Wpis z mikrobloga

Właśnie zabiłem komara tygrysiego. Przedwczoraj zauważyłem, że mam noge pogryzioną przez komary, ale dziś w łazience patrze, a tam takie obrzydliwe bydle jak na zdjęciu, miało charakterystyczne cętki. Teraz trochę schizuje, że mnie te gówno pogryzło, a tak też się składa, że od dwóch dni czuje się rozbity i połamany, zrzuciłem to na przewianie, zwykłą infekcje.

Coś z tym robić? Dodam, że mieszkam w Andaluzji i stosunkowo blisko Afryki, a ten śmieć jest znany z przenoszenia tropikalnych chorób.

Ktoś się na tym zna i doradzi jak się w tej sytuacji najlepiej zachować? Jakieś testy w aptece albo coś zanim będzie za późno?

#hiszpania #zdrowie #lekarz #medycyna #owady
Pobierz d.....u - Właśnie zabiłem komara tygrysiego. Przedwczoraj zauważyłem, że mam noge pog...
źródło: comment_16717083646xJCyOkqW2WFuQVfJdHe7H.jpg
  • 7
@dnO_Oceanu: Po tak obszernym opisie ja jak i wielu lekarzy na tym portalu mogę śmiało zdiagnozować że to malaria ale nie to jest najgorsze, twoja interpunkcja wskazuje na problemy z jelitami może to nawet oznaczać przetokę odbytu. Musisz zacząć robic nasiadówki i wcierać spirytus salicylowy w cebulki, najlepiej na dłoniach jak jakieś znajdziesz. Nie bój się pytać na przyszłość i zdrowiej, możemy też doradzić w sprawach kredytu i wojny na ukrainie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dnO_Oceanu: Dengua inkubuje się przynajmniej 3 dni więc mocno wątpię.
Malaria też się inkubuje z czasem, a jej wystepowanie zalezy od wystepowania w rejonie więc o ile tam w Andaluzji nie ma innych przypadków to bym się specjalnie nie przejmowała.