Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko113
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Doment

Doment

Dołączył 11 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 19620
  • Znaleziska 16206
  • Mikroblog 3414
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 46

553

Powiatowy UP w Kłodzku skraca godziny pracy urzędników, a Ty pracuj po 8h

Powiatowy UP w Kłodzku skraca godziny pracy urzędników, a Ty pracuj po 8h

Urzędnicy wykonujący biurową pracę muszą wyjść wcześniej, bo nie są w stanie pracować w takich warunkach, a my opłaćmy w podatkach te 2h pracy każdego z nich. Rozumiem, że odrobią te godziny kiedy indziej, prawda?

mstasiek
z
facebook.com
dodany: wczoraj, 11:37:33
  • 90
  • #
    urzad
  • #
    urzednicy
  • #
    prawo
  • #
    chaos
  • #
    praca
  • #
    zalesie
Doment
Doment wczoraj, 11:54:43 via Wykop
  • 108
Dlaczego pretensje do urzędników najniższego szczebla, a nie do dyrektora?
Taniej by wyszło w ogólnym rozrachunku centralna klimę zamontować ale nie.
To nie szeregowy urzędnik odpowiada za miejsce pracy ale pracodawca.

Wiesz tam to jeszcze pikuś, bo wszyscy urzędnicy, zaś w takim mzk gorzow to dyskryminacja, bo np w dniu 25 czerwca ze względu na temperatury Panie pracują do 14.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Doment
Doment wczoraj, 12:06:22 via Wykop
  • 12
@mstasiek: Pretensje można mieć tylko do osoby decyzyjnej na najwyższym szczeblu.
Takie jest moje zdanie, pretensje do całego urzędu dalej wrzucają do jednego wora szarych urzędników.

a osoba decyzyjna ma imię i nazwisko.

394

Koniec pracy w upale? Nowe limity temperatur

Koniec pracy w upale? Nowe limity temperatur

Projekt ustawy zakłada maksymalną temperaturę 35 st. C w pomieszczeniach pracy oraz 32 st. przy ciężkiej pracy na zewnątrz. Już po przekroczeniu 28 st. w pomieszczeniu albo 25 st. przy pracy fizycznej pracodawca ma stosować działania ochronne. Jak obstawiacie, to będzie martwy przepis?

zwyklychlopakszary
z
skarbiec.biz
dodany: przedwczoraj, 08:03:08
  • 145
  • #
    praca
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    pracbaza
  • #
    kolchoz
Doment
Doment wczoraj, 07:56:00 via Wykop
  • 2
MZK w G.W. dzień wczorajszy wysokie temperatury, brak klimy w większości pomieszczeń. i dyskryminacja gdyż Panie 25.06 pracują do 14 :D

Czaicie, równouprawnienie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tacocat
Tacocat
20.06.2026, 13:49:58
  • 1
#wolfenstein #wolfensteinenemyterritory #enemyterritory #gry

https://www.youtube.com/watch?v=c6Z8ypdBUls
Tacocat - #wolfenstein #wolfensteinenemyterritory #enemyterritory #gry

https://www.y...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doment
Doment 24.06.2026, 10:51:58 via Wykop
  • 0
@Tacocat: kurde jak dawno w to nie grałem, kiedyś non toper i te czasy że 30 fps to było ok i zajebiście a nie raz grało się na 17-20 fps i było ok :D , a teraz 120 fps hmm średnio zaś 50 fps to nie da rady grać :D

bym pograł szczerze, ale nie z botami, ale z całą brygadą.
  • Odpowiedz
Doment
Doment przedwczoraj, 00:52:28 via Wykop
  • 1
@Tacocat: dzieki zainstalowałem , NIE UMIEM GRAĆ W TO :D

kurde a kiedyś od cheaterów byłem wyzywany bo tak dobrze mi szło :D
  • Odpowiedz
Doment
Doment przedwczoraj, 21:48:37 via Wykop
  • 0
@Tacocat: o a ja zainstalowałem 64 bity
  • Odpowiedz

516

Elektryczna hulajnoga ma większe prawa od roweru w polskich miastach

Elektryczna hulajnoga ma większe prawa od roweru w polskich miastach

Zgodnie z prawem hulajnogą elektyczną można jeździć po chodniku, gdy na jezdni maksymalna prędkość jest powyżej 30 km/h. Rowerem, gdy 50 km/h. Ktoś wie dlaczego?

Eldritch2077
z
sip.lex.pl
dodany: 19.06.2026, 19:03:38
  • 188
  • #
    rower
  • #
    ciekawostki
  • #
    hulajnogaelektryczna
Doment
Doment 21.06.2026, 20:59:33 via Wykop
  • 0
@wloczykij83: czyli jak sprowadzę hulajnogę z niemczech to i u nas będę mógł zarejestrować bez homologacji bo przecież już była rejestrowana na terenie państwa UE.... hmmmm... aż bym przepisy sprawdził na ten temat.

398

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Doment
Doment 18.06.2026, 21:53:30 via Wykop
  • 1
@monster-erni: ta w config bios ustawione żeby działał jako SATA a nie po lini pci i jeszcze inne kwiatki.
Może coś jest uszkodzone w twoim sprzęcie, zresztą dywagacje można prowadzić.
Zrób testy, sprawdź jak działa uruchom z jakiegoś live zrób testy.
Co za problem, bo marudzić może każdy.

Wiesz to tak jak by narzekać na ferrari bo jest wolny a ciągle jeździć na pierwszym
LebullPL
LebullPL
15.06.2026, 13:33:34
  • 47
UWAGA: Mundialowy konkurs z nagrodami #poswojemu ⚽️

Odpalamy konkurs, w którym do zgarnięcia jest Nintendo Switch (dla miejsca 1.) oraz nasze oficjalne gadżety i freebety dla osób z miejsc 2-10.

ZADANIE KONKURSOWE

Prosta
LebullPL - UWAGA: Mundialowy konkurs z nagrodami #PoSwojemu ⚽️

Odpalamy konkurs, w...

źródło: 300x250 (2)

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doment
Doment 15.06.2026, 20:04:11 via Wykop
  • 8
#poswojemu

Rok 2006, mistrzostwa w Niemczech.

Jako rocznik '82 widziałem w piłce już chyba wszystko – od lokalnych rzeźni w czwartej lidze, przez łzy ekstraklasy, aż po ten jeden mecz, który śni mi się jako koszmar do dziś.
Klasyczny polski "mecz o wszystko": Polska - Niemcy w Dortmundzie.
  • Odpowiedz

12

Inne modele szukają jak Google z 2005 roku. Perplexity pisze własny kod

Inne modele szukają jak Google z 2005 roku. Perplexity pisze własny kod

Perplexity testowało swój silnik w 5 konkurencyjnych testach i w 4 pobiło OpenAI i Anthropic. Różnica bierze się stąd, że ich model sam pisze kod w Pythonie zamiast ślepo czekać na listę linków od wyszukiwarki.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 10.06.2026, 10:22:05
  • 10
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    python
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
Doment
Doment 12.06.2026, 11:38:57 via Wykop
  • 0
@Quassar: podobnie korzystałem z perplexity pro przez dość długi czas, mam ok 1939 czatów z nim(większość techniczne) i świetnie dawał sobie rady. Ale teraz nawet gemini go przebija.

Miałem problem z exportem z perplexity wszystkiego gdyż niektóre kody były w krokach llma, a narzędzie z github od sami nie wszystko eksportowało. To z pomocą gemini stworzyliśmy wtyczkę do chrome/edge które to robi pięknie łącznie z krokami llma 1939 czatów wyeksportowane
wykop
wykop
05.06.2026, 18:05:51
  • 86
Najgłupszy prompt, najdziwniejszy bug! Rozdajemy 10 wejściówek na Data Science Summit AI Edition 2026! 🚀

Cześć Mirki spod tagów #programowanie #datascience i #sztucznainteligencja Mamy dla Was zaproszenia na Data Science Summit AI Edition 2026 (18-19 czerwca). Chcemy rozdać 10 pakietów BASIC najbardziej doświadczonym w bojach z algorytmami!. Zasady są proste - dzielicie się Waszymi największymi wpadkami w świecie sztucznej inteligencji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 161
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doment
Doment 08.06.2026, 15:33:18 via Wykop
  • 0
@wykop

prompt:
Wygeneruj mi 50 pomysłów na reguły firewalla do routera z OpenWrt. Wynik zwróć WYŁĄCZNIE jako poprawny plik JSON, bez absolutnie żadnego tekstu wprowadzającego. Zero przywitań, sam kod.
efekt:
AI na początku
  • Odpowiedz
Doment
Doment 08.06.2026, 15:36:45 via Wykop
  • 0
@wykop
Środowisko:

Dolphin-Llama-3-8B, odpalony lokalnie
  • Odpowiedz
Doment
Doment 10.06.2026, 10:34:59 via Wykop
  • 1
@wykop: o ja, wygrałem :D

Jak ja dawno niczego nie wygrałem :)

Jestem wzruszony, z tego miejsca pragnę podziękować, Mamie,Tacie, moim córeczką i żonie, bez ich wsparcie by mnie tu nie było.
Pragnę podziękować również LLM bez którego tego bym nie osiągnął.
Oraz chińczykom od których kupiłem serwer do lokalnego LLM.
  • Odpowiedz
Doment
Doment 04.06.2026, 13:05:26
  • 2
Siema Mirki z #programowanie i #sztucznainteligencja! 👋

Ostatnio mocno korzystam z Perplexity, ale szlag mnie trafiał, gdy musiałem kopiować dłuższe wątki i bloki kodu do własnej bazy wiedzy. Zawsze coś się sypało, formatowanie Markdowna znikało, a ręczne czyszczenie tego to strata czasu.

Nie znalazłem na rynku nic sensownego, więc... napisałem to sam. #chwalesie 🚀
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doment
Doment
Autor
04.06.2026, 23:59:23 via Wykop
  • 1
@mathmed: o zajebiste :D bo nie znałem :) dzięki.
  • Odpowiedz
Doment
Doment
Autor
05.06.2026, 13:49:22 via Wykop
  • 0
@mathmed: naprawdę dziękuje od rana jadę z dokumentacja i informacjami, zajebiste to jest, zaoszczędzi mi mnóstwo czasu.

No będę swój lokalny llm podpinał. Tylko muszę miejscówę na serwer ogarnąć.
Dzięki wielkie jeszcze raz.
  • Odpowiedz

3

Biznesmen został zjedzony przed krokodyla

Biznesmen został zjedzony przed krokodyla

Ofiar było więcej? W żołądku gada znaleziono "kilka par butów"

panodkultury
z
planeta.pl
dodany: 08.05.2026, 16:30:56
  • 2
  • #
    zwierzeta
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    smierc
  • #
    wypadek
  • #
    afryka
Doment
Doment 08.05.2026, 17:49:12 via Wykop
  • 0
To że miał kilka par butów nie oznacza że zjadł kilka osób, może były na wyprzedaży akurat ?

TO że mam kilka par noży nie oznacza że zabiłem kilka osób, skoro jednym tylko teściową dźgnąłem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

673

HP zdalnie wyłącza drukarki. Masz tusz, ale nic nie wydrukujesz

HP zdalnie wyłącza drukarki. Masz tusz, ale nic nie wydrukujesz

Drukarka pewnej Amerykanki nie drukuje - nic nic nadzwyczajnego, jednak urządzenie nie zepsuło się, tusz jest pełny, papier załadowany. Drukarka nie może drukować bez opłacenia miesięcznego abonamentu, a HP zdalnie ją zablokował.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 08.05.2026, 08:03:49
  • 144
  • #
    drukarki
  • #
    hp
  • #
    komputery
  • #
    afera
Doment
Doment 08.05.2026, 17:43:08 via Wykop
  • -2
@yy4Olo:
@GOHAN
Doment - @yy4Olo: 
@GOHAN

źródło: 20260508_194027

Pobierz

1524

Butelkomaty w Polsce nie spełniają podstawowych norm

Butelkomaty w Polsce nie spełniają podstawowych norm

System kaucyjny budził kontrowersje wśród Polaków na długo przed wejściem w życie. Nie inaczej jest w czasie, gdy już obowiązuje. Krytyka dotyczy nie tylko samego systemu. Teraz pojawiły się głosy podważające działanie samych urządzeń, do których oddawane są butelki oraz puszki.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 21.04.2026, 11:25:23
  • 205
  • #
    polska
  • #
    ekologia
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
Doment
Doment 21.04.2026, 16:44:38 via Wykop
  • -1
@Ekspert_z_NASA: Okradane samorządy, ja pier... chłopie póki było można wybierać sobie firmę do wywozu był tanio.

A wiesz co lepsze firma odpowiedzialne za wywóz od samorządu nie dostaję wcale więcej niż jak miałeś wolny wybór.
Ciekawe, co nie, to gdzie jest różnica ?
Doment
Doment 21.04.2026, 22:33:01 via Wykop
  • 0
@Ekspert_z_NASA:

Ale patrz ten paradoks.

Brak segregacji, wolny wybór firmy wywożącej, dość tani wywóz śmieci dla
Doment
Doment 23.04.2026, 14:29:59 via Wykop
  • 1
@klefue: tak przed tą cała parodią śmieciową u mnie w mieście mogłem wybierać pomiędzy kilkoma firmami wywożącymi śmieci.
Doment
Doment 23.04.2026, 14:42:21 via Wykop
  • 1
@klefue: Patrząc portfelem realny.

473

Marihuana działa jak hamulec dla mózgu. Największe badanie w historii USA

Marihuana działa jak hamulec dla mózgu. Największe badanie w historii USA

Badacze z University of California San Diego przeanalizowali dane od ponad 11 000 osób. To największe tego typu długofalowe badanie w historii Stanów Zjednoczonych. Naukowcy śledzili dzieci od 9. roku życia aż do późnej adolescencji (16-17 lat), monitorując zarówno ich wyniki testów psychologicznych

Dereg
z
national-geographic.pl
dodany: 22.04.2026, 07:49:09
  • 281
  • #
    thc
  • #
    badania
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
  • #
    ciekawostki
  • #
    marihuana
Doment
Doment 22.04.2026, 19:26:33 via Wykop
  • 0
@RedTiger: a ja mam inaczej, mi się chce i robię chętnie, ale palę te z apteki i za każdem razem tę samą odmianę, bo te że tak powiem "inne" to jeden h... g---o i nie ważne co mówi kolega.

No ale też kwestia dawki, jakości itp.
I te z apteki mogę jarać długo i z dnia na dzień odstawić, po nim na ma tego uczucia na drugi dzień muszę zapalić.
Doment
Doment 28.03.2026, 21:25:04
  • 1
Patrzajcie co znalazłem w szafie :D Aristo FT6000E, jedynie brak dysk hdd.
Wygląda jak nowy, działa.

#it #retrocomputing #informatyka
Doment - Patrzajcie co znalazłem w szafie :D Aristo FT6000E, jedynie brak dysk hdd.
W...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doment
Doment
Autor
28.03.2026, 21:25:29 via Wykop
  • 0
@Doment:
Doment - @Doment:

źródło: 20260328_183353

Pobierz
  • Odpowiedz
Doment
Doment
Autor
28.03.2026, 21:25:43 via Wykop
  • 0
@Doment:
Doment - @Doment:

źródło: 20260328_183317

Pobierz
  • Odpowiedz
Doment
Doment
Autor
28.03.2026, 21:25:57 via Wykop
  • 0
@Doment:
Doment - @Doment:

źródło: 20260328_183421

Pobierz
  • Odpowiedz

288

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada. Koniec prawnej ruletki?

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiada. Koniec prawnej ruletki?

Jest odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości po rozmowach z Wolnymi Konopiami na temat art. 62a i wygląda na to, że państwo wprost przyznaje problem z uznaniowością decyzji.

ryszard-piorkowski
z
weedweek.pl
dodany: 10.02.2026, 10:43:00
  • 141
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    legalizacja
  • #
    prokuratura
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
Doment
Doment 11.02.2026, 08:21:12 via Wykop
  • 0
@armandosek83: Dlaczego nie można w miejscu publicznym, który przepis zabrania mi przyjmowania leków w miejscu publicznym ?

Wiesz też mam recepte(prawdziwe problemy zdrowotne), i przyjmowałem, jarałem przy policji, nic sobie z tego nie robili, zero dymu, zwracania uwagi.

To tak jak bym nie mógł opioidów jako lek przyjmować w miejscu publicznym. To jest ta różnica to jest LEK, i jak mnie napier...ala to biorę a nie się kitram.

285

Windows XP vs Vista vs 7 vs 8.1 vs 10 vs 11

Windows XP vs Vista vs 7 vs 8.1 vs 10 vs 11

Porównanie wersji Windowsa od wersji XP aż do aktualnego Win 11 na tym samym lapku. Bardziej ciekawostka z uwagi na użyty sprzęt ale niektóre różnice są zaskakujace.

Sztywnesutkiszatana
z
youtube.com
dodany: 30.12.2025, 19:12:39
  • 126
  • #
    windows
  • #
    komputery
  • #
    benchmark
  • #
    pcmasterrace
Doment
Doment 31.12.2025, 13:33:11 via Wykop
  • 0
@kotas_przesmiewca: a dasz jakieś linka bo szukam i nie widzę w tej cenie.
Doment
Doment 31.12.2025, 13:34:41 via Wykop
  • 2
Pamiętam że Windows XP odchudziłem po instalacji do 48MB i dalej świetnie działał z zachowaniem pełnej funkcjonalności która była mi potrzebna, czasy studiów it i prześcigania się w pomysłach
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

401

Zapadł wyrok Sądu Najwyższego w sprawie oszustwa szachowego

Zapadł wyrok Sądu Najwyższego w sprawie oszustwa szachowego

Po ponad pięciu latach batalii prawnej SN odrzucił kasację wyroku. Waszczuk została uznana za winną oszukiwania na zawodach szachowych. Prawie co ruch wychodziła do toalety aż jedna z zawodniczek przyłapała ją na sprawdzaniu ruchów na komórce.

KubaGrom
z
przegladsportowy.onet.pl
dodany: 22.11.2025, 12:10:31
  • 119
  • #
    szachy
  • #
    oszustwo
  • #
    afera
  • #
    polska
Doment
Doment 23.11.2025, 12:07:24 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • https://youtu.be/BPDb64se6ec
  • http://www.pajacyk.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.06.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 07.07.2015

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking