Jak się odnaleźć w PL po pracy w NL?

Wróciłem pod koniec zeszłego roku, posiedziałem w domu z powodu operacji, i max. co mogę znaleźć to praca za 4500. W NL pracowałem na jedną zmianę pon-pt za 530 euro/tydzień na czysto. Tutaj taka robota to mi 4500 max oferują. Plusy życia w PL to mieszkanie (wynajęte) ale nadal mogę srać kiedy chcę i gotować co chcę. No ale finansowo to mi się
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suheil-al-Hassan: Z jednej strony rozumiem problem, ale z drugiej nie bardzo wiem czego się spodziewałeś ... Nie od dziś wiadomo, że dalej są potężne różnice w polskich zarobkach w porównaniu z zachodem Europy. Czy opłaca się tu siedzieć? Nie wiem. To zależ od tego jakie masz cele w życiu, czy odnajdujesz się w NP, czy masz tam perspektywy itp. Za mało informacji żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie...
  • Odpowiedz
Też macie tak że odkąd naszedł kryzys w IT + rozwój AI to straciliście motywację do samorozwoju, dokształcania się w ramach zawodu programisty ?

Mnie to dopadło tak szczerze, bo zacząłem dostrzegać jak duży jest wyścig szczurów w IT, że ten wysiłek który też wkładam w rozwój ma duże ryzyko, nie będzie wymiernie opłacalny względem poświęconego czasu. No i też że niepewna przyszłość jest w moim zawodzie. Czasem mam tak, że nie

Odpowiedz

  • Tak 62.1% (90)
  • Nie 20.0% (29)
  • Nie pracuje jako programista 17.9% (26)

Oddanych głosów: 145

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem w nowej robocie 2 tygodnie i się rozchorowałem (katar, kicham, straciłem węch). Zarazki roznosił kierownik, który nie powinien przyjść do pracy w takim stanie. Jest mi głupio brać L4 bo ledwo co zacząłem pracę, ale przecież nie mogę pójść i zarażać ludzi. Nie wiem co robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pracbaza #praca #l4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Michal_Spira: b2b to połączenie najgorszych cech etatu i bycia pseudoprzedsiębiorcą kosztem niższych podatków i ciut wyższej pensji. Sam sobie zgotowałeś ten los niestety przyjacielu (nie żeby na uop było jakoś dużo lepiej)
  • Odpowiedz
hej wykopowicze! 🖐️ czy wiecie, że umowa o pracę na czas nieokreślony jest ciągle jednym z najbardziej pożądanych typów zatrudnienia w polsce? 🕵️‍♂️ w naszym najnowszym artykule na rocketjobs.pl przyglądamy się temu, jak wygląda sytuacja w 2025 roku – zarówno z perspektywy pracownika, jak i pracodawcy.

umowa na czas nieokreślony jest zawierana bezterminowo, co znaczy, że pracujesz, póki któras z stron nie zdecyduje się jej zakończyć. takie umowy zapewniają największą stabilność i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@card_man niestety, w takim przypadku chyba bym schował dumę do kieszeni i podjął się innej pracy.
Jeśli sytuacja finansowa jest zła, to co pozostaje innego?
Sytuacja w branży nie będzie się miała ku lepszemu, to może warto szukać alternatyw już teraz?
  • Odpowiedz
  • 10
@marylin17: być może, tylko ciężko się odzwyczaić od dobrej pracy i pensji, a jeszcze trudniej od statusu jaki taka praca niesie. Dla człowieka może być cieżkie do przyswojenia że ma zostać prostym robolem, jak studiował i miał pracę za biurkiem.
  • Odpowiedz
  • 79
@Ksiega_dusz za takie coś powinien miec odebrane prawa ojcowskie. Ale i tak z takim podejsciem bedzie pewnie niedlugo rozwod bo jak dzieci beda chore to on k-----y dostanie ze zamiast kodować musi sie zajmowac dziecmi
  • Odpowiedz
Jak obecnie wyglądają zarobki w mcdonald na weekendzie? Jeżdżę na tirach, a jako że sobotę i niedzielę mam wolną to chciałbym ją wykorzystać na dorobienie kilku stówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#praca #pracbaza #rynekpracy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach