Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Vimes

Vimes

Dołączył 16 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3271
  • Znaleziska 1753
  • Mikroblog 1518
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 26
JohnyArkad
JohnyArkad
17 godz. i 10 min temu
  • 0
Takie ciekawe dane: rowerzyści ranni w kolizjach i wypadkach komunikacyjnych w latach 2014 - 2026
Źródło: https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/badania-i-dane/zdrowe-dane/zestawienia/piesi-rowerzysci-wypadki

#wypadki #rower

JohnyArkad - Takie ciekawe dane: rowerzyści ranni w kolizjach i wypadkach komunikacyj...

źródło: wypadki rowerowe

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 15 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 0
@JohnyArkad: Na to trzeba nałożyć wzrost ruchu rowerowego
  • Odpowiedz

286

Szyba spadła z najwyższego budynku UE! Trzy samochody zniszczone w Warszawie

Szyba spadła z najwyższego budynku UE! Trzy samochody zniszczone w Warszawie

W nocy z niedzieli na poniedziałek warszawskie niebo znów zafundowało mieszkańcom nieprzyjemną niespodziankę. Z Varso Tower najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej wypadła duża szyba i runęła w dół na ulicę Chmielną.

konkarne
z
ipolska24.pl
dodany: przedwczoraj, 11:08:15
  • 80
  • #
    warszawa
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budownictwo
  • #
    wypadek
  • #
    fuszerka
Vimes
Vimes 17 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 1
https://www.youtube.com/watch?v=vc8T9o40Fjg

To jest miś na miarę naszych możliwości; szyba mu się odkleiła, temu misiu
Vimes - https://www.youtube.com/watch?v=vc8T9o40Fjg

To jest miś na miarę naszych moż...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Kobieta rażona piorunem w Górach Izerskich.Tak wygląda kask który miała na głowi

Kobieta rażona piorunem w Górach Izerskich.Tak wygląda kask który miała na głowi

W sobotę (20 czerwca) po południu na Dolnym Śląsku doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Turystka została rażona piorunem. Sytuacja miała miejsce niedaleko schroniska Orle w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku około godziny 13.40. GOPR odebrał zgłoszenie o kobiecie, która została rażona piorunem

murison
z
gazetawroclawska.pl
dodany: przedwczoraj, 09:08:19
  • 6
  • #
    gory
  • #
    pogoda
  • #
    burza
  • #
    wroclaw
  • #
    dolnyslask
  • #
    karkonosze
Vimes
Vimes przedwczoraj, 09:47:54 via Wykop
  • 0
ten kask to się zateguje
Vimes - ten kask to się zateguje

źródło: auwmph

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1325

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie

Dawid Kacprzyk zwolniony ze Szpitala Południowego w Warszawie dowiedziało się Polskie Radio RDC.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 17.06.2026, 12:10:49
  • 196
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
Vimes
Vimes 18.06.2026, 12:30:12 via Wykop
  • 1
Kim jest pana i na co chorował? Czy to był przykład chronicznego stołkozrostu ?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

10

Straż Miejska z Gdyni jeździ autem z otwartymi drzwiami

Straż Miejska z Gdyni jeździ autem z otwartymi drzwiami

Jazda z otwartymi drzwiami jest nielegalna i traktowana jako wykroczenie. Mandat wynosi nawet do 3000 zł.

Edonik
z
facebook.com
dodany: 16.06.2026, 07:47:49
  • 4
  • #
    gdynia
  • #
    trojmiasto
  • #
    polska
  • #
    strazmiejska
Vimes
Vimes 16.06.2026, 10:53:22 via Wykop
  • 1
Tam pasy były na szybko zapinane :D
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

322

Praca i odprawa nie dla Polaka. 3M przenosi się do Indii?

Praca i odprawa nie dla Polaka. 3M przenosi się do Indii?

Dotarły sygnały od pracowników wrocławskiego 3M o tym, że koncern próbuje przenieść ich do firmy Genpact, zewnętrznego dostawcy usług outsourcingowych. Jak twierdzą, ma to być sposób na uniknięcie wypłaty odpraw.

Kowal13
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 14:57:16
  • 58
  • #
    afera
  • #
    wroclaw
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Vimes
Vimes 16.06.2026, 08:45:39 via Wykop
  • 0
@JoBackManhorse: Im? Chcesz płacić 6 razy więcej za plastry, maski przeciw pyłowe i papiery ścierne? Albo żeby importer był u Nieziemców? Czy wierzysz w pomysły MAGA? Nie mówię że państwo nie ma sposobów żeby korporacji dowalić ale cła to nie jest jeden z nich…
Vimes
Vimes 16.06.2026, 10:14:55 via Wykop
  • 1
@JoBackManhorse: Zacznij zwracać uwagę na logo 3M i sam sobie odpowiedz na to pytanie…

andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
15.06.2026, 10:35:45
  • 1
Czemu po wypiciu kawy spada mi tętno z 70 do 55-60 i stres na garminie z 50 do 15?
#depresja #przegryw #zdrowie #sport #garmin #kawa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 15.06.2026, 10:43:34 via Wykop
  • 0
@andrzej-tata-000000: ADHD?
  • Odpowiedz
Vimes
Vimes 15.06.2026, 12:17:53 via Wykop
  • 0
@andrzej-tata-000000 To nikt Ci nie mówił że stymulanty Cię uspokajają?
  • Odpowiedz

382

Google kończy wsparcie dla uBlock Origin. Nadchodzi ważna zmiana w Chrome

Google kończy wsparcie dla uBlock Origin. Nadchodzi ważna zmiana w Chrome

Google zbliża się do zakończenia procesu wygaszania Manifest V2, czyli starszego standardu rozszerzeń dla przeglądarki Chrome. Najnowsze zmiany w Chromium sugerują, że użytkownicy nie będą już mogli korzystać z dodatków opartych na tej technologii, w tym klasycznej wersji uBlock Origin.

Kolekcjoner_dusz
z
ithardware.pl
dodany: 10.06.2026, 05:13:04
  • 220
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    google
  • #
    chrome
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
Vimes
Vimes 11.06.2026, 08:58:47 via Wykop
  • 0
@Woo-Cash1900: Z tego co rozumiem to Manifest V2 ma być wyłączone a nie usunięte i Vivaldi ma je pozostawić włączone jak długo się da. Jeżeli chodzi o uBlock to nawet nie czuję potrzeby instalowania wystarcza mi to co mam wbudowane w przeglądarkę…

1506

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Chorzy zapłacą podatek od anonimowych darowizn. Skarbówka ściga zbiórki

Kolejny absurd polskiego aparatu urzędniczego. Jak informuje Rzeczpospolita, Urząd Skarbowy stoi na stanowisku, że anonimowe wpłaty na internetowe zbiórki (np. na leczenie dzieci) nie spełniają wymogów darowizny, ponieważ urzędnicy nie mogą zweryfikować tożsamości darczyńcy. Efekt? Osoby potrzebuj

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.06.2026, 07:04:12
  • 209
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
  • #
    afera
  • #
    wykop
Vimes
Vimes 08.06.2026, 08:53:14 via Wykop
  • 1
Rozchodzi się o biurokratyczną kulturę organizacji jaką jest skarbówka. Gdyby było tak że urzędnik który wpadł na taki pomysł oberwał po uszach to by nie było pomysłów na zasadzie dziwe panie przychodzą do mechanika i proszą o pomoc a następnie wlepiają karę…
Skarbówka ma traktować obywateli jak oszustów i mieć wyznaczone targety dla kar. Tak samo było za Ziobry z aresztami wydobywczymi. Tu trzeba przebudować kulturę organizacji, bo to człowiek podejmuje decyzje
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vimes
Vimes 08.06.2026, 09:09:38 via Wykop
  • 1
@sylwek2k: taaa a mafie paliwowe mogły sobie działać bo rozlewały paliwo na terenach wojskowych, tylko tyle i az tyle. Zawsze ktoś podejmuje decyzję
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
06.06.2026, 09:36:18
  • 0
wczesniej nigdy nie mialem takiego problemu, ale teraz jak kupilem gravela to czuje jakby dlonie sie szorstkie robily, chyba przez te kierownice, czasami zmieniam sobie uchwyty
ktos tak mial, rekawiczki cos pomoga?

#gravel
#rower
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 06.06.2026, 10:03:21 via Wykop
  • 0
@Milegodniawszystkim: rękawiczki albo lepsze owijki najlepiej oba
  • Odpowiedz
koszyk2
koszyk2
koszyk2
01.06.2026, 09:49:04
  • 0
Siema #rower Mirki. Czy z waszego doświadczenia warto w ogóle obniżać wagę roweru jeżeli się jeździ rekreacyjnie ? Kupiłem gravela, który standardowo ma bagażnik, błotniki i nóżkę. Dodatkowo wożę przyczepione do ramy zapięcie o wadze 1,1 kg. Śmigam raczej rekreacyjnie jakieś 30-40 km w koło komina a w weekendy chciałbym zrobić ok 100 od czasu do czasu. Głównie asfalt, kostka, leśne ścieżki itd. Zastanawiam się czy w ogóle jest sens
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 01.06.2026, 11:31:27 via Wykop
  • 1
@koszyk2: Jeszcze jedno jeżeli nie robisz przewyższeń to nie.
  • Odpowiedz
Vimes
Vimes 01.06.2026, 09:31:42
  • 0
Co oni tak te syreny testują? #wroclaw
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes
Autor
01.06.2026, 11:30:44 via Wykop
  • 0
@PurpleHaze: Syrena na Strachocinie jest odpalana na parę sekund info że test włącza się i po sekundzie wyłącza…
  • Odpowiedz

478

Wandale szaleją we Wrocławiu. Rozbijają szklane przystanki jeden po drugim.

Wandale szaleją we Wrocławiu. Rozbijają szklane przystanki jeden po drugim.

Od początku 2026 roku wandale wybili już blisko 50 szyb na przystankach w całym mieście. Koszt napraw wyniósł około 225 tys. zł, a tylko w maju usuwanie skutków wandalizmu pochłonęło aż 210 tys. zł. Dla porównania miesięczny budżet na utrzymanie całej infrastruktury przystankowej we Wrocławiu, obe

murison
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 28.05.2026, 08:55:05
  • 114
  • #
    wroclaw
  • #
    mpkwroclaw
  • #
    komunikacjamiejska
  • #
    patologiazmiasta
Vimes
Vimes 28.05.2026, 10:56:35 via Wykop
  • 3
Mogę porównać do przedniej szyby w aucie i rząd wielkości się zgadza
Lardor
Lardor
27.05.2026, 20:59:08
  • 8
Wrocławianie nic nie sugeruje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) my tam w Krakowie Miszalskiego pogoniliśmy #wroclaw
Lardor - Wrocławianie nic nie sugeruje (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) my tam w Krakowie Miszalskiego po...

źródło: 1000093152

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 28.05.2026, 08:27:00 via Wykop
  • 0
@Sojer: taa jak się wybiera termin na zbieranie w p----------u i listopadzie… I za rok się powtarza taki sam termin na podpisy
Vimes - @Sojer: taa jak się wybiera termin na zbieranie w p----------u i listopadzie…...

źródło: a535b177069d0f1e3eee50c3dad63ce4

Pobierz
  • Odpowiedz
real_scoria
real_scoria
28.05.2026, 08:14:15
  • 1
Wczoraj, zupełnie przez przypadek, dowiedziałem się, że dzieci w naszym kraju NIE MOGĄ legalnie jeździć na #rower jeśli nie mają karty rowerowej.

Niepełnoletni rowerzysta, który ukończył 10 lat, może poruszać się rowerem po drogach publicznych samodzielnie wyłącznie wtedy, kiedy posiada kartę rowerową ! Jeśli jej nie ma, nie może korzystać z drogi, z jezdni, ścieżki rowerowej czy też chodnika na rowerze. Co gorsza, zgodnie z prawem, nawet pod opieką osoby dorosłej.


https://olawa.policja.gov.pl/doa/aktualnosci/bieza/67843,KARTA-ROWEROWA-JAKIE-DAJE-UPRAWNIENIA-I-KOMU-JEST-POTRZEBNA.html

Taką
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 28.05.2026, 08:20:50 via Wykop
  • 1
@real_scoria: Realnie dziecko może dostać taką kartę jak ma 11 lat a do lat 10 może jeździć jako „pieszy” po chodnikach z opiekunem. czyli przez rok nie może wsiadać na rower…
  • Odpowiedz

578

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Niemal codziennie pojawiają się doniesienia o rekordowych kwotach uzyskiwanych przez zbieraczy opakowań objętych systemem kaucyjnym. Niektórzy w ten sposób dorabiają, odbierając kwoty sięgające nawet kilkuset złotych dziennie. Mogą się teraz zderzyć z fiskusem. Jeśli ktoś robi to systematycznie,..

KapitanTorpedal
z
fakt.pl
dodany: 25.05.2026, 03:10:34
  • 252
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Vimes
Vimes 25.05.2026, 12:52:39 via Wykop
  • 0
@JanPustostan: Ja tak myślę że klimatycznego to oni nie płacą…
Dragnipurake
Dragnipurake
25.05.2026, 11:20:13
  • 0
Taka opcja za 40 zł to dobry deal?
https://www.action.com/pl-pl/p/3014208/podwojna-torba-rowerowa-walfort/

#rower #rowery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 25.05.2026, 11:24:33 via Wykop
  • 0
@Dragnipurake: Nie jestem fanem podwójnych bo zazwyczaj potrzebujesz jedną. Albo jedną chcesz odpiąć i wziąć ze sobą a podwójną się zakłada na rower, wozi i zdejmuje ale nie nosi ze sobą
  • Odpowiedz
mp3-10
mp3-10
25.05.2026, 07:43:19
  • 5
Wyborcza znowu szkaluje osoby z dyplomami Collegium Hummanum. Tym razem rektora PWr I nie tylko
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,32805128,afera-collegium-humanum-rektor-ma-dwa-dyplomy-mba-ale-jednych.html


#collegiumhumanum #wroclaw
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 25.05.2026, 07:55:34 via Wykop
  • 0
@mp3-10: Coś kopia strony się nie udała…
  • Odpowiedz
opanowalemsztukepalenia
opanowalemsztukepalenia
23.05.2026, 21:15:55
  • 4
#flipperzero #flipperone #hackingnews #hacking #programista15k #technologia
opanowalemsztukepalenia - #flipperzero #flipperone #hackingnews #hacking #programista...

źródło: temp_file6901049776463399968

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vimes
Vimes 25.05.2026, 05:38:51 via Wykop
  • 0
@opanowalemsztukepalenia: spoko ale nie wiem po co miał bym go kupować. Co innego nowy Proxmark
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 19
  • Strona 1 z 19
  • >
  • coś o sobie
  • Tutaj
  • X (dawny Twitter)

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.06.2025

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 03.01.2019

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 20.10.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking