Jestem w trakcie diagnostyki w kierunku nadczynności przytarczyc. Miałem już dwukrotnie badany poziom intact-pth który ponoć bardzo szybko się rozpada i jest bardzo wrażliwy na temperaturę itd. Według tej strony:

https://www.mp.pl/podrecznik/pediatria/chapter/B42.1.3.2.2.1.

"iPTH oraz bio-iPTH oznacza się w surowicy lub w osoczu (krew pobiera się do probówki z EDTA). Osocze trzeba szybko oddzielić od krwinek, próbka może być przechowywana do 24 h w temp. +4°C, dłuższe przechowywanie wymaga zamrożenia. Próbki surowicy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potworne zmęczenie, opuchnięte stopy, palce u stóp - nie wiedziałem do kogoś iść, strzeliłem i poszedłem do dermatologa, który wysłał mnie na badania krwi - może to jakieś zapalenie stawów. Jak na razie mam wynik ASO - 764 IU/ml gdzie zakres jest 0 - 200. Mam się już bać? #medycyna #lekarz #badania #zdrowie #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bitkoin: rozmawiaj na ten temat z lekarzem, bo na wykopie zaden lekarz ci nie udzieli sensownej porady a co najwyzej dostaniesz "rady" od szurow jak ten wyzej.
  • Odpowiedz
  • 0
@alteron: akurat wtedy mialem czerwone stopy i cos w rodzaju wysypki, wiec dermatolog wydawal mi sie logiczna opcja.

@Strahl Pojde do lekarza jak juz dostane komplet wynikow badan. Licze bardziej na sugestie od osob o podobnych problemach niz na wykopowa ekspertyze ;)
  • Odpowiedz
Może ktoś się orientuje za ile czasu po takiej operacji będę mógł wrócić do pracy?

Rozpoznanie:
- rozdarcie łąkotki
- artroskopia stawu kolanowego prawego
- usunięcie/szycie MM
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JonasKahnwald: ciezko powiedziec w sumie. trzeba by sie dobrze znac na mechanizmie ssri zeby odpowiedziec co sie dokladnie dzieje po kilku dniach. ale raczej nic wielkiego wiec mozesz brac normalnie, efekt moze byc zachwiany w jakims stopniu ale nie jestem profesorem rehabilitowanym
  • Odpowiedz
byłem robić sobie badania zlecone przez moją diabetolog i tak 15min przed mnie oświeciło zeby zrobić sobie badanie testosteronu (ciągłe zmęczenie, gino, niezbyt męski głos i sobie wkręciłem ze musze mieć z tym problemy)
nie przebadałem tego w sieci co muszę zbadać i podczas pobrania rzuciłem szybkie "a czy można dokupić badanie testosteronu?"

no i wyszło 475,71ng/dl
nie jest to troche średnio??

22lvl,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygląda zmiana lekarza specjalisty (nie ogólnego)? Trzeba na nowo brać skierowanie od ogólnego i się zapisywać czy wziąć dokumenty lub jakiś kwitek od starego i na podstawie tego cie przepiszą?
#lekarz #zdrowie #kiciochpyta #nfz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voot Jak to jest na NFZ to ci nie powiem, bo ja chodziłem prywatnie, ale jeśli chodzi o pojawienie się alergii to może nastąpić w zasadzie na każdym etapie życia. Podobno bardzo często alergia pojawia się u osób 30+, które wcześniej nie miały z tym problemu. Może też być tak, że po kilku latach pojawią się nowe alergie, a stare osłabną lub znikną.

Ja miałem zdiagnozowane alergie w dzieciństwie i bardzo
  • Odpowiedz
@Wasky Tak, artroskopia miałem nawykowe zwichnięcie barku. Ceny w 2007r za wizytę to ok 300zł, operacja kilksnaście tysięcy, ale doczekałem się z NFZ, musiałem dopłacić za nici, kotwice i jakies inne pierdoły ok 3 tys. Jeszcze rehabilitacja, nie pamiętam, ale nie było tanio.
  • Odpowiedz
@Wasky Mikołaj Podsiadło, urzęduje w św. Łukaszu. Tez z barkiem byłam, nawykowe zwichnięcie, partner z kolanem, Podsiadlo go operował.
  • Odpowiedz