✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tyle się czyta o pokoleniu Z jakie to roszczeniowe, stawia granice, bez podanych zarobków nawet nie aplikuje, itd. - zauważyliście cokolwiek takiego w waszych miejscach pracy xD? Bo z tego co ja obserwuje to młodzi jeszcze bardziej zapieprzają i anagażują się bardziej w projekty niż poprzednie pokolenia, bo po prostu bardziej ogarniają nowe technologie czy języki i im wszystko łatwiej przychodzi + typowa młoda energia żeby robić wszystko,
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tyle się czyta o pokoleniu Z jakie to roszcze...

źródło: pokolenie-z

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nie, nie widzę tego u siebie :) mieliśmy 2 dziewczyny do sociali i grafik. no kur..2 miesiace bimbania, w------e na wszystko, na uwagi o przyłożeniu się nie reagowały, poszły szybciutko out bo to była komedia xD
  • Odpowiedz
@WiecznyBak_79: ja tak miałem po przejściu z budżetówki do korpo, a potem z korpo finansowego do niefinansowego. Inny świat. Aż nienaturalnie się czułem, że można bez presji żyć robić swoje i wszyscy zadowoleni.
  • Odpowiedz
@WiecznyBak_79 poczytaj sobie o impostor syndrome. Ogarnij Excela tak, by porobić formuły i kod vba, to już będziesz lepszy od 90% niższych biurowców. Wyrób sobie zmysł polityczny i pamiętaj, że najważniejsze to dupochron.
  • Odpowiedz
Ile powinno się zarabiać w audycie po dwóch sezonach w firmach z top5-15? Kończymy sezon za miesiąc, rozpocznie się podsumowanie roku i rozmowy o podwyżkach, stąd moje pytanie. Niestety nie wiem ile mogę zaproponować, żeby nie przestrzelić a na ile REALNIE mniej więcej mogę liczyć. Kolejny sezon jeszcze będę asystentem, pewnie starszym asystentem ale nie menago, to za dwa lata. #audyt #korpo #finanse #placa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal-salibab: a czemu tak ogolnie? jakie miasto? Citi grady z Warszawy ma zupelnie inne jak w Olsztynie. Ten sam grade a kasa zupelnie inna. Zawsze lepiej powiedziec za duzo niz za malo. Tez bym powiedzial 10k.
  • Odpowiedz
Za dużo tej niesprawiedliwości


@mirko_anonim: jedyną sprawiedliwością jaka istnieje jest to że prędzej czy później wszyscy znajdziemy się "2 metry pod ziemią" ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
No i layoff, jaką branże polecacie? IT już olewam, spawanie, mechanika samochodowa czy co? Elektryka z góry odpada, są już bootcampy promowane nawet na Instagramie xD w grę wchodzi #emigracja a nawet to będzie plusik( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spawać nie spawałem jeszcze, a co do mechaniki samochodowej zdarzało się grzebać, umiem użyc udaru czy trzymać grzechotkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chaddeveloper: zależy od wieku. Ludziom po maturze którzy szukają pomysłu na siebie mówiłbym, że elektryka/energetyką z elektryką. 10 lat i naprawdę wszystko będzie na prąd. Prąd można sprzedawać, można budować źródła wytwórcze, można zarządzać, można projektować, można naprawiać. Jest tyle odłamów w tej branży, że każdy ogarnięty znajdzie coś dla siebie. Można łączyć ją z innymi branżami np z IT lub automatyką (czy w sumie część IT). Osobiście nie żałuję,
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#korposwiat #korpo #programista15k

Pracuje w dużym korpo kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale to co tam się dzieje to jest jakiś symulator najgorszego urzędu. Od 2 miesięcy próbuje dostać dostęp do rzeczy związanych z chmurą, chatgpt ect. i dalej czuje że jestem w tym samym miejscu.
Niby jest pełno stron jak uzyskać dostęp ale tam jest ściana tekstu i pełno odnośników. Jak już znajdziesz formularz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim kolega pierwszy raz w korpo? :) U mnie od dłuższego czasu jest mowa od AI, ale oczywiście deweloperzy go nie dostaną, bo w kodzie i repo są pozaszywane nazwy klientów i tak dalej. Testerzy automatyczni mają szansę, ale to też trzeba na spokojnie. A dostępy do kory czy confluence? Nie, no nie tak szybko
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Właśnie jestem świadkiem jak polski oddział międzynarodowej firm doprowadził przeciążeniem obowiązkami i permanentną krytyką jednego z pracowników do złożenia wypowiedzenia… ale… firma nie chce tego wypowiedzenia przyjąć, bo… nie ma kto przejąć obowiązków :)

#korpo #pracawkorpo

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest. Na pewnej grupie pracy napisali ze w byle korpo po studiach mozna dostać 10k na rękę ale z tego co sie orientuje nikt z moich znajomych nie ma takiej wyplaty.
O której korpo i jakie stanowiska chodzi?

#praca #korpobaza #korpo
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka jest szansa, że w Polsce znów zapanuje moda na #emigracja jak to bywało kiedyś? Sporo się słyszy o zwolnieniach w #korpo bo cięcia, bo przenoszą do tańszych krajów a nie ma co ukrywać to dzięki korpo jest w Polsce wyższa klasa średnia i jak ktoś żyje na poziomie to właśnie pracuje dla zagranicznych firm. Pensja minimalna rośnie, koszty życia też, więc pytanie co
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Będą się zwijać na stałe. Koszty pracy zbliżają się do zachodnich krajów (Europa Środkowa jest just droższa niż Portugalia czy Włochy) a dla korpo liczą się tabelki w excelu, jak im wyjdzie taniej to i na księżycu się otworzą - u mnie w firmie powoli przenoszą działy do Azji. No i nie możemy zapomnieć o wpływie AI na rynek pracy wszystkich Help Desków czy Tech Supportów - to są
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale emigracja coś da? na zachodzie przecież też mają mało miejsc pracy, bo te stanowiska z Polski nie wracają do nich, tylko są przenoszone poza Europę albo w ogóle znikają..
  • Odpowiedz
Czy 3-godzinna rozmowa techniczna z 4 osobami prawie w całości po angielsku (część rozmowy także po niemiecku) to nie przesada? To jest jakiś cyrk, jaja se robią czy o co chodzi? Stanowisko zwykłego klepacza kodu za 15k zł brutto.

#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: kiedyś natrafiłam na mema, w którym był obrazek z gościem w pracy i podpisem "tutaj znajdą kogoś na twoje miejsce", a poniżej obrazek z tym samym gościem gościa z żoną i dzieckiem - "tutaj nie". Twojej żonie na pewno przyda się pomoc i pewnie chciałaby, żeby tak było. Pieniądze to nie wszystko, a brak czasu z najbliższymi nie zastąpią.
  • Odpowiedz
dobra, chwalić się tam ile teraz wyciągacie. Ja jestem szczery chłop więc potrafię przyznać, że miałem więcej bo 100zł/h, a tera przeszedłem do innej firmy i tylko 90zł/h. Nie jestem programistą, można powiedzieć że adminem apki jestem i tyle. Tak, w------i mnie, roboty szukałem 3 miesiące jak coś
#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4mmc-enjoyer: mój szef niewiele mówi, za to płaci. Średnią krajową. Dużo/malo ? Oceń sam. Dla mnie to wystarczająco, żebym nie zadawał pytań.
Wymiar pracy 8 godzin, umowa o dzieło, 12zł z metra, przez godzine robie metr--półtora, matematyke zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Na dniach mam mieć rozmowę o pracę na programistę i już zaczynam myśleć czy jej nie odwołać. Ostatni raz poważną rozmowę o pracę miałem 3 lata temu. Od tego czasu moja samoocena poleciała w dół, czuję się jakbym dopiero zaczynał "karierę" a mam już ponad 8 lat doświadczenia. Niestety mój obecny pracodawca jest kiepski, nie szanują ludzi i stąd moje złe nastawienie do "świata".

Rozmowa ma być 3-godzinna. Będą na niej 4
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam idź i po prostu sam się przekonasz jak to wygląda. Nie pompuj głowy niepotrzebnie dziwnymi myślami i nie zastanawiaj się. Podejdź do tego na luzie. Idziesz po prostu zobaczyć i zrobić doświadczenie na rozmowie o pracę.
  • Odpowiedz
Miarki z #it #korpo #pracait Czy jako product owner, spotykający się z klientami, opowiadający o wdrożeniu, technicznej konfiguracji, powinienem znać stawkę za jaką zostało sprzedane rozwiązanie? Ostatnio się mega zdziwiłem jak dostałem ofertę i zamazane stawki jaką klient zapłacił za rozwiązanie. Czy to normalne czy patologiczne?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dwep: p------e, zazwyczaj każdy wie ile firma dostanie za projekt, a już na pewno ludzie, którzy w nim pracują. Pewno doliczyli marżę w opór, a wam płacą ochłapy i byście podnieśli larum, że firma dostanie jakiś duży X, to po prostym odjęciu waszych godzin wbitych na projekt, wyjdzie im jakiś spory Y na czysto.
  • Odpowiedz
Potrzebuję Waszej porady HRowo-korposzczurowej

Moje CV trochę się rozrosło. Chciałem je zaktualizować i szczerze mówiąc nie wiem jak jest skonsolidować, żeby nie było rozwalone na 3 strony.

Co robicie jeśli mieliście 2-3 razy zmianę stanowiska lub awans ale bez większej zmiany w zakresie obowiązków?
Przykład: 3 lata pracy jako dyrektor zakładu, a potem 3 lata pracy jako dyrektor generalny. Zakres obowiązków praktycznie ten sam.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzesiok nie wiem czy rozumiem.
Pracowałeś jako X w firmie A przez rok, a następnie ponownie jako X w firmie B?
Totalnie spoko, nowa organizacja mogła nawet dać świeże spojrzenie i paradoksalnie tutaj 2 x 1 rok daje większe doświadczenie niż 1 x 2 lata w tej samej firmie.
Tylko przemysl jak odpowiesz na ewentualne pytania dlaczego po roku zmiana, paradoksalnie jak to dobrze ułożysz to jeszcze zapunktujesz.

EDIT: sorry, dopiero
  • Odpowiedz