Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się nad wykonaniem densytometrii (dexa scan), echo serca, kepler 24h, próba wysiłkowa. Mój ojciec ma chorobę wieńcową, bierze leki na rozrzedzenie krwi i jestem ciekawy czy ja też mogę to mieć. Ostatnimi miesiącami miałem ucisk na sercu, krew mam gęstą raczej ale nie wiem czy to też ma skłonność do genetycznego występowania. Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania? Czy powyższe lub te które miałbym zrobić badania - to są badania już typowo miażdzycowe? Czy miażdzyca to inna nazwa chorób wieńcowo-krążeniowych? Mam 30 lat i chciałbym o to zadbać, szczególnie że nie mam w ogóle ruchu. Fajnie będzie porównać wyniki teraz a np. za 5 lat jakbym się zaczął ruszać. Chodzi mi nie tylko o badania na serce, ale również takie które się przydadzą dietetykom, do porównania sprawności ruchowej itp. Myślałem jeszcze o Oksydowanym LDL (oxLDL) bo widziałem gdzieś że z tego też się korzysta. Mam też coś takiego że od pewnego wieku przy lekach (cyklosporyna), podniosło mi się tętno stale o 10 punktów i mam teraz większe i spoczynkowe i przy aktywności gdzieś pod 150-170
#pytanie #zdrowie #serce #kardiologia #badania #silownia dla zasięgu #lekarz #sport
  • 2
  • Odpowiedz