#pracbaza #zarobki

Zarobki po 15 latach pracy 5500 ma rękę, po opłaceniu ppk i ubezpieczenia.

Bez wydatkow ma paliwo, praca blisko domu. Mała wieś ,8 godzin . Singiel. Bez kredytów , własny dom. Wygryw, przegryw czy normalnie ?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To uczucie, gdy Marcin, Mateusz i Artur, dumni absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na ELITARNYM LEKARSKIM teoretycznie powinni jutro kontynuować staż na oddziale chorób wewnętrznych...

Jednak nie dla nich robota za ochłapy stażowe!! Odpoczynek po ciężkich latach studiów na L E K A R S K I M należy im się jak psu bud... jak psu micha.

Dlatego właśnie teraz (po dwutygodniowym tournee po azji pld.-wsch.) znajdują się na Majorce, żeby trochę zregenerować swoje szare
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@ReggieNoble akurat z mindsetu niewolnictwa staram się wyrywać jak mogę, ale w przyszłym miesiącu mi przyjdzie prawdopodobnie spory rachunek i chce mieć coś tam w zanadrzu. A jako że jestem na uz to jak zachoruje to zarobię okrągłe 0, tego wolę uniknąć
  • Odpowiedz
Kierownik który zajmuje to stanowisko od miesiąca codziennie coś chrzani i zamiast nauczyć się na błędach to ciągle się tłumaczy „jestem tu od miesiąca staram się jak mogę” . Najlepsze było jak stwierdził,że pracując od 16 do 3 w nocy można przyjść rano na 9 do pracy… #pracbaza #zalesie #kolchoz ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korneliaUber:

stwierdził,że pracując od 16 do 3 w nocy można przyjść rano na 9 do pracy
Jeśli mówimy rzeczywiście o pracy (czyli UOP), to zgodnie z prawem nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wojak90 ukryty rynek pracy mowi to cos panu panie Wojak90 ?

A tak serio, to mam wrazenie ze wszyscy maja teraz problem znalezc prace. Mniej ofert, gorsze pieniadze itp
  • Odpowiedz
@Karl_Cotlet: ehhh.

Roznica polega nie na tym czy podnosza "ciut ciut" a na tym czy sa "napedzane" recznie czy maja swoj naped.

Do recznych nie potrzebujesz uprawnien UDT. A moze podnosic nawet i na 2 metry.

A co do pytania OPa - tak to normalne :)
  • Odpowiedz
@greg_uk: Dlatego na pewnym etapie życia trzeba sobie budować sieć znajomości i potem już nie musieć wysyłać na pałę CV z nadzieją, że jakaś Anetka raczy je otworzyć. Może masz jakichś kumpli ze starej roboty, dawnych przełożonych czy klientów, do których możesz się odezwać?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Milo900 cały etat, przez okres trwania stażu (w tym wypadku 6 miesięcy) UP wypłaca tzw. stypendium, bo dalej jesteś bezrobotny, w kwocie jak na zdjęciu (120% zasiłku dla bezrobotnych). Potem pracodawca ma obowiązek zatrudnienia chyba na okres 3. miesięcy.

  • Odpowiedz
Mirki ukonczylem gowno kierunek na gowno uczelni nwm co robix chodze na rozmowy i nie przyjmuja wszedzie szukaja dynamicznyh oskaroe albo osob co maja wiedze jakby na poziomie 5 letniego doświadczenia w danej branży juz nwm co robić?
#pracbaza #studbaza #studia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebulak123456789: szukaj programów stażowych w dużych firmach w różnych miastach w kraju a jeśli nie spełniasz jakichś wymagań to uzupełniaj w tym podyplomówki. Miej z tyłu głowy jakim krajem jest Polska - ciągle taka montownia i popychadło zachodu.
  • Odpowiedz
Jesteście ludzi czy zasobami (resource) w swojej pracy?

Pierwszy raz z tym terminem była amerykańska firma, raczej większą niz mniejsza ale nie jakieś wielkie międzynarodowe korpo.

W tej firmie kiedyś PO się wkurzyła bo "nikt jej nie powiedział że zasób odszedł i już nie będzie dostępny"

#programista15k #pracbaza #pracait #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dokladnie 5 lat temu, bo w poniedzialek 16 marca 2020 roku, oficialnie rozpoczela sie u mnie w robocie era covidowa. Porozdawali nam laptopy i kazali wyp*** pracowac do domu. Pamietam jakby to bylo wczoraj, Ciekawym doswiadczeniem bylo sie do tego zaadoptowac, bo nigdy nie pracowalem w takim trybie. Z kolei obecnie ciezko bylo by sie ponowie przyzywczaic do roboty w biurze 5/5.
Z ciekawosci sprawdzilem w naszym systemie kadrowym ile razy od tamtego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykopanyDzon generalnie masz większe rachunki plus musisz sobie samemu organizować owocowe czwartki, jak i kawę, ale tak jak też wspomniałeś oszczędzasz na paliwie/biletach i co najważniejsze czasie.

Ja widzę u siebie taki problem, że już nie byłbym w stanie wrócić do pracy z biura i jeżeli miałbym do wyboru lepiej płatną pracę stacjonarnie i gorzej płatną prsxe, ale już zdalnie to zawsze wybierałbym drugą opcję (no chyba, że mieliby mi płacić
  • Odpowiedz
Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przez kobietę = zła atmosfera, pytania nieadekwatne do roli, upokarzanie, chęć szybkiego pozbycia się kandytata i pójście na przerwę na kawkę

Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona przez mężczyznę = przyjemna atmosfera, szacunek do kandydata, pytania adekwatne do roli, w razie potrzeby dawanie wskazówek, szczegółowe informacje o stanowisku, gwarantowana szybka telefoniczna odpowiedź co do decyzji o przyjęciu

#takaprawda #korposwiat #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciemny_bezmiar: ostatnia rozmowa kwalifikacyjna z kobietą - spoko atmosfera, kilka pytań mogło by być pominiętych, informacja o przyjęciu po jakiejś godzinie od rozmowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ostatnia rozmowa kwalifikacyjna z mężczyzną - halo mateusz, nie chcesz przeprowadzić się na drugi koniec polski? Jakieś mieszkanie ogarniemy, praca od zaraz, stawka xxx za dzień netto.
  • Odpowiedz
W pracy chcieli mnie dzisiaj zmusić PO + Analityk bym zadeklarował datę kiedy mogę zrobić zadanie i podał wycenę w dniach. No i ja miałbym robić nową rzecz, w nowym, nieznanym mi repozytorium w usłudze gdzie jest spaghetti code. Jedna olbrzymia usługa. No i powiedziałem że nie będę deklarował się w dniach i podałem sensowne argumenty. Dodałem że w dniach mógłbym podawać ile zajmie mi przekładanie cegieł z jednej kupki na drugą
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale wiesz że na b2b też możesz się stawiać?


@proszebardzo2: i od razu leci email do alfonsa z pytaniem dlaczego ten super uber "konsultant", który ma się znać na wszystkim powiedział "nie" :)
  • Odpowiedz
@Milo900: minus 50 IQ to trzeba mieć by będąc na b2b i planując ciążę nie płacić dobrowolnego chorobowego. Na b2b nie ma chorobowego, emerytury - to jest mit. To wszystko można mieć, tylko trzeba płacić składki/ płacić wyższe składki niż minimalne
  • Odpowiedz
Polecicie jakis darmowy program do zdalnego pulpitu? Wczesniej korzystałam z AnyDeska, ale krzyczą że do komerchy nie wolno.
Pulpit Chroma żąda potwierdzenia co 30 min, a u mnie to odpada. Zaczynam prace w biurze, a pozniej ciągnę dalej w domu, dlatego potrzebny mi nieograniczony dostęp.

#programowanie #pracbaza
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HoroLive: jeśli nie masz wykształcenia podstawowego to 26 dni powinieneś mieć od dawna.

Jeżeli 1 maja zmieni ci się wymiar, to za okres 1 stycznia - 30 kwietnia dostaniesz 7 dni urlopu a za okres 1 maja - 31 grudnia 17 dni
  • Odpowiedz