Gdyby w wieku 21 lat zaczęły wypadać wam włosy z czubka głowy i robiły wam się zakola, to do jakiego lekarza byście się udali? Albo co byście zrobili? Pytam dla kolegi bo mówi ze to może być łysienie typu męskiego i chce brać stopery testosteronu ???? #wlosyboners #lekarz #szpital #nauka #testosteron #mezczyzni
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adhsklusljhagxnki: co ci jest?
Ogólnie to do jakiejś przychodni która ma umowę z NFZ musisz się udać, tam sobie wybrać lekarza i wypełnić deklaracje. Powiedz na recepcji że chciałbyś się zapisać do tej przychodni.
  • Odpowiedz
@adhsklusljhagxnki: jakiegoś lekarza POZ masz pewnie wpisanego, tylko pewnie nawet nie wiesz gdzie ;) Można to sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta w zakładce "Moje Konto". Ale nie sugeruj się tym - można się przerejestrować bez problemu, bezpłatnie można go zmienić dwa razy w roku.
Wybierasz przychodnię, która ma umowę z NFZ. Idziesz do pani z okienka, mówisz, że jesteś tutaj pierwszy raz i chciałbyś się umówić do lekarza na NFZ.
  • Odpowiedz
Hej, jak wygląda obecnie sprawa z ważnością okresowych badań medycyny pracy? Jeżeli mam termin ważności takich badań do końca kwietnia, to czy automatycznie od 1 maja badania są nie ważne i pracodawca nie może mnie dopuścić do pracy?

Czy jest jakiś okres czasu, podczas którego badanie ma jeszcze ważność?

Coś słyszałem, że w związku z stanem zagrożenia epidemicznego i ustawą covidową, orzeczenia lekarskie są przedłużone do 180 dni po upływie terminu ważności, więc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ania919: 180 dni od zakończenia stanu epidemicznego. Czyli mam rozumieć, że dopóki TRWA ten stan, to czysto w teorii nie muszę wykonywać tych badań?
I będę je musiał wykonać dopiero w ciągu 180 dni od zaprzestania stanu, ale mogę też wykonać jeszcze jak jest stan zagrożenia epidemicznego?
  • Odpowiedz
Hej.

Od dłuższego czasu mam bardzo tłusty mocz, jak się wysikam to w muszli jest taki tęczowy, tłusty osad, jakby wylać olej silnikowy do kałuży. Tak wiem, powinienem z tym już dawno iść do lekarza i pewnie pójdę ale póki co trochę olałem temat. Co to może być?

#zdrowie #medycyna #lekarz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Opiszcie swoje wrażenia po badaniu #rektoskopia, a dokładniej przygotowanie do niego. Jak to jest z #lewatywa? Ponoć jakieś gotowe niewielkie wlewki dwa razy trzeba zrobić. Pytania to - jak długo trwa wypróżnienie po takiej lewatywie (enema)? Ile czasu mija między wlaniem płynu w odbyt a początkiem wypróżniania?
Miałem kiedyś kolonoskopię i po citra Fleet załatwiałem się przez kilkanaście godzin bez przerwy, nie wiem,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
Odpowiedź anonimowego użytkownika:

Miałem rektoskopię kilka lat temu i nie utkwiło mi w pamięci nic szczególnego, czyli wszystko było jak w instrukcji. Wolałem płyn i po chyba kilkudziesięciu minutach poszedłem raz na posiedzenie. Wylałem z siebie wszystko i tyle było. Samo badanie było okejka. Nie było przyjemne, ale dużego bólu nie czułem. Dyskomfort jak pchał lufę w dupie xD

  • Odpowiedz
Szpital wypisał chorego po operacji do domu, stan bardzo kiepski, chory nie jest w stanie jeść i pić, wymiotuje, chudnie, słabnie.
Wyników badań wciąż nie ma chociaż minął już miesiąc od operacji. Nie wiadomo co dalej robić a chory w domu po prostu znika w oczach.
Czy można chociaż ze szpitala załatwić kroplówki do domu, żeby się nie odwodnił?
Do kogo się z tym zgłosić? Coś takiego w ogóle przysługuje, czy trzeba
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@telewizor_bez_d--y: Jak jest wypisany to raczej świadczy o jakiejś sprawie nowotworowej . Karetkę ci wyślę jak jest odwodniony ale nie wzywaj w poniedziałek czy piątek i weekend bo dużo ludzi jest i mało miejsca w oddziale. Przy takim odwodnieniu jest ryzyko niewydolności nerek
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu wylewałem żale na mirko i chyba na głównej pod znaleziskiem ws. benefitów zasłużonych honorowych dawców krwi w związku z tym, że mają nas (ZHDK) w praktyce głęboko w poważaniu bo m. in. kilkanaście dni temu na nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej gdzie zawsze ZHDK wchodzili bez kolejki akurat mi gdy drugi raz w życiu chciałem z tego skorzystać Grażyna w rejestracji odmówiła jednocześnie wjeżdżając na ambicję przy ludziach w
d.....k - Jakiś czas temu wylewałem żale na mirko i chyba na głównej pod znaleziskiem...

źródło: IMG_20230328_080243

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@dzidek_nowak no i zawsze tak było, nie wiem o co się zesrales księżniczko. mają cię na pierwszą wizytę do specjalisty przyjąć w ciągu dwóch tygodni i nic poza tym.
  • Odpowiedz
@Emble: typie, nie wiesz co to nocna i świąteczna opieka. To nie SOR! I ze szpitalem nie ma nic wspólnego! To zwykła przychodnia jak lekarz rodzinny tylko że wieczorny.
Ku... jakie tam karetki!? ()

  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej. Zanim przejdę do konkretu szybka wstawka.
Od lat problemy z #zatoki i ogólnie z przewlekłym stanem zapalnym zatok + perforacja przegrody nosowej. Ciągłe zmęczenie, częste stany podgorączkowe, zatkany nos itd. Ostatnio zrobione TK wykazało, że mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm i przetrwały migdałek gardłowy. Mam skierowanie do szpitala ale widzę, że u mnie we Wrocku to może w tym temacie zrobie coś w 2024/25 xD, natomiast
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamtakadam: Jeżeli nie odstraszy Cię klimat szpitala rodem z lat 90, to polecam (po poleceniu przez innych mirków) doktora Jerzego Nakiele w Tomaszowie Mazowieckim.(Ok. 50km od Łodzi, dojazd pociągiem bezproblemowy) Przyjmuje tylko na NFZ, czas oczekiwania to ok. miesiąc na wizytę i miesiąc na operację, czasem krócej, czasem dłużej. Lekarz nie jest najmilszym człowiekiem pod słońcem, ale ja na oddziale leżałem z facetem z Torunia i gdzieś ze świętokrzyskiego -
  • Odpowiedz
mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm


@adamtakadam: przeżywałem operację zatok FESS, nie polecam Tarnowskich Gór, umieralnia, kazali mi wycierać krew z podłogi po wyciągnięciu tamponów z nosa, tampony z bandaży rwane na żywca, ogólnie tragedia. Wypisali mnie w średnim stanie gdzie po wyjściu ze szpitala zaraz za drzwiami zaczęła mi się lać z nosa krew.

Gdybym miał teraz taką wiedzę wtedy to poszedłbym prywatnie albo poczekał chwilę dłużej,
  • Odpowiedz
inb4 idź do lekarza. Tak, jestem umówiony.

3 tygodnie temu nurkowałem przynajmniej kilkanaście razy. od powrotu mam problem z uszami. Często czuje tak jakbym miał je zatkane. Skorzystałem z Acustivumu, ale bez efektów. Wydaje mi się, że słyszę jakoś 10% gorzej, efekt utrzymuje się, nie jest ani gorzej ani lepiej, tak już parę dni. Zacząć się martwić?

#zdrowie #laryngolog #laryngologia #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wykopek_wykopek: może zatoki rumiankiem płucz (znaczy się wystudzonym naparem rumianku w saszetkach)? to się naciąga do nosa tego płynu (aż poczujesz, że leci po gardle), druga dziurka zatkana i wydmuchujesz z powrotem tę samą dziurką co ssałeś rumianek, w czasie wydmuchiwania rumianek częściowo włazi do zatok
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA ok, update, leciałem samolotem, przy lądowaniu myślałem że mi r------e bębenki, nie mogłem wyrównać ciśnienia. Czułem, że faktycznie zatoki mogą być 'waskim gardlem', spróbuję ogarnąć ten rumianek, dzięki!!
  • Odpowiedz