Śniło mi się, że byłem w normalnym świecie, ale jakby trochę w grze. Poszedłem do pewnego urządzenia, które zmieniało mi statystyki. Jedną z nich był wzrost i potem szczęśliwy wszystkim mówiłem, że mam 190 cm xd

#sen
Tippler - Śniło mi się, że byłem w normalnym świecie, ale jakby trochę w grze. Poszed...

źródło: temp_file288442207862141779

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe zastosowanie aplikacji Xtreme Clock od AVG Labs, jeśli wyłączy się dzwonek, wibracje i włączy się latarkę na miganie i nastawi na 5-6h to można mieć takiego trochę-DreamLightera - w skrócie to urządzenie działa tak: monitoruje sen i sprawdza czy użytkownik wszedł w fazę REM, jeśli tak miga światłami co ma uświadomić użytkownika. To tak w skrócie. Trochę to podobne, tylko że jak jest jedno światło można migać tylko nim na 2
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@billuscher: Tyle że to wszystko bujda, zegarkiem to se możesz puls zmierzyć a nie fazy snu. Do tego trzeba kilku czujników na głowie i EEG.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: to nie jest zegarek jak te inteligentne zegarki, tylko zwykła aplikacja-budzik, to jest obliczane na oko jak w przypadku techniki WBTB, REM Dreamer uzywa EOG czyli monitoruje ruch gałek ocznych. Tak dzięi EEG można się dowiedzieć w jakiej fazie snu się znajdujesz
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy Dorminox można przedawkować albo inne preparaty nasenne non stop reklamowane w tv? Zażyłem jedną tabletkę. Kot mnie obudził o 4 i resztę czasu do 6 niby spałem a jakbym nie spał. Przewracałem się z boku na bok. Innej nocy zażyłem dwie tabletki Dorminexu. No i znowu obudził mnie kot, tym razem o 3. I tak gdzieś do 5 się wierciłem w łóżku. Później mocno przysnąłem i obudziłem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taką teorię i proszę o opinie o niej bo nie wiem czy tracić na nią czas czy spróbować innego podejścia

Założenie
EEG działa na zasadzie odczytu impulsów elektrycznych wytwarzanych na czaszce przez mózg. Czujnik GSR mierzy opór elektryczny skóry. Posiadam dwa takie czujniki GSR Groove (kupiłem przypadkiem) zatem moje pytanie brzmi czy jesli podłącze inne czujniki (takie co się przykleja do skóry głowy i krokodylki na uszy) będę mógł mierzyć to
billuscher - Mam taką teorię i proszę o opinie o niej bo nie wiem czy tracić na nią c...

źródło: Screenshot_2024_0715_132339

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problemy ze snem. Od dluzszego czasu wkrecam sobie za kazdym razem jak sie klade, ze nie zasne. Ze wyczuje moment w ktorym nie dam organizmowi przejsc w stan nieswiadomosci. Mimo to zasypianie mi zajmowalo tak do 1h i w ostatnim czasie jestem dumny, ze jakos to wychodzi. Niestety sytuacja z wczoraj polozylem sie mniej wiecej o 5 i przekladalem sie z boku na bok od jakichs 4h, cudem udalo sie zasnac
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wengluch99: odpowiedź na kilka pytań:

- czy chodzisz spać regularnie? Jeżeli tak to o której godzinie jesteś w łóżku i o której wstajesz?
- czy używasz dużo ekranów wieczorem?
- jak wygląda Twoja dieta?
- o której jesz ostatni posiłek i co
  • Odpowiedz
Od dluzszego czasu wkrecam sobie za kazdym razem jak sie klade, ze nie zasne


@wengluch99: proste, w tym momencie u ciebie się wytwarza kortyzol, który blokuje receptory które powinny odbierać melatoninę. Suplementacja magnezem na 1-1,5h przed snem powinna sporo tu pomóc, jeszcze lepiej jak popijesz to melisą (zamiast zwykłej herbaty, która zawiera połowę kofeiny co w kawie xD). Jedzenia węglowodanów (szczególnie prostych) pod wieczór też unikaj.
  • Odpowiedz
Witam, stosował z was ktoś może leki nasenne z melatoniną ale rano? Chodzi mi o to czy nie uzyskam efektu odwrotnego od zamierzonego bo ostatnio mam ciężkie warunki do odespania po nocnej zmianie a o melatoninie jest napisane że "Melatonina przywraca prawidłowy rym dnia i nocy" i pytanie do was czy jak zarzyję ją rano to pomoże mi w sasnięciu czy wręcz przeciwnie?
#sen #zdrowie #leki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Klakier997: Co Ty myślisz, że ta tabletka wie kiedy jest dzień i noc?
Melatonina jest normlanie produkowana przez Twój organizm, zazwyczaj jest produkowana kiedy jest coraz mniej świtała niebieskiego czyli kiedy jest ciemno dlatego stajemy się senni wieczorem. W Twoim przypadku jest to kompletnie zaburzone przez pracę jaką wykonujesz. Zażycie więc melatoniny rano powinno ci pomóc zasnąć w dzień
  • Odpowiedz
Miałem dziś sen w którym spotkałem fajna dziewczynę z którą nawiązałem dobry kontakt i stworzyłem ciekawą relacje. Bardzo mi na niej zależało, a ona koniec końców poznała się z moim przyjacielem i została jednak jego dziewczyną.
Ciekawe, bo nigdy nie miałem w życiu jakiegoś pociągu do nawiązywania z kimś relacji typowo romantycznych i raczej mi na tym nie zależy.
Smutny to był sen, ale przypomniałem sobie, że związki są mocno wyidealizowane przez
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chodzę spać o 22 i nie jestem w stanie obudzić się wcześniej niż o 9. Jestem rano kompletnie zmęczony, ciężko mi otworzyć oczy i wstać z łóżka. Zaczynam normalnie funkcjonować dopiero po południu. Biorę wieczorem Mirtor, ale dawniej bez leków było tak samo. Robiłem badania pod kątem #bezdechsenny i nie został on wykryty. Monitoruję sen za pomocą #applewatch i pokazuje on, że wszystko jest
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Mój samsungowy zegarek ma opcję wybudzania w najbardziej korzystnym momencie, zdaje się, że w fazie płytkiego snu, o ile dobrze pamiętam. No i zawsze czuję się wyspany. Ogarnij to sobie w apple. Może pomoże.
  • Odpowiedz
Chciałbym coś popróbować z EEG na #arduino do zabawy z #swiadomysen ale najpierw chciałbym coś ogarnąć, mam NeuroServer u siebie i widzę że akceptuje on tylko format EDF, wie ktoś może czy jest jakaś biblioteka do tego? Znalazłem opis nagłówków
https://www.teuniz.net/edfbrowser/edf%20format%20description.html
https://www.edfplus.info/index.html
Ale nie wiem jak zapisać resztę żeby była zgodna z tym formatem, widzę że to dane nie tekst, poza tym NeuroServer jak wypisuje nagłówki wciąż pokazuje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach