Rosnące koszty mieszkaniowe rozwiewają plany Polaków na zakup mieszkania. Polska zajęła 3. miejsce w zestawieniu krajów UE o najwyższym wzroście kosztów mieszkaniowych w latach 20152025 (około dwukrotny). Przeciętny Polak "idzie na swoje" dopiero w wieku 27,1 lat.
Nosz kur@# ja się nie dziwię że Polacy piją tak dużo, skoro jak człowiek sam się nie nagrzeje to może zamarznąć na śmierć przez 9/12 miesięcy w roku. Odczuwalna -2C 16 Maja, w tym tempie w czerwcu będą śnieżyce #pogoda #gdansk
Gdzie można oglądać tegoroczne #lemans ? Nie mam Eurosportu ani żadnych innych subskrypcji. Któreś z nich polecacie albo odradzacie? 10+ lat temu oglądałem na Eurosporcie gdy miałem kablówkę i raczej spk było
✨️ Obserwuj #mirkoanonim TL;DR: Mam 36 lat, solidne oszczędności i nadwyżki finansowe ~30k miesięcznie (hipoteka już spłacona). Pracuję w IT (techniczne stanowisko, bez certów), kontrakt do końca 2025, nie wiadomo co dalej. Mam:
✨️ Obserwuj #mirkoanonim Mirki poradźcie. Pracuję sobie wesoło w IT na UoP. Korporacja, jest spokojnie, pracy zazwyczaj na 6h dziennie, praca hybrydowa, są benefity, owocowe czwartki itp.
Wychodzi niecałe 14k na rękę, niczego więcej mi nie trzeba. Mieszkanie spłacone, połowę wypłaty odkładam. Level 34 lata, rodzina założona.
I tu wchodzi cały na biało kolega z ofertą pracy na B2B, gdzie po wszystkich podatkach i przy założeniu 2 dni wolnych w miesiącu wychodzi
✨️ Obserwuj #mirkoanonim mam dobrą znajomą od czasów podstawówki, teraz już bliżej nam do 40 niestety ale czasami rozmawiamy i przy ostatniej takiej rozmowie widzę że jest smutna i wyżaliła się mi. Całą młodość matka ją cisnęła żeby miała jak najlepsze stopnie w szkole no i ona faktycznie się tak uczyła, była prymuską, nigdzie nie wychodziła tylko z nosem w książkach, miała same 5 i 6. Poszła na studia i została
Meandrujący na autopilocie w pracy mózg sprawił, że przypomniał mi się taki twór jak #aiesec - organizacja popularna 10-15 lat temu wśród uniwerków ekonomicznych, znana ze swojego sekciarskiego wajbu i wsysania tam specyficznych ludzi na kilka lat, by robili za frajer, tj za ekhem, doświadczenie. Czy ten wynalazek wciąż jest popularny dziś na #studbaza - kojarzycie? O ile jeszcze siedzą na tym portalu jacyś studenci ᶘᵒᴥ
Największe grzechy drugiego sezonu nowej "Awantury o kasę"
1. Dorzucenie przez Ibisza do puli 10k w pierwszym etapie w czwartym odcinku 2 sezonu. Przez to drużyna Agatki skończyła pierwszy etap z 40k, co pozwoliło im zaczynać każdą nową grę z ogromną przewagą nad innymi drużynami, która w normalnej grze w pierwszym etapie byłaby nie do zdobycia.
2. Faworyzowanie przez produkcję drużyny mistrzów 40k Agatki, poprzez sprzedawanie im tanich podpowiedzi, możliwość wykupowania za półdarmo zawodnika
@NieJanek: jestem na 18 odcinku (mam Polsat plejera) i zaczynam być znużony, wciąż te same powiedzonka Show ratują zwroty akcji jak właśnie odcinek 18 i żółci którzy najpierw byli niesłusznie j----i karami aż przykro było na kapitana patrzeć, a potem weszli do finału i pokonali mistrzów
Chcesz mieć pięć gwiazdek? EuroNCAP zamierza wymusić na producentach powrót do przycisków i pokręteł. Celem jest jak zwykle zwiększenie bezpieczeństwa. Ale to nie zatrzymywanie postępu w imię absurdalnych pomysłów?
Mirki, chce sie Wam wyzalic. Oto co wymyslil sobie "Pan Inwestor" na dzialce tuz obok mojego bloku w Krakowie. Działka dotychczas była niebudowlana i gdy kupowalem mieszkanie zapewniano mnie, ze nie ma mozliwosci aby cokoliek tu wybudowano. Coz, czasy się zmieniają, i oto nagle wraz ze zmianami władz Krakowa niemożliwe stało się możliwe. Grupa start (https://start.com.pl/inwestycje-zrealizowane) zrealizowała najpierw dwa bloki obok, i teraz wyszło, że jak już zbudowali tamte dwie -
@donfallo: mieszkania na parterze twojego bloku prawie na pewno nie będą mieć wymaganego przez prawo dostępu do bezpośrednio padającego światła słonecznego w liczbie 3h czy jakoś tak Trzeba zlecić ekspertyzę która będzie solidnym argumentem do wstrzymania budowy
Sezon wyjazdowy czas zacząć! Lecimy od razu z grubej rury, bo o trasie wokoło Zalewu Szczecińskiego myślałem już od dawna, ale jakoś cały czas nie było mi po drodze. No ale udało się! Zapraszam na 3 dniową, transgraniczną wycieczkę rowerową, podczas której pokażę Wam uroki Zalewu Szczecińskiego.
Jedna osoba została ranna w wyniku ataku nożownika w Szpitalu Uniwersyteckim przy ul. Jakubowskiego w Krakowie. Według naszych nieoficjalnych informacji mężczyzna zadał zaatakowanej osobie kilka ciosów.