Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znam tylko pracę w #korpo i mam wrażenie, że wszyscy poza mną są jakimiś ogarniaczami życia. Skąd im się chce rozwijać po pracy? Robić szkolenia? chodzić na siłownie? Robić jakieś projekty? Uczyć się czegoś nowego? I to wszystko mając rodziny, dzieci, kredyty, sprawy codziennie..
Ja mam dużo wolnego czasu, żadnych zobowiązań, żony, dzieci, kredytów na karku - a i tak z trudem mi przychodzi zrobienie czegokolwiek, nie mówiąc o rozwijaniu jakiejś umiejętności. Nawet kiedyś odgrzebałem postanowienia noworoczne sprzed kilku lat nieruszone.

Wiem, że istnieje pogląd że im więcej obowiązków = lepsza organizacja, ale to u mnie nie działa. Więcej zadań to tylko więksa panika i metoda wycofania się ze wszystkiego.

#rozwojosobisty #przegryw #rozwoj #praca #dzialanie #prokrastynacja #produktywnosc #zycie #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znam tylko pracę w #korpo i mam wrażenie, że ...

źródło: tired-young-man-headset-playing-video-games-home-computer-room-with-blue-light_245974-7994

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: wszystko zależy od motywacji. Jak masz motywację to zawsze znajdziesz sposób. Jak dla mnie szukanie sobie sposobów na rozwój na siłę typu nauka języka japońskiego, albo przeczytanie x książek w y czasu (widziałem nawet na wykop takie postanowienia) to jest bzdura i na pewno takie coś się nie uda.

U mnie motywacją są pieniądze. Robię w IT i wiem, że jak się wymaksuję w takiej czy innej technologii, wypierdzę tyle a tyle godzin w danym projekcie to przekuję to w tyle a tyle pieniędzy.

Jeśli chodzi o zdrowe żarcie czy treningi wiem, że genetycznie jestem zagrożony taką i taka chorobą więc zdrowo jem i trenuję żeby tym chorobom zapobiec, albo odsunąć je maksymalnie w czasie, zminimalizować
  • Odpowiedz
Skąd im się chce rozwijać po pracy? Robić szkolenia? chodzić na siłownie? Robić jakieś projekty? Uczyć się czegoś nowego? I to wszystko mając rodziny, dzieci, kredyty, sprawy codziennie..


@mirko_anonim: No więc właśnie tak to działa. Jeżeli masz ludzi wokół, jeżeli masz zorganizowany czas, to Ci się bardziej chce. Jak masz czasu bardzo dużo i żadnych zobowiązań, to gnuśniejesz.
  • Odpowiedz