Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
timek1119
timek1119

timek1119

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13566
  • Znaleziska 1497
  • Mikroblog 12069
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 96

2310

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Nomadmum pozyskała dane z biura księgowego obsługującego lekarskie JDG. Dane na podstawie 1 tys. JDG pokazują, że średnio miesięcznie z wszystkich faktur lekarze z tego biura mają 80 tys. miesięcznie. Rekordzista 400 tys. zł miesięcznie. Pokrywają się one z oświadczeniami majątkowymi innych lekarzy.

Stulejman_Beznadziejny
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 07:39:47
  • 266
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
timek1119
timek1119
timek1119 20 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 0
Ten system działa tak, moja składka zdrowotna to 2500 - 3000 miesięcznie przez pół roku (przez drugą połowę mniej bo takiego bogacza trzeba drugim progiem dojechać)


@ShelbyCompany: A to specjalnie dla ciebie składka zdrowotna jest obliczana inaczej? Bo dla każdej innej osoby o stałym dochodzie składka zdrowotna jest taka sama w ciągu roku niezależnie od tego, w którym progu podatkowym aktualnie się znajduje.
huoposki
huoposki
22.06.2026, 17:50:38
  • 0
skończył mi się dwuletni mały zus, więc dnia 01.05.2026 złożyłem ZUS ZWUA (wyrejestrowałem się)

tego samego dnia omyłkowo zamiast ZUS ZUA złożyłem ZUS ZZA (czyli zarejestrowałem się wyłącznie do ubezpieczenia zdrowotnego) z kodem 05 10 0 0

teraz próbowałem zapłacić zus ale dostałem błąd:

-
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 22.06.2026, 19:41:14 via Wykop
  • 1
także złożyłem ZUS ZWUA wyrejestrowanie z dniem dzisiejszym i ZUS ZUA rejestracja 05 10 0 0 zdrowotne eerytalne chorobowe wypadkowe.


@huoposki: zasadnicze pytanie. Dlaczego wyrejestrowanie z dniem dzisiejszym zamiast z dniem 01.05.2026. Wyżej ci dobrze napisał, zamiast od razu skorygować jak się należy to tak zaplątałeś, że samemu teraz tego nie odkręcisz.
  • Odpowiedz

11

Bufecik VIP w Gliwicach. Suto zastawiony stół dla radnych oraz urzędników

Bufecik VIP w Gliwicach. Suto zastawiony stół dla radnych oraz urzędników

Bufecik VIP w Gliwicach. Suto zastawiony stół i fotele dla radnych oraz urzędników, a dla mieszkańców zakaz wstępu? Tak wyglądały kulisy wczorajszej sesji absolutoryjnej w Gliwicach. Gdy próbowaliśmy nagrać ten zamknięty poczęstunek, wyprosiła nas Straż Miejska, która potem pilnowała drzwi

freedomseeker
z
x.com
dodany: 21.06.2026, 10:00:07
  • 6
  • #
    gliwice
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
timek1119
timek1119
timek1119 22.06.2026, 06:05:57 via Wykop
  • 1
@DuchZoliborza: Urząd miasta nie jest pracodawcą dla radnych.
KrolWlosowzNosa
KrolWlosowzNosa
21.06.2026, 17:17:32
  • 0
mam pytanie w temacie słuchawek do biegania.
Chyba skończyła się dla mnie era słuchawek dousznych, bo pot i upał sprawiają, że w uchu dzieje się coś dermatologicznie nieapetycznego.
Nausznych chyba nie biorę pod uwagę, bo nie wyobrażam sobie jak z czasem poradzą sobie z wodospadem potu, który w nie spłynie.
Zostają więc te kostne. Testowałem ostatnio nawet jakieś premium w elektormarkcie. No brzmią całkiem dobrze, ALE chciałem zapytać jak to jest z
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 21.06.2026, 19:00:22 via Wykop
  • 1
@KrolWlosowzNosa: no słychać z zewnątrz, ale mnie to w ogóle nie rozprasza. To tak jakbyś puścił muzykę z głośników.
  • Odpowiedz
Alaric
Alaric
21.06.2026, 16:12:49
  • 1
ja pierodle rzadko narzekam na scene komentatorska ale podolinski taku zamula k---a..
brakuje mi komentatorki jak z czasow bvb vs malaga 12/13 co chlop darł morde jakby nie było jutra
#mecz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 21.06.2026, 16:15:58 via Android
  • 0
@Alaric: po hiszpańsku, ale jeśli chcesz tego klimatu to wlacz el chiringuito w tym momencie na twitch
  • Odpowiedz
locoloco09-
locoloco09-
19.06.2026, 13:38:28
  • 0
Witajcie mirki mam pytanko, czy jak mi wpływa co miesiąc np 2000-2800zł miesięcznie z pracy - działalnosc nierejestrowana, nie jest to żadna umowa, coś tam sobie robie w internecie cos w stylu copwriting. Czy musze to gdzieś zgłaszać poza rocznym rozliczeniem i oddaniem z tego podatku czyli PIT? Czy może musze zakładać działalność? Jestem poniżej 26 r.ż. Nie przekraczam kwartalnie 10 tysiecy zł. #przegryw #kiciochpyta #urzadskarbowy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 19.06.2026, 15:33:37 via Android
  • 3
@locoloco09-: z podatkiem nic więcej poza złożeniem deklaracji na koniec roku i ewentualną zapłatą. Gorzej z ZUSem, bo ZUS może uznać, że czynności które wykonujesz kwalifikują się pod ubezpieczenia społeczne i w takim wypadku każdy, komu udzielasz świadczeń powinien zgłosić cię do ubezpieczeń.
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119 19.06.2026, 16:29:35 via Android
  • 0
@locoloco09-: dalej postępujesz tak samo
  • Odpowiedz
m00neyymann
m00neyymann
18.06.2026, 10:00:41
  • 2
Życie jest z-----e. Od marca 2024 jestem na działalności. Od 10.24 powinienem być na preferencyjnym ZUSie. Nie znam się na tym chujstwie za nic, widziałem że ilość pieniędzy jakie muszę przeznaczyć na ZUS w inFakt skoczyła z 400 na 800 zł. Problem jest taki że niedawno zauważyłem że od tamtego czasu nie płacę społecznej, ten wzrost dotyczy jedynie zdrowotnej. Muszę teraz to wszystko k---a oddać. Księgowa nie wie co się zepsuło, na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 18.06.2026, 16:46:42 via Wykop
  • 1
@m00neyymann: czyżby poszło przerejestrowanie z 0540 na 0570 na druku ZZA zamiast ZUA? Jeśli wystąpią odsetki to niech księgowa pokryje to z oc, ale nie wydaje mi się, żeby z należnością główną dało się coś załatwić.
  • Odpowiedz
Gilgamesz69
Gilgamesz69
Gilgamesz69
14.06.2026, 13:41:51
  • 2
Bardzo dobry krok pisowców. Obietnica 2 progu w wysokości 180 tysięcy złotych wygląda zdecydowanie lepiej niż rudego żadnych powyżek oraz ochłapy pl2050 w postaci 140k.
#bekazprawakow #bekazlewactwa #podatki
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 14.06.2026, 15:42:24 via Wykop
  • 0
Ja place podatku 120k x 12% = 14 400

Ty placisz podatku (120k x 12%) + (30k x 32%) = 14 400 + 9600 = 24 000

Posel placi (120k x 12%) + (180k x 32%) = 14 400 + 57 600 = 72 000


@gorzki99: Myślałem, że przez ten czas zmądrzałeś, ale dalej się nie nauczyłeś.
Gdzie w tym przykładzie
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119 14.06.2026, 16:02:27 via Wykop
  • 0
@gorzki99: a ty autystyk czy co? Wiesz, że ludzie czasami używają potocznego słownictwa, które nie koniecznie jest prawidłowe? (w updof nawet nie ma czegoś takiego jak kwota wolna od podatku, ale ten termin normalnie funkcjonuje wśród ekonomistów czy doradców podatkowych) Dobra zrobię dla ciebie przykład za pomocą kwoty zmniejszającej podatek, ale wyjdzie jeden c--j.
Obecnie:
1. (120k * 12%) - 3 600 = 10 800
2. (120k * 12%) - 3 600 +
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119 14.06.2026, 16:21:17 via Wykop
  • 0
@gorzki99: Dobra, w takim razie już chyba wiem, gdzie się nie zgadzaliśmy i z czego to wynikało. Tylko, że moje obliczenia cały czas prowadziły do tego samego bo jak mogłeś zauważyć, odejmowałem 30k tylko i wyłącznie od 120k, a nie od całej podstawy. A to czy odejmiesz 3600, czy 30k * 12% nie robi żadnej różnicy. Jeśli cię to uraziło to oczywiście przepraszam.

I jak odpowiesz to mozemy dalej rozmawiac
  • Odpowiedz
zobajakafranca
zobajakafranca
09.06.2026, 22:01:42
  • 0
Cześć,

zawodowo sporo jeżdzę, 5-10h dziennie. Dosyć mam już słuchania głupot z YT czy radia. Czy możecie polecić jakiś podcast lub coś podobnego, aby jadąc samochodem uczyć się hiszpańskiego?

#naukajezykow #edukacja #podcast #podrozujzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 10.06.2026, 14:41:36 via Wykop
  • 0
słuchania głupot z YT czy radia.


@zobajakafranca: słuchanie głupot z YT czy radia, ale po hiszpańsku. I uwierz, że zadziała. A jak podasz konkretne zainteresowania to mogę podać jakieś podcasty.
  • Odpowiedz
madridista1400
madridista1400
madridista1400
07.06.2026, 10:14:41
  • 0
#ksef #podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma
Jako JDG co mam wybrać, żeby nadać uprawnienia biuru rachunkowemu?
madridista1400 - #ksef #podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma
Jako JDG co mam w...

źródło: Screenshot 2026-06-07 at 12-12-16 Nadaj uprawnienie - Krajowy System e-Faktur

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 07.06.2026, 11:29:13 via Wykop
  • 0
@PereReverend: a skąd domniemanie, że OP jest z zagranicy?
  • Odpowiedz
Ucho1899
Ucho1899
06.06.2026, 16:09:55
  • 214
Drugi raz jestem w Hiszpanii i powiem Wam jedno - nie rozumiem ludzi którzy jarają się tym krajem niczym jakimś rajem utraconym, dążą do mieszkania tutaj i deprecjonuną Polskę w porównaniach Polska vs Hiszpania. To jest jakaś absurdalna karykatura państwa, jestem tutaj ostatni raz. Im więcej razy jestem za granicą, tym bardziej kocham mieszkać na co dzień w Polsce.

Polska gurom.

#gownowpis #hiszpania #polska
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 06.06.2026, 17:12:35 via Wykop
  • 16
2. Większość którą spotkałem ledwo mówi po angielsku - dziś jak skończyliśmy jeść to typ nie rozumiał ze skończyliśmy i chcemy zapłacić bo no habla inglesi. Wczoraj gość w INFORMACJI (!) nie umiał nam powiedzieć gdzie znajdziemy coś czego szukaliśmy. W sklepach typu markety bardzo ciężko spotkać angielskie nazwy produktów.


@Ucho1899: No i tak myślałem, jadę do Hiszpanii ale hablar ni de coña. W ogóle zarzut, że w obcym kraju
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119 06.06.2026, 21:32:17 via Android
  • 1
@hiszpanskizdobywca:

Zabawne jest to, że uważasz, że do każdego kraju do którego się jeździ powinno się jechać ze znajomością języka.

Na pewno nie oczekiwałbym, żeby w kraju, w którym angielskiego się nie używa, wymagać od autochtonów posługiwania się nim.
I w sumie masz rację - uważam, że powinno się znać język kraju, do którego się podróżuje. Przecież nie potrafiąc porozumieć się z ludźmi, taka podróż jest bezwartościowa. Bez znajomości języka
  • Odpowiedz

1465

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

Przez pięć lat rosły pensje, ZUS i świadczenia. Kwota wolna od podatku nadal wynosi 30 tys. zł.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 04.06.2026, 17:13:26
  • 252
  • #
    podatki
  • #
    polska
  • #
    finsnse
timek1119
timek1119
timek1119 04.06.2026, 20:31:47 via Android
  • 5
@gorzki99: ty jesteś p----------y. Z kwoty wolnej korzysta każdy rozliczający się na zasadach ogólnych. Zarobisz 10 tys - nie wykorzystasz pozostałych 20 tysięcy, ale nie płacisz podatku. Zarobisz 30 tys - wykorzystałeś całą kwotę wolną, nie płacisz podatku. Zarobiłeś 60 tysięcy - wykorzystałeś całą kwotę wolną, ale podatku płacisz z podstawy o kwocie 30 tysięcy.
Jeśli kwota wolna wynosiłaby 60 tysięcy, to nikt nie zapłaciłby podatku, a osoby zarabiający powyżej
timek1119
timek1119
timek1119 05.06.2026, 09:12:30 via Android
  • 1
@gorzki99:

Poza tym, przy obecnie wywalonej w kosmos minimalnej, zeby zarabiajacy minimalna nie placili podatku, to kwota by musiala byc 60k A i tak na dlugo by nie starczyla. 60k rocznie to 5k miesiecznie. A minimalna juz wynosi 4 806.

Ale dochód podatkowy jest inny niż wynagrodzenie brutto. Zarabiając 4806, dochód wyniesie mniej niż 4000 ( bo oprócz potrąconych składek na ubezpieczenia społeczne są jeszcze koszty uzyskania przychodu).

Starczy taki
timek1119
timek1119
timek1119 05.06.2026, 09:26:30 via Android
  • 1
@gorzki99: nie, to tobie przyda się jakieś szkolenie. W życiu rozliczyłem już tysiące deklaracji, więc chyba wiem w jaki sposób działa kwota wolna. 12% kwoty wolnej jest potrącana w postaci comiesięcznych zaliczek, ale tobie chyba się mieszają pojęcia podstawa opodatkowania i podatek.
timek1119
timek1119
timek1119 05.06.2026, 09:33:33 via Android
  • 1
@gorzki99: dobra, nie ma to sensu. Żyj sobie dalej w tej nieświadomości.
Anonim5
Anonim5
04.06.2026, 17:00:27
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 04.06.2026, 18:51:58 via Wykop
  • 1
@Anonim5:

Nie wiem, może istnieje jakiś przepis który czyni prostytucję nieopodatkowaną

Tak, istnieje. Art. 2, ust. 1 pkt 4 updof

Przepisów ustawy nie stosuje się do:

przychodów wynikających z czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skutecznej umowy;
  • Odpowiedz

493

W stroną słońca - SCI Fun się obudził

W stroną słońca - SCI Fun się obudził

Nowy film, chyba wyszedł z piwnicy.

sebnysa
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 08:13:51
  • 136
  • #
    youtube
  • #
    internet
  • #
    ciekawostki
timek1119
timek1119
timek1119 31.05.2026, 14:42:01 via Wykop
  • 9
Scifuna lubiłem oglądać gdzieś w latach 2012-2015. Od tamtego czasu to chyba tylko seria z Titanem była warta uwagi. A ten film wyłączyłem po pół godzinie, kiedy to powiedział kompletną bzdurę. Otóż tlen w procesie fotosyntezy wydziela się z cząsteczki wody, a nie jak twierdzi Scifun z dwutlenku węgla. W ogóle nie rozumiem sensu analizowania filmów, niech jeszcze zacznie analizować Harrego Pottera albo Avatara, żeby było "nałkowo"
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

291

Tego nikt się nie spodziewał! Nagły zwrot akcji w sklepach. Inflacja w dół!

Tego nikt się nie spodziewał! Nagły zwrot akcji w sklepach. Inflacja w dół!

Inflacja w maju 2026 roku zaskoczyła ekonomistów. Jest wyraźnie poniżej oczekiwań rynku

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 29.05.2026, 09:42:26
  • 176
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    inflacja
  • #
    finanse
timek1119
timek1119
timek1119 29.05.2026, 21:11:01 via Wykop
  • 0
@atol: Chyba przeceniasz sprawczość i możliwości PiS-u (jak i jakiejkolwiek partii w Polsce). Wysoka inflacja na początku tego dziesięciolecia to przede wszystkim luzowanie ilościowe w trakcie pandemii oraz bycie państwem przyfrontowym w trakcie wojny konwencjonalnej. Przecież poziom inflacji wzrósł w każdym europejskim państwie. I gdybyś miał inflację 15% m/m to po roku miałbyś 465% r/r. Miałeś taką w Polsce?
piotrek_18_89
piotrek_18_89
28.05.2026, 06:27:20
  • 362
#dzieci #szkola #rodzicielstwo

Chciałem zaprosić do dyskusji na temat samodzielnego chodzenia do szkoły dzieci.

Dla namalowania tła przedstawię swoją sytuację. Mieszkam w średniej wielkości mieści, szkołę widzę z okna mieszkania. Żona pracuje zdalnie z domu.

Zacząłem
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 28.05.2026, 15:25:18 via Wykop
  • 0
@piotrek_18_89: od zerówki chodziłem sam do szkoły. Tylko, że ja mieszkam na wsi a na szkołę mam widok z okna i nawet nie musiałem chodzić drogą bo miałem skrót przez łąkę. Przez całą podstawówkę wychodziłem z domu kiedy dzwonił dzwonek na lekcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

805

Żyją w Polsce, ale podatki płacą na Ukrainie. Ukraińcy unikają opodatkowania

Tysiące obywateli Ukrainy mieszkają dziś w Polsce, pracują zdalnie dla firm ze swojego kraju i płacą podatki za wschodnią granicą. Problem w tym, że według polskich przepisów wielu z nich powinno rozliczać się właśnie nad Wisłą. Skarbówka coraz częściej sprawdza takie przypadki.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 27.05.2026, 07:33:38
  • 61
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    ukraincy
  • #
    finanse
timek1119
timek1119
timek1119 27.05.2026, 14:24:53 via Wykop
  • -8
O co bicie piany? Jeśli polska firma zatrudnia Polaka za granicą (gdzie nie ma zakładu - co to zakład odsyłam do przepisów podatkowych) to też w niektórych przypadkach podatek dochodowy będzie odprowadzony w Polsce, a nie zagranicą. Zatem jeśli ukraińskie przepisy oraz upo są w tym aspekcie podobne to nie wiem gdzie problem. A jeśli pracownik mimo wszystko podlega opodatkowaniu w Polsce to wcale nie znaczy, że ma tutaj rezydencję podatkową i
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cybek-Mariankomanek
Cybek-Mariankomanek
26.05.2026, 03:31:09
  • 16
gm los frenos Amigos ʕ ᴥ ʔ
zapraszam na porannom kawke
Cybek-Mariankomanek - gm los frenos Amigos ʕ ᴥ ʔ
zapraszam na porannom kawke

źródło: images (22)

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

timek1119
timek1119
timek1119 26.05.2026, 04:46:27 via Android
  • 4
@Cybek-Mariankomanek:

gm los frenos Amigos

zawsze jak widzę twoje posty zastanawia mnie skąd to się wzięło i co oznacza
  • Odpowiedz
timek1119
timek1119
timek1119 25.05.2026, 06:46:46
  • 1
Wczorajsze #referendum i tak niczego nie zmieni. Dalej widzę wojenkę PO-Pis a w wyborach (szczególnie samorządowych) głos powinien być podyktowany charakterystyką konkretnego kandydata a nie to z jakiej partii jest.
Cieszę się, że mieszkam w małej gminie, gdzie nie ma żadnych wojenek politycznych, a kandydatów zna się prywatnie.
#krakow
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2634

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Wg exit Poll Polsat News frekwencja wyniosła 33,4%

Nigarun
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2026, 19:02:28
  • 610
  • #
    krakow
  • #
    referendum
  • #
    polityka
timek1119
timek1119
timek1119 24.05.2026, 19:45:01 via Android
  • 0
@chigcht

Aż 97,8% Krakowiaków chce odwołania Miszalskiego

Przecież to jest jego totalna kompromitacja XD

Nie wiem co jest większą kompromitacją - ten wynik czy fakt, że wcześniej ci sami mieszkańcy dali mu mandat.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • incel

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.10.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking