@essos: Zarodniki grzybów z psylocybiną są dostępne w internecie, natomiast w powyższej kwestii zachęcam do zapoznania się z książką "Subtelnie mówię fuck".
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj sobie zdałem sprawe, że te moje opory psychiczne przed podchodzeniem i proszeniem kobiet do tańca, to nie jakaś bojaźliwosc przed babami, tylko jakis głębszy problem, bo podobne opory psychiczne odczuwam np. gdy musze gdzieś zadzwonić w jakiejś niewygodnej sprawie, tka jak dzisiaj i wtedy tez do konca nie rozumiem, dlaczego mam takie okropne opory cieżke do rpzełamania, bo mysląc racjonalnie "nic strasznego".
I zawsze ściągam takie "trudne" sytuacje na ostatnią chwile
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Problem z proszeniem kobiety/dziewczyny do tańca? To nieśmiałość.
Jak temu zaradzić? Nauczyć się tańczyć. Naprawdę, to pomaga i to bardzo.
Ja w wieku 15 lat nie potrafiłem tańczyć (bo kto się rodzi z tą umiejętnością) i na dodatek byłem nieśmiały w stosunku do dziewcząt. Aż trafiło się że przyjechały dwie kuzynki na zimowe ferie do nas. Jako że były to prawie rówieśnice zostałem zobowiązany do pokazania im miasta i
  • Odpowiedz
Są jakieś środki bez recepty i bez ryzyka uzależnienia, które jakby łagodzą lęk?

Często przez sytuacje lękowe strasznie prokrstynuje, zajmując głowę czymkolwiek innym, np. jakimiś filmami na yt. Lub czytaniem wypoku. I to zawsze działa tak ze obejrzę coś jeszcze 5 minut i sie zabiorę za cos tam. A ostatecznie może to trwać dnie lub nawet tygodnie.

A jeśli mam jakiś ograniczony termin zeby się uporać z lękliwymi zadaniami, to ostatecznie i
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos:
Kup sobie growkita z któregoś ze sklepów online i sam wyhoduj zgodnie z instrukcją.
Growkity są w pl legalne bo jest to jedynie grzybnia bez grzybów która zawiera śladowe ilości psylocybiny.
Z grzybni w odpowiednich warunkach rosną grzyby które już zawierają dużo psylo.
  • Odpowiedz
Kurde wiecznie mam ten sam problem, ciągle coś odkładam na za chwile (prokrastynuje) bo albo odczuwam lęk (np., przd zadzwonieniem gdzies z wwizja ze moze ktos bedzie mial wonty ze znowu dopytje albo ze czegos nie zrozumialem) albo mam bałagan w glowie i nie wiem na czym sie skupić i przez potem mam problemy - a gdy mam problemy to mowie sobie ze juz nigdy wiecej czegos takiego, mija chwila czasu i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracuje z takimi w korpo (ludzie 25-35). Ludzie mają rodziny, kredyty, dzieci, mnóstwo spraw na głowie a i tak robią 10x więcej niż ja


@mirko_anonim: Wielokrotnie tak jest, że im więcej się ma obowiązków tym łatwiej się zorganizować. Mam właściwie tak samo. Im więcej na głowie tym paradoksalnie prościej mi wszystko ogarnąć ponieważ wiem, że większość rzeczy muszę zrobić to lepiej je planuje. U mnie to samo naturalnie wychodzi.
  • Odpowiedz
Kalejdoskop #91: Metody i sposoby, aby lepiej funkcjonować
Ten sam newsletter, ale za każdym razem inny :-)

Cześć!
Istnieje wiele metod i sposobów, aby funkcjonować lepiej. Mówiąc inaczej: mamy możliwość podchodzić od wielu różnych stron, aby poprawić życie. Niektórym bardziej odpowiada łatanie najsłabszych ogniw, innym zaś - rozwijanie talentów i predyspozycji. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia proporcja jednego i drugiego. Poświęcenie się tylko rozwijaniu talentów może sprawić, że zablokują nas najprostsze
SVCXZ - Kalejdoskop #91: Metody i sposoby, aby lepiej funkcjonować
Ten sam newsletter...

źródło: Kalejdoskop-banner

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kalejdoskop #90: Sen, nadwaga, zdrowe jedzenie i nowinki naukowe
Ten sam newsletter, ale za każdym razem inny :-)

Cześć!
Przeszukiwanie internetu, książek czy nagrań w poszukiwaniu nowych informacji to trudne, ale wyjątkowo satysfakcjonujące zadanie. Warto jednak robić to umiejętnie i dobierać źródła, które są rzetelne, ale i różnorodne. Skupianie się na zdobywaniu wiedzy zawsze z tego samego miejsca może być negatywne w skutkach - widzimy bowiem wtedy zwykle tylko jeden punkt
SVCXZ - Kalejdoskop #90: Sen, nadwaga, zdrowe jedzenie i nowinki naukowe
Ten sam news...

źródło: Kalejdoskop-banner

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Lecimy_koko: Większość tych "dobrych nawyków" to nie odkrycia, ale przypomnienia - i trzeba szukać sposobów, aby w końcu je wdrożyć w życie :)
  • Odpowiedz
W ostatnim czasie wieczorami czesto mam jakies stany depresyjne i troche lęku. Tak ze aby przed tym uciec prokrastynuje zajmujac mysli czytając wypk albo ogladajac jakies głupoty na youtube i ostatecznie wychodzi ze nic nie robie i tak dzien w dzien.

Mam wrazenie że czasami wpadam w takim "karuzele spiergdolenia" z ktorej bardzo ciezko mi wyjść jesli juz na nią wejde

#prokrastynacja #depresja #psychologia #psychiatria
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos duze i trudne zadania najlepiej rozkladac na bardzo male i powoli je robic i skreslac z listy. rozpisz sobie na krok oo kroku co trzeba zrobic zeby miec aktualne cv. dobra metoda jest robienie tego od tylu. wyobraz sobie jak to cv ma wygladac i rozpisuj od tylu co musialo byc zrobione zeby tak wygladalo. zamiast jednego zadania będziesz mial 30 malych które w krótkim czasie krok po kroku będziesz
  • Odpowiedz
Kurde, nie daje rady już z tym wszystkim, ciągle mnie cos dobija, nie wiem czy to depresja czy co.
Czemu nie zroiblem tego, czemu tamtego. Wiecznie mi sie wydaje że na coś jest za późno. Albo że najpierw muszę zrobić coś innego. Nie wiem czy to jakieś zaburzenie czy co. wydaje mi sie, ze moglem podjąć jakieś działania, a nie podjalem, bo wydawalo mi sie za pozno, ze musze zająć sie czyms
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: jak sobie myślę, że 10 lat temu mogłem robić rzeczy na które jest już za późno to sobie uświadamiam że na pewno za 10 lat będę myślał tak samo, że teraz mogłem robić rzeczy na które będzie już za późno, dlatego lepiej robić i się nie przejmować czy jest za późno
  • Odpowiedz
Kurde Mirki..stawiam wszystko co mam na koncie, że nikt z was nie pobije poziomu mojego braku energii, lenistwa i zarąbania.


@Ynfluencer: Dawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam podobnie, zrobienie czegokolwiek to dla mnie ogromny sukces, nawet jak mówimy o tak prozaicznych rzeczach jak posprzątanie pokoju xD
Jestem strasznym leniem, czasem mam przepływy motywacji i energii, żeby próbować to zmieniać, ale zazwyczaj nie trwa to długo. No,
  • Odpowiedz