Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

mirko_anonim
- 0
konto usunięte via Android
- 4
@mirko_anonim posłuchaj matki
old_s
via Wykop- 5
@mirko_anonim: jak na wyjątkowego leniwca to podejrzanie dużo naklikałeś we wpisie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
czy da się osiągnąć sukces bez żadnego boosta od życia? (np. bogaci starzy, geny, talent, itp.)
@mirko_anonim: Technicznie się da. To wygrana na loterii.
Z biednymi starymi, słabymi genami, beztalencie itp, to ty możesz mieć szczęście, że przeżyłeś poród.
@mirko_anonim
Nie kazda glupote, wynika to z potrzeb, a zaspokojenie glodu jest zaspokojeniem potrzeby
Nie kazda glupote, wynika to z potrzeb, a zaspokojenie glodu jest zaspokojeniem potrzeby
- 16
#prokrastynacja to największa k00rwa, od 21 co godzinę przekładałam robotę do wykonania, żeby finalnie o 2 w nocy ustawiać budzik na 6, bo najpóźniej o 8 projekt musi znaleźć się na mejlu klienta. Zaj3bie sie
- 0
Przymierzam się do przeczytania książki Atomowe nawyki. Polecacie, czy znacie jakąś podobną, ale lepszą pozycję? #adhd
Lubię jak książki są bardziej naukowe, niż typowe coachingowe pierdzielenie, ale tą akurat mi parę osób poleciło. No i żeby nie było zbyt długie xD
#ksiazki #motywacja #literatura #nawyki #psychologia #prokrastynacja #produktywnosc
Lubię jak książki są bardziej naukowe, niż typowe coachingowe pierdzielenie, ale tą akurat mi parę osób poleciło. No i żeby nie było zbyt długie xD
#ksiazki #motywacja #literatura #nawyki #psychologia #prokrastynacja #produktywnosc
@Kamero: Mam "Atomowe nawyki", kupiłam z pol roku temu. Oczywiście nie przeczytałam, to chyba najtrudniejsze z książkami tego typu, nie wystarczy kupić.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Kamero ja osobiście tej książki nie mam ale tego typu pozycje ciężko mi wchodzą. Znaczy się czyta się w miarę fajnie i spoko ale nie ma żeby mi coś do głowy weszło. Może nie czytałem nic odnośnie nawyków bo tutaj teoretycznie za praktyką powinna iść pamięć. Czytałem w ostatnim roku dwie psychologiczne ale takie know how raczej niż coś Głębockiego to dosłownie nic z nich nie pamiętam ( ͡° ͜
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: kup sobie tą książkę (jest też audiobook ja właśnie słucham) i jak wdrożysz to co on mówi to na bank sukces osiągniesz - chociaż jest to oczywiście ekstremalnie trudne
on pokazuje, że to co kształtuje sukces to NAWYK i no nie ma w tym przypadku - bo jak się zastanowić to wyobrażasz sobie kogoś kto ma 6-pak na brzuchu, albo z niczego stał się szefem 20 osobowej firmy przez PRZYPADEK?
i
on pokazuje, że to co kształtuje sukces to NAWYK i no nie ma w tym przypadku - bo jak się zastanowić to wyobrażasz sobie kogoś kto ma 6-pak na brzuchu, albo z niczego stał się szefem 20 osobowej firmy przez PRZYPADEK?
i
źródło: nawyki-warte-miliony-jak-nauczyc-sie-zachowan-przynoszacych-bogactwo-b-iext141297264
Pobierz@mirko_anonim: Chciałbyś się poobijać, ale się nie obijasz, bo sobie cały czas wypominasz, że się obijasz. Taki paradoks. Na początek wyznacz sobie jakiś czas i datę końcową, np. 20 stycznia 2024. Do tego czasu się obijasz i sobie tego nie wypominasz. Nie planujesz na ten czas nic. Obijasz się ile możesz. Nie wypominasz sobie tego, bo przecież do 20 stycznia 2024 masz za cel obijanie się, więc skrupulatnie realizujesz swój
Ja pierogi
Pracuję sobie, skupiam się na robieniu zadania i nagle myśl ,,Telefon".
Mój mózg powoduje, że automatycznie wstaje, żeby pójść po niego do innego pokoju.
Muszę aktywnie przeciwdziałać tym myślom, żeby wrócić do robienia tego co powinnam xD
Pracuję sobie, skupiam się na robieniu zadania i nagle myśl ,,Telefon".
Mój mózg powoduje, że automatycznie wstaje, żeby pójść po niego do innego pokoju.
Muszę aktywnie przeciwdziałać tym myślom, żeby wrócić do robienia tego co powinnam xD
@Wrrronika: ADHD plus szabla, to się dobrze nie skończy:)
- 0
@St4nleys: Nie no, kwestia że właśnie jak jest obok to automatycznie sięgam żeby poscrollować, wejść na gierkę, albo nawet włączać i wyłączać apki.
W tym jest ten problem.
Trzymam go w innym pokoju by mnie tak nie zachęcał do siebie
W tym jest ten problem.
Trzymam go w innym pokoju by mnie tak nie zachęcał do siebie
Chyba założę #bulletjournal , ciekawe, czy coś pomoże w organizowaniu tasków, poprawie nawyków i #prokrastynacja
Dam znac za rok ;)
#kreatywnosc #planowanie #lifetracking #zdrowie #rozwojosobisty
Dam znac za rok ;)
#kreatywnosc #planowanie #lifetracking #zdrowie #rozwojosobisty
źródło: Russell-BulletJournal
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jeżeli ktoś pracuje z domu, czy zarabia grosze w internecie jako dev powinien zrobić biuro domowe - światło najważniejsze. Nawet jeżeli ktoś jest studentem czy uczniem, do nauki to podstawa. Niestety... jak jest każdy widzi, jeden ma warunki drugi nie. Absolutne podstawy które determinują nasze zachowania, za to my wolimy kogoś obwiniać lub samych siebie.
"Wybierając światło i oświetlenie takie jak lampy sufitowe biurowe, warto decydować się na takie, które emitują neutralną
"Wybierając światło i oświetlenie takie jak lampy sufitowe biurowe, warto decydować się na takie, które emitują neutralną
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 3
@mirko_anonim: raczej nie jest to kwestia samotności, ja mam tak samo a kontakty z ludźmi normalnie mam
@mirko_anonim: Możesz mieć depresję/subdepresję/obniżenie nastroju, na co wskazują wymienione objawy. Deprywacja życia społecznego na pewno może się do tego przyczyniać. Polecam udać się do psychiatry i potem może na terapię. Wiem, że nie pomoże to w znalezieniu znajomych i dziewczyny, ale może pomóc w radzeniu sobie z życiem.
#prokrastynacja
Tillie Olsen używa trafnego określenia „nóż perfekcjonizmu”. Ty możesz nazywać to inaczej – „troską o jakość” albo „nanoszeniem poprawek, zanim pójdzie się dalej”. Może nazywasz to „przestrzeganiem standardów”. W rzeczywistości mamy do czynienia z perfekcjonizmem.
Perfekcjonizm nie ma nic wspólnego z troską o jakość. Nie ma nic wspólnego z poprawkami.
Nie ma nic wspólnego ze standardami. Perfekcjonizm to odmowa ruszenia naprzód. Błędne koło – obsesyjny, ogłupiający układ zamknięty, przez który gubisz się
Tillie Olsen używa trafnego określenia „nóż perfekcjonizmu”. Ty możesz nazywać to inaczej – „troską o jakość” albo „nanoszeniem poprawek, zanim pójdzie się dalej”. Może nazywasz to „przestrzeganiem standardów”. W rzeczywistości mamy do czynienia z perfekcjonizmem.
Perfekcjonizm nie ma nic wspólnego z troską o jakość. Nie ma nic wspólnego z poprawkami.
Nie ma nic wspólnego ze standardami. Perfekcjonizm to odmowa ruszenia naprzód. Błędne koło – obsesyjny, ogłupiający układ zamknięty, przez który gubisz się
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 106
@ChlopoRobotnik2137: ja, u mnie huopy do dzisiaj czekają aż odsunę im biurko, żeby naprawić kaloryfer i tak marzniemy 2 lata
konto usunięte via Wykop
- 20
@ChlopoRobotnik2137: i od razu mi lepiej z moją od 1.5 roku niedosuniętą do ściany szafką kuchenną
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: tak i przestałem po 2 miesiącach. Nie polecam
pomysł fajny tylko że ja np stary chłop, nic nie mam wspólnego z IT i takie tematy mimo że ciekawe to mnie przerażają. Nigdy nie byłem mózgiem.
@mirko_anonim: a ty myślisz że każdy kto siedzi w IT albo w dowolnej technicznej dziedzinie to od razu urodził się z jakimiś nadzdolnościami?
Schemat jest prosty i mozolny: uczysz się czegoś - próbujesz coś zrobić - albo wyjdzie albo s---------z. Niezależnie czy wyszło
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: Jego starzy są właścicielami kopalni szmaragdów w RPA.Rzeczywiście oskarek jest idealnym wzorem.
@mirko_anonim fajnie miec kase by móc w nieskończoność próbować czegoś nowego
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: tez tak miałam, całe życie latka „zdolnej ale leniwej”, poczucie ze nic w życiu nie osiągnęłam i nie osiągnę bo nie mam żadnej samodyscypliny. I w wieku 29 lat przyszła do mnie diagnoza ADHD xD liczę, ze leki na to pomogą bo ponoć działają cuda ale najpierw muszę urodzić dziecko xD
- 0
Anonim (nie OP): 2-3 lata tak pracowałem, praca bardzo wymagająca ale dająca mi dużo funu i satysfakcji, tylko, że nie robiłem nic poza pracą...
Co z tego, że kasa się zgadzała jak w pracy potrafiłem siedzieć 8-21, w weekendy nie miałem ochoty już na nic, bo jednak zmęczenie umysłowe dawało znać. Związek prawie się rozwalił, z tamtego okresu pamiętam jedynie, że głównie siedziałem przy kompie ¯\(ツ)/¯
Moim jednym postanowieniem noworocznym było to, żeby
Co z tego, że kasa się zgadzała jak w pracy potrafiłem siedzieć 8-21, w weekendy nie miałem ochoty już na nic, bo jednak zmęczenie umysłowe dawało znać. Związek prawie się rozwalił, z tamtego okresu pamiętam jedynie, że głównie siedziałem przy kompie ¯\(ツ)/¯
Moim jednym postanowieniem noworocznym było to, żeby
#prokrastynacja Nienawidzę moich obowiązków ale jeszcze bardziej nienawidzę konsekwencji ich niewykonania.
@inwestorek11: a jakie masz obowiazki/
- 0
@programista15cm: jestem szefem i inne firmy chcą żebym płacił ich faktury lub trzymał się terminów w umowie xd
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Picie nikomu nie pomogło. Zaleczasz pewnie tym jakieś problemy a naprawdę je tylko mnozysz. Na prokrastynację pomaga technika pomodoro albo 5 sekund. Obie skuteczne
źródło: technikapomodoro
Pobierz@bezstronny_obserwator: binaural beats też pomagają
#prokrastynacja
Wstałem, zanim włączyłem mirko popracowałem 10 minut. Mój mózg nie wie co się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wstałem, zanim włączyłem mirko popracowałem 10 minut. Mój mózg nie wie co się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@theOstry: wystarczy wejsc do lokalu przed 21 i będą zbierać głosy aż do ostatniej osoby, która weszła przed 21
@Debowy_Jacek: potwierdzam, karty wydawane są do ostatniej osoby, która weszła do lokalu przed 21





















