Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@KwantWykopu: dostarczają
- 0
@KwantWykopu: Dodaj jeszcze błonnik naturalna pożywka dla bakterii.
16
"Wycieli pani kawałek ciała. To nie fryzjer." Polska doczekała się...

Korzystanie z portali medycznych, na których możemy zadać specjalistom konkretne pytanie, cieszy się dużą popularnością. Konsultowanie obaw dotyczących zdrowia daje swego rodzaju psychiczny spokój. Jednak jest pewien lekarz, który poza profesjonalną pomocą służy także zabawną i ciętą...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
Pracuje zdalnie z Hiszpanii i złapałem przeziębienie. Orientujecie się może czy mogę dostać zwolnienie podczas konsultacji telefonicznej w luxmedzie przebywając za granicą?
#zwolnienielekarskie #programista15k #lekarz #luxmed
#zwolnienielekarskie #programista15k #lekarz #luxmed
@Wjolka: Lepiej, sprawdzona litera prawa. Była też interpretacja prawna odnośnie przebywania na zwolnieniu z tytułu ciąży, jednocześnie dlugotrwałe przebywanie za granicą. ZUS chciał kontrolować ciężarną, musiał ją sobie ściągnąć na swój koszt, mało tego ona odmówiła z powodów zdrowotnych, przeciwskazanie zdrowotne do lotu z powodu zaawansowanej ciąży. I wg sądu wszystko było zgodnie z literą prawa.
Co do osobistych doświadczeń to polscy lekarze wystawiają L4 polskim pracownikom ktorzy pracują w
Co do osobistych doświadczeń to polscy lekarze wystawiają L4 polskim pracownikom ktorzy pracują w
@Wjolka: No sprawdzać zasadność zwolnienia, ciąża nie choroba, sama w sobie nie uprawnia do siedzenia 8 miesiecy w domu ¯\_(ツ)_/¯
Teraz dzwonią z teleporadą z Niemiec i lekarze bez wiekszej spiny wystawiają na co chcą i ile chcą.
Mnie ZUS kontroluje dużo, dlatego unikam w spzoz i nzozach wypisywania L4 przez tele, za to w sieciówkach nie kontrolując wcale.
Teraz dzwonią z teleporadą z Niemiec i lekarze bez wiekszej spiny wystawiają na co chcą i ile chcą.
Mnie ZUS kontroluje dużo, dlatego unikam w spzoz i nzozach wypisywania L4 przez tele, za to w sieciówkach nie kontrolując wcale.
- 38
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@adamsowaanon: nie chce umrzeć w chwalę jako bohater?
- 12
@adamsowaanon: nie chcesz walczyć za wielką Ukrainę?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@facebookzprzygody: wkręcasz sobie
@mindrape: to nie HPPD. Przy nim widzisz rzeczy których normalnie nie widzisz powidoki, świetliste kropki, zawirowania „energii” w powierzu etc.
Światło czy strukturę w czerni, w ciemności
@mindrape: to nie HPPD. Przy nim widzisz rzeczy których normalnie nie widzisz powidoki, świetliste kropki, zawirowania „energii” w powierzu etc.
Światło czy strukturę w czerni, w ciemności
- 0
@Jakis_Leszek: Tez mysle ze sobie wkrecam, bo każdą z tych rzeczy (oprócz tego problemu z focusem i zmęczenia wzorku) zacząłem dostrzegać dopiero po tym, jak zacząłem o nich myslec (czyli po przeczytaniu artykułów w necie xd) I są one na tyle niejednoznaczne, że nie wiem czy istnieja naprawdę, czy je sobie wmawiam. No nic, zobaczymy co dalej będzie :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
- 1
UzależnionyWładca: @Reretos: Okej, pytanie, czy to nie gotowanie żaby albo nie otwieranie furtki do przyszłych powołań. No i o jakim jednostkowym prawdopodobieństwie mówimy? 0.1%? 10%?
@mial85:
1. Będzie im się opłacało inwestować koszty i wysiłek w doprowadzenie jednego gagatka, który i tak będzie uciążliwą wartością ujemną?
2. No a silna depresja albo silne PTSD nie
@mial85:
1. Będzie im się opłacało inwestować koszty i wysiłek w doprowadzenie jednego gagatka, który i tak będzie uciążliwą wartością ujemną?
2. No a silna depresja albo silne PTSD nie
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
9
Lekarzy przybywa, ale miejsc na specjalizacjach za mało

Pierwszy raz od lat w jesiennym naborze na szkolenia specjalizacyjne było mniej miejsc rezydenckich, niż lekarzy kończących staż. Zabrakło ich w onkologii, hematologii dziecięcej i chirurgii onkologicznej, czyli w obszarach zapotrzebowania na kadrę medyczną. Miejsca nie dostało 1,5 tysiąca lekarzy.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bog666: zazdroszczę :(
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bog666: iść spać
- 0
@anonanonimowy321: do pracy ide na 23
Z czego wynika, że lekarze nie chcą przepisywać refundowanego (stawka 100%) żelaza krwiodawcom, która się należy jak psu zupa za ratowanie życia? Mają wtedy odgórnie jakieś kontrole, czy jakieś inne obawy? Próbowałem kilka razy, i zawsze odbijałem się o beton ( ͡° ʖ̯ ͡°) dałem sobie spokój. Najczęstsze wymówki:
a) wiem że przysługuje takie prawo, wiem że u Pana poziom hemoglobiny i erytrocytów jest poniżej normy, ale z lekarskiego punktu
a) wiem że przysługuje takie prawo, wiem że u Pana poziom hemoglobiny i erytrocytów jest poniżej normy, ale z lekarskiego punktu
- 2
@straz_konsumencka: prosty tekst: "oczywiście, umieści pan/i moją prośbę o sorbifer, fakt odmowy oraz jej powód w karcie?"
- 2
@straz_konsumencka: Istnieją konkretne wytyczne rozpoznawania niedokrwistości z niedoboru żelaza - musisz wiedzieć, ze nie każdy spadek hemoglobiny wiąże się z koniecznością jego suplementacji. Głównym ocenianym parametrem jest MCV - średnia objętość erytrocytu, obniżona przy niedoborze żelaza. Dlatego przy prawidłowym MCV nie zaleca się suplementacji żelaza (tak w dużym skrócie, istnieją oczywiście wyjątki). Za niedokrwistość ogólnie przyjmuje się spadek hemoglobiny poniżej 12, natomiast jeżeli jestes zdrowym facetem twoje fizjologiczne mechanizmy kompensacyjne
- 1
@iamjul: poradnia chorób zakaźnych przy szpitalu uniwerstyteckim
- 2
@iamjul: Jak nie znajdziesz nic w pobliżu, to zamiast jeżdzić po polsce, to spróbuj zdalnych wizyt u doktora Kozuba, wyjdzie taniej, a lekarz jest naprawdę dobry. Jeżeli to jest tzw rumień, czyli świeża borelioza to odradzam pakowanie się w ILADS, ale jeżeli jest to sprawa przewlekła to radzę
nie tracić czasu na NFZ, oni w niczym Ci nie pomogą, a nagadają tylko szkodliwych głupot.
nie tracić czasu na NFZ, oni w niczym Ci nie pomogą, a nagadają tylko szkodliwych głupot.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#zdrowie czy jest na sali #lekarz ?
Narracja się zmienia, więc może wykopowi specjaliści się wypowiedzą:
Jaką dzienną dawką suplementować witaminę D?
Jeszcze rok temu większość sprzedawanych opakowań miało kapsułki/tabletki po 1k, czasem po 2k jednostek. Teraz widzę, że sporo jest po 4k...
Co brać, jak żyć?
Narracja się zmienia, więc może wykopowi specjaliści się wypowiedzą:
Jaką dzienną dawką suplementować witaminę D?
Jeszcze rok temu większość sprzedawanych opakowań miało kapsułki/tabletki po 1k, czasem po 2k jednostek. Teraz widzę, że sporo jest po 4k...
Co brać, jak żyć?
@dominowiak: W zależności od niedoborów. Badania zrób.
@dominowiak 2 tys j zgodnie z wytycznymi. Wcześniej było zalecane tylko u osób otyłych, z grup ryzyka. Nie ma korzyści z większych dawek.
#humorobrazkowy #heheszki #konkurs #nfz #lekarz
Konkurs kto wypierdzi większą dziurę w siedzisku uważam z otwarty!
Na obrazku przychodnia czyli czekanie na doktura.
Konkurs kto wypierdzi większą dziurę w siedzisku uważam z otwarty!
Na obrazku przychodnia czyli czekanie na doktura.
źródło: comment_1669958857VI0mwTNpcUeEVvVnNDowzR.jpg
PobierzSzukam naprawdę dobrego endokrynologa w Łodzi dla kobiety. Czy możecie kogoś polecić?
#lodz #endokrynologia #endokrynolog #lekarz #medycyna
#lodz #endokrynologia #endokrynolog #lekarz #medycyna
@tubyly2ciastka: napisz na priv
- 1
Potrzebuję dobry szpital/miejsce w Warszawie gdzie zrobią kolonoskopię i gastro.
Dostałem skierowanie do jednego miejsca ale tam nie ma terminów do końca stycznia...
Myślałem że prywatnie to prawie że od ręki a tu lipa.
Chcę znieczulenie ogólne czyli na śpiocha.
#kolonoskopia #gastroskopia #zdrowie #jelita #warszawa #medycyna #lekarz
Dostałem skierowanie do jednego miejsca ale tam nie ma terminów do końca stycznia...
Myślałem że prywatnie to prawie że od ręki a tu lipa.
Chcę znieczulenie ogólne czyli na śpiocha.
#kolonoskopia #gastroskopia #zdrowie #jelita #warszawa #medycyna #lekarz
- 0
- 1
@produkt: ja sie wypowiem bo uzupelniam i badam raz do roku. Kupiłem d+k z kfd i bralem po dwie tabletki 2000 jednostek każda, po kilku miesiacach poziom D3 wyniósł 39.
Pozniej bralem dlugo inne ich opakowanie
po 8000 samej wit d3 i poziom po oķoło 7 miechach wzrosł do 46.
Teraz jem te 8000 ale czasami robie pauze, biore co drug dzien. Itp. Zobaczymy na wiosne
Pozniej bralem dlugo inne ich opakowanie
po 8000 samej wit d3 i poziom po oķoło 7 miechach wzrosł do 46.
Teraz jem te 8000 ale czasami robie pauze, biore co drug dzien. Itp. Zobaczymy na wiosne
@produkt Wybieraj leki a nie suplementy, 1000-2000j.

























#lekarz #medycyna #psychologia #psychiatria