Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko186
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
marqsk
marqsk

marqsk

Dołączył 16 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10979
  • Znaleziska 10951
  • Mikroblog 28
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 0

1267

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa

Skoro możemy kontrolować czas pracy kierowców i wielu innych, aby dbać o nich i wszystkich w koło, to powinniśmy się upewnić, że ludzie, którzy decydują o naszym życiu w momencie największej słabości są wyspani. Przy okazji można ukrócić patologie w stylu Kacprzyka. anty-patologia, pro-jakość

RandomBits
z
markdownpastebin.com
dodany: 5 godz. i 57 min temu
  • 103
  • #
    konowalograf
  • #
    patologie
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    polska
marqsk
marqsk
marqsk 4 godz. i 7 min temu via Wypiek
  • 34
@LudzieToDebile przecież jeśli pracuje w poradni to jest rozliczany od procedury a nie od czasu pracy.
Może też załatwiać np. wystawienie recepty zdalnie przez teleporadę.

1761

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
marqsk
marqsk
marqsk 12.06.2026, 22:19:49 via Wypiek
  • -8
Przychód, a nie dochód. Jeśli nie pracuje dla kogoś i się nie rozlicza na ryczałcie to od tego trzeba odliczyć koszty prowadzenia działalności (najem gabinetu, utrzymanie recepcji, zakup materiałów, koszt badań zleconych dla pacjentów, energia itp. )
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

695

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Grożą mu trzy lata pierdzenia w pasiak

mieszalniapasz
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 10.06.2026, 17:53:03
  • 205
  • #
    rower
  • #
    pedalarz
  • #
    kolarz
  • #
    cyklista
  • #
    seniorka
marqsk
marqsk
marqsk 11.06.2026, 04:08:02 via Wypiek
  • -2
@marcinst

zakres sankcji od do. Tylko tyle i aż tyle.


Za wiele przestępstw nie ma dolnej granicy kary tylko właśnie kodeks karny przewiduje "karę do 3 lat pozbawienia wolności".
marqsk
marqsk
marqsk 11.06.2026, 10:46:39 via Wypiek
  • 1
@marcinst tak, masz rację. Jeśli z danego paragrafu nie wynika inaczej to minimalna kara pozbawienia wolności to zawsze 1 miesiąc. Ale sąd w wielu sprawach może też orzec ograniczenie wolności albo grzywnę.
Myślę, że dziennikarze się opierają na komunikacie od prokuratury czy sądu, który może być tak właśnie sformułowany i go po prostu kopiują.

42

Praca taksówkarza nie dla przestępców.Rząd zaostrza zasady dla kierowców spozaUE

Praca taksówkarza nie dla przestępców.Rząd zaostrza zasady dla kierowców spozaUE

Kierowcy spoza Unii Europejskiej będą musieli przedstawić zaświadczenie o niekaralności nie tylko z polskiego Krajowego Rejestru Karnego, ale też ze swojego kraju pochodzenia - napisała czwartkowa Rzeczpospolita w materiale Taksówki nie dla przestępców.

ty_O
z
forsal.pl
dodany: 11.06.2026, 10:11:38
  • 10
  • #
    polityka
  • #
    migracja
  • #
    praca
marqsk
marqsk
marqsk 11.06.2026, 10:41:06 via Wypiek
  • 2
@miczuu jest wymagane.
Ale przepisanie zagranicznego prawka na polskie to formalność.

637

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
marqsk
marqsk
marqsk 09.06.2026, 20:52:48 via Wypiek
  • 1
Skoro każdemu obowiązkowo doliczają 10% do rachunku to niech po prostu podniosą ceny wszystkich dań o 10%.
Po co się oszukiwać i zmuszać klienta do wykonywania zadań matematycznych?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

561

Będziemy podawać PESEL przy zakupach. UE podała od jakiej kwoty

Będziemy podawać PESEL przy zakupach. UE podała od jakiej kwoty

Już niedługo zakup luksusowego zegarka, samochodu czy dzieła sztuki będzie wiązał się z obowiązkowym prześwietleniem kupującego. Wystarczy przekroczenie limitu 10 tys. euro. Unijne przepisy oznaczają też, że zwykły przelew bankowy nie wystarczy i konieczne będzie podanie PESEL

pierwszynawenus
z
money.pl
dodany: 08.06.2026, 18:51:18
  • 196
  • #
    zakupy
  • #
    pieniadze
  • #
    biznes
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    prawo
  • #
    4konserwy
marqsk
marqsk
marqsk 09.06.2026, 04:35:46 via Wypiek
  • 0
@osetnik a teraz nie podajesz PESELu przy zakupie auta?
marqsk
marqsk
marqsk 09.06.2026, 07:43:22 via Wypiek
  • 1
@osetnik

nie podaję skarbówce.

Jak to nie? Oczywiście, że podajesz skarbówce bo zgłaszasz PCC. Chyba, że kupujesz od firmy. Wtedy faktycznie skarbówce nie podajesz.
Ale w każdym przypadku podajesz w wydziale komunikacji więc aparat państwa w ten czy tamten sposób wie co kupiłeś

3

Nowy gadżet IKEA przekształci jedno gniazdko elektryczne w dwa

Nowy gadżet IKEA przekształci jedno gniazdko elektryczne w dwa

IKEA wymyśliła taki gadżet co to go jeszcze nikt nie widział - na razie dostępne tylko w Szwecji, ale reszta świata czeka z zapartym tchem

hellfirehe
z
komputerswiat.pl
dodany: 04.06.2026, 19:29:04
  • 19
  • #
    ikea
  • #
    elektryka
  • #
    dom
  • #
    agd
marqsk
marqsk
marqsk 04.06.2026, 20:31:50 via Wypiek
  • 8
Mogli nazwać DVÖJNIK
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

341

Poznań. CBA zatrzymało prezesa firmy deweloperskiej oraz urzędnika

Poznań. CBA zatrzymało prezesa firmy deweloperskiej oraz urzędnika

Funkcjonariusze CBA przeprowadzili kolejną akcję w ramach śledztwa dotyczącego podejrzeń korupcji przy realizacji inwestycji budowlanych w Poznaniu. 27 maja 2026 roku agenci Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali dwie osoby pracownika Urzędu Miasta Poznania oraz prezesa firmy z branży deweloperskiej

kyloe
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 01.06.2026, 11:45:32
  • 23
  • #
    nieruchomosci
  • #
    poznan
  • #
    afera
  • #
    patodeweloperka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
marqsk
marqsk
marqsk 02.06.2026, 05:31:33 via Wypiek
  • 0
@Tasde

Sąsiad go p----------ł do urzędu, miała przyjechać kontrola i jakimś dziwnym trafem deweloperuch wyciął wszystko zanim kontrola przyjechała, czyli dostał od kogoś z urzędu znać, że jest donos na niego.


Nadzór budowlany musi pisemnie zapowiadać kontrole. Po prostu deweloper dostał list polecony z informacją o terminie kontroli. To żaden wał ani przeciek.
No i na koniec dnia to chyba dobrze, że od razu po donosie deweloper wszystko przywrócił do takiego
marqsk
marqsk
marqsk 02.06.2026, 08:53:43 via Wypiek
  • 0
nadzór budowlany nie ma żadnych kompetencji w kwestii samowolnego podstawienia, to jest sprawa dla wydziału ruchu drogowego.


Skoro wydział ruchu drogowego to znaczy, że policja. No to też brawo za sprawne działanie. Ustalili kontakt do dewelopera, zadzwonili, nieprawidłowo postawione znaki zniknęły. Gdzie tu korupcja?

14

InPost wyprzedził Ryanair. Walizka do paczkomatu przed lotem.

InPost wyprzedził Ryanair. Walizka do paczkomatu przed lotem.

InPost uruchomił usługę pozwalającą nadać bagaż przez paczkomat przed wylotem i odebrać go w miejscu docelowym. Rozwiązanie omija opłaty za bagaż rejestrowany pobierane przez tanie linie lotnicze takie jak Ryanair czy Wizz Air, gdzie dodatkowy bagaż potrafi kosztować więcej niż sam bilet.

futanari
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 03:37:55
  • 13
  • #
    inpost
  • #
    ryanair
  • #
    lotnictwo
  • #
    podroze
  • #
    paczkomat
  • #
    bagaz
marqsk
marqsk
marqsk 02.06.2026, 03:49:14 via Wypiek
  • 4
Szkoda tylko, że twój bagaż dojedzie realnie za tydzień. Właśnie wtedy jak już będziesz wracać.
O ile paczkomaty działają super w Polsce i większość paczek masz na drugi dzień o tyle to tak sprawnie nie zadziała jak sobie wyślesz paczkę do Hiszpanii.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marqsk
marqsk
marqsk 02.06.2026, 05:27:49 via Wypiek
  • 0
@Forgzo "wyrobią się z czasem" w kontekście alternatywy dla bagażu w tanich liniach to jednak mocne niedopowiedzenie i próba wsadzenia ludzi na minę.

652

Rada Pokoju miała ratować Gazę. Darowizny trafiły na konto do prywatnego banku

Fundusz Rady Pokoju utworzony na rzecz odbudowy Strefy Gazy pozostaje pusty. Środki nie zostały zdeponowane w Banku Światowym, lecz trafiają na konto w prywatnym banku. Wpłaty darczyńców są kierowane na rachunek w holdingu JP Morgan, przez co organizacja nie podlega zasadom transparentności obowiązu

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 27.05.2026, 18:23:56
  • 62
  • #
    polityka
marqsk
marqsk
marqsk 28.05.2026, 06:47:48 via Wypiek
  • 5
@wrukwiony izrael? Nie ma czegoś takiego. Jest syjonistyczny ludobójczy aparat państwowy.
marqsk
marqsk
marqsk 28.05.2026, 13:24:42 via Wypiek
  • 0
@wrukwiony w takim razie niemiecki aparat w latach czterdziestych też "działał dobrze". Rozwiązywał problemy dokładnie tak samo.

417

Mieli kupić dom. Od trzech lat nie chcą się z niego wyprowadzić

Mieli kupić dom. Od trzech lat nie chcą się z niego wyprowadzić

Pani Bożena chciała sprzedać dom wart 720 tysięcy złotych. Zaufała agentce nieruchomości i zgodziła się, by przyszli kupcy najpierw w nim zamieszkali. Od tamtej pory minęły trzy lata. Do sprzedaży nie doszło, lokatorzy nie chcą się wyprowadzić

Kolekcjoner_dusz
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 27.05.2026, 14:23:05
  • 163
  • #
    prawo
  • #
    mieszkanie
  • #
    nieruchomosci
  • #
    bekazpodludzi
marqsk
marqsk
marqsk 28.05.2026, 06:14:55 via Wypiek
  • 28
Jakbym mógł płacić 1800 zł za najem nieruchomości wartej 720000 zł to też bym wolał wynajmować a nie kupować.
Przecież to zwrot w 33 lata.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marqsk
marqsk
marqsk 28.05.2026, 06:50:11 via Wypiek
  • 13
przy kredycie w 66 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie. Przy kredycie się nie zwróci nigdy bo same tylko odsetki są DWA RAZY wyższe niż ten koszt najmu.
marqsk
marqsk
marqsk 28.05.2026, 08:53:44 via Wypiek
  • 2
@Ciecierere

oczywista matematyka , tylko właścicielka nie potrafi w matematykę 🥳


Za to najemcy jak najbardziej :)

384

Wałęsa znowu narobił wstydu Polsce

Wałęsa znowu narobił wstydu Polsce

Lech Wałęsa i Jerzy Buzek odebrali w Strasburgu Europejskie Ordery Zasługi za dekady pracy na rzecz zjednoczonej Europy. | Po co się odzywał?

Poludnik20
z
facebook.com
dodany: 25.05.2026, 14:59:16
  • 220
  • #
    lechwalesa
  • #
    polityka
marqsk
marqsk
marqsk 26.05.2026, 06:30:01 via Wypiek
  • 0
@piekarinnio to cytat

720

Izrael zaatakował szpital w Libanie. Kilkadziesiąt osób rannych

Dwudziestu pięciu pracowników szpitala zostało rannych na skutek izraelskiego nalotu na miasto Tyr w Libanie. Bomby spadły na domy znajdujące się w pobliżu placówki. Budynek szpitala jest uszkodzony w wielu miejscach.

Kolekcjoner_dusz
z
polskieradio24.pl
dodany: 24.05.2026, 16:12:03
  • 47
  • #
    izrael
  • #
    liban
  • #
    zydzi
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
marqsk
marqsk
marqsk 25.05.2026, 04:51:11 via Wypiek
  • 3
@pan_Ropuch zero. W Libanie nie ma Hamasu.

824

Sikorski podjął decyzję. Izraelski minister z zakazem wjazdu do Polski

Sikorski podjął decyzję. Izraelski minister z zakazem wjazdu do Polski

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się do MSWiA z wnioskiem o wydanie zakazu wjazdu do Polski izraelskiemu ministrowi bezpieczeństwa narodowego. Itamar Ben Gwir opublikował wczoraj skandaliczne nagrania z aresztu, w którym przetrzymywani są członkowie Flotylli Sumud aktywiści,

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.05.2026, 11:18:51
  • 145
  • #
    swiat
  • #
    polska
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
  • #
    polityka
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 16:29:20 via Wypiek
  • 0
@PepikPL

Gwoli ścisłości to Radzio poprosił Kierwę, by poprosił Izrael, by zakazali Ben-Świrowi przyjazdu do Polski XD


Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Sikorski zwrócił się do Kierwińskiego, żeby MSW zakazało temu zbrodniarzowi wjazdu do PL.
Nikt izraela o nic prosić nie będzie.

364

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Koniec kombinowania. Deweloperzy stracą sposób na omijanie 25 m

Sprzedawanie pokoi w aparthotelach lub lokali użytkowych o powierzchni kilkunastu metrów jako "luksusowych mikroapartamentów inwestycyjnych" wkrótce przejdzie do historii. Nowelizacja warunków technicznych z września 2026 zakaże lokali użytkowych poniżej 25 m

katarzyna-bogucka
z
finwire.pl
dodany: 20.05.2026, 14:47:13
  • 140
  • #
    nieruchomosci
  • #
    patodeweloperka
  • #
    mieszkanie
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 11:53:52 via Wypiek
  • 0
@sylwek2k

nie trzeba za duzo kombinowac, wystarczy zrobic 2 mikromieszkania po 20m2 (lacznie mieszkanie ma >40m2), kazde z osobnym wejsciem, ale wspolnym przedsionkiem i "glownym" adresem.


Można, ale mnie wydzielisz formalnie dwóch lokali, czyli nie zrobisz też osobnych ksiąg wieczystych, czyli nie sprzedasz osobno.

4

Poczta Polska będzie szukać radia w samochodach

Koniec z unikaniem kontrolerów Poczty Polskiej. Z nowego rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na 2026 rok wynika, że właściciel samochodu za jeden miesiąc korzystania z radia musi wnieść opłatę w wysokości 9,50 zł rocznie zapłaci 114 zł.

zerowamoralnosc
z
auto.dziennik.pl
dodany: 20.05.2026, 21:55:39
  • 13
  • #
    pocztapolska
  • #
    podatki
  • #
    polityka
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 06:19:57 via Wypiek
  • 0
@xmas78

Ponieważ kontrolerzy nie mają prawa żądać otwarcia prywatnego pojazdu, sfotografowanie wnętrza auta przez szybę (w miejscu publicznym) pozwala na udokumentowanie faktu posiadania sprawnego, zamontowanego fabrycznie lub niefabrycznie radia. Zdjęcie deski rozdzielczej wraz z widocznymi tablicami rejestracyjnymi pojazdu stanowi dowód na istnienie odbiornika i pozwala na wszczęcie procedury administracyjnej zmierzającej do wydania decyzji o nałożeniu kary.


Ciekawe w jaki sposób ze zdjęcia ma wynikać, że odbiornik jest SPRAWNY.
No i ciekawe
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 11:00:29 via Wypiek
  • 0
@xmas78
Oczywiście, że odbiornik musi być sprawny. Przecież sam wyżej zacytowałeś przepisy:

Zgodnie z jej przepisami, obowiązek uiszczania abonamentu RTV powstaje z tytułu posiadania odbiornika radiowego lub telewizyjnego zdolnego do natychmiastowego odbioru programu.
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 11:04:58 via Wypiek
  • 2
@xmas78 jak nie jest sprawny to na pewno nie jest też "zdolny do natychmiastowego odbioru"

2

Radosław Sikorski krytykuje Izrael

We demand justice for our citizens and consequences for you.

ktoosiu
z
x.com
dodany: 20.05.2026, 20:51:16
  • 1
  • #
    polityka
  • #
    sikorski
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
  • #
    zydzi
  • #
    polska
marqsk
marqsk
marqsk 21.05.2026, 06:21:05 via Wypiek
  • 0
Piekło zamarzło.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

462

mObywatel potwierdzi twój wiek w sieci bez ujawniania danych osobowych

mObywatel potwierdzi twój wiek w sieci bez ujawniania danych osobowych

Polska aplikacja rządowa dostanie funkcję weryfikacji wieku online. Właściciele serwisów potwierdzą, że masz 18+, bez poznania daty urodzenia czy imienia. Pilotaż w ramach europejskiego portfela tożsamości cyfrowej.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 18.05.2026, 20:25:01
  • 199
  • #
    mobywatel
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    prywatnosc
  • #
    internet
marqsk
marqsk
marqsk 18.05.2026, 20:34:14 via Wypiek
  • 497
Fajnie, ale i tak serwis rządowy będzie wiedział kiedy jakie strony odwiedzałeś.
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

304

Rozbito szajkę fałszywych leków i lekarzy z reklam. Straty: 240 mln euro

Rozbito szajkę fałszywych leków i lekarzy z reklam. Straty: 240 mln euro

To była zorganizowana akcja służb z Polski i Unii Europejskiej. Dzięki niej udało się rozbić przestępczą szajkę działającą w całej Europie. Zatrzymanych zostało 15 osób, przeszukano 150 miejsc. Straty oszacowano na 240 mln euro. Sprawa - jak podają śledczy - ma charakter rozwojowy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 18.05.2026, 09:41:06
  • 45
  • #
    medycyna
  • #
    silownia
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
marqsk
marqsk
marqsk 18.05.2026, 14:48:11 via Wypiek
  • 8
@pomaranczowyogorek oczywiście. Życzę powodzenia z odzyskaniem pieniędzy skoro pierwsze w kolejce są kary administracyjne i urzędy skarbowe za podatki i odsetki od niezapłaconych podatków.

1015

Afera: bronią inwestycji na Bemowie. Ktoś kupił najtańsze boty

Afera: bronią inwestycji na Bemowie. Ktoś kupił najtańsze boty

Właściciel galerii, węgierski koncern Futureal, planuje więc rozbiórkę budynku i budowę nowych kwartałów mieszkaniowych z ok. 1,2 tys mieszkań. Na lokalnym forum mieszkańców trwa gorący spór o przyszłość Galerii. Dodatkowe emocje wywołują komentarze publikowane przez konta wyglądające na fałszywe.

BezDobry
z
rp.pl
dodany: 14.05.2026, 18:34:33
  • 91
  • #
    afera
  • #
    patodeweloperka
  • #
    polska
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
marqsk
marqsk
marqsk 14.05.2026, 20:56:11 via Wypiek
  • 1
Ludzie protestują, bo zamiast galerii handlowej będą mieszkania. Szok! Kiedyś było dokładnie na odwrót.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 05.02.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 16.05.2014

    Gadżeciarz
  • Złotousty
    od 01.11.2023

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking