANDAL i mam nadzieje, ze osoby odpowiedzialne za to g---o ponisą konsekwencje. Czy 300-400 zł za
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czyjatoja
Czyjatoja
Czyjatoja
29.04.2026, 12:55:44 via Android
  • 128
@basketm: ale wtedy się lekarz nie wyśpi I będzie zmęczony na prywatne wizyty za które bierze 800
  • Odpowiedz
basketm
basketm
29.04.2026, 12:57:04 via Wykop
  • 49
@Czyjatoja: anestezjolodzy nie mają za bardzo pola do popisu na „prywatnych wizytach”. Coś tam w prywacie mogą poznieczulac ale to też śliski temat.
  • Odpowiedz
thurisaz1982
thurisaz1982
thurisaz1982
29.04.2026, 10:58:56 via Wykop
  • 204
Sprawa zrobiła się głośna bo to kobieta. Po chłopie nawet wzmianki by nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hellicon
Hellicon
29.04.2026, 12:14:44 via Wykop
  • 95
@thurisaz1982: I nagle młoda ambitna przedsiębiorczyni i przyszła premierka. Jak czytam takie spermiarskie p--------y to mnie mdli. Co za różnica kto zmarł.
  • Odpowiedz
choochoomotherfucker
choochoomotherfucker
29.04.2026, 17:09:27 via Wykop
  • 31
@thurisaz1982: Kto plusuje te kłamstwa xD Przecież były znaleziska na głównej o podobnej tematyce o mężczyznach, nawet niedawno:
https://wykop.pl/link/7931135/zdiagnozowali-zatrucie-zupka-chinska-zmarl-po-30h-na-sor-ai-postawilo-diagnoze
https://wykop.pl/link/7927337/tragedia-na-sor-ze-spedzil-tam-30-godzin-i-zmarl-prokuratura-bada-sprawe

A tu inne znalezione na
  • Odpowiedz
RomanKarburator
RomanKarburator
29.04.2026, 10:38:12 via Wykop
  • 176
A dla męża Reasumpcji zawsze było miejsce na OIOM
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZlyCzarodziejRumburak
ZlyCzarodziejRumburak
29.04.2026, 16:41:51 via Wykop
  • 16
@RomanKarburator: a dla syna Lenca?
  • Odpowiedz
RomanKarburator
RomanKarburator
29.04.2026, 17:42:33 via Wykop
  • 9
@ZlyCzarodziejRumburak: dla niego nie było miejsca na OIOM, a co?
  • Odpowiedz
salcefrytki
salcefrytki
salcefrytki
29.04.2026, 10:40:56 via Wykop
  • 81
Przecież z artykułu wynika, że miejsca były w innych szpitalach, to zawiedli lekarze że tak długo zwlekali.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vetinari
Vetinari
29.04.2026, 10:49:31 via Wykop
  • 65
@salcefrytki: Z artykułu też wynika, że 12 dni leżała na OIT i próbowali ją ratować. A to, że akurat to czekanie miało wpływ mimo podawania antybiotyków to gdybanie rodziny.

Ludzie umierają, nawet z takiego powodu. Każdy by chciał, żeby umierało jak najmniej, procedury są coraz lepsze, lekarze w Polsce lepiej wykształceni, szpitale lepiej wyposażone, ale nadal nikt nie da gwarancji, że na urosepsę się nie umrze.

Śmiertelność urosepsy to 40%.
  • Odpowiedz
pianinka
pianinka
pianinka
29.04.2026, 11:17:50 via Wykop
  • 61
@Vetinari: >Z artykułu też wynika, że 12 dni leżała na OIT i próbowali ją ratować.

Wynika też, że czekała dwanaście godzin na dializę po tym jak nerki przestały jej działać, pomimo bezpośredniego wskazania lekarza prowadzacego, że to jej główna szansa na przeżycie. Taki drobny szczegół.
  • Odpowiedz
secs
secs
29.04.2026, 11:27:40 via Wykop
  • 71
Lekka manipulacja w tytule bo to brzmi jakby zmarła podczas oczekiwania. Ona została przyjęta i zmarła tydzień później w wyniku obrzęku mózgu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MrExploder
MrExploder
29.04.2026, 12:31:42 via Wykop
  • 16
@secs: 5h konsultowali czy wysłać ją na OIT, potem prawie 3h zajęło przygotowanie i transport do drugiej placówki.
  • Odpowiedz
Dadas77
Dadas77
29.04.2026, 19:30:07 via Wykop
  • 12
potem prawie 3h zajęło przygotowanie i transport do drugiej placówki.


@MrExploder: A czego się spodziewasz po transporcie chorego zaintubowanego, z obstawą personelu OIT itd.? OIT często przygotowuje się do transportu chorego już dzień wcześniej, myślisz że tu puszka na kółkach jest głównym problemem?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4372
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3216
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3113
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2032
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #trojmiasto
  • #gdynia
  • #sopot
  • #oliwa
  • #poznan
  • #polska
  • #pytanie
  • #wroclaw
  • #krakow
  • #nieruchomosci
  • #warszawa
  • #heheszki
  • #szczecin
  • #historia
  • #kiciochpyta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking