Dzień dobry. W sieci partnerskiej, w której zarabiam mam możliwość wypłaty wynagrodzenie w postaci kart upominkowych do pewnego sklepu. Czy taką od takiej wypłaty też muszę zapłacić podatek? Bo jeśli wypłacam normalnie pieniądze to wystawiam sieci rachunek, a tutaj nie wiem jakby to miało wyglądać. Nie mam firmy, a do wypłaty mam 600 zł i mogę to też zamienić na 600 zł w postaci kart upominkowych.

#ksiegowosc #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie wiem jakie przepisy podatkowe byś naruszał


@darek-jg: O podatku dochodowym od osób fizycznych :)

@Roksanos Wykazać to musisz tak czy siak w picie, niezależnie od tego czy dostaniesz PIT-11 od tej sieci na koniec roku czy nie.
  • Odpowiedz
@loczyn: a są u nas tacy co chcą zrobić dla najbogatszych kolejny próg podatkowy, 75 procent. Ciekawe czy to tylko ich gada je czy naprawdę tacy są.
  • Odpowiedz
Dostałem ofertę pracy 85000 EUR / rok. Obecnie żyję w Szwecji ale skoro praca jest fully remote, policzyłem sobie przenosiny do Polski i ku memu zaskoczeniu, w Polsce zarabiałbym mniej.

Wyliczenia wg online kalkulatorów:

Szwecja:

20155PLN
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracuje w tym mitycznym It i jak mówię, ze odkładam na starość, inwestuje to ludzie się pukają w głowę, bo oni są na b2b, żeby mieć więcej hajsu teraz. Nie myślą w ogóle o przyszłości. Zreszta to nie chodzi tylko o emerytury, przecież mało kto ubezpiecza się od niezdolności do pracy, po 2 czy 3 miesiącach kasa się skończy takiemu przedsiębiorcy, a leasing na superba sam się nie spłaci przecież. ;)


@
  • Odpowiedz
#prawo #podatki #pit2 #finanse #pracbaza

Czołem,
Przy zmianie pracy pracodawca podsunął druk PIT2 do wypełnienia i zastanawiamy się czy pole F można zaznaczyć (miejsce zamieszkania znajduje się poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy oraz brak dodatku za rozłąkę).
Zatrudniona osoba wykonuje pracę zdalną dla firmy zarejestrowanej 300km od miejsca zamieszkania, dojeżdża do biura od wielkiego dzwona (1 raz na mc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego według kalkulatorów wynagrodzeń z brutto na netto na UOP dzieje się pewna rzecz z składkami emerytalnymi i rentowymi jak na załączonym screenie?

W ciągu roku wylicza je jako ta sama kwota i nagle pod koniec roku się zmniejszają i zerują. To tak jak by był jakiś limit kwoty ile w ciągu roku mogą one wynieść maksymalnie? Wraz z tym wychodzi na to, że wynagrodzenie netto od momentu
Catmmando - Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego według kalkulatorów wynagrodzeń z brutt...

źródło: zlodzieje

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma #podatki
Niestety posypał mi się ostatni kontrahent i przechodzę na UOP. Problem polega na tym że jestem w połowie spłacania leasingu samochodu, zostało 12 miesięcy. Jak to najlepiej ugryźć żeby jak najmniej oberwać podatkowo? Ewentualnie polećcie proszę doradce podatkowego online.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GetRekt: Jeżeli chcesz od tego zapłacić cło, to tak trza to zgłościć, jeżeli nie chcesz od tego płacić cła, to kupujesz, kilka dni używasz, tableta wkładasz miedzy ubrania do walizy, telefon do kieszeni i siedzisz cicho.
  • Odpowiedz
W kwietniu urodzilo nam sie dziecko, od razu zlozylismy wniosek o 500+ i dzis dostalismy przelew z ZUSu ale tylko 500 zl a wg informacji z neta powinnismy dostac wyrownanie od dnia urodzenia dziecka... Ktos sie orientuje czy dostaniemy nastepny przelew czy trzeba to jakos zalatwiac osobno?

#dzieci #socjal #500plus #podatki #zus
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki taka sytuacja, w 2020r. kupiłem motocykl, z racji, że nie miałem zbytnio czasu to wypisałem pełnomocnictwo i ojciec zajął się rejestracją, aktualnie tego motocykla już nie mam w posiadaniu a kupiłem nowy i przy rejestracji dowiedziałem się, że trzeba zapłacić ten standardowy podatek PCC. Ojciec jak wtedy rejestrował to go nie zapłacił bo ponoć tak mu powiedzieli, że w przypadku motocykli się tego nie płaci.
I teraz pytanie co robić, od
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zoyav: A odprowadziłeś z tego podatek i składkę zdrowotną jak prywaciarze którzy przez cały rok płacili wyższe składki zus, na koniec roku (!sic) w maju mają możliwość rozliczenia nadpłaty na 31.12, albo zwrotu do 3 miesięcy, ale od tej nadpłaty muszą zapłacić składkę zdrowotną i pit? Oczywiście jeśli wystąpiła niedopłata np 20k to trzeba ją zapłacić do kilku dni max?
  • Odpowiedz
Dostałem "wezwanie do złożenia korekty" zeznania podatkowego za 2022 z urzędu skarbowego. Jak ja mam to zrobic, skoro wszystko działo się automatycznie na stronie rządowej podatki.gov.pl czy jakos tak. Nawet nie wiem co jest źle. XD Ja tam tylko potwierdziłem to co sami obliczyli na podstawie dokumentów, które tez zresztą mieli. XD
I kolejna rzecz- w liscie pisze, ze mam na korekte 7 dni. No dobra, ale 7 dni od kiedy? Bo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekinwpaski to że w skrzynce było nie oznacza z automatu że to nie był polecony, od czasu początku covid sobie wrzucają polecone do skrzynki jak zwykle, więc lepiej się przyjrzyj kopercie
  • Odpowiedz