Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

541

Szokująca liczba interwencji ws. psów w Poznaniu

Szokująca liczba interwencji ws. psów w Poznaniu

Tysiące interwencji w 13 miesięcy odnotowała poznańska Straż Miejska w podkategorii psy bezpieczeństwo

Wincyyyyj
Wincyyyyj
Wincyyyyj
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 25.04.2026, 23:00:50
  • #
    psy
  • #
    pies
  • #
    psiarze
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (42)

najlepsze

reaction_c
reaction_c
reaction_c
26.04.2026, 04:14:50 via Wykop
  • 75
Straż Miejska w podkategorii „psy – bezpieczeństwo” od stycznia 2025 r. do lutego 2026 r. odnotowała 1351 interwencji. Daje to średnio ponad trzy zgłoszenia na dzień.


"Były to w większości zdarzenia związane z niezachowaniem zasad dotyczących trzymania psów (wszystkich – nie tylko psów ras agresywnych) w czasie przebywania na terenach publicznie dostępnych" - czytamy w piśmie.

W przeciągu 13 miesięcy strażnicy 132 razy zastosowali grzywnę wobec właścicieli.


no, zayebista skuteczność, raptem 10%.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
26.04.2026, 10:36:33 via Wykop
  • 41
@johny-bravooo: Policja potrafi nie znaleźć sprawcy jak dasz jej nagranie z monitoringu, więc prędzej stawiałbym na to, że psiarz ulotnił się w 5 minut a policja przyjechała po godzinie i po dojechaniu na komendę wsadziła papiery do szuflady "umorzyć za miesiąc z powodu nie wykrycia sprawcy" XD
  • Odpowiedz
johny-bravooo
johny-bravooo
26.04.2026, 14:09:52 via Wykop
  • 2
@reaction_c: Szukałeś już coś dla siebie? Powinieneś. Interwencje najczęściej wynikają ze zgłoszeń. No chyba, że sądzisz, że poznańska straż miejska jest zawsze na miejscu tam gdzie jest problem z psami. Przemyśl, serio.
  • Odpowiedz
wykoppltakastronazobrazkami
wykoppltakastronazobrazkami
26.04.2026, 10:10:25 via Wykop
  • 71
Polecam zaopatrzyć się w legalny gaz pieprzowy do samoobrony. Lepiej psiknąć i obezwładnić zwierzaka, niż skończyć ze wścieklizną lub bez palców.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PepikPL
PepikPL
PepikPL
26.04.2026, 10:25:54 via Wykop
  • 57
@wykoppltakastronazobrazkami: To prawda, lepiej wysłuchiwać ujadania Jessici tłumaczącej, że amstaff biegnący z pianą na pysku do Ciebie "chciał się tylko pobawić" niż wylądować na SORze ze szwami.
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
26.04.2026, 11:41:56 via Android
  • 34
@wykoppltakastronazobrazkami: prawda, używałem już dwa razy a mieszkam w dużym mieście ( ͡° ʖ̯ ͡°) pisarze to plaga tego kraju
  • Odpowiedz
livaj78095
livaj78095
livaj78095
26.04.2026, 10:36:26 via Wykop
  • 44
skoro ktoś już zdecydował się wezwać służby to nie bez powodu, więc interwencja powinna zakończyc się (wysokim) mandatem, dość dyktatury pisarzy...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sajmonm
sajmonm
26.04.2026, 12:03:54 via Android
  • 24
Noscie ze sobą na spacery noż i gaz! Kto wie czy ostatnio, mi i dziecku to nie uratowało życia. Agresywny pitbull szedł na mnie i dziecko, ale nastolatkom które go prowadziły udało się psa odwołać. Nóż byl już otwarty, a w drugiej ręce palec na spuście gazu.
Mam świadomość, że w naszym bantustanie trafił bym pewnie do aresztu i pod sąd, ale mam to w dupie jeśli ma mi to uratować życie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tmil-t
tmil-t
tmil-t
26.04.2026, 17:06:31 via Wykop
  • 17
@sajmonm: Jezdze codziennie rowerem i biegam. po terenach zielonych wiec mam spore doswiadczenie. Zasady sa proste:
1. Gaz zawsze w rece na cynglu wycelowany
2. Wlasciciel musi widziec że mam gaz i nie bedzie żartów
3. Zero słów, żadnej dyskusji.
4. Jesli ide to w rece kamera z telefonu, jak jade rowerem kamera na kasku i nagrywam.
5. Jesli dochodzi do konfrontacji z psem to nie wchodze w zadna interakcje rozmowe
  • Odpowiedz
tmil-t
tmil-t
tmil-t
26.04.2026, 19:50:40 via Wykop
  • 10
@sajmonm: Tak. Bronilem sie przed duzymi psami typu amstaf i typu wilczur. To co zauwazylem że psy maja mega dobry refleks, psikajac nawet z bliskiej odleglosci kilku metrow reaguja unikiem w momencie kiedy slysza ten charakterystyczny dzwiek psikniecia gazu, no i potem nastepuje odwrot, nie maja zamiaru na dalsza konfrontacje. Takze pytanie na ile dziala sama chmura gazu a na ile ten dzwiek. Mam teorie ze kojarzy im sie to
  • Odpowiedz
QuickCharger
QuickCharger
26.04.2026, 11:15:53 via Wykop
  • 19
a to są tylko zgłoszenia skuteczne. Większość odbija się od ściany już u dyżurnego, że zgłaszający może sobie założyć sprawę cywilną, więc rezygnują. Jeszcze większa liczba osób w ogóle rezygnuje ze zgłoszenia, bo właściciel szybko się ulotni, albo w ogóle go nie ma w pobliżu i nie ma nawet kogo zgłaszać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Makavlani
Makavlani
26.04.2026, 10:57:03 via Wykop
  • 18
No no, uważajcie w tych komentarzach, bo bambinistki się Wam do d--y dobiorą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Makavlani - No no, uważajcie w tych komentarzach, bo bambinistki się Wam do d--y dobi...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hubertdonica
hubertdonica
26.04.2026, 10:45:49 via Wykop
  • 12

Komentarz usunięty przez moderatora

assin
assin
assin
27.04.2026, 07:23:01 via Wykop
  • 9
Nie dziwi mnie to. Raz jak po Jeżycach tuptałem wracałem do domu, to idzie parka z Amstaffem czy Pitbullem bez smyczy i mówi do mnie "Pies jest bez smyczy jak by mógł pan na drugą stronę ulicy przejść bo może ugryźć"

K---a czego jeszcze żebym dla psa robił kółko przez z-------h właścicieli. Grzecznie oznajmiłem że mam nóż i gaz i mam to w dupie idę do domu a jak pies na mnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rekin156
rekin156
27.04.2026, 07:42:41 via Wykop
  • 3
Poznań, jakoś 3 tygodnie temu, podczas wynoszenia śmieci, nie pozdrawiam psiarzy.
rekin156 - Poznań, jakoś 3 tygodnie temu, podczas wynoszenia śmieci, nie pozdrawiam p...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
27.04.2026, 09:01:41 via Wykop
  • 2
Kolega nie miał gazu skończył na sorze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2372
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1961
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1774
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1713
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
Microsoft przekazywał dane europejskich urzędników rządowi USA. Tych od DSA
1675
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #psiarze
  • #pies
  • #zwierzaczki
  • #koty
  • #zwierzeta
  • #smiesznypiesek
  • #pokazpsa
  • #heheszki
  • #patologiazmiasta
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #patologiazewsi
  • #pieseczkizprzypadku
  • #weterynaria

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking