Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
oio154

oio154

Dołączył 15 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2407
  • Znaleziska 2249
  • Mikroblog 158
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 14

337

Wpuszczą do Europy aż 300 milionów kurczaków. Polski hit eksportowy zagrożony

Wpuszczą do Europy aż 300 milionów kurczaków. Polski hit eksportowy zagrożony

Kontrowersyjna umowa z krajami Ameryki Południowej może zalać unijny rynek setkami milionów kurczaków z Brazylii i Argentyny, które są produkowane nawet o 30 proc. taniej niż u nas. Jakby tego było mało, polscy hodowcy muszą jednocześnie odpierać potężną ofensywę ze strony Ukrainy oraz Chin.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: przedwczoraj, 16:30:41
  • 61
  • #
    rolnictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
oio154
oio154 9 godz. i 25 min temu via Wykop
  • -3
@fajna-dziolcha: Dystrybutor europejski przepakuje kurczaka poprawi datę przydatności i skład. G---o zjesz a nie polskiego kurczaka na koniec podziękujesz.

44

PILNE - Nowy gadżet IKEA przekształci jedno gniazdko elektryczne w dwa

PILNE - Nowy gadżet IKEA przekształci jedno gniazdko elektryczne w dwa

Proszę nie regulować odbiorników, to prawdziwy news z Onetu (Komputer świat) - IKEA wprowadza do sprzedaży dwa nowe adaptery elektryczne. Urządzenia pozwolą nam na rezygnację z przedłużaczy, przekształcając jedno gniazdko elektryczne w dwa.

speedy911
z
komputerswiat.pl
dodany: 06.06.2026, 08:13:08
  • 40
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
  • #
    ikea
  • #
    onet
  • #
    technologia
oio154
oio154 06.06.2026, 12:49:12 via Wykop
  • 0
Tylko białe są? Uuuuuuu ...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 302
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
oio154
oio154 04.06.2026, 12:24:21 via Wykop
  • 4
@MilionoweMultikonto: Mówimy tutaj o tysiącach działalności gospodarczych które służą zapokojeniu podstawowych działań osób je prowadzących a nie o takich które mają tą podwyżkę ZUS w doopie. Naganiasz ich na organizację spółki przy której i tak zapłacą ZUS w tej samej wysokości a jak nie to zapłacą to księgowej, nie wspominam nawt o tym, że spora część tych ludzi to śmieciówki i żadan kontraktor nawet nie rozważa umowy z osobą prawną.

605

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

- Na studia nie idę. Matka jest zła i twierdzi, że to duży błąd. Tylko ten papier jest dziś tak naprawdę bez znaczenia. Nie chcę marnować pięciu lat na coś, co potem schowam do szuflady - zaznacza Edyta, tegoroczna maturzystka. Czy to nowy trend? Czy faktem jest dziś to, że młodzi ludzie coraz...

robert-kuzba
z
edziecko.pl
dodany: 01.06.2026, 17:52:24
  • 424
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    studia
  • #
    szkola
oio154
oio154 02.06.2026, 16:13:39 via Wykop
  • 2
@czemu_dlaczego: jakich zajęciach?

612

Wychodzisz z Castoramy bez zakupów? Algorytm każe pracownikowi spytać dlaczego

Wychodzisz z Castoramy bez zakupów? Algorytm każe pracownikowi spytać dlaczego

Castorama postawiła na AI. Wiele dużych firm tak zrobiło. Popularna sieć sklepów z materiałami budowlanymi wykorzystała jednak technologię w celu między innymi uprzykrzania życia klientom oraz okrajania premii pracowników.

Epikur
z
bezprawnik.pl
dodany: 24.05.2026, 09:52:04
  • 215
  • #
    praca
  • #
    januszebiznesu
  • #
    castorama
  • #
    afera
oio154
oio154 25.05.2026, 14:13:16 via Wykop
  • 2
@Wahitisyu: Casto już się pozbyła klientów cenami, ci co tam zaglądają to nie są klienci tylko ... i chyba tu chcą wiedzieć po co jeszcze ktoś tam przychodzi.

472

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Nie dziw się, że przegrywasz w sądzie, mimo że masz rację. To normalne

Przyda się niektórym odświerzyć informacje dlaczego nie wszystkie wyroki są po myśli wykopu lub dowolnej innej bańki.

Miszel616
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.05.2026, 10:35:03
  • 149
  • #
    sadowehistorie
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
oio154
oio154 22.05.2026, 06:08:59 via Wykop
  • 1
Już widzę te wyroki: "To świetne pytanie ..." :D

1891

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Pracują krócej, ale za to bardziej efektywniej? 4-dniowy tydzień pracy jest możliwy, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować - uważa rzecznik prasowy wodociągów z Siemianowic Śląski, które uczestniczą w rządowym pilotażu. Czy wkrótce 4 dni pracy w tygodniu stanie się polską normą?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.05.2026, 08:37:37
  • 305
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
oio154
oio154 19.05.2026, 16:34:06 via Wykop
  • 0
trzeba by im wytłumaczyć ile są warci? Czyli g---o...


@Majk83: Niestety, g---o te wyjaśnienia dadzą. Wiekszość bardzo dobrze o tym wie. I co ta wiedza zmienia?

283

Play kończy z kontrowersyjną opłatą za utrzymanie numeru.

Play kończy z kontrowersyjną opłatą za utrzymanie numeru.

Play wycofuje opłatę za utrzymanie numeru w dwóch ofertach na kartę. Od 1 czerwca 2026 r. operator nie będzie jej pobierał w taryfach Play na kartę OdNOWA oraz Play na Kartę 3.0. Zmiana ma związek z działaniami Prezesa UOKiK dotyczącymi dodatkowych opłat w ofertach pre-paid.

MirkoManx
z
gsmonline.pl
dodany: 13.05.2026, 10:06:20
  • 74
  • #
    play
  • #
    telefony
oio154
oio154 14.05.2026, 20:13:13 via Wykop
  • -1
Mam karte w alarmie którą musze doładowywać 9 zeta co misiac zeby nie przestała działać. Nie długo uzbieram na niej więcej niż na emeryturę. Ciekawe jak play zamierza mi oddać tą kasę.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

oio154
oio154 15.05.2026, 06:54:43 via Wykop
  • -1
@donatien-de-sade: Ponieważ zarówno brak możliwości odzyskania środków z karty prepaid jak i omawiana tu opłata za utrzymanie numeru zostały uznane za działanie niedozwolone.

694

Więźniowie w Polsce dostaną jeszcze lepsze obiady

Więźniowie w Polsce dostaną jeszcze lepsze obiady

W szpitalach mogą tylko pomarzyć

nickjuzmam
z
bezprawnik.pl
dodany: 10.05.2026, 13:15:53
  • 186
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
oio154
oio154 10.05.2026, 16:31:42 via Wykop
  • 0
@58megaton: Nie zbankrutuje bo zaraz podniesie mi stawkę zus czym sobie to wyrówna.

16

Historyczny zwrot w Czechach. Piwne imperium chwieje się w posadach

Historyczny zwrot w Czechach. Piwne imperium chwieje się w posadach

Spożycie tradycyjnego piwa w Czechach jest na historycznie niskim poziomie, rośnie natomiast produkcja i spożycie piwa bezalkoholowego - napisał w środę dziennik Mlada Fronta DNES. Dane statystyczne i tak robią wrażenie - w Czechach wypija się średnio 121 litrów piwa na osobę.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 03.05.2026, 15:27:56
  • 8
  • #
    czechy
  • #
    piwo
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    alkohol
oio154
oio154 04.05.2026, 12:51:55 via Wykop
  • 1
@depay: Coś w tym musi być, ostatnio jak graliśmy w kosza po 21:00 to baba zaczęła do nas z balkonu pustymi butelkami rzucać. W Uzbekistanie nie do pomyślenia ... skąd tyle butelek by wzięła.

401

Susza rozlewa się po Polsce rolnicy i ogrodnicy liczą straty

Susza rozlewa się po Polsce rolnicy i ogrodnicy liczą straty

Susza wiosną 2026 pogarsza stan upraw w Polsce; analiza skutków, prognozy i praktyczne zalecenia dla rolników.

snorli12
z
agronews.com
dodany: 03.05.2026, 06:17:34
  • 247
  • #
    polska
  • #
    rolnictwo
  • #
    wies
  • #
    ogrodnictwo
  • #
    ogrod
  • #
    dzialka
oio154
oio154 03.05.2026, 20:48:57 via Wykop
  • 1
@DzikWesolek: Widać zabory ... wróć, widać Polskę przed zaborami. To chyba znaczy, że od bardzo dawna robimy coś źle.

642

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

Zadziwiająca sytuacja w Lotto. Tydzień po losowaniu padły te same liczby

W Mini Lotto dwukrotnie w odstępie tygodnia wylosowano identyczny zestaw liczb: 15, 17, 31, 37, 41. Pierwszy raz stało s

Kozak2e
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 25.04.2026, 16:57:15
  • 215
  • #
    lotto
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polska
oio154
oio154 26.04.2026, 09:02:17 via Wykop
  • 2
@Jgruyf: Tak, ale prawdopodobieństwo tej historii którą nam tu opowiadasz wynosi 1/(2^100) czyli około 0,0000000000000000000000000000008...

685

W "20 gospodarce świata" nie ma nawet 100 tys. wolnych miejsc pracy

W "20 gospodarce świata" nie ma nawet 100 tys. wolnych miejsc pracy

Na koniec 2025 roku było w Polsce zaledwie 85 tys. ofert pracy. Jak na tej wielkości państwo to jest katastrofa. W Polsce ciężko znaleźć i zmienić pracę. Poza dużymi, najlepiej rozwiniętymi miastami nie ma praktycznie żadnej pracy na rynku.

dolina_korupcji
z
ssgk.stat.gov.pl
dodany: 19.04.2026, 22:26:00
  • 263
  • #
    bezrobocie
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    januszebiznesu
  • #
    emigracja
  • #
    rynekpracy
oio154
oio154 20.04.2026, 18:30:57 via Wykop
  • 0
Może po prostu pracodawcy się nie ogłaszają w Urzędach Pracy ...


Ale kogo oni mają tam niby szukać? Widzę to na co dzień, jeżeli pracodawca potrzebuje prostych prac, weźmy dla przykładu sprzątanie, to udaje się do osoby, która i tak prowadzi działalność gospodarczą i urząd pracy jej niczego nie zaoferuje. Dlaczego prowadzi tą działalność? A no dla tego, że i przedsiębiorcy i ewentualnej agencji i samemu sprzątającemu jest to na rękę, nie
oio154
oio154 20.04.2026, 18:32:44 via Wykop
  • 0
wciąż dzieli nas przepaść od takich Włoch


@Dlkvv: Ale tych północnych, południowych, czy statystycznie całych?

1083

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Im więcej flamastrów kredowych na szybach, tym szybciej patusy ogarną, że źle robią.

LudzieToDebile
z
tinyurl.com
dodany: 19.04.2026, 12:41:46
  • 268
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
oio154
oio154 19.04.2026, 21:28:01 via Wykop
  • 1
Phii, u mni nawet nie muszą wzywać. Olali certyfikat i formularza nie ma.
oio154 - Phii, u mni nawet nie muszą wzywać. Olali certyfikat i formularza nie ma.

źródło: image

Pobierz

585

"Za pracę na kasie samoobsługowej nikt nam nie płaci"

"Za pracę na kasie samoobsługowej nikt nam nie płaci"

"Jesteśmy tak zaradni, tak samowystarczalni, tak ogarnięci i tak wielozadaniowi, że z tego rozpędu świadczymy nieodpłatną pracę na kasach samoobsługowych na rzecz sklepów. Zrobimy zakupy, wydamy pieniądze i jeszcze sami się obsłużymy".

WroTaMar
z
kobieta.gazeta.pl
dodany: 12.04.2026, 14:13:20
  • 426
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    zakupy
  • #
    ekonomia
  • #
    biedronka
  • #
    lidl
oio154
oio154 13.04.2026, 07:32:59 via Wykop
  • 2
Problem tankowania rozwiązany jest np we Włoszech. Możesz sam, albo ktoś przyjdzie i od razu skasuje 10 euro za obsługę.

613

Prezes pojechał do Chin i wrócił z jednym zdaniem: "Nie mamy szans"

Prezes pojechał do Chin i wrócił z jednym zdaniem: "Nie mamy szans"

Prezes Hondy po wizycie w chińskiej fabryce nie owijał w bawełnę, gdy zobaczył proces produkcji samochodu w Chinach

enterprize
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 07.04.2026, 07:32:44
  • 220
  • #
    samochody
  • #
    chiny
  • #
    motoryzacja
oio154
oio154 07.04.2026, 11:41:14 via Wykop
  • 75
@Jare_K: Jeszcze dodaj, że te roboty budują roboty które budują elektrownie na cokolwiek co akurat jest dostępne w okolicy bo tutaj jesteśmy jeszcze bardziej w dupie.

1494

Staranowała ją ciężarówka. Policja i sąd błędnie przypisywali jej winę

Staranowała ją ciężarówka. Policja i sąd błędnie przypisywali jej winę

Prawomocny finał kontrowersyjnej kolizji z Zamościa. Ostatecznie wygrała pani Beata, którą początkowo ukarano za to, że wjechała w nią ciężarówka, która nie miała prawa znaleźć się w miejscu kolizji.

krzyzakmm
z
brd24.pl
dodany: 03.04.2026, 11:47:55
  • 138
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    ciekawostki
oio154
oio154 03.04.2026, 19:02:48 via Wykop
  • 3
@magicznyfred: Tylko, że w tym przypadku sąd opinię biegłego wysłał na drzewo i żaden sąd kolejnej instancji nawet się o te opini nie zająknął. Wiec nie wiem czy tak potrzeba tego biegłego.

276

Radio FM obowiązkowe w smartfonach!

Radio FM obowiązkowe w smartfonach!

Indyjski rząd wprowadził nakaz, by każdy nowy smartfon był wyposażony w radioodbiornik FM. U nas też coraz trudniej kupić smartfon z radiem offline...

lapagapa
z
mgsm.pl
dodany: 28.03.2026, 16:39:24
  • 119
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    telefony
  • #
    smartfon
oio154
oio154 28.03.2026, 20:02:50 via Wykop
  • 7
@Harmonijka_w_Gsus911: Nie no przestępsto to nie. To tylko wykroczenie karno skarbowe.

966

Andrzej Sapkowski: książka nie może kosztować więcej niż pół litra

Andrzej Sapkowski: książka nie może kosztować więcej niż pół litra

Andrzej Sapkowski, pisarz fantasy i twórca postaci Wiedźmina, uważa, że ludzie czytają mało książek, bo są one za drogie

MuchoMaas
z
pap.pl
dodany: 28.03.2026, 10:01:08
  • 472
  • #
    ksiazki
  • #
    czytajzwykopem
  • #
    literatura
  • #
    sapkowski
oio154
oio154 28.03.2026, 15:00:35 via Wykop
  • 0
VAT z książek i prasy już dawno powinien być zerowy jeśli nie chcemy społeczeństwa analfabetów


@KingaM: Możemy sobie na Wykopie chcieć ale VAT to nie my ustalamy. Należy zapytać tych co ustalają stawki VAT. Oni oczywiście odpowiedzą, że też nie chcą analfabetów, no ale w sumie wiedzą, że mówią do analfabetów więc nic się nie stanie jak trochę pokłamią, więc ...
oio154
oio154 28.03.2026, 15:16:42 via Wykop
  • 3
@MuchoMaas: Wydanie fizycznej książki to jest drobiazg. Weźmy dla przykładu książkę średniej objętości (ok 200 stron), średniego formatu (a5, b6, ...), bez kolorów, i dla tego przykładu wydajmy jeden egzemplarz. Papier 6zł, Okładka 1zł, Szycie maszynowe 2zł, ... No niech będzie, że w komplecie 10. Robisz to sam więc pomijam oczywistości jak skład i korekta bo to wisi na autorze. Teraz możesz ją sprzedać i tu zaczynają się koszty. Nie
oio154
oio154 28.03.2026, 15:18:15 via Wykop
  • 1
@Riolet: ... z e-bookami
oio154
oio154 28.03.2026, 20:00:50 via Wykop
  • 0
@MuchoMaas: Wiesz, postaw się w pozycji autora. To nawet nie jest powiedziane, że on to zrobił dla pieniędzy. Równie dobrze mógł pisać dla zabicia czasu, spełnienia, hobby, może ktoś mu kazał. W każdym z tych przypadków pisanie do szuflady nie prowadzi do spełnenia. Dziś nie jesteś w stanie dystrybuować książki bez tych wszystkich "darmozjadów", jak to ich nawałaś/eś. Po prostu nie zrobi tego Kazik z sąsiedztwa a autor samodzielnie też

635

W tajemnicy chcą zablokować domowe magazyny energii!

W tajemnicy chcą zablokować domowe magazyny energii!

Nie możesz mieć własnego magazynu energii bo jeszcze koncerny energetyczne mogły by ucierpieć.

Bzyq
z
youtube.com
dodany: 26.03.2026, 20:14:57
  • 120
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    energia
  • #
    fotowoltaika
oio154
oio154 27.03.2026, 19:20:13 via Wykop
  • 0
Gdybyś wylewał ją do własnego ogrodu, to nic byś nie zapłacił.


@osetnik: Musisz nadgonić w prawie podatkowym.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.07.2015

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.10.2013

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking