@zdjeciegipsu: co się dziwisz to pastor ewangelicko-reformowany Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (UCC, USA). Do tego jeszcze stały pisarz gazety "Znak" czyli takiej wyborczej dla katolików gdzie ten doktor ichniejszej teologie nie jest katolikiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mircy z #rzeszow. Całkiem poważnie. Gdzie w naszym mieście znajde kościoł gdzie posłucham ciekawych i niebanalnych kazań o rozterkach i paradoksach życia?
Nie chodzę do kościoła od dobrych 5ciu lat głównie ze względu na traktowanie ludzi jak głupawego motłochu i opowiadaniu jakichś ckliwych historyjek.

Uświadczę takie miejsce?

#kosciol #wiara
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vertoo: Dominikanie, wybierz sobie tylko ulubioną mszę niedzielną bo każdy ojciec ma inny styl ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od siebie polecam 10 o. Artura 11.30 o. Mikołaja i 19 o. Marcina/Włodka
  • Odpowiedz
Za Religia Bez Ściemy:

Gdybyśmy mieli wymienić trzy skojarzenia dotyczące przełomu sierpnia i września, to z pewnością byłyby to zimne wieczory, złote kolory i… głośne dożynki. Czy istnieje osoba, która w całym swoim życiu choć raz nie uczestniczyła w wiejskiej zabawie pełnej wieńców, muzyki, słomianych figur i tańców do białego rana?

O dożynkach najczęściej się słyszy w kontekście uroczystości katolickiej – z kościelną mszą i procesją. Ich historia jednak sięga czasów przedchrześcijańskich. Słowiańskie
p.....y - Za Religia Bez Ściemy:

Gdybyśmy mieli wymienić trzy skojarzenia dotycząc...

źródło: comment_1629716655njH3mTiO7QkRYXQI1Lcv9Y.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MislausLasota: Aha, czyli kolejny fikolek teologii katolickiej. Wymyslaja sobie nowa wlasna definicje pojecia "substancja" ktora nie ma nic wspolnego z definicja tego pojecia uzywana powszechnie np w chemii czy fizyce. Tak wlasnie powstaja katolickie klamstwa.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@felixu: to super, że masz możliwość wylania z siebie tych negatywnych emocji, myślę że niedługo wydostaniesz się sideł Boga! Niech zdrowy rozsądek będzie z Tobą męczenniku!
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: aktualnie mieszkam koło kościoła i jest spoko. Chociaż prawdopodobnie nie miałbym też problemu z mieszkaniem koło szpitala.
W gruncie rzeczy jak tak o tym myślę to nawet fajna sprawa mieć okno prosto na duży i stary kościół.
  • Odpowiedz
Hej! Po wpisach wielu wykopowych Katolików widzę, że nie mieli w rękach Biblii, więc pozwolę sobie zacytować pewien jej fragment w odniesieniu do bieżących wydarzeń mających miejsce na Polsko-Białoruskiej granicy.

34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
LiamRockwell - Hej! Po wpisach wielu wykopowych Katolików widzę, że nie mieli w rękac...

źródło: comment_1629481008eRlfPlvG8VRHPI8tWWSQvA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@CynicznyMarksista
Z Katechizmu Kościoła Katolickiego
Art. 95. Jasne więc jest, że święta Tradycja, Pismo Święte i Urząd Nauczycielski Kościoła, wedle najmądrzejszego postanowienia Bożego, tak ściśle ze sobą się łączą i zespalają, że jedno bez pozostałych nie może istnieć, a wszystkie te czynniki razem, każdy na swój sposób, pod natchnieniem jednego Ducha Świętego przyczyniają się skutecznie do zbawienia dusz

Art. 133. Kościół usilnie i szczególnie upomina wszystkich wiernych, aby przez częste czytanie Pisma Świętego
  • Odpowiedz