Ostatnio na wykopie widuję wzrost antyklerykalnych a przede wszystkim antytacowych nastrojów, więc trzeba sobie wyjaśnić parę rzeczy. Po pierwsze ofiary na kościół są zawsze dobrowolne, a ich uiszczanie regulowane jest PK §5 , niewiernym tomaszom zacytuję:

Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

Tu chyba nie trzeba nic tłumaczyć, ale ktoś zapyta się, po co. Ano Szawle, ten punkt jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu w świetle DP §7. Oczywiście na razie nie będę dręczył
SmacznyPies - Ostatnio na wykopie widuję wzrost antyklerykalnych a przede wszystkim a...

źródło: comment_16312048906XQROKUELtWWcNDYXJup0A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętajcie, że kusicielki stąpają po tej samej ziemi co i ludzie prawi, wiecznie pijana, zjarana, skąpo ubrana, zaliczająca więcej imprez niż mszy 18 letnia "dziewczyna", to nie partia dla sprawiedliwego rycerza Chrystusa! #oficjalnahuligankabozi #msza #kosciolkatolicki #wiara #bog #bozia #jezus #nabozenstwo #chrzest #panbog #socjalizm #polskajakzawszeczerwona
Icek_Baumann - Pamiętajcie, że kusicielki stąpają po tej samej ziemi co i ludzie praw...

źródło: comment_1631129367ws9ei8li0YPRj8uF1chn31.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oline: Znowu wyrywkowo. Sierpień był wyjątkowo aktywny sejsmiologicznie. Ponadto duża część tych trzęsień była w odludnych obszarach - bez strat materialnych / ludzkich i słabo odnotowane w mediach.
https://volcanodiscovery.de/fileadmin/charts/quakestatsnumbers-world-2021-9.png
https://volcanodiscovery.de/fileadmin/charts/quakestatsnumbers-world-2021-6.png
Zamykam wątek - jest już za stary, mało ludzi będzie go przeglądać. Nie ma czasu na indywidualne nauczanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zamykam wątek - jest już za stary, mało ludzi będzie go przeglądać.


@werezzz:

W sumie to bardzo słusznie. Wyciąganie różnych wątków biblijnych, tradycji religijnych i mieszanie tego z astrologią niewiele osób interesuje. Brakuje jeszcze filmów z żółtymi napisami.
Sam napisałem, bo byłem ciekawy jak "naginasz" Biblię do popieranej teorii. Ale standardowo, kiedy coś nie pasuje to: "wyrwane z kontekstu", "nie mam zrozumienia" itd.
Bez odbioru.
  • Odpowiedz
@karolbeg: A ja uważam, że kiełbasa i boczek doskonale współgrają z wegetarianizmem i doskonale wyjaśniają zawiłości weganizmu.

Mam prawo błądzić, ale nie robię na złość wegetarianom używając ich tagów przy wpisach o potrawach z mięsa.
  • Odpowiedz
@Felixu: mógł nie wiedzieć, że Jezus to syn boży, więc trochę gościa to tłumaczy. Kukiz też się sprzedał za srebrniki i nazywany jest szmatą, natomiast wtedy nie było PIS'u, więc bardziej Biznesmen.
  • Odpowiedz
Z tego obrazka możnaby zrobić kazanie, że dziś to ludzie od wiary ciągle tylko oczekują że się dostosuje do nich, a nie wierzą że Chrystus uzdrowi ich z ich ułomności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubako: Czasami czuję się animistą, pociąga mnie to "pierwotne" ujęcie. Może proste formy materii generują (emanują, itp) proste formy świadomości, a twory złożone, jak mózg, złożone formy świadomości (wedle jakichś prawideł)? A może nawet, idąc dalej tym tropem, wręcz materia i świadomość są identyczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wówczas prawdopodobnie dałoby się uniknięcia dualizmu - oba pojęcia (materii i świadomości) zastępując pojęciem jednym, powiedzmy meterioświadomości. (
  • Odpowiedz