wpisy
Najnowsze
Archiwum
źródło: p0v9lg21f3tg1
PobierzJeżeli kawa z Orlenu smakuje, jak breja, a mają tam maszynę za kilkanaście/kilkadziesiat tysięcy. I wcale nie jest lepsza niż z kawiarki za 100 złotych, to zastanawia mnie fenomen kupowania tych malych ekpresików do kawy za kilka tysiaków. Moda, wygoda, lenistwo, marketing? Czendż maj majnd. Przy okazji jedyną super kawkę ogólnodostępną na szybko spotykam, tylko w McD. Ale tam chyba mają droższy sprzęt. Szkoda, że nie ma u nas kawy z lady,
Przy okazji jedyną super kawkę ogólnodostępną na szybko spotykam, tylko w McD
@Kanusz_Morwin_Jikke: xD dalsza dyskusja nie ma sensu.
@kabzior: No nie, taka zwykła kawiarnia zrobi Ci źle zmieloną kawę w 100 stopniach która będzie gorzka i wodnista i zaleje to przegrzanym mlekiem. Maszyny z Maca o ile są dobrze ustawione zrobią Ci taką kawę, jak mówiłem, że lepsza będzie jedynie w kawiarniach specialty. No i zgadzam się, że drogi sprzęt to połowa sukcesu ale musisz być turbo ekspertem aby ustawić sobie jakiś domowy "zabawkowy" sprzęt za 2-3k z
#kawa #uzaleznienie #mlynekdokawy Słuchajcie jest akcja i mam zagwozdkę. Oczywiscie okazuje sie że w biednych Niemcach mają młynek , który mnie interesuje (eureka mignon xl) za około 2400 z dostawą. U nas widać ze to średnio popularny zakup a cena po wielkiej łasce 2700. Pytanie do Was>czy jest sens robic sobie ewentualne problemy za te 300 zł?
@funky-koval: jak dorzucą podstawki pod kable i magnetyzery powietrza to dobry deal
eureka mignon xl
@funky-koval: W sumie dlaczego chcesz kupić młynek który wyszedł z produkcji?
Jak coś w PL masz do kupienia Eureka Stark (to jest ten sam młynek dosłownie) za 2200 zł :)
https://www.coffeesite.pl/eureka/2013-eureka-mignon-stark-chrom-16-cr.html
- 0
Chcę kupić coś do robienia kawy, bo zalewanie kubka już mi się znudziło.
Miałem kiedyś tani ekspres kolbowy za jakieś 300 zł i różnica w smaku była naprawdę spora. Szukam czegoś budżetowego, bez zbędnych bajerów, piję głównie czarną kawę, czasem dolewam mleko.
Co polecacie poza kawiarką? Słyszałem, że robi bardzo mocną kawę, a chciałbym mieć jednak wybór w tej kwestii.
#kawa
Miałem kiedyś tani ekspres kolbowy za jakieś 300 zł i różnica w smaku była naprawdę spora. Szukam czegoś budżetowego, bez zbędnych bajerów, piję głównie czarną kawę, czasem dolewam mleko.
Co polecacie poza kawiarką? Słyszałem, że robi bardzo mocną kawę, a chciałbym mieć jednak wybór w tej kwestii.
#kawa
@Turpizm: areopress albo frenchpress
@Turpizm: Łatwiej zrobić kawe z areopressu i szybciej. Praktycznie nie da się popsuć.
Co do FP jak będziesz pamiętać że fusy mają opaść na dno i nie jak pozwolisz nikomu docisnąć sitka to jest spoko.
Tak na prawdę ważne jest jaką kawę nasypiesz a nie jak będziesz parzyć
Co do FP jak będziesz pamiętać że fusy mają opaść na dno i nie jak pozwolisz nikomu docisnąć sitka to jest spoko.
Tak na prawdę ważne jest jaką kawę nasypiesz a nie jak będziesz parzyć
- 2
Komentarz usunięty przez autora
@ANDRZ_J @ANDRZ_J
Ciężko mi polecić coś konkretnego, ale przede wszystkim zwróciłbym uwagę na to, czy ma aplikację. W cenie do 320 można już na spokojnie znaleźć coś przyzwoitego czy to pod Androida czy Apple. Jak nie ma AI, to wystarczy, że się zapomni hasła i całe schładzanie nie ruszy bez Wi-Fi. Nie ma nic gorszego niż zepsuć sobie dzień przez zagrzaną matchę.
Upewnij się też co do standardu mocowania ISO,
Ciężko mi polecić coś konkretnego, ale przede wszystkim zwróciłbym uwagę na to, czy ma aplikację. W cenie do 320 można już na spokojnie znaleźć coś przyzwoitego czy to pod Androida czy Apple. Jak nie ma AI, to wystarczy, że się zapomni hasła i całe schładzanie nie ruszy bez Wi-Fi. Nie ma nic gorszego niż zepsuć sobie dzień przez zagrzaną matchę.
Upewnij się też co do standardu mocowania ISO,
- 1
- 559
#kawa dzień dobry
źródło: 1000016117
Pobierz- 0
@koneser_progresywnego_discopolo: albo projektor i wyświetlać na ścianie
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: jak do ściany
Tym razem ta Lavazza smakowała mi. Uznana przez Niemców za najlepszą kawę w handlu masowym.
Piłem ją już kiedyś, ale mi nie smakowała. Naczytałem się i zasmakowała. Hahahaha :)))
25 zł w Kauflandzie. Segafredo 19 zł. Druga najlepsza wg Niemców. Duża, stara fundacja konsumencka z lat 60. To jest właściwie instytucja rządowa.
#kawa
Piłem ją już kiedyś, ale mi nie smakowała. Naczytałem się i zasmakowała. Hahahaha :)))
25 zł w Kauflandzie. Segafredo 19 zł. Druga najlepsza wg Niemców. Duża, stara fundacja konsumencka z lat 60. To jest właściwie instytucja rządowa.
#kawa
źródło: 2281
Pobierz@Poludnik20: mi kiedyś najlepiej podeszła Maxwell House czy coś takiego. Kawy już długo nie piję, a jak jeszcze pijałem to przerzuciłem się ze sklepowej na ziarna kupowane w palarni kawy .
- 0
@ragnarok-asgartus: to już jesteś na wyższym poziomie. Może kiedyś dotrę.
@WiecznyDesperat: el gato
- 2
@WcaleNieZajetyLogin @klokupk @twoj-stary-to-jp2 @piotrsbk @Morky
Dzięki za polecenia, na pewno sobie podjadę stestowac i podmienić aktualne ziarno.
A dlaczego nie z internetu, zanim kupię duża paczka lubię sobie sprawdzić w kawiarni, jak już mam sprawdzone to z internetu też zamówię ja będzie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki za polecenia, na pewno sobie podjadę stestowac i podmienić aktualne ziarno.
A dlaczego nie z internetu, zanim kupię duża paczka lubię sobie sprawdzić w kawiarni, jak już mam sprawdzone to z internetu też zamówię ja będzie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PieknyWojciech: Pjoter Kurła zmieniło mnie w kawe
źródło: 1000017721
PobierzFajny klimacik, trochw jak Animal Well :)
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: dobry minimalizm, podoba się dla mnie
Lubię kawę z kawiarki lub French press. Kupuje kawę dobrej jakości, raczej górna półka. Myślałem nad ekspertem do kawy, może kolbowym, ale zastanawiam się czy to jest dobry pomysł. Mam niski budżet i nie chce kupować drogiego ekspresu. I boję się że kawa z taniego ekspresu może mi nie smakować.
Jakieś rady?
#kawa #ekspresdokawy
Jakieś rady?
#kawa #ekspresdokawy
@twardy-zawodnik: mam podejście 'romantyczne', znajomy 'inżynieryjne' do robienia kawy. Są różne kawy, wody, młynki, ekspresy, metody ubijania w kolbie :) itp. itd. Moja kawa mi smakuje, co nie znaczy, że barista z fajnym sprzętem mnie nie zaskoczy. Dla mnie perfekcyjnie zrobionego espreso - nawet z jednej paczki kawy - może być wiele i każda inna.
konto usunięte via Wykop
- 1
@twardy-zawodnik: lepszy dobrze zrobiony french lub kawiarka niż słaby ekspres.
- 26
@KacperWoW: to nie wygląda jak Polska


































#mbank #kawa #gownowpis
źródło: 1000064273
Pobierz