via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wjolka: Lepiej, sprawdzona litera prawa. Była też interpretacja prawna odnośnie przebywania na zwolnieniu z tytułu ciąży, jednocześnie dlugotrwałe przebywanie za granicą. ZUS chciał kontrolować ciężarną, musiał ją sobie ściągnąć na swój koszt, mało tego ona odmówiła z powodów zdrowotnych, przeciwskazanie zdrowotne do lotu z powodu zaawansowanej ciąży. I wg sądu wszystko było zgodnie z literą prawa.

Co do osobistych doświadczeń to polscy lekarze wystawiają L4 polskim pracownikom ktorzy pracują w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wjolka: No sprawdzać zasadność zwolnienia, ciąża nie choroba, sama w sobie nie uprawnia do siedzenia 8 miesiecy w domu ¯\_(ツ)_/¯

Teraz dzwonią z teleporadą z Niemiec i lekarze bez wiekszej spiny wystawiają na co chcą i ile chcą.
Mnie ZUS kontroluje dużo, dlatego unikam w spzoz i nzozach wypisywania L4 przez tele, za to w sieciówkach nie kontrolując wcale.
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: Tez mysle ze sobie wkrecam, bo każdą z tych rzeczy (oprócz tego problemu z focusem i zmęczenia wzorku) zacząłem dostrzegać dopiero po tym, jak zacząłem o nich myslec (czyli po przeczytaniu artykułów w necie xd) I są one na tyle niejednoznaczne, że nie wiem czy istnieja naprawdę, czy je sobie wmawiam. No nic, zobaczymy co dalej będzie :D
  • Odpowiedz
UzależnionyWładca: @Reretos: Okej, pytanie, czy to nie gotowanie żaby albo nie otwieranie furtki do przyszłych powołań. No i o jakim jednostkowym prawdopodobieństwie mówimy? 0.1%? 10%?

@mial85:
1. Będzie im się opłacało inwestować koszty i wysiłek w doprowadzenie jednego gagatka, który i tak będzie uciążliwą wartością ujemną?
2. No a silna depresja albo silne PTSD nie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@g4rris: lekarz piertoli. Zapisz teściową do kliniki leczenia bólu. Dobiorą jej leki pod cały worek jej dolegliwości, sam nie kupuj niczego na własną rękę
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z czego wynika, że lekarze nie chcą przepisywać refundowanego (stawka 100%) żelaza krwiodawcom, która się należy jak psu zupa za ratowanie życia? Mają wtedy odgórnie jakieś kontrole, czy jakieś inne obawy? Próbowałem kilka razy, i zawsze odbijałem się o beton ( ͡° ʖ̯ ͡°) dałem sobie spokój. Najczęstsze wymówki:

a) wiem że przysługuje takie prawo, wiem że u Pana poziom hemoglobiny i erytrocytów jest poniżej normy, ale z lekarskiego punktu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@straz_konsumencka: Istnieją konkretne wytyczne rozpoznawania niedokrwistości z niedoboru żelaza - musisz wiedzieć, ze nie każdy spadek hemoglobiny wiąże się z koniecznością jego suplementacji. Głównym ocenianym parametrem jest MCV - średnia objętość erytrocytu, obniżona przy niedoborze żelaza. Dlatego przy prawidłowym MCV nie zaleca się suplementacji żelaza (tak w dużym skrócie, istnieją oczywiście wyjątki). Za niedokrwistość ogólnie przyjmuje się spadek hemoglobiny poniżej 12, natomiast jeżeli jestes zdrowym facetem twoje fizjologiczne mechanizmy kompensacyjne
  • Odpowiedz
  • 0
Cześć Mirki! Szukam kontaktu do ogarniętego lekarza/ kliniki zajmującej się leczeniem borelioza. Najlepiej Kraków, ale jak trzeba będzie to może być i cała Polska. #borelioza #kleszcze #lekarz #krakow
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iamjul: Jak nie znajdziesz nic w pobliżu, to zamiast jeżdzić po polsce, to spróbuj zdalnych wizyt u doktora Kozuba, wyjdzie taniej, a lekarz jest naprawdę dobry. Jeżeli to jest tzw rumień, czyli świeża borelioza to odradzam pakowanie się w ILADS, ale jeżeli jest to sprawa przewlekła to radzę
nie tracić czasu na NFZ, oni w niczym Ci nie pomogą, a nagadają tylko szkodliwych głupot.
  • Odpowiedz
#zdrowie czy jest na sali #lekarz ?
Narracja się zmienia, więc może wykopowi specjaliści się wypowiedzą:
Jaką dzienną dawką suplementować witaminę D?
Jeszcze rok temu większość sprzedawanych opakowań miało kapsułki/tabletki po 1k, czasem po 2k jednostek. Teraz widzę, że sporo jest po 4k...
Co brać, jak żyć?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy polecicie jakiś suplement/lek, którym uzupełnię niedobór witaminy D? Od cholery tego jest na rynku, a mnie zależy na produkcie dobrej jakości, nie chcę kupować pierwszego lepszego badziewia reklamowanego w TV.
#zdrowie #farmacja #leki #lekarz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@produkt: ja sie wypowiem bo uzupelniam i badam raz do roku. Kupiłem d+k z kfd i bralem po dwie tabletki 2000 jednostek każda, po kilku miesiacach poziom D3 wyniósł 39.
Pozniej bralem dlugo inne ich opakowanie
po 8000 samej wit d3 i poziom po oķoło 7 miechach wzrosł do 46.
Teraz jem te 8000 ale czasami robie pauze, biore co drug dzien. Itp. Zobaczymy na wiosne
  • Odpowiedz