Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@WiecznyBak_79: ja tak miałem po przejściu z budżetówki do korpo, a potem z korpo finansowego do niefinansowego. Inny świat. Aż nienaturalnie się czułem, że można bez presji żyć robić swoje i wszyscy zadowoleni.
@WiecznyBak_79 poczytaj sobie o impostor syndrome. Ogarnij Excela tak, by porobić formuły i kod vba, to już będziesz lepszy od 90% niższych biurowców. Wyrób sobie zmysł polityczny i pamiętaj, że najważniejsze to dupochron.
Czy wasza firma celebruje w jakiś sposób Miesiąc Pychy LGBT?
- Tak, jak co roku 24.6% (16)
- Nie, nigdy tego nie robiła 63.1% (41)
- Nie, ale rok temu to robiła 7.7% (5)
- Tak, ale wcześniej tego nie robiła 0% (0)
- [Inna odpowiedź] 4.6% (3)
@niedorzecznybubr: gdyby to robiła to by mi było wstyd i bym tu nie pracowała
- 2
@Zoyav: u mnie zawsze była tęczowa komunikacja na początku czerwca ale chyba w tym roku wleciał efekt Trumpa
Ile powinno się zarabiać w audycie po dwóch sezonach w firmach z top5-15? Kończymy sezon za miesiąc, rozpocznie się podsumowanie roku i rozmowy o podwyżkach, stąd moje pytanie. Niestety nie wiem ile mogę zaproponować, żeby nie przestrzelić a na ile REALNIE mniej więcej mogę liczyć. Kolejny sezon jeszcze będę asystentem, pewnie starszym asystentem ale nie menago, to za dwa lata. #audyt #korpo #finanse #placa
@rafal-salibab: a czemu tak ogolnie? jakie miasto? Citi grady z Warszawy ma zupelnie inne jak w Olsztynie. Ten sam grade a kasa zupelnie inna. Zawsze lepiej powiedziec za duzo niz za malo. Tez bym powiedzial 10k.
- 0
Miasto Katowice
- 57
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Za dużo tej niesprawiedliwości
@mirko_anonim: jedyną sprawiedliwością jaka istnieje jest to że prędzej czy później wszyscy znajdziemy się "2 metry pod ziemią" ¯\(ツ)/¯
@mirko_anonim @Huoppenheimer @Krole @SonidoStark a potem następne co cię uderzy to świadomość że nie jesteś taki grzeczny i ułożony z dobroci i dobrego serca ale ze strachu przed ewentualnymi konsekwencjami itp
No i layoff, jaką branże polecacie? IT już olewam, spawanie, mechanika samochodowa czy co? Elektryka z góry odpada, są już bootcampy promowane nawet na Instagramie xD w grę wchodzi #emigracja a nawet to będzie plusik( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spawać nie spawałem jeszcze, a co do mechaniki samochodowej zdarzało się grzebać, umiem użyc udaru czy trzymać grzechotkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
Spawać nie spawałem jeszcze, a co do mechaniki samochodowej zdarzało się grzebać, umiem użyc udaru czy trzymać grzechotkę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
@chaddeveloper naprawdę chciałbym zobaczyć tych kodoklepów którzy dostają zjazdy psychiczne przed komputerem w domu bo Julka scrummasterka wywiera na nich presję kiedy spróbowaliby pracy jako spawacz na hali albo elektryk na budowie XD
konto usunięte via Wykop
- 3
@chaddeveloper: zależy od wieku. Ludziom po maturze którzy szukają pomysłu na siebie mówiłbym, że elektryka/energetyką z elektryką. 10 lat i naprawdę wszystko będzie na prąd. Prąd można sprzedawać, można budować źródła wytwórcze, można zarządzać, można projektować, można naprawiać. Jest tyle odłamów w tej branży, że każdy ogarnięty znajdzie coś dla siebie. Można łączyć ją z innymi branżami np z IT lub automatyką (czy w sumie część IT). Osobiście nie żałuję,
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#korposwiat #korpo #programista15k
Pracuje w dużym korpo kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale to co tam się dzieje to jest jakiś symulator najgorszego urzędu. Od 2 miesięcy próbuje dostać dostęp do rzeczy związanych z chmurą, chatgpt ect. i dalej czuje że jestem w tym samym miejscu.
Niby jest pełno stron jak uzyskać dostęp ale tam jest ściana tekstu i pełno odnośników. Jak już znajdziesz formularz
#korposwiat #korpo #programista15k
Pracuje w dużym korpo kilkadziesiąt tysięcy ludzi, ale to co tam się dzieje to jest jakiś symulator najgorszego urzędu. Od 2 miesięcy próbuje dostać dostęp do rzeczy związanych z chmurą, chatgpt ect. i dalej czuje że jestem w tym samym miejscu.
Niby jest pełno stron jak uzyskać dostęp ale tam jest ściana tekstu i pełno odnośników. Jak już znajdziesz formularz
@mirko_anonim kolega pierwszy raz w korpo? :) U mnie od dłuższego czasu jest mowa od AI, ale oczywiście deweloperzy go nie dostaną, bo w kodzie i repo są pozaszywane nazwy klientów i tak dalej. Testerzy automatyczni mają szansę, ale to też trzeba na spokojnie. A dostępy do kory czy confluence? Nie, no nie tak szybko
@mirko_anonim: Ja kiedyś pracowałem w korpo, gdzie przez 2 miesiące nie miałem do niczego dostępu i mi nomalnie płacili 35k za siedzenia przed kompem. xD
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Właśnie jestem świadkiem jak polski oddział międzynarodowej firm doprowadził przeciążeniem obowiązkami i permanentną krytyką jednego z pracowników do złożenia wypowiedzenia… ale… firma nie chce tego wypowiedzenia przyjąć, bo… nie ma kto przejąć obowiązków :)
#korpo #pracawkorpo
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
Właśnie jestem świadkiem jak polski oddział międzynarodowej firm doprowadził przeciążeniem obowiązkami i permanentną krytyką jednego z pracowników do złożenia wypowiedzenia… ale… firma nie chce tego wypowiedzenia przyjąć, bo… nie ma kto przejąć obowiązków :)
#korpo #pracawkorpo
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
@mirko_anonim: nie ma czegoś takiego jak przyjęcie wypowiedzenia, pańszczyznę na ziemiach polskich zmieniono już dawno.
@BobekRobek tak było. Masz 15 lat, że łykasz takie zrzutki?
konto usunięte via Android
- 156
@BobekRobek chodzi o korpo Schöringera na wykopie, w którym każdy tam liznął Excela i angielski na B2 i kosi 7 koła na start
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka jest szansa, że w Polsce znów zapanuje moda na #emigracja jak to bywało kiedyś? Sporo się słyszy o zwolnieniach w #korpo bo cięcia, bo przenoszą do tańszych krajów a nie ma co ukrywać to dzięki korpo jest w Polsce wyższa klasa średnia i jak ktoś żyje na poziomie to właśnie pracuje dla zagranicznych firm. Pensja minimalna rośnie, koszty życia też, więc pytanie co
Jaka jest szansa, że w Polsce znów zapanuje moda na #emigracja jak to bywało kiedyś? Sporo się słyszy o zwolnieniach w #korpo bo cięcia, bo przenoszą do tańszych krajów a nie ma co ukrywać to dzięki korpo jest w Polsce wyższa klasa średnia i jak ktoś żyje na poziomie to właśnie pracuje dla zagranicznych firm. Pensja minimalna rośnie, koszty życia też, więc pytanie co
@mirko_anonim: Będą się zwijać na stałe. Koszty pracy zbliżają się do zachodnich krajów (Europa Środkowa jest just droższa niż Portugalia czy Włochy) a dla korpo liczą się tabelki w excelu, jak im wyjdzie taniej to i na księżycu się otworzą - u mnie w firmie powoli przenoszą działy do Azji. No i nie możemy zapomnieć o wpływie AI na rynek pracy wszystkich Help Desków czy Tech Supportów - to są
@mirko_anonim: ale emigracja coś da? na zachodzie przecież też mają mało miejsc pracy, bo te stanowiska z Polski nie wracają do nich, tylko są przenoszone poza Europę albo w ogóle znikają..
Czy 3-godzinna rozmowa techniczna z 4 osobami prawie w całości po angielsku (część rozmowy także po niemiecku) to nie przesada? To jest jakiś cyrk, jaja se robią czy o co chodzi? Stanowisko zwykłego klepacza kodu za 15k zł brutto.
#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
- 7
nawet papieża tak długo nie wybierali
@PodniebnyMurzyn: papieżów jak mrówków, a dobrego programistę ciężko znaleźć
@CalibraTeam: bait 2 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: kiedyś natrafiłam na mema, w którym był obrazek z gościem w pracy i podpisem "tutaj znajdą kogoś na twoje miejsce", a poniżej obrazek z tym samym gościem gościa z żoną i dzieckiem - "tutaj nie". Twojej żonie na pewno przyda się pomoc i pewnie chciałaby, żeby tak było. Pieniądze to nie wszystko, a brak czasu z najbliższymi nie zastąpią.
@mirko_anonim pracujesz 12h, ale masz placone jak za 8h i ty co chcesz tam zostac? Stary ja tez cie chetnie zatrudnie, nawet studenci dzisiaj nie daja sie juz tak dymac
dobra, chwalić się tam ile teraz wyciągacie. Ja jestem szczery chłop więc potrafię przyznać, że miałem więcej bo 100zł/h, a tera przeszedłem do innej firmy i tylko 90zł/h. Nie jestem programistą, można powiedzieć że adminem apki jestem i tyle. Tak, w------i mnie, roboty szukałem 3 miesiące jak coś
#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
#pracait #praca #pracbaza #korposwiat #korpo
@4mmc-enjoyer: mój szef niewiele mówi, za to płaci. Średnią krajową. Dużo/malo ? Oceń sam. Dla mnie to wystarczająco, żebym nie zadawał pytań.
Wymiar pracy 8 godzin, umowa o dzieło, 12zł z metra, przez godzine robie metr--półtora, matematyke zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymiar pracy 8 godzin, umowa o dzieło, 12zł z metra, przez godzine robie metr--półtora, matematyke zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4mmc-enjoyer: 180/h, bez doświadczenia świeżo po studiach medycznych w prywatnej klinice
Na dniach mam mieć rozmowę o pracę na programistę i już zaczynam myśleć czy jej nie odwołać. Ostatni raz poważną rozmowę o pracę miałem 3 lata temu. Od tego czasu moja samoocena poleciała w dół, czuję się jakbym dopiero zaczynał "karierę" a mam już ponad 8 lat doświadczenia. Niestety mój obecny pracodawca jest kiepski, nie szanują ludzi i stąd moje złe nastawienie do "świata".
Rozmowa ma być 3-godzinna. Będą na niej 4
Rozmowa ma być 3-godzinna. Będą na niej 4
@CalibraTeam odwołaj; lepiej tkwić w gównie zamiast próbować
@CalibraTeam idź i po prostu sam się przekonasz jak to wygląda. Nie pompuj głowy niepotrzebnie dziwnymi myślami i nie zastanawiaj się. Podejdź do tego na luzie. Idziesz po prostu zobaczyć i zrobić doświadczenie na rozmowie o pracę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Schwarzfahrer obserwuję
@Schwarzfahrer podobne sytuacje miałem jak pracowałem w Tesco 20 lat temu w Gorzowie w centrum.
- 1
Miarki z #it #korpo #pracait Czy jako product owner, spotykający się z klientami, opowiadający o wdrożeniu, technicznej konfiguracji, powinienem znać stawkę za jaką zostało sprzedane rozwiązanie? Ostatnio się mega zdziwiłem jak dostałem ofertę i zamazane stawki jaką klient zapłacił za rozwiązanie. Czy to normalne czy patologiczne?
@Dwep: p------e, zazwyczaj każdy wie ile firma dostanie za projekt, a już na pewno ludzie, którzy w nim pracują. Pewno doliczyli marżę w opór, a wam płacą ochłapy i byście podnieśli larum, że firma dostanie jakiś duży X, to po prostym odjęciu waszych godzin wbitych na projekt, wyjdzie im jakiś spory Y na czysto.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Schwarzfahrer bardzo fajnie piszesz
Daj coś o menelach jeszcza :D
Daj coś o menelach jeszcza :D
@Schwarzfahrer: Piękne, proszę o więcej :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Schwarzfahrer: idz na sklep, klienci są
@Schwarzfahrer
To pewnie ta zazdrosna matka ci przerysowała
To pewnie ta zazdrosna matka ci przerysowała
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Schwarzfahrer bardzo wartościowy content w obecnym okresie wyborczego spamu
- 1
Potrzebuję Waszej porady HRowo-korposzczurowej
Moje CV trochę się rozrosło. Chciałem je zaktualizować i szczerze mówiąc nie wiem jak jest skonsolidować, żeby nie było rozwalone na 3 strony.
Co robicie jeśli mieliście 2-3 razy zmianę stanowiska lub awans ale bez większej zmiany w zakresie obowiązków?
Przykład: 3 lata pracy jako dyrektor zakładu, a potem 3 lata pracy jako dyrektor generalny. Zakres obowiązków praktycznie ten sam.
Moje CV trochę się rozrosło. Chciałem je zaktualizować i szczerze mówiąc nie wiem jak jest skonsolidować, żeby nie było rozwalone na 3 strony.
Co robicie jeśli mieliście 2-3 razy zmianę stanowiska lub awans ale bez większej zmiany w zakresie obowiązków?
Przykład: 3 lata pracy jako dyrektor zakładu, a potem 3 lata pracy jako dyrektor generalny. Zakres obowiązków praktycznie ten sam.
- 0
@vateras131: @padredidzagne a z innej beczki
w przypadku gdy rola była ta sama ale zmieniłeś pracę po roku od awansu. Czy to nie wygląda źle, że na "nowym stanowisku" byłeś rok?
w przypadku gdy rola była ta sama ale zmieniłeś pracę po roku od awansu. Czy to nie wygląda źle, że na "nowym stanowisku" byłeś rok?
@Grzesiok nie wiem czy rozumiem.
Pracowałeś jako X w firmie A przez rok, a następnie ponownie jako X w firmie B?
Totalnie spoko, nowa organizacja mogła nawet dać świeże spojrzenie i paradoksalnie tutaj 2 x 1 rok daje większe doświadczenie niż 1 x 2 lata w tej samej firmie.
Tylko przemysl jak odpowiesz na ewentualne pytania dlaczego po roku zmiana, paradoksalnie jak to dobrze ułożysz to jeszcze zapunktujesz.
EDIT: sorry, dopiero
Pracowałeś jako X w firmie A przez rok, a następnie ponownie jako X w firmie B?
Totalnie spoko, nowa organizacja mogła nawet dać świeże spojrzenie i paradoksalnie tutaj 2 x 1 rok daje większe doświadczenie niż 1 x 2 lata w tej samej firmie.
Tylko przemysl jak odpowiesz na ewentualne pytania dlaczego po roku zmiana, paradoksalnie jak to dobrze ułożysz to jeszcze zapunktujesz.
EDIT: sorry, dopiero






























Tyle się czyta o pokoleniu Z jakie to roszczeniowe, stawia granice, bez podanych zarobków nawet nie aplikuje, itd. - zauważyliście cokolwiek takiego w waszych miejscach pracy xD? Bo z tego co ja obserwuje to młodzi jeszcze bardziej zapieprzają i anagażują się bardziej w projekty niż poprzednie pokolenia, bo po prostu bardziej ogarniają nowe technologie czy języki i im wszystko łatwiej przychodzi + typowa młoda energia żeby robić wszystko,
źródło: pokolenie-z
Pobierz