czy da się osiągnąć sukces bez żadnego boosta od życia? (np. bogaci starzy, geny, talent, itp.)


@mirko_anonim: Technicznie się da. To wygrana na loterii.
Z biednymi starymi, słabymi genami, beztalencie itp, to ty możesz mieć szczęście, że przeżyłeś poród.
  • Odpowiedz
#prokrastynacja to największa k00rwa, od 21 co godzinę przekładałam robotę do wykonania, żeby finalnie o 2 w nocy ustawiać budzik na 6, bo najpóźniej o 8 projekt musi znaleźć się na mejlu klienta. Zaj3bie sie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kamero ja osobiście tej książki nie mam ale tego typu pozycje ciężko mi wchodzą. Znaczy się czyta się w miarę fajnie i spoko ale nie ma żeby mi coś do głowy weszło. Może nie czytałem nic odnośnie nawyków bo tutaj teoretycznie za praktyką powinna iść pamięć. Czytałem w ostatnim roku dwie psychologiczne ale takie know how raczej niż coś Głębockiego to dosłownie nic z nich nie pamiętam ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kup sobie tą książkę (jest też audiobook ja właśnie słucham) i jak wdrożysz to co on mówi to na bank sukces osiągniesz - chociaż jest to oczywiście ekstremalnie trudne

on pokazuje, że to co kształtuje sukces to NAWYK i no nie ma w tym przypadku - bo jak się zastanowić to wyobrażasz sobie kogoś kto ma 6-pak na brzuchu, albo z niczego stał się szefem 20 osobowej firmy przez PRZYPADEK?

i
Dietetyq - @mirko_anonim: kup sobie tą książkę (jest też audiobook ja właśnie słucham...

źródło: nawyki-warte-miliony-jak-nauczyc-sie-zachowan-przynoszacych-bogactwo-b-iext141297264

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chciałbyś się poobijać, ale się nie obijasz, bo sobie cały czas wypominasz, że się obijasz. Taki paradoks. Na początek wyznacz sobie jakiś czas i datę końcową, np. 20 stycznia 2024. Do tego czasu się obijasz i sobie tego nie wypominasz. Nie planujesz na ten czas nic. Obijasz się ile możesz. Nie wypominasz sobie tego, bo przecież do 20 stycznia 2024 masz za cel obijanie się, więc skrupulatnie realizujesz swój
  • Odpowiedz
Ja pierogi

Pracuję sobie, skupiam się na robieniu zadania i nagle myśl ,,Telefon".
Mój mózg powoduje, że automatycznie wstaje, żeby pójść po niego do innego pokoju.

Muszę aktywnie przeciwdziałać tym myślom, żeby wrócić do robienia tego co powinnam xD
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@St4nleys: Nie no, kwestia że właśnie jak jest obok to automatycznie sięgam żeby poscrollować, wejść na gierkę, albo nawet włączać i wyłączać apki.
W tym jest ten problem.
Trzymam go w innym pokoju by mnie tak nie zachęcał do siebie
  • Odpowiedz
  • 0
@apee polecam. ( ͡º ͜ʖ͡º) Zaczęłam na próbę i już ciągnę kilka lat, ale mi oprócz organizacji życia to daje też możliwość bazgrania piórem, które uwielbiam.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jeżeli ktoś pracuje z domu, czy zarabia grosze w internecie jako dev powinien zrobić biuro domowe - światło najważniejsze. Nawet jeżeli ktoś jest studentem czy uczniem, do nauki to podstawa. Niestety... jak jest każdy widzi, jeden ma warunki drugi nie. Absolutne podstawy które determinują nasze zachowania, za to my wolimy kogoś obwiniać lub samych siebie.

"Wybierając światło i oświetlenie takie jak lampy sufitowe biurowe, warto decydować się na takie, które emitują neutralną
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Możesz mieć depresję/subdepresję/obniżenie nastroju, na co wskazują wymienione objawy. Deprywacja życia społecznego na pewno może się do tego przyczyniać. Polecam udać się do psychiatry i potem może na terapię. Wiem, że nie pomoże to w znalezieniu znajomych i dziewczyny, ale może pomóc w radzeniu sobie z życiem.
  • Odpowiedz
#prokrastynacja

Tillie Olsen używa trafnego określenia „nóż perfekcjonizmu”. Ty możesz nazywać to inaczej – „troską o jakość” albo „nanoszeniem poprawek, zanim pójdzie się dalej”. Może nazywasz to „przestrzeganiem standardów”. W rzeczywistości mamy do czynienia z perfekcjonizmem.
Perfekcjonizm nie ma nic wspólnego z troską o jakość. Nie ma nic wspólnego z poprawkami.
Nie ma nic wspólnego ze standardami. Perfekcjonizm to odmowa ruszenia naprzód. Błędne koło – obsesyjny, ogłupiający układ zamknięty, przez który gubisz się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pomysł fajny tylko że ja np stary chłop, nic nie mam wspólnego z IT i takie tematy mimo że ciekawe to mnie przerażają. Nigdy nie byłem mózgiem.


@mirko_anonim: a ty myślisz że każdy kto siedzi w IT albo w dowolnej technicznej dziedzinie to od razu urodził się z jakimiś nadzdolnościami?
Schemat jest prosty i mozolny: uczysz się czegoś - próbujesz coś zrobić - albo wyjdzie albo s---------z. Niezależnie czy wyszło
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tez tak miałam, całe życie latka „zdolnej ale leniwej”, poczucie ze nic w życiu nie osiągnęłam i nie osiągnę bo nie mam żadnej samodyscypliny. I w wieku 29 lat przyszła do mnie diagnoza ADHD xD liczę, ze leki na to pomogą bo ponoć działają cuda ale najpierw muszę urodzić dziecko xD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): 2-3 lata tak pracowałem, praca bardzo wymagająca ale dająca mi dużo funu i satysfakcji, tylko, że nie robiłem nic poza pracą...
Co z tego, że kasa się zgadzała jak w pracy potrafiłem siedzieć 8-21, w weekendy nie miałem ochoty już na nic, bo jednak zmęczenie umysłowe dawało znać. Związek prawie się rozwalił, z tamtego okresu pamiętam jedynie, że głównie siedziałem przy kompie ¯\(ツ)/¯
Moim jednym postanowieniem noworocznym było to, żeby
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach