@kwmd: byłem tam, to jest w Kopalni Złota w Złotym Stoku xD Teraz to atrakcja dla dzieci w wiosce górniczej, fajne miejsce.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek: wątpię. IMO to zwykły spadek pocovidowy. Bez jakichś rzetelnych badań ciężko wyrokować co wnosi AI. Dodam jeszcze, że większość CEO gada głupoty o AI, żeby jednocześnie uzasadnić zwolnienia jak i się pofleksować. Spadające zarobki to jeszcze dodatkowa zachęta, żeby zwalniać i zatrudniać jeszcze raz
  • Odpowiedz
Koleś z pracy mówił że studiował 5 kierunków studiów ale żadnego nie ukończył, psychologia, kulturoznawstwo i inne takie gówna. Wiecie gdzie pracuje? W zalando na magazynie i zarabia 3600 netto XD
Ma 30 lat. 10 lat poświęcił na studia, które nic mu nie dały. Przez te 10 lat mógł zarobić i odłożyć 300 tysięcy. Nikt mnie nigdy nie namówi do studiowania lol, strata czasu i tyle.
#studia #pracbaza
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy dzięki aktywności Jacy od 2020 roku i poruszaniu tematyki Sprintów w korporacji wpłynęło to bardziej na Twoją „samoświadomość”?

#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza

Odpowiedz

  • Tak 62.7% (42)
  • Nie 28.4% (19)
  • Nie jestem programistą 9.0% (6)

Oddanych głosów: 67

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio rozmawiałem z kolegą z mojej pierwszej pracy, który niedawno został partnerem biura pewnej sporej firmy w Warszawie.

Jak ja zaczynałem to razem byliśmy juniorami-analitykami, ale raczej bym to nazwał klepaczami Excela. Potem zmieniłem pracę, a on zmienił dział, ale został w tej firmie.

Pogadałem z nim i okazało się, że rozwiązania które z nim wprowadziłem (czyli prosty Excel zaciągający eksport danych z ichniego systemu w formie RAW i lekko je obrabia
niochland - Ostatnio rozmawiałem z kolegą z mojej pierwszej pracy, który niedawno zos...

źródło: a91QKy6_700b

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Katiee: ale właśnie fajnie byłoby móc wyjąć laptopa z torby nawet na jakimś małym stoliku i móc rozłożyć dodatkowy ekran.

Laptopa mam też na podstawce więc tył jest mocno podniesiony, no i fajnie aby ten monitor tez był wyzej.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam taki nietypowy problem. Dostałem ostatnio propozycję #praca na stanowisko kreatywne. Warunki pracy są bardzo spoko, tylko zastanawiam się czy mam odpowiednie kwalifikacje zawodowe na to stanowisko. Byłem na rozmowie, zobaczyłem jak wygląda praca na takim stanowisku i zastanawiam się czy w ogóle dałbym sobie radę w tej pracy. Osoba z tej firmy jest chętna mnie zatrudnić i chce żebym dał jej znać jak najszybciej. I
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: masz syndrom oszusta ale to nic złego, jeżeli pracodawca chce Cię zatrudnić to tam idź, jak czegos jeszcze nie umiesz to szybko się nauczysz!

Najgorsze się niewykorzystane szanse!
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Którą opcję z poniższych byście wybrali?
Mianowicie pracuję w firmie rok, mam zgodnie z podpisaną umową 3-miesięczny okres wypowiedzenia, jednak z tego co się orientuję prawo pracy jest ponad tą umową i idąc na wojnę, pewnie dałoby się ten okres skrócić. Aktualnie pracuję hybrydowo, minimum 2 dni z biura, przeszedłbym do firmy, gdzie mógłbym pracować w pełni zdalnie, dodatkowo kasa ciut lepsza (tysiak-dwa brutto na uop), jednak wiązałoby się

Która opcja najlepsza?

  • Zdalka to luksus, ozmieniaj od razu 66.7% (48)
  • Nie pal mostów, zmień po wakacjach 30.6% (22)
  • Inna opcja, sugestie w kom pls 2.8% (2)

Oddanych głosów: 72

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: większość firm idzie na rękę i skraca okres wypowiedzenia natomiast prawo pracy mówi, że zapis na korzyść pracownika jest wiążący. Kwestia dyskusyjna czy dłuższy okres wypowiedzenia jest korzystny czy nie
  • Odpowiedz
Szczerze mówiac, coraz bardziej mam wrażenie, że rząd podnosząc zarobki pielęgniarek chce po prostu skłonić hordę młodych ludzi do tego kierunku, po to, aby potem powiedzieć „mamy 10 chętnych na twoje miejsce” i mieć zapas tanich pracowników.
Aktualnie 55k studentów, 20k więcej niż jeszcze 6 lat temu. Te zarobki są nie do utrzymania w dłuższym terminie. Drugie miejsce w europie. Już dziś młodzi absolwenci pielęgniarstwa mają problemy by znaleść pierwszą pracę po
jonasz68 - Szczerze mówiac, coraz bardziej mam wrażenie, że rząd podnosząc zarobki pi...

źródło: IMG_3722

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jonasz68:

Nie wiem jak u pielęgniarek, ale z lekarzami jest dokładnie taki plan, bo lobby na tyle długo blokowało nowy narybek że mamy gigantyczne zaległości i wynikające z tego astronomiczne pensje osób z prawem do wykonywania zawodu (polski lekarz na B2B zarabia więcej niż lekarz holenderski czy niemiecki xD)

W 2007 - 3k studentów na roku lekarskiego.
W 2024 - 10k studentów na
  • Odpowiedz
to porównaj sobie zarzązdanie i marketing z materiałami na lekarskim


@Anomalocaracid: Ale co to ma do rzeczy? Nikt nie mówi że lekarski jest łatwy, tylko że zarabiają za dużo (bo jest ich za mało). Jest masa trudnych kierunków po których nie ma roboty albo jest za minimalną

Może porównaj sobie materiał na fizyce jądrowej i na
  • Odpowiedz