Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

kanguru
- 68

Zoriuszka
via Wykop- 65
@kanguru: to córka nic nie mówiła?

inkill
via Wykop- 27
@Zoriuszka: córka pewnie nie, ale matka majstra zadowolona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
źródło: 1000030869
Pobierz@rayman_s trzymaj się, też miałam w styczniu 3 tygodnie L4 xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 968
Zaplusuj mlyn na niewolnikow a w tym tygodniu otrzymasz 1000 zl premii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #humorobrazkowy #pracbaza
#heheszki #humorobrazkowy #pracbaza
źródło: 38245f84df6a9f0b3c127560360c4a6d67f018a5d3b4d3fb0d07274279307267
Pobierz- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
ok xvenoski
@daniello87: heh, dobre
gdy zakładałem tu konto nie istniało powiedzenie ,,ok oski"
ale sobie nick wybrałem
@Xvenowski: ważne, ze bordo
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #java #programista25k #kryzysit #pracbaza #pasjonat15k
cięzko się w sumie z tym niezgodzić
cięzko się w sumie z tym niezgodzić
źródło: AI
Pobierz@nad__czlowiek nie no, wg tego tagu i wg ciebie trollu problemy z rynkiem it na calym swiecie sa spowodowane tym ze w polsce było naganianie na bootcampy. To jak to w koncu jest
@nad__czlowiek: wątpię. IMO to zwykły spadek pocovidowy. Bez jakichś rzetelnych badań ciężko wyrokować co wnosi AI. Dodam jeszcze, że większość CEO gada głupoty o AI, żeby jednocześnie uzasadnić zwolnienia jak i się pofleksować. Spadające zarobki to jeszcze dodatkowa zachęta, żeby zwalniać i zatrudniać jeszcze raz
- 1
Koleś z pracy mówił że studiował 5 kierunków studiów ale żadnego nie ukończył, psychologia, kulturoznawstwo i inne takie gówna. Wiecie gdzie pracuje? W zalando na magazynie i zarabia 3600 netto XD
Ma 30 lat. 10 lat poświęcił na studia, które nic mu nie dały. Przez te 10 lat mógł zarobić i odłożyć 300 tysięcy. Nikt mnie nigdy nie namówi do studiowania lol, strata czasu i tyle.
#studia #pracbaza
Ma 30 lat. 10 lat poświęcił na studia, które nic mu nie dały. Przez te 10 lat mógł zarobić i odłożyć 300 tysięcy. Nikt mnie nigdy nie namówi do studiowania lol, strata czasu i tyle.
#studia #pracbaza
@stanley-fieldmaster ważne, że pracuje nie widzę powodu do śmiechu
@stanley-fieldmaster: Ty umierając będziesz się martwić o te swoje pieniądze netto, a on będzie wspominać ruchanie studentek.
Czy dzięki aktywności Jacy od 2020 roku i poruszaniu tematyki Sprintów w korporacji wpłynęło to bardziej na Twoją „samoświadomość”?
#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
Odpowiedz
- Tak 62.7% (42)
- Nie 28.4% (19)
- Nie jestem programistą 9.0% (6)
@Ksiega_dusz: Za uświadamianie innych na temat zbrodniczej ideologii, jaką jest Scrum, należy się nagroda Nobla
Ostatnio rozmawiałem z kolegą z mojej pierwszej pracy, który niedawno został partnerem biura pewnej sporej firmy w Warszawie.
Jak ja zaczynałem to razem byliśmy juniorami-analitykami, ale raczej bym to nazwał klepaczami Excela. Potem zmieniłem pracę, a on zmienił dział, ale został w tej firmie.
Pogadałem z nim i okazało się, że rozwiązania które z nim wprowadziłem (czyli prosty Excel zaciągający eksport danych z ichniego systemu w formie RAW i lekko je obrabia
Jak ja zaczynałem to razem byliśmy juniorami-analitykami, ale raczej bym to nazwał klepaczami Excela. Potem zmieniłem pracę, a on zmienił dział, ale został w tej firmie.
Pogadałem z nim i okazało się, że rozwiązania które z nim wprowadziłem (czyli prosty Excel zaciągający eksport danych z ichniego systemu w formie RAW i lekko je obrabia
źródło: a91QKy6_700b
Pobierz@niochland xD to byś zobaczył co sie dzieje w projektach na których banki albo ubezpieczalnie stoją, to bys sie dopiero zdziwil
@niochland: ja też czasem trzymaleml takie stare pliki z 2003 nie ma czasu na wdrożenie nowego a stary działa to po co ruszać jak nikt o to nie prosi
Wstępnie szukam, chyba nie ma czegoś takiego. Czy spotkał się ktoś z monitorem przenośnym ale takim małym, w układzie pionowym przytwierdzanym do matrycy laptopa 15-16" do wyświetlenia jednej strony A4?
#komputery #it #informatyka #praca #pracbaza
#pytanie #zakupy #cokupic #zakupyzchin
#komputery #it #informatyka #praca #pracbaza
#pytanie #zakupy #cokupic #zakupyzchin
źródło: Zrzut ekranu 2025-03-16 194041
Pobierz- 0
@Katiee: ale właśnie fajnie byłoby móc wyjąć laptopa z torby nawet na jakimś małym stoliku i móc rozłożyć dodatkowy ekran.
Laptopa mam też na podstawce więc tył jest mocno podniesiony, no i fajnie aby ten monitor tez był wyzej.
Laptopa mam też na podstawce więc tył jest mocno podniesiony, no i fajnie aby ten monitor tez był wyzej.
@niedasieukryc: Jak masz tableta to możesz go wykorzystać jako ekran dzięki temu rozwiązaniu: https://www.spacedesk.net/
Można łączyć się kabelkiem, albo po wifi. Z przydatnego softu w takim konfigu, polecam jeszcze: https://touchmousetools.com/ (dzięki temu jak klikasz coś na tablecie paluchem, to kursor myszki nie przenosi się na tablet)
Można łączyć się kabelkiem, albo po wifi. Z przydatnego softu w takim konfigu, polecam jeszcze: https://touchmousetools.com/ (dzięki temu jak klikasz coś na tablecie paluchem, to kursor myszki nie przenosi się na tablet)
źródło: Zrzut ekranu 2025-03-17 193918
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@KrzyzowiecAlfred: Dziwne, baton miał 7 tys. renty.
@KrzyzowiecAlfred: Pozap*rdalałbyś trochę w Sprintach w Scrumie, to wracałbyś na budowę z uśmiechem na ustach
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam taki nietypowy problem. Dostałem ostatnio propozycję #praca na stanowisko kreatywne. Warunki pracy są bardzo spoko, tylko zastanawiam się czy mam odpowiednie kwalifikacje zawodowe na to stanowisko. Byłem na rozmowie, zobaczyłem jak wygląda praca na takim stanowisku i zastanawiam się czy w ogóle dałbym sobie radę w tej pracy. Osoba z tej firmy jest chętna mnie zatrudnić i chce żebym dał jej znać jak najszybciej. I
Mam taki nietypowy problem. Dostałem ostatnio propozycję #praca na stanowisko kreatywne. Warunki pracy są bardzo spoko, tylko zastanawiam się czy mam odpowiednie kwalifikacje zawodowe na to stanowisko. Byłem na rozmowie, zobaczyłem jak wygląda praca na takim stanowisku i zastanawiam się czy w ogóle dałbym sobie radę w tej pracy. Osoba z tej firmy jest chętna mnie zatrudnić i chce żebym dał jej znać jak najszybciej. I
@mirko_anonim: Randomy z internetu mają wiedzieć za ciebie czy się nadajesz do tej pracy czy nie?
@mirko_anonim: masz syndrom oszusta ale to nic złego, jeżeli pracodawca chce Cię zatrudnić to tam idź, jak czegos jeszcze nie umiesz to szybko się nauczysz!
Najgorsze się niewykorzystane szanse!
Najgorsze się niewykorzystane szanse!
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Którą opcję z poniższych byście wybrali?
Mianowicie pracuję w firmie rok, mam zgodnie z podpisaną umową 3-miesięczny okres wypowiedzenia, jednak z tego co się orientuję prawo pracy jest ponad tą umową i idąc na wojnę, pewnie dałoby się ten okres skrócić. Aktualnie pracuję hybrydowo, minimum 2 dni z biura, przeszedłbym do firmy, gdzie mógłbym pracować w pełni zdalnie, dodatkowo kasa ciut lepsza (tysiak-dwa brutto na uop), jednak wiązałoby się
Którą opcję z poniższych byście wybrali?
Mianowicie pracuję w firmie rok, mam zgodnie z podpisaną umową 3-miesięczny okres wypowiedzenia, jednak z tego co się orientuję prawo pracy jest ponad tą umową i idąc na wojnę, pewnie dałoby się ten okres skrócić. Aktualnie pracuję hybrydowo, minimum 2 dni z biura, przeszedłbym do firmy, gdzie mógłbym pracować w pełni zdalnie, dodatkowo kasa ciut lepsza (tysiak-dwa brutto na uop), jednak wiązałoby się
Która opcja najlepsza?
- Zdalka to luksus, ozmieniaj od razu 66.7% (48)
- Nie pal mostów, zmień po wakacjach 30.6% (22)
- Inna opcja, sugestie w kom pls 2.8% (2)
@mirko_anonim skoro pracujesz rok to masz miesiąc wypowiedzenia i po temacie
@mirko_anonim: większość firm idzie na rękę i skraca okres wypowiedzenia natomiast prawo pracy mówi, że zapis na korzyść pracownika jest wiążący. Kwestia dyskusyjna czy dłuższy okres wypowiedzenia jest korzystny czy nie
źródło: 781005164_780x439
PobierzPracował ktoś z was w Holandii w branży ogrodniczej (sadzenie, koszenie, pielęgnacja)? Jak wam się widziała taka praca?
#ogrodnictwo #pracbaza #holandia #pytanie
#ogrodnictwo #pracbaza #holandia #pytanie
- 4
Szczerze mówiac, coraz bardziej mam wrażenie, że rząd podnosząc zarobki pielęgniarek chce po prostu skłonić hordę młodych ludzi do tego kierunku, po to, aby potem powiedzieć „mamy 10 chętnych na twoje miejsce” i mieć zapas tanich pracowników.
Aktualnie 55k studentów, 20k więcej niż jeszcze 6 lat temu. Te zarobki są nie do utrzymania w dłuższym terminie. Drugie miejsce w europie. Już dziś młodzi absolwenci pielęgniarstwa mają problemy by znaleść pierwszą pracę po
Aktualnie 55k studentów, 20k więcej niż jeszcze 6 lat temu. Te zarobki są nie do utrzymania w dłuższym terminie. Drugie miejsce w europie. Już dziś młodzi absolwenci pielęgniarstwa mają problemy by znaleść pierwszą pracę po
źródło: IMG_3722
Pobierz@jonasz68:
Nie wiem jak u pielęgniarek, ale z lekarzami jest dokładnie taki plan, bo lobby na tyle długo blokowało nowy narybek że mamy gigantyczne zaległości i wynikające z tego astronomiczne pensje osób z prawem do wykonywania zawodu (polski lekarz na B2B zarabia więcej niż lekarz holenderski czy niemiecki xD)
W 2007 - 3k studentów na roku lekarskiego.
W 2024 - 10k studentów na
Nie wiem jak u pielęgniarek, ale z lekarzami jest dokładnie taki plan, bo lobby na tyle długo blokowało nowy narybek że mamy gigantyczne zaległości i wynikające z tego astronomiczne pensje osób z prawem do wykonywania zawodu (polski lekarz na B2B zarabia więcej niż lekarz holenderski czy niemiecki xD)
W 2007 - 3k studentów na roku lekarskiego.
W 2024 - 10k studentów na
to porównaj sobie zarzązdanie i marketing z materiałami na lekarskim
@Anomalocaracid: Ale co to ma do rzeczy? Nikt nie mówi że lekarski jest łatwy, tylko że zarabiają za dużo (bo jest ich za mało). Jest masa trudnych kierunków po których nie ma roboty albo jest za minimalną
Może porównaj sobie materiał na fizyce jądrowej i na




























