Czy jest duża różnica między ekspresem kolbowym 15 a 20 bar? Miałem 15 bar lidlowy ale espresso nie do końca wychodzi takie jak w kawiarni. Zakonnikiem go teraz na trochę lepszy od DeLonghi ale też 15 bar o ile ekspres jest wygodniejszy w obsłudze, tak w kawie nie ma większych różnic. Zastanawiam się nad kupnem 20 barów żeby móc drugiej zmielić kawę i porządnie ja ubić, bo te średnio dają sobie radę
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 0
@depresyjny_pieselek: Polecam Yerba mate o wiele lepsze niż kofeina a są jeszcze mieszanki np. z guaraną
@depresyjny_pieselek: w proszku jest ale nie lepiej kawa mocna bo przy okazji dobra jest w smaku se (ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
- 5
źródło: temp_file5875494095420630302
PobierzCzy ktoś z Was kupował w poprzednich latach kalendarz adwentowy z którejś z palarni np: hayb; przyjaciele kawy; the barn?
Jak wrażenia?
#kawa
Jak wrażenia?
#kawa
- 0
źródło: temp_file5965777850846384687
Pobierz#kawa
Hej, czy znacie jakieś fajne stronki gdzie mógłbym kupić zestaw kaw załóżmy po 100 lub 200-250gram różnego rodzaju w przystępnej cenie. Chciałbym zrobić prezent rodzicom, aby mogli posmakować różne kawy z ekspresu :)
Hej, czy znacie jakieś fajne stronki gdzie mógłbym kupić zestaw kaw załóżmy po 100 lub 200-250gram różnego rodzaju w przystępnej cenie. Chciałbym zrobić prezent rodzicom, aby mogli posmakować różne kawy z ekspresu :)
@PepeHandss: troche przepłacony śmietnik zes kupil xD trzeba bylo sie sluchac kupić jakieś świeżopalone ziarenka, ale wazne żeby rodzice byli szczesliwy
@PepeHandss: illy ogólnie smaczne, ale raczej nie będą się od siebie różnić
- 2
Piję sobie kawę, słucham Dire Straits, do kawy mam jeżyki kokosowe. Nic mi więcej nie potrzeba. Zaraz zrobię krzyżówkę. Pierwszy raz od tygodni zobaczyłem słońce. Przypominam, że na gramofonie kręci się winyl Dire Straits, wiec zero potrzeb. Później na obiad będzie risotto z gruszką i gorgonzolą. Może zmienię Love over Gold na Communiqué. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #kawatime #oswiadczenie #
#kawa #kawatime #oswiadczenie #
źródło: temp_file3992166306603965094
Pobierz@depresyjny_pieselek: smacznej kawusi, j---c kapusi
@depresyjny_pieselek: ehhh
- 2
Jakie kawy ziarniste polecacie do kaw mlecznych? Piłem nuno special blend ale cena tak skoczyła do góry od początku roku, chyba 15zl na kilogramie… polecacie jakiś mix arabika/robusta? #kawa #kawatime #ekspresdokawy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
- 0
@AaBbCcDdEeFf delonghi magnifica evo, to jest jakas roznica miedzy ekspresami? :D
Do mlecznych najlepiej jakieś mieszanki z rubustą, lepiej wyczuwalne. Wg mnie Tchibo Milano style, dalmayery marketowe też się nadają. Zupełnie nie nadają się według mnie właśnie te świeżo palone arabiki z palarni typu blue orca. Tego po prostu nie czuć.
- 0
Zepsuł mi się eskpres ciśnieniowy, siemens EQ6, do tej pory piłem w nim espresso i zwykłą czarną dużą, o ile espresso było nawet ok, tak zwykła była średnia, wolałem przepuścić sobie przez zwykł filtr do kubka xD Czy idealnym rozwiązaniem dla mnie będzie zwykły ekspres przelewowy? Jest ktoś w stanie coś polecić, założmy do 300-400zł? Nie znam się kompletnie na cenach. Piję dość dużo kawy czarnej ale raczej słabszej, moim ulubieńcem jest
@tommyrb: nie będziesz żałował, sam sobie kupiłem taki do pracy i jest gicior (dałem 5 funtów więcej niż teraz :/ ), pamiętaj o przejściówce do gniazdka
tu masz filtry:
https://www.konesso.pl/product-pol-1938-Filtry-papierowe-Moccamaster-nr-4.html?query_id=1
najtańszy młynek który będzie dobrze mielił do tego ekspresu
tu masz filtry:
https://www.konesso.pl/product-pol-1938-Filtry-papierowe-Moccamaster-nr-4.html?query_id=1
najtańszy młynek który będzie dobrze mielił do tego ekspresu
- 1
@kabzior: Dziekuje ci bardzo. Zamówiłem wszystko naraz xD
- 0
Kto chce sposón na kawkę za 1 zł z BP? https://zakupersi.com/promocja/kawa-za-zlotowke-na-stacji-bp/ #kawa #kawatime #zadarmo #zafriko #cebuladeals #promocje
Po co #a-----l? #p--o zero bezsmakowe jest naprawdę git!
A do degustacji? Mi tam wystarcza #kawa #kawaspeciality.
#abstynencja to jest to!
A do degustacji? Mi tam wystarcza #kawa #kawaspeciality.
#abstynencja to jest to!
@damian44__: Można się świetnie bawić bez alkoholu, są jeszcze n-------i
konto usunięte via iOS
- 1
@kikiton i to jest jedyna prawidłowa odpowiedź
źródło: Zdjęcie z biblioteki
PobierzCzajnik:
- biały
- regulacja temperatury
- stalowy w środku
- możliwie cichy
Daję 300 zł i słucham państwa. Kupował ktoś ostatnio takowy? Czytam opinie Tefali i Boscha i wszędzie się trafia ktoś kto pisze o przeciekaniu, wywalaniu korków i nie wiadomo jeszcze czym xD
#agd #kuchnia #kawa #czajnik #herbata
- biały
- regulacja temperatury
- stalowy w środku
- możliwie cichy
Daję 300 zł i słucham państwa. Kupował ktoś ostatnio takowy? Czytam opinie Tefali i Boscha i wszędzie się trafia ktoś kto pisze o przeciekaniu, wywalaniu korków i nie wiadomo jeszcze czym xD
#agd #kuchnia #kawa #czajnik #herbata
@Alex_mski: zawsze znajdzie się ktoś kto nie potrafi używać danego urządzenia i pisze że jest kiepskie
- 4
@Wiskoler_double: Zieloną herbatę parzy się w 70-80 stopniach. Białą tak samo. Jakichś fancy kaw parzonych techniką przelewową też nie zalewa się wrzątkiem:)
źródło: temp_file5626893544327265539
Pobierz- 3
@Edward_Kalmanawardze_666 na cb oskarku
- 0
#kawa #kawatime Mirasy, kupuje sobie kawy z rankingow top 1-3 za okolo 90-130 zł za 1kg kawy, smakuja mi one. Ale pomyslalem, czy nie ma czegos lepszego w podobnej kasie? Albo nawet pyci drożej, jakieś palarnie do polecenia, ktore wysylkowo dzialaja? Moje smaki nawet bardziej odpowioadaja kawie pokroju Lavazza ORO czy TRIP COFFEE Brazylia, Brasiliana Marfisa czy Carraro Super BAR( to juz blizej budzetu powyzej 100 zł. Szukam
@magawek: w czym robisz kawe?
Ja pije na zmiane hayb/ coffeeplant / coffeelab + coś nowego co jakiś czas - ale to przy przelewach
Ja pije na zmiane hayb/ coffeeplant / coffeelab + coś nowego co jakiś czas - ale to przy przelewach
@magawek: dobre palarnie w Polsce (i w sumie wszędzie) nie palą kawy tak mocno jak Lavazza, jeśli chcesz dobrą kawę to bierz średnie palenie. Mocne palenie "zabija" prawie cały smak więc nie ma za bardzo sensu tak palić kawy speciality, nikt nie będzie chciał płacić więcej za dobrą kawę która po spaleniu smakuje tak samo jak kiepska.
Są jednak wyjątki i bywa że dobrą kawę pali się ciemniej.
Najlepszym "ciemnym"
Są jednak wyjątki i bywa że dobrą kawę pali się ciemniej.
Najlepszym "ciemnym"





























@Forest_Pimp I tak i nie... te tanie kolby nie trzymają temperaty i to jest ich główny problem, albo niedostanie dogzane.