#ksiegowosc #podatki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Dzień dobry. W sieci partnerskiej, w której zarabiam mam możliwość wypłaty wynagrodzenie w postaci kart upominkowych do pewnego sklepu. Czy taką od takiej wypłaty też muszę zapłacić podatek? Bo jeśli wypłacam normalnie pieniądze to wystawiam sieci rachunek, a tutaj nie wiem jakby to miało wyglądać. Nie mam firmy, a do wypłaty mam 600 zł i mogę to też zamienić na 600 zł w postaci kart upominkowych.
#ksiegowosc #podatki
#ksiegowosc #podatki
@Roksanos: ale pewnie rachunek i tak będziesz musiał wystawić bo jak zaksięgują te karty?
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 61
Dostałem ofertę pracy 85000 EUR / rok. Obecnie żyję w Szwecji ale skoro praca jest fully remote, policzyłem sobie przenosiny do Polski i ku memu zaskoczeniu, w Polsce zarabiałbym mniej.
Wyliczenia wg online kalkulatorów:
Szwecja:
20155PLN
Wyliczenia wg online kalkulatorów:
Szwecja:
20155PLN
- 0
( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: kopia-goscia-nie-boli-go-to-nasz-najtwardszy-elektorat-janek-koza
Pobierz@DeoLawson: Zawsze śmieszy, tak samo jak kwik za 30 lat bo nie będzie na chleb. :D
Pracuje w tym mitycznym It i jak mówię, ze odkładam na starość, inwestuje to ludzie się pukają w głowę, bo oni są na b2b, żeby mieć więcej hajsu teraz. Nie myślą w ogóle o przyszłości. Zreszta to nie chodzi tylko o emerytury, przecież mało kto ubezpiecza się od niezdolności do pracy, po 2 czy 3 miesiącach kasa się skończy takiemu przedsiębiorcy, a leasing na superba sam się nie spłaci przecież. ;)
@
- 0
#prawo #podatki #pit2 #finanse #pracbaza
Czołem,
Przy zmianie pracy pracodawca podsunął druk PIT2 do wypełnienia i zastanawiamy się czy pole F można zaznaczyć (miejsce zamieszkania znajduje się poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy oraz brak dodatku za rozłąkę).
Zatrudniona osoba wykonuje pracę zdalną dla firmy zarejestrowanej 300km od miejsca zamieszkania, dojeżdża do biura od wielkiego dzwona (1 raz na mc
Czołem,
Przy zmianie pracy pracodawca podsunął druk PIT2 do wypełnienia i zastanawiamy się czy pole F można zaznaczyć (miejsce zamieszkania znajduje się poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy oraz brak dodatku za rozłąkę).
Zatrudniona osoba wykonuje pracę zdalną dla firmy zarejestrowanej 300km od miejsca zamieszkania, dojeżdża do biura od wielkiego dzwona (1 raz na mc
1239
Sondaż: Polacy nie chcą podwyżki 500+. Wolą ulgi podatkowe

Ulga podatkowa na dzieci i podnoszenie kwoty wolnej od podatku jest lepszą pomocą dla polskich rodzin niż waloryzacja świadczenia 500+ – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.
z- 128
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego według kalkulatorów wynagrodzeń z brutto na netto na UOP dzieje się pewna rzecz z składkami emerytalnymi i rentowymi jak na załączonym screenie?
W ciągu roku wylicza je jako ta sama kwota i nagle pod koniec roku się zmniejszają i zerują. To tak jak by był jakiś limit kwoty ile w ciągu roku mogą one wynieść maksymalnie? Wraz z tym wychodzi na to, że wynagrodzenie netto od momentu
W ciągu roku wylicza je jako ta sama kwota i nagle pod koniec roku się zmniejszają i zerują. To tak jak by był jakiś limit kwoty ile w ciągu roku mogą one wynieść maksymalnie? Wraz z tym wychodzi na to, że wynagrodzenie netto od momentu
źródło: zlodzieje
Pobierz#jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma #podatki
Niestety posypał mi się ostatni kontrahent i przechodzę na UOP. Problem polega na tym że jestem w połowie spłacania leasingu samochodu, zostało 12 miesięcy. Jak to najlepiej ugryźć żeby jak najmniej oberwać podatkowo? Ewentualnie polećcie proszę doradce podatkowego online.
Niestety posypał mi się ostatni kontrahent i przechodzę na UOP. Problem polega na tym że jestem w połowie spłacania leasingu samochodu, zostało 12 miesięcy. Jak to najlepiej ugryźć żeby jak najmniej oberwać podatkowo? Ewentualnie polećcie proszę doradce podatkowego online.
- 0
Członek zarządu prostej spółki akcyjnej może pracować za darmo i bez opłacania jakichkolwiek składek?
#podatki #biznes #ksiegowosc
#podatki #biznes #ksiegowosc
- 0
- 0
W kwietniu urodzilo nam sie dziecko, od razu zlozylismy wniosek o 500+ i dzis dostalismy przelew z ZUSu ale tylko 500 zl a wg informacji z neta powinnismy dostac wyrownanie od dnia urodzenia dziecka... Ktos sie orientuje czy dostaniemy nastepny przelew czy trzeba to jakos zalatwiac osobno?
#dzieci #socjal #500plus #podatki #zus
#dzieci #socjal #500plus #podatki #zus
Mireczki taka sytuacja, w 2020r. kupiłem motocykl, z racji, że nie miałem zbytnio czasu to wypisałem pełnomocnictwo i ojciec zajął się rejestracją, aktualnie tego motocykla już nie mam w posiadaniu a kupiłem nowy i przy rejestracji dowiedziałem się, że trzeba zapłacić ten standardowy podatek PCC. Ojciec jak wtedy rejestrował to go nie zapłacił bo ponoć tak mu powiedzieli, że w przypadku motocykli się tego nie płaci.
I teraz pytanie co robić, od
I teraz pytanie co robić, od
@przemek112: No to ile masz tam do zaplaty. 120 PLN? Zaplac i złóż czynny żal w US i bedziesz miał spokój.
czekać, obserwować :)
58
Można odliczyć wydatki zakup kampera wykorzystywanego w działalności gospodarcze

Samochód kempingowy może służyć przedsiębiorcy za miejsce pracy. Fiskus potwierdza, że dla celów podatkowych jest to samochód osobowy
z- 19
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jak nieefektywny system podatkowy zabija małą przedsiębiorczość i prowadzi do monopolu wielkich korporacji. Myślę że to tłumaczy też sukces Amazona i skąd się wzięło tyłu ludzi chcących robić u Bezosa w warunkach rodem z XIX wieku.
W języku angielskim.
#codziennykataster #podatki #antykapitalizm
W języku angielskim.
#codziennykataster #podatki #antykapitalizm
źródło: RDT_20230531_2249195005465447395637456
Pobierz8
Skarbówka sprawdza Facebooka, Instagrama i inne. Ściągnie z Ciebie ostatni grosz

Nasilają się kontrole aktywności Polaków w serwisach społecznościowych. Skarbówka sprawdza, czy podatnicy rozliczają się ze swojej działalności i czy działają zgodnie z prawem.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
@Zoyav: A odprowadziłeś z tego podatek i składkę zdrowotną jak prywaciarze którzy przez cały rok płacili wyższe składki zus, na koniec roku (!sic) w maju mają możliwość rozliczenia nadpłaty na 31.12, albo zwrotu do 3 miesięcy, ale od tej nadpłaty muszą zapłacić składkę zdrowotną i pit? Oczywiście jeśli wystąpiła niedopłata np 20k to trzeba ją zapłacić do kilku dni max?
- 0
@Niedogonisz nie rozumiem zbytnio, możesz tak z polskiego na nasze?
1
Polacy Dostaną po 100 tys. zł Dodatkowej Emerytury od PiS!

Polacy Dostaną po 100 tys. zł Dodatkowej Emerytury od PiS!
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Dostałem "wezwanie do złożenia korekty" zeznania podatkowego za 2022 z urzędu skarbowego. Jak ja mam to zrobic, skoro wszystko działo się automatycznie na stronie rządowej podatki.gov.pl czy jakos tak. Nawet nie wiem co jest źle. XD Ja tam tylko potwierdziłem to co sami obliczyli na podstawie dokumentów, które tez zresztą mieli. XD
I kolejna rzecz- w liscie pisze, ze mam na korekte 7 dni. No dobra, ale 7 dni od kiedy? Bo
I kolejna rzecz- w liscie pisze, ze mam na korekte 7 dni. No dobra, ale 7 dni od kiedy? Bo
- 1
@dzieju41: Nie pamiętam, ale jesli byłem to co to zmienia? Co mam zrobic?
@rekinwpaski to że w skrzynce było nie oznacza z automatu że to nie był polecony, od czasu początku covid sobie wrzucają polecone do skrzynki jak zwykle, więc lepiej się przyjrzyj kopercie




















#podatki #pit #finanse #epit #pracbaza