Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Krocze2
Krocze2

Krocze2

Dołączył 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 155
  • Znaleziska 125
  • Mikroblog 30
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5

1048

Przeprosiny dla Viki Gabor!

Przeprosiny dla Viki Gabor!

Przepraszam Viki Gabor w imieniu wykopowej społeczności za osoby które dokonały niewybrednych i złośliwych komentarzy po opublikowaniu wyników głosowania polskiego jury na konkursie Eurowizja 2026.

Ommadawn
z
wykop.pl
dodany: 12.06.2026, 10:05:22
  • 203
  • #
    eurowizja
  • #
    vikigabor
  • #
    rigcz
Krocze2
Krocze2
Krocze2 12.06.2026, 17:15:58 via Wykop
  • 0
@Pirat_Barnaba: A powinna być Słowacja, tam jest większy procent cyganów, niż w Rumunii.

326

Wydajność rośnie, ale jakim kosztem. Pracownicy są na granicy wytrzymałości

Wydajność rośnie, ale jakim kosztem. Pracownicy są na granicy wytrzymałości

Polskie firmy nie narzekają dziś przede wszystkim na brak technologii, lecz na brak ludzi i ich przeciążenie pracą. Niedobory kadrowe, wypalenie zawodowe oraz rosnąca rotacja pracowników stały się największymi przeszkodami dla wzrostu produktywności.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 11.06.2026, 05:02:34
  • 103
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
Krocze2
Krocze2
Krocze2 12.06.2026, 15:21:44 via Wykop
  • 0
@Project_Yi: Oj już bez przesady. W moim kołchozie, a jest to duży gracz w spożywce, nie ma żadnego padżita. Tylko Ukraińcy i Białorusini, ale często ogarniają lepiej niż nasze Mariusze.

551

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

X-KOM nie wysyła gry zamówionej niemal 2 lata temu nawet tydzień po premierze

Gra zamówiona prawie dwa lata temu, żeby tydzień po premierze nadal jej nie mieć. Taki preorder to tylko w XKOM!

schreder
z
wykop.pl
dodany: 12.06.2026, 05:45:27
  • 153
  • #
    xkom
  • #
    xbox
  • #
    gry
  • #
    zakupy
Krocze2
Krocze2
Krocze2 12.06.2026, 12:43:56 via Wykop
  • -3
@alojzy_ulamek: Ja tam wolę b------o, no ale co kto lubi.

655

Ujawniono karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji. To on umieścił Izrae

Ujawniono karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji. To on umieścił Izrae

W sieci niespodziewanie pojawiły się karty polskich jurorów z głosowania na Eurowizji 2026. Oto, jak poszczególni członk

brumby
z
plotek.pl
dodany: 11.06.2026, 09:02:07
  • 101
  • #
    eurowizja
  • #
    izrael
Krocze2
Krocze2
Krocze2 11.06.2026, 17:56:08 via Wykop
  • -3
@robercik-pl: Ale to cyganka. Bez przesady z tym przepraszaniem.

379

Jest opinia biegłych w sprawie mordercy z Kadłuba

Jest opinia biegłych w sprawie mordercy z Kadłuba

Łukasz G. jest w pełni poczytalny i będzie odpowiadał karnie jak osoba dorosła.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 09.06.2026, 12:57:26
  • 166
  • #
    kadlub
  • #
    morderstwo
  • #
    opole
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    digitalnexus
Krocze2
Krocze2
Krocze2 11.06.2026, 15:19:19 via Wykop
  • 0
@slimek16: Nie na rynku a na Św. Marcinie.
Zakrentas
Zakrentas
Zakrentas
11.06.2026, 04:40:35
  • 374
Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystkie wady mieszkania i domu"? Taki komentarz dostał wczoraj ponad 1000 plusów.

A moim zdaniem szeregówka ma szereg zalet:
-brak sąsiadów nad głową i pod podłogą;
-własny ogródek do grillowania, opalania się, postawienia basenu, zabawy w dziećmi, posadzenia pomidorków itd.;
-garaż i podjazd: zawsze jest gdzie zaparkować, można sobie umyć, posprzątać samochód, wnieść zakupy spod samych drzwi do domu;
Zakrentas - Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystki...

źródło: 18211

Pobierz
  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krocze2
Krocze2
Krocze2 11.06.2026, 13:29:11 via Wykop
  • 0
@Zakrentas: Taką działkę to ja mam w szeregówce.
  • Odpowiedz
Krocze2
Krocze2
Krocze2 11.06.2026, 13:30:46 via Wykop
  • 0
@Adoviron: Dokładnie. Ja dwa lata temu kupiłem ten sam metraż, z działką 345m2 (ponad 230m ogródka) za 6300 za m2. W tym samym czasie, mieszkania w blokach kosztowały po 13-14k/ m2.
  • Odpowiedz

285

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka oficjalnie skończyła 54 lata, licząc od dnia przyznania patentu dwóm inżynierom IBM w 1972 roku. U.S. patent number 3668658A dotyczył rozwiązania opisanego jako magnetic record disk cover, czyli osłona dla magnetycznego dysku zapisującego dane.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 07.06.2026, 07:56:36
  • 103
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    ibm
Krocze2
Krocze2
Krocze2 07.06.2026, 22:25:37 via Wykop
  • 0
@MaranX: Diablo zajmowało 110 dyskietek.
Krocze2
Krocze2
Krocze2 07.06.2026, 22:27:00 via Wykop
  • 1
@bisu: No nie wiem. Pracuję w przemyśle, od dawna już nic tu nie obsługuje dyskietek, nawet płyty cd to już relikt.
Krocze2
Krocze2
Krocze2 07.06.2026, 22:28:36 via Wykop
  • 1
@sylwke3100: A ZIP?
Krocze2
Krocze2
Krocze2 08.06.2026, 21:50:55 via Wykop
  • 1
@GlupiLogin: Okej, nie wziąłem frezarek i tokarek pod uwagę. Aczkolwiek miałem kiedyś do czynienia z frezarkami do płyt drukowanych (przemysłowe), one miały w ogóle dziwadło, była to PCIMCIA z pamięcią RAM podtrzymaną bateryjnie.
Krocze2
Krocze2
Krocze2 09.06.2026, 20:46:20 via Wykop
  • 0
@GlupiLogin: To już nowoczesne i logiczne nawet :)

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 283
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
Krocze2
Krocze2
Krocze2 07.06.2026, 22:10:27 via Wykop
  • 1
@KurnikoweKuriozum: Mnóstwo firm produkcyjnych pracuje w weekend tylko dlatego, że Januszom się to lepiej spina.
Krocze2
Krocze2
Krocze2 08.06.2026, 21:53:07 via Wykop
  • 0
@bags1111: No nie. Pracuję w browarze, koncernowym. W weekendy pracujemy do marca do sierpnia i nie ma to żadnego związku z procesem, a tylko z napychaniem kieszeni. Spokojnie można by to zresztą wyprodukować w 5 dni, gdyby zoptymalizować plan produkcji.
Krocze2
Krocze2
Krocze2 09.06.2026, 20:17:39 via Wykop
  • 0
@bags1111: Ona i tak jest płukana kilka razy w tygodniu :)
Z resztą, nie wszystkie linie pracują w ruchu ciągłym. Część leje normalnie, w tygodniu.

530

Bezczelność ministry. Zrezygnowała z dużej publicznej kasy dla partii

Bezczelność ministry. Zrezygnowała z dużej publicznej kasy dla partii

Cienkowska w rozmowie przyznaje, że wyciągnęła kasę od państwa za spacery po lesie. Potem zabrzmiała jakbyśmy mieli docenić, że zrezygnowała z tych naszych pieniędzy i poszła w politykę.

eMWu12
z
x.com
dodany: 02.06.2026, 10:59:09
  • 75
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    polityka
  • #
    kultura
Krocze2
Krocze2
Krocze2 03.06.2026, 07:29:01 via Wykop
  • 1
@Korda: Ja też i nie przez przypadek.

382

Donald Tusk rozwiązał struktury KO w Małopolsce. Miszalski odwołany

Donald Tusk rozwiązał struktury KO w Małopolsce. Miszalski odwołany

Trzęsienie ziemi w małopolskie Koalicji Obywatelskiej! Donald Tusk rozwiązał struktury partii w regionie. Stało się to tydzień po referendum, w którym Aleksander Miszalski został odwołany ze stanowiska prezydenta Krakowa! Miszalski tym samym przestał być szefem Koalicji w Małopolsce.

byferdo
z
radiokrakow.pl
dodany: 01.06.2026, 13:52:18
  • 168
  • #
    malopolska
  • #
    polityka
  • #
    krakow
  • #
    platformaobywatelska
  • #
    tusk
  • #
    polska
Krocze2
Krocze2
Krocze2 02.06.2026, 11:21:56 via Wykop
  • 1
@hplaserjet4250: Dałbym dwa plusy gdyby się dało.

10

Katolicy protestują przeciwko koncertowi Vader w Siemiatyczach.

Katolicy protestują przeciwko koncertowi Vader w Siemiatyczach.

Egzorcysta diecezji drohiczyńskiej apeluje o post i modlitwę w intencji wynagradzjącej Panu Bogu za potencjalne bluźnierstwa, które mogą towarzyszyć koncertowi death-metalowego zespołu Vader w Siemiatyczach

_RaveN
z
pch24.pl
dodany: 30.05.2026, 12:37:26
  • 9
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    muzyka
  • #
    bekazkatoli
  • #
    neuropa
  • #
    koncert
Krocze2
Krocze2
Krocze2 02.06.2026, 11:18:38 via Wykop
  • 0
@gorzki99: Można potraktować armatką wodną.

923

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Bezos głosi erę dobrobytu przez AI. Pytanie: skąd te 16 000 zwolnień w Amazonie?

Jeff Bezos w wywiadzie dla CNBC ogłosił, że AI sprawi, że domy i jedzenie będą tańsze, a bezrobocia nie ma się co bać. W tym samym czasie Amazon zwalnia 16 000 pracowników, a Bezos prowadzi własny startup AI wart już 10 miliardów dolarów.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 01.06.2026, 05:20:54
  • 256
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    amazon
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    biznes
Krocze2
Krocze2
Krocze2 01.06.2026, 10:55:45 via Wykop
  • 2
@gl0wa: Ale karyńsko.

738

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Kontrola skarbówki w jednej z pizzerii w Gdańsku zakończyła się mandatem na kwotę 2500 zł. Powodem nałożenia tak wysokiej kary były krewetki, które pojawiły się na pizzy. Właściciel naliczył bowiem błędną stawkę VAT.

nie-ma-juz-wolnych-loginow
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 19:28:04
  • 200
  • #
    skarbowka
  • #
    pizza
  • #
    podatki
  • #
    kara
  • #
    pieniadze
Krocze2
Krocze2
Krocze2 31.05.2026, 04:27:25 via Wykop
  • 10
@rewasek1374: Obniżyli wtedy przy okazji proletariuszom vat na musztardę. Serio.

340

Spóki Skarbu Państwa wydają setki milionów na reklamę

Spóki Skarbu Państwa wydają setki milionów na reklamę

Uśredniony cennik spotów 30 sekundowych Pasmo nocne/poranne 500 - 10 000pln Pasmo wieczorne 50 000 -115 000 pln w głównych stacjach (TVP, Polsat, TVN) Spot 15 sekund: około 75% ceny spotu 30-sekundowego A teraz spójrz ile spotów emitują co roku;) - a na szpitale nie ma xD

WladcaPiachu
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 27.05.2026, 12:20:08
  • 48
  • #
    polska
Krocze2
Krocze2
Krocze2 28.05.2026, 16:33:20 via Wykop
  • 0
@PepikPL: A PGE? Jesienią 2025 te reklamy leciały dosłownie co chwilę.

427

Bosak oburzony dopłatami do emerytur dla artystów. "Odpiłować od pieniędzy"

Krzysztof Bosak potępił ustawę o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny. - Tych ludzi trzeba odpiłować od pieniędzy, a nie dawać im więcej - powiedział w "Graffiti". Jego zdaniem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydaje pieniądze "na jakieś bzdury, na jakieś pogięte

programista30k
z
youtube.com
dodany: 28.05.2026, 11:02:55
  • 116
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • #
    neuropa
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpo
Krocze2
Krocze2
Krocze2 28.05.2026, 15:26:12 via Wykop
  • 0
@brakslow: Byłem wyborcą PO i mnie te emerytury w------y. Więc chyba nie do końca jest tak, jak piszesz.

432

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Co trzecia oferta pracy w Europie to ghost job - atrapa bez budżetu, a LinkedIn zarabia 450 milionów dolarów rocznie na module AI do filtrowania CV. Mechanika widmowych ogłoszeń, mit ATS odrzucającego 75% aplikacji, RODO art. 22, AI Act, dane GUS i Eurostat o spadku wakatów w Polsce 2026 o 9,5%. 0:0

snorli12
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:26:47
  • 151
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    polska
Krocze2
Krocze2
Krocze2 27.05.2026, 15:05:46 via Wykop
  • 0
@teh_m: Też tak miałem, już mnie nawet oprowadzali po firmie.

2532

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za subskrypcje xD

Novameh
z
wykop.pl
dodany: 26.05.2026, 16:10:31
  • 211
  • #
    canalplus
  • #
    canalplusonline
  • #
    canalpluspl
  • #
    afera
Krocze2
Krocze2
Krocze2 27.05.2026, 14:05:27 via Wykop
  • 0
@Inggg: Mi pobrali za pakiet sport, choć nigdy tego nie aktywowałem. I jak piszesz, żadnego przepraszam, ani nic.

2557

Ostra krytyka Odysei Nolana ze strony Greków

Ostra krytyka Odysei Nolana ze strony Greków

Nowy głos w głośnej debacie - Grecy oskarżają Christophera Nolana oraz Hollywood o hipokryzję.

Victor_Manzon
z
naekranie.pl
dodany: 25.05.2026, 16:47:38
  • 446
  • #
    film
  • #
    nolan
  • #
    kino
  • #
    hollywood
  • #
    filmy
Krocze2
Krocze2
Krocze2 26.05.2026, 14:06:20 via Wykop
  • 1
@olszus: Dokładnie, miałem ochotę wyjść z kina.

389

Rosjanie przerażeni atakami Ukrainy. Łzy i strach

Rosjanie przerażeni atakami Ukrainy. Łzy i strach

W miarę jak Ukraina nasila ataki na terytorium Rosji, w internecie pojawiają się nagrania pokazujące reakcje Rosjan na fakt, że wojna coraz częściej dociera także do ich domów. W nagraniach pojawia się przerażenie oraz niedowierzanie, że do ataków na terenie Rosji w ogóle doszło.

Kolekcjoner_dusz
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 18:13:53
  • 74
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
Krocze2
Krocze2
Krocze2 21.05.2026, 20:54:10 via Wykop
  • 1
@kinlej: To nie usta, to uszczelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

397

"Kamper sprawiedliwości" - zakupy na osobiste polecenie Zbigniewa Ziobry

"Kamper sprawiedliwości" - zakupy na osobiste polecenie Zbigniewa Ziobry

Fundacja związana ze współpracownikiem Telewizji Republika, mimo niespełnienia konkursowych wymogów, otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości 13,5 mln zł.

janeknocny
z
youtube.com
dodany: 17.05.2026, 07:36:11
  • 52
  • #
    afera
  • #
    wykopefekt
  • #
    beakzpisu
  • #
    neuropa
  • #
    pieniadze
  • #
    polityka
Krocze2
Krocze2
Krocze2 18.05.2026, 07:32:27 via Wykop
  • 1
@mariolankak: Daj link do tych badań.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.06.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking