Uczynki miłosierdzia względem ciała - co o nich myślicie?

Głodnych nakarmić.
Spragnionych napoić.
Nagich przyodziać.
Podróżnych w dom przyjąć.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

z jednej strony #koronawirus z drugiej #wiara.
Pracuje sobie w sklepie, w którym mam bezpośredni i dość częsty kontakt z klientem, choć nie jestem tym historycznym już kasjerem w biedronce czy innym markecie. Mogę śmiało powiedzieć, że 95% klientów obecnie ma wywalone w maski, ale nie neguje koronawirusa. Dzis przyszedł nasz stały klient i mówi, że wczoraj w Warszawie po szczepieniu zmarł jego brat. Jestem człowiekiem wracającym
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil-98 wiesz myślę że na historię ze szczepieniami też trzeba brać poprawkę. Ludzie mają tendencję do tlumaczenia sobie wszystkiego w najprostszy i najwygodniejszy a niekoniecznie zgodny z faktami sposób.
Osoby pracujące w serwisach, zajmujące się naprawiami się z takim myśleniem spotykają-np instalujesz czlowiekowi adobe readera czy wymieniasz dysk twardy, miesiąc później popsuje mu się myszka i powie że to przez ciebie bo grzebałeś. Naprawisz coś w samochodzie, za jakiś czas rąbnie
  • Odpowiedz
@Dentka7: Od nowego roku obowiązkowo Etyka, a minister z powodu braku nauczycieli etyki szykuje się do rozporządzenia dającego uprawienia nauczania etyki katechetom. Do tego założono nowe kierunki dla etyków na uczelni Rydzyka. Każde święto państwowe to msza, prymas obok prezydenta, krzyże w instytucjach publicznych, kapliczki co 200m w miejscach publicznych, przymus opłacania kleru z podatków i Ty mi mówisz o świeckim państwie? XD
  • Odpowiedz
O ludziach którym nic się nie udaje jest całkiem dużo w księdze psalmów - motyw „ubogiego i biedaka” który pozostaje słaby, prześladowany i niewiele potrafi z tym zrobić, ale mocą swojej więzi z Bogiem żyje nadzieją i szuka szczęścia, jest tam bardzo częsty. Podobnych tematów dotyka księga Hioba, choć tam raczej mamy do czynienia z człowiekiem któremu dobrze się powodziło, ale stracił wszystko.

Mierzenie nazbyt wysoko do swoich możliwości to częsty temat pouczeń
  • Odpowiedz
„Pamiętajcie o więźniach, jakbyście sami byli więźniami, oraz o prześladowanych, ponieważ też jesteście w ciele” (Heb 13:3).

Podczas gdy siły talibów pochłonęły Afganistan wraz z jego stolicą w Kabulu, pastorzy z tego kraju przysyłają mi w ostatnich dniach, a nawet godzinach, maile i wiadomości, prosząc o modlitwy.

Będąc pastorem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, oddalonych od Afganistanu tylko krótki lot samolotem, podczas ostatnich dziesięciu lat miałem okazję nawiązać z tymi mężczyznami współpracę. Jeden z liderów
EwangeliawCentrum - „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście sami byli więźniami, oraz o p...

źródło: comment_1629200319NkZTJjxH0awlNLuscpRxlH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj święto Mokoszy, w schrystianizowanej wersji znane jako Matki Boskiej Zielnej – dzień święcenia ziół, zbóż, warzyw i owoców, które do tej pory zostały zebrane z pól, a także dziękczynienia Matce Ziemi za jej płodność, jak i powracającej z zaświatu Marzannie, która niedługo na powrót zamknie ziemię, by mogła odpocząć w porze ciemnej.

Sław się, Mokoszo
Topolo wysoka
Sław się, Mokoszo
Koroną szeroka
p.....y - Dzisiaj święto Mokoszy, w schrystianizowanej wersji znane jako Matki Boskie...

źródło: comment_162902449920zm9PlnWizu2346iHqK5k.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy nie stosowniej by zatem było powiedzieć że rodzimowiercze święto Mokoszy to „spogańszczona” wersja schrystianizowanego święta?


@MislausLasota: W pewnym sensie masz rację i tak to jest opisywane np. w literaturze religioznawczej nt. rodzimowierstwa, natomiast ktoś pobieżnie zaznajomiony z tematem mógłby opacznie uznać, że bezpodstawnie przerabiamy chrześcijaństwo na pogaństwo.

Ogólnie odnoszę wrażenie że nurt słowiańskiego rodzimowierstwa więcej bierze z Zachodu (tj. od Celtów, Germanów) niż z samej Słowiańszczyzny - że źródeł
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Al-3_x: Wiesz, żeby cokolwiek zmienić w głowach ludzi totalnie obcej kultury to 20 lat to chyba za mało. Potrzebne by byly ze dwa pokolenia żyjące w pokoju i względnym dobrobycie, żeby komukolwiek zależało na utrzymaniu takiego stanu.
  • Odpowiedz