Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare

Frutti_di_mare

Dołączył 8 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1535
  • Znaleziska 428
  • Mikroblog 1107
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 15
KratosBogWojny
KratosBogWojny
19.06.2026, 12:25:36
  • 143
Ty zarabiasz 4000 netto miesięcznie(połowę brutto zabiera państwo) żeby lekarze, deweloperuchy, politycy i reszta znajomków mogła zarabiać 100 razy więcej.

Miłego dnia

#praca #kolchoz #lekarz #lekarz100k #polska #krajzkartonu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 19.06.2026, 18:14:51 via Wykop
  • 2
@jz25: Co Ty ziomek p--------z? Nikt nikomu nie broni zarabiać pieniędzy, ale jednak trochę ludzi trafia gdy ktoś ich kantuje na kasę równocześnie nie dostarczając usługi za którą zapłacił.
  • Odpowiedz

747

10-krotny wzrost liczby cudzoziemców na polskim rynku pracy

10-krotny wzrost liczby cudzoziemców na polskim rynku pracy

Już 1,3 mln cudzoziemców jest ubezpieczonych w ZUS. Przez 12 lat ich liczba wzrosła 10-krotnie. Gdyby doliczyć tych robiących na czarno i w januszexach na UoD to liczba pewnie zakręci się koło 2 mln. Jak obstawiacie - ilu będzie za następne 10-12 lat?

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: 18.06.2026, 10:07:35
  • 154
  • #
    rynekpracy
  • #
    4konserwy
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    imigranci
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 14:37:15 via Wykop
  • 137
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Bo tu w zasadzie podział nie leży na osi lewica-prawica, tylko na osi zamożni-reszta. Właścicielom firm po prostu się opłaca zatrudnić takiego saszkę albo Jose z Kolumbii. Dla reszty społeczeństwa jest to problem. Im mniej ktoś zarabia tym większy jest to problem który musi obsłużyć.
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 14:39:28 via Wykop
  • 1
@ty_O: Ok, skoro nie Afryka, nie Ameryka Południowa, nie Kaukaz. to dokładnie skąd mają się ci imigrancji wziąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

713

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

Głośne w ostatnim czasie sprawy lekarzy osiągających bardzo wysokie dochody uruchomiły dyskusję nie tylko o wysokości wy

starnak
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 05:19:39
  • 151
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:15:38 via Wykop
  • -1
@kemek: Nik nie mówi o 70%, ale tak ktoś kto zarabia więcej powinien ponosić proporcjonalnie większe koszty utrzymania systemu. Ciężko wymagać od kogoś kto zarabia mało aby ponosił proporcjonalnie taki sam ciężar jak osoba zarabiająca od niej kilkanaście razy więcej.
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:16:49 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: Nie, nie było i tę patologię informatyczną też należy piętnować. Jedno nie wyklucza drugiego. Oba modele są pasożytnicze.
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:17:49 via Wykop
  • 6
@Jorsten: Porównanie tak z d--y, że aż szkoda gadać. Jeżeli są na UOPie i odprowadzają składki to z jakiej racji mieliby nie dostawać wysokiej emerytury?
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:24:24 via Wykop
  • -7
@11mariom: To jest akurat nieprawda. Wiadomo, że to co się odjaniepawla w środowisku lekarskim wszystkich nas wkurza, zwłaszcza tych którzy mają z tą patologią lekarską do czynienia na co dzień. Natomiast, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Po drugie koszty NFZ są giganturalne i nie chodzi tylko o pensje na lekarzy. Już dzisiaj stosunkowo mało wydajemy na służbę zdrowia. Należałoby więc zrobić dwie rzeczy. Podnieść wydatki na służbę zdrowia (a
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:40:00 via Wykop
  • 2
@kemek: Poruszyłeś wiele różnych kwestii na raz.

Ale czemu ma płacić proporcjonalnie więcej?


To już jest bardzo światopoglądowe spojrzenie i nie przekonam Cię w żaden sposób. Mogę przedstawić punkt widzenia, jaki przyświecał ustawiającemu ten system. Dlaczego jeden ma płacić 10 tys. a drugi 3 za dokładnie tą samą usługę? Bo paradoksalnie leży to w interesie wszystkich zainteresowanych. To jest trochę jak z oglądaniem meczu na stadionie. Jeżeli jeden zaczyna wstawać
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:45:26 via Wykop
  • -1
@Rudz1elec:

Gildia lekarzy z kontrola limitów na studia, obatawiajajacych kilka zmian równocześnie, mieszkających sprzęt NFZ do prywatnych gabinetów itd itd


To nadal nie tłumaczy dlaczego ktoś kto ma UOP i odprowadzający składki ma nie dostawać emerytury zgodnej z zawartą
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 09:50:04 via Wykop
  • -2
@justBrowsin: To prawda. Ludzi to aż tak nie denerwuje tylko dlatego, że działają na wolnym rynku więc "zarobili własną pracą", oraz to że nia mają z nimi do czynienia na co dzień tak jak ma to miejsce w przypadku lekarzy. A jest to również patologia, gdzie goście zarabiający po kilkanaście-dzieiąt tysięcy miesięcznie mają zbliżone albo mniejsze realne koszty niż taka kasjerka na UOPie (jeżeli udało jej się dostać umowę).

I
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 13:14:01 via Wykop
  • -2
@geronimo80: A skąd ty wziąłeś te W KAŻDYM SZPIYALU 80-90%? Tutaj źródło że jest to co najmniej manipulacja. https://rezydenci.org.pl/wp-content/uploads/2025/07/33_ZPR_2025.pdf a mówimy tylko o wydatkach szpitali i to na cały personel a nie o wszystkich wydatkach publicznych na ochronę zdrowia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 18.06.2026, 14:18:26 via Wykop
  • -1
@Suseuropejski: Szkoda marnować czasu na takie przypadki. Oni żyją w swoim idealnym świecie, gdzie gdyby tylko nie to wredne państwo, które zmusza ich do zapłacenia 100 zł więcej niż somsiad, to by ich życie wyglądało inaczej.
Kamenes
Kamenes
17.06.2026, 10:21:16
  • 362
Fajnie, że w końcu ktoś bierze się za konowałów, ale szczerze wątpię, że cokolwiek realnie się zmieni. Ale nawet jeśli się uda, to i tak mnie złość bierze, gdy pomyślę, jak wiele oni się nachapali przez te wszystkie lata. Zwykle uwaga społeczna kierowała się na prawników czy informatyków - to oni kojarzyli się z wysokimi zarobkami - a po cichaczu lekarze od ponad 3 dekad mają swoje wielkie bizancjum zbudowane na ludzkich
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.06.2026, 12:25:06 via Wykop
  • 13
@Kamenes: Jakie po cichaczu? Od zawsze wiadomo, że lekarze koszą obok prawników super kasę. Prawnikom się to ukruciło, tym z dołu oczywiście bo kto ma zarobić ten dalej zarobi. więc juz studia prawnicze nie są takie atrakcyjne. Lekarze dalej mają swoje eldorado. Mieszkałem przez kilka lat ze studentką medycznego. Jako jedna z nielicznych nie miała konekcji lekarskich. na 100 osób może było takich 5-10. Większość z nich to takie tumany
  • Odpowiedz

412

Dziura budżetowa przekroczyła 100 mld zł. Resort pokazał dokładne dane

Dziura budżetowa przekroczyła 100 mld zł. Resort pokazał dokładne dane

Deficyt budżetu po maju przekroczył 100 mld zł - wynika z szacunków Ministerstwa Finansów. W miesiąc wzrósł o prawie 19 mld zł.

VoxClamantisInDeserto
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 17:13:30
  • 87
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.06.2026, 13:53:05 via Wykop
  • -1
@kajak98: Bo pojęcie długu to bezsensowna nazwa na to zagadnienie. Zwykłe straszenie ludzi wielkością kwoty i analogią do budżetu domowego. Analogia jest zasadna tylko wtedy gdy zadłużamy się w obcej walucie i to właśnie zrobił gierek i z tego wynikały problemy Ze spłatą w PRLu. Jeżeli dług jest zaciągnięty w swojej walucie to jest zupełnie inna para kaloszy. Długiem przykładowo są obligacje skarbu państwa a chyba nikt na nie nie

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 285
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 07.06.2026, 18:35:46 via Wykop
  • 0
@Zolta: Jak nie byłem za wprowadzeniem tych zmian, tak teraz nie jestem również za cofnięciem ich. Poza tym co to za idiotyczny tytuł, "Czy nas Stać", A co to realnie zmienia? Ci którzy mają kupić, kupią w inny dzień. Handel internetowy nadal hula w niedzielę bez przeszkód. Jedyny argument to lekkie zwiększenie zatrudnienia, ale nie oszukujmy się. Po prostu obecni pracownicy będą musieli pracować więcej.
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 07.06.2026, 18:38:22 via Wykop
  • 3
@Zgodzianin: Jedyny argument jaki mam przeciw temu zakazowi to sytuacja gdy wracasz po tygodniu do kraju i nie masz jak sobie zrobić zakupów. Natomiast dotyczy to najwidoczniej tak małego odsetku osób, że nie warto bić piany o to

598

Turyści z Kolumbii, Gwatemali i Wenezueli przyłapani w pracy na czarno

Turyści z Kolumbii, Gwatemali i Wenezueli przyłapani w pracy na czarno

8 turystów pracowało nielegalnie w jednej z firm zajmujących się zbiorem i przetwórstwem owoców na terenie powiatu wrocławskiego. W wydanych decyzjach cudzoziemcy otrzymają zakazy ponownego wjazdu do krajów strefy Schengen. Pracodawcy grozi grzywna.

Frijheid2
z
strazgraniczna.pl
dodany: 03.06.2026, 10:06:00
  • 97
  • #
    wroclaw
  • #
    polska
  • #
    strazgraniczna
  • #
    imigranci
  • #
    januszebiznesu
  • #
    podroze
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 04.06.2026, 13:15:21 via Wykop
  • 1
Ale jak to? Przedsiębiorcy, sól tej ziemi i zbawcy narodu takie rzeczy? W polsce, która jest ostatnią ostoją ruchu antyimigracyjnego? No To muszą być jakieś Niemieckie kalumnie!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 28.05.2026, 20:08:50 via Wykop
  • 1
@pilencjusz: Abstrahując już od tego dziwnego średniowiecznego założenia, to fakty są takie że szybciej się dogadasz z Niemcem czy hiszpanem niż amerykańcem czy chińczykiem. Poza tym to oni żyją obok nas nie amerykanie więc lepiej żyć z nimi w zgodzie i się dogadywać co uE właśnie próbuje robić niż bić się na każdym kroku jak to ongiś bywało
Zopyross
Zopyross
24.05.2026, 06:08:32
  • 1383
Wczoraj przy obiedzie u rodziny ciotka opowiadała, jak to córka jej koleżanki WYGRAŁA casting na wynajem mieszkania. 10 chętnych, centrum Olsztyna, 2.5k za 50 metrów, ładnie urządzone itp. Bo ona nie paląca, umowa o pracę i że zrobiła "dobre wrażenie" na landlordzie.
A ja tylko jadłem zupę (całkiem smaczną bo krem pomidorowy) i mruczałem pod nosem z niedowierzaniem, jakie upodlenie i wstyd tak się płaszczyć za możliwość przespania się w cudzej sypialni.
  • 196
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 25.05.2026, 08:56:02 via Wykop
  • 0
@Zopyross: Ale wiesz, że w Nowym Yorku ten problem jest 100x większy niż w polsce a nie ma tam takich regulacji jak u nas? Problem leży w podaży a nie prawie najmu
  • Odpowiedz
Winter_Scorpion
Winter_Scorpion
24.05.2026, 19:21:02
  • 38
Kinga dobrze chciała tańczyć słowem - wystalkowała krzyśka przy pomocy kolegów gdzie będzie, zabrała tam znajomków dla niepoznaki i potem "no ale kto podszedł pierwszy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) #loveisblindpolska
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 24.05.2026, 22:57:16 via Wykop
  • 13
@tanczjakcizagramkolego: Ale w zasadzie co to za różnica kto do kogo napisał/przyszedł pierwszy. Krzysiek był w relacji z maliką i tego powinien się trzymać, ewentualnie zakończyć relację i próbować z Kingą
  • Odpowiedz

385

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Branża podnosi, że opłaty obciążające właścicieli wielu mieszkań oraz inwestorów lokujących kapitał w nieruchomościach mogą osłabić atrakcyjność miasta jako globalnego centrum finansów. Czy słusznie?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 21.05.2026, 08:04:30
  • 170
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 21.05.2026, 22:24:20 via Wykop
  • 1
@pilprzem: Różnica jest taka, że ten podatek płacą wszyscy więc można sobie przeżucać. W sytuacji gdy opodatkowanie nie jest stałe zmienia to postać rzeczy bo wprowadzana jest dodatkowa dynamika na rynek

564

Siedmiokrotny wzrost w dekadę. Cudzoziemców w Polsce jest coraz więcej

Siedmiokrotny wzrost w dekadę. Cudzoziemców w Polsce jest coraz więcej

Na koniec 2025 r. w Polsce w ZUS zarejestrowanych było 1 mln 289 tys. cudzoziemców. To wzrost o 8 proc. rok do roku i aż siedmiokrotnie więcej niż dekadę wcześniej.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 16.05.2026, 10:11:49
  • 181
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 21:43:53 via iOS
  • -2
@THOgrim: z jakiej racji chcesz komuś zabronić praw emerytalnych jeśli opłaca te świadczenia?
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 21:48:58 via Wykop
  • -3
A co to ma do rzeczy? Emerytury nie są przyznawane za narodowość tylko odprowadzone składki
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:22:50 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Ale Ty rozumiesz, że nikt nie dostanie emerytury jeśli nie jest legalnie zatrudniowy? I to głównie na UOP. A żeby leganie pracować, to trzeba być tu legalnie.
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:38:04 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Powiedz mi, jak ty chcesz to przeprowadzić. Ktoś odprowadza składki na UOPie i nie ma prawa do emerytury? Niby z jakiej racji?
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:56:32 via Wykop
  • -1
@PajeetGoran: Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co piszesz. Twoje pomysły nie trzymają się kupy
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.05.2026, 10:38:11 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Czyli rozumiem, że wszyscy polacy za granicą powinni zostać pozbawieni praw do emerytury i pracować na aryjskich panów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.05.2026, 12:36:24 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Abstrahując od tego, że jesteś ksenofobem i rasistą to nawet nie przedstawiłeś propozycji jak miałoby to być realnie przeprowadzone. W jaki spodób rozróżniałbyś ludzi z afryki od Japończyka czy nawet białych ludzi z RPA? CO to miałaby być jakaś lista, skan skóry czy co? A co w sytuacji gdy przyjeżdzą Nigeryjczyk o podwójnym obywatelstwie? Co byś wtedy zrobił?
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.05.2026, 12:52:50 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Ty naprawdę nie masz pojęcia jak rzeczy działają. Ile Ty masz lat, 13?
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.05.2026, 15:21:00 via Wykop
  • -2
@PajeetGoran: Jeśli jesteś w danym kraju legalnie masz takie same prawa jak jego obywatele jeśli chodzi o emerytury i ochronę zdrowia. To zależy od składek a nie od obywatelstwa. Nie możesz kupować swobodnie ziemi jako obywatel innego kraju. Pozatym emerytura czy ochrona zdrowia to nie są przywileje, tylko wypracowane usługi. Nie wiem czy zauważyłeś ale co miesiąc odprowadzasz składki na te usługi więc nikt nikomu łaski nie robi. Nie wiem
karolinana
karolinana
16.05.2026, 22:12:51
  • 2
#eurowizja aaaach nie wiem na co ja liczyłam. Wieczna pogarda dla cebulandii
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:16:57 via Wykop
  • 0
@karolinana: No ale nasza piosenka nie była dobra. Była spoko, taka na środkowe miejsce w tabeli. Not bad not terrible
  • Odpowiedz
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 17.05.2026, 10:41:15 via Wykop
  • 1
@karolinana Jeśli będziemy wysyłać takie bezpieczne piosenki jak do tej pory to nigdy nie wygramy. Mi osobiście też się inne piosenki podobały bardziej niż Bułgaria. No polską piosenkę osobiście bym nie zagłosował bo nie zmieściłaby się w pierwszej 10. Taki środek tabeli w mojej osobistej liście
  • Odpowiedz
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 23:01:39
  • 7
#eurowizja Kolejny rok, kolejny przekręt z Izraelem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

avirant
avirant
16.05.2026, 22:50:49
  • 5
Mam dość tej Ukrainy nie ważne co dadzą zawsze są w topce.

#eurowizja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:51:11 via Wykop
  • 0
@avirant: Ale przecież Ukraina zazwyczaj ma dobre piosenki
  • Odpowiedz
Makavlani
Makavlani
16.05.2026, 22:50:05
  • 4
Kogoś pogrzało chyba z tą Ukrainą xD
#eurowizja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:50:31 via Wykop
  • 0
@Makavlani: Przecież oni mieli całkiem spoko piosenkę
  • Odpowiedz
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:50:07
  • 4
#eurowizja Jak co roku. mołdawia 180 pkt. To jest po prostu przekręt. W-----ć to Jury z Eurowizji
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

iselilja
iselilja
16.05.2026, 22:25:41
  • 1
#eurowizja p------o nas
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:26:45 via Wykop
  • 0
@iselilja: Ale o co Ci chodzi. Ich piosenka była całkiem spoko
  • Odpowiedz
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:33:40 via Wykop
  • 0
@iselilja: Sorry to nie do ciebie miał być komentarz. Zgadzam się, 12pkt dla Rzymian to jakiś nieśmieszny żart
  • Odpowiedz
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:25:41
  • 2
#eurowizja Co za zjeby siedzą w polskim Jury!?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kapitan-serwatka
kapitan-serwatka
16.05.2026, 22:23:27
  • 6
Włochy tak wysoko to jest jakiś j----y żart.
#eurowizja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Frutti_di_mare
Frutti_di_mare
Frutti_di_mare 16.05.2026, 22:24:30 via Wykop
  • 1
@kapitan-serwatka: To prawda. Obstawiam że w głosowaniu widzów to lewdwie kilka punktów zbiorą. Pewnie stare dziady siedzą w tym jury i pamiętają 1980 ze swojej młodości
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 04.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 18.01.2018

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 12.11.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking