Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 0

- 0

- 0
18
Życie z endometriozą. Pomoc otrzymałam dopiero w prywatnej klinice w Katowicach

Ciąg dalszy mojej diagnostyki i poprawy stanu zdrowia oraz ogólnego funkcjonowania przy endometriozie.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Ogólnie to do jakiejś przychodni która ma umowę z NFZ musisz się udać, tam sobie wybrać lekarza i wypełnić deklaracje. Powiedz na recepcji że chciałbyś się zapisać do tej przychodni.
Wybierasz przychodnię, która ma umowę z NFZ. Idziesz do pani z okienka, mówisz, że jesteś tutaj pierwszy raz i chciałbyś się umówić do lekarza na NFZ.
- 18
- 0
źródło: temp_file.png8924056633316390605
Pobierz- 0
Do każdego lekarza jakiego trafiam, to mi tylko hydroksyzynę chcą przepisywać
#lekarz #medycyna #zdrowie #sen #bezsennosc
- 0
Czy jest jakiś okres czasu, podczas którego badanie ma jeszcze ważność?
Coś słyszałem, że w związku z stanem zagrożenia epidemicznego i ustawą covidową, orzeczenia lekarskie są przedłużone do 180 dni po upływie terminu ważności, więc
- 0
I będę je musiał wykonać dopiero w ciągu 180 dni od zaprzestania stanu, ale mogę też wykonać jeszcze jak jest stan zagrożenia epidemicznego?
Ja też zwlekałam ze swoimi badaniami ;) ale w końcu zrobiłam żeby mieć to z głowy i nie martwić się tym
- 0
7
Francja: kolejne zarzuty dla zabójczego anestezjologa

Opis w komentarzu
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
8
Wstrząsające relacje lekarzy z Ukrainy. Ranny prał jednorazowy opatrunek

Najnowszy raport Lekarzy bez Granic Między wrogimi liniami: niszczenie opieki zdrowotnej w Ukrainie pokazuje ogrom zniszczeń, jakie dotknęły infrastrukturę zdrowotną tego kraju. Lekarzom brakowało jednorazowych woreczków na mocz, więc chorzy musieli korzystać z butelek. Jeden z rannych prał je
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
27
Nie żyje młoda kobieta. W Lublinie była wożona do lekarza do lekarza - Dziennik

Zaczęło się od banalnej na pozór opryszczki ust i towarzyszącej jej wysokiej gorączki. Gdy było coraz gorzej, rozpoczęło się szukanie pomocy medycznej. A kiedy młoda kobieta zmarła, w sprawę włączyła się prokuratura.
z- 4
- #
- #
- #
- #
Opiszcie swoje wrażenia po badaniu #rektoskopia, a dokładniej przygotowanie do niego. Jak to jest z #lewatywa? Ponoć jakieś gotowe niewielkie wlewki dwa razy trzeba zrobić. Pytania to - jak długo trwa wypróżnienie po takiej lewatywie (enema)? Ile czasu mija między wlaniem płynu w odbyt a początkiem wypróżniania?
Miałem kiedyś kolonoskopię i po citra Fleet załatwiałem się przez kilkanaście godzin bez przerwy, nie wiem,
- 0
Miałem rektoskopię kilka lat temu i nie utkwiło mi w pamięci nic szczególnego, czyli wszystko było jak w instrukcji. Wolałem płyn i po chyba kilkudziesięciu minutach poszedłem raz na posiedzenie. Wylałem z siebie wszystko i tyle było. Samo badanie było okejka. Nie było przyjemne, ale dużego bólu nie czułem. Dyskomfort jak pchał lufę w dupie xD
─────────────
Wyników badań wciąż nie ma chociaż minął już miesiąc od operacji. Nie wiadomo co dalej robić a chory w domu po prostu znika w oczach.
Czy można chociaż ze szpitala załatwić kroplówki do domu, żeby się nie odwodnił?
Do kogo się z tym zgłosić? Coś takiego w ogóle przysługuje, czy trzeba
- 0
#l4 #zwolnienielekarskie #lekarz #kregoslup #choroby
źródło: IMG_20230328_080243
Pobierz- 4
Ku... jakie tam karetki!? (-‸ლ)
- 0
3
Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć e-recepty. Faktycznie są aż tak złe?

Możliwość uzyskania recepty bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim to dla wielu z nas bardzo wygodne rozwiązanie, szybsze i tańsze. A dla części nawet niezbędne. Ale Ministerstwo Zdrowia chce likwidacji "RECEPTOMATÓW"
z- 5
- #
- #
- #
- #
Od lat problemy z #zatoki i ogólnie z przewlekłym stanem zapalnym zatok + perforacja przegrody nosowej. Ciągłe zmęczenie, częste stany podgorączkowe, zatkany nos itd. Ostatnio zrobione TK wykazało, że mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm i przetrwały migdałek gardłowy. Mam skierowanie do szpitala ale widzę, że u mnie we Wrocku to może w tym temacie zrobie coś w 2024/25 xD, natomiast
mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm
@adamtakadam: przeżywałem operację zatok FESS, nie polecam Tarnowskich Gór, umieralnia, kazali mi wycierać krew z podłogi po wyciągnięciu tamponów z nosa, tampony z bandaży rwane na żywca, ogólnie tragedia. Wypisali mnie w średnim stanie gdzie po wyjściu ze szpitala zaraz za drzwiami zaczęła mi się lać z nosa krew.
Gdybym miał teraz taką wiedzę wtedy to poszedłbym prywatnie albo poczekał chwilę dłużej,
3 tygodnie temu nurkowałem przynajmniej kilkanaście razy. od powrotu mam problem z uszami. Często czuje tak jakbym miał je zatkane. Skorzystałem z Acustivumu, ale bez efektów. Wydaje mi się, że słyszę jakoś 10% gorzej, efekt utrzymuje się, nie jest ani gorzej ani lepiej, tak już parę dni. Zacząć się martwić?
#zdrowie #laryngolog #laryngologia #lekarz
- 0

























