Jeżeli kawa z Orlenu smakuje, jak breja, a mają tam maszynę za kilkanaście/kilkadziesiat tysięcy. I wcale nie jest lepsza niż z kawiarki za 100 złotych, to zastanawia mnie fenomen kupowania tych malych ekpresików do kawy za kilka tysiaków. Moda, wygoda, lenistwo, marketing? Czendż maj majnd. Przy okazji jedyną super kawkę ogólnodostępną na szybko spotykam, tylko w McD. Ale tam chyba mają droższy sprzęt. Szkoda, że nie ma u nas kawy z lady,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kabzior: No nie, taka zwykła kawiarnia zrobi Ci źle zmieloną kawę w 100 stopniach która będzie gorzka i wodnista i zaleje to przegrzanym mlekiem. Maszyny z Maca o ile są dobrze ustawione zrobią Ci taką kawę, jak mówiłem, że lepsza będzie jedynie w kawiarniach specialty. No i zgadzam się, że drogi sprzęt to połowa sukcesu ale musisz być turbo ekspertem aby ustawić sobie jakiś domowy "zabawkowy" sprzęt za 2-3k z
  • Odpowiedz
#kawa #uzaleznienie #mlynekdokawy Słuchajcie jest akcja i mam zagwozdkę. Oczywiscie okazuje sie że w biednych Niemcach mają młynek , który mnie interesuje (eureka mignon xl) za około 2400 z dostawą. U nas widać ze to średnio popularny zakup a cena po wielkiej łasce 2700. Pytanie do Was>czy jest sens robic sobie ewentualne problemy za te 300 zł?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę kupić coś do robienia kawy, bo zalewanie kubka już mi się znudziło.

Miałem kiedyś tani ekspres kolbowy za jakieś 300 zł i różnica w smaku była naprawdę spora. Szukam czegoś budżetowego, bez zbędnych bajerów, piję głównie czarną kawę, czasem dolewam mleko.

Co polecacie poza kawiarką? Słyszałem, że robi bardzo mocną kawę, a chciałbym mieć jednak wybór w tej kwestii.

#kawa
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Turpizm: Łatwiej zrobić kawe z areopressu i szybciej. Praktycznie nie da się popsuć.
Co do FP jak będziesz pamiętać że fusy mają opaść na dno i nie jak pozwolisz nikomu docisnąć sitka to jest spoko.

Tak na prawdę ważne jest jaką kawę nasypiesz a nie jak będziesz parzyć
  • Odpowiedz
@ANDRZ_J @ANDRZ_J
Ciężko mi polecić coś konkretnego, ale przede wszystkim zwróciłbym uwagę na to, czy ma aplikację. W cenie do 320 można już na spokojnie znaleźć coś przyzwoitego czy to pod Androida czy Apple. Jak nie ma AI, to wystarczy, że się zapomni hasła i całe schładzanie nie ruszy bez Wi-Fi. Nie ma nic gorszego niż zepsuć sobie dzień przez zagrzaną matchę.
Upewnij się też co do standardu mocowania ISO,
  • Odpowiedz
#kawa #kawatime

Poleci ktoś dobre ziarna do kaw mlecznych? Potrzebuje coś do expresu co nie jest kwaśne czy gorzkie. Nie musi być turbo mocna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tym razem ta Lavazza smakowała mi. Uznana przez Niemców za najlepszą kawę w handlu masowym.

Piłem ją już kiedyś, ale mi nie smakowała. Naczytałem się i zasmakowała. Hahahaha :)))

25 zł w Kauflandzie. Segafredo 19 zł. Druga najlepsza wg Niemców. Duża, stara fundacja konsumencka z lat 60. To jest właściwie instytucja rządowa.

#kawa
Poludnik20 - Tym razem ta Lavazza smakowała mi. Uznana przez Niemców za najlepszą kaw...

źródło: 2281

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lubię kawę z kawiarki lub French press. Kupuje kawę dobrej jakości, raczej górna półka. Myślałem nad ekspertem do kawy, może kolbowym, ale zastanawiam się czy to jest dobry pomysł. Mam niski budżet i nie chce kupować drogiego ekspresu. I boję się że kawa z taniego ekspresu może mi nie smakować.

Jakieś rady?

#kawa #ekspresdokawy
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twardy-zawodnik: mam podejście 'romantyczne', znajomy 'inżynieryjne' do robienia kawy. Są różne kawy, wody, młynki, ekspresy, metody ubijania w kolbie :) itp. itd. Moja kawa mi smakuje, co nie znaczy, że barista z fajnym sprzętem mnie nie zaskoczy. Dla mnie perfekcyjnie zrobionego espreso - nawet z jednej paczki kawy - może być wiele i każda inna.
  • Odpowiedz